• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך להתנהל עם ירושות/מתנות?

אוכמנית

משתמש סולידי
דירוג
58
אני משתמשת בכסף שלי באופן די מחושב ו"קר", כמה שיותר רציונאלי וBy the book.
אבל זה הכסף שלי. לא אכפת לי אם חלק ממנו יחתך בשוק ההון על מניות, כי לקחתי את זה בחשבון. לא אכפת לי "להמר" על הכסף שלי בכל מיני הזדמנויות, לא אכפת לי "לבזבז" את הכסף שלי גם על דברים שהם רצונות ולא צרכים הכרחיים...

אבל פתאום ההורים הציעו להעביר לי מעין מתנה כספית משמעותית (לצורך העניין, אפשר להניח שמדובר בסכום חד פעמי או בסכום חודשי שבמצטבר יוצא אותו הדבר).
ונפלה בי גם ההבנה שיבוא גם היום בו אקבל את הדירה/ההון שחסכו...

ורק מעצם המחשבה שאני עלולה לעשות טעויות עם מה שהיה שלהם והופך להיות שלי - אני קצת נרתעת
כי ההון שלי יגדל ויהיה מגוון יותר מבחינת נכסים
איך ארגיש אם אדע ששמתי חלק מהמתנה/ירושה בשוק ההון וחלק ממנו הופסד? איך ארגיש שהשקעתי את הכסף בנדל"ן שהתגלה כפיל לבן?
התשובה - כנראה שלילית...

אני מניחה שאחד הפתרונות הוא ללכת לייעוץ פיננסי מקצועי וזה כמובן צריך להיות תואם למטרות שיהיו לי באותו המועד...
אבל הייתי שמחה לדעת איך אתם התמודדתם עם הסוגייה

רק לוודא - החשש שלך הוא לא לגבי כסף שתנהלי עבור ההורים שלך בזמן שהם (אולי) יצטרכו אותו בעתיד, אלא אחרי שהם יעבירו את הכסף אליך בלי ציפייה לקבל אותו חזרה, נכון?
אם כן, מה הופך את הכסף הזה ל- לא שלך, ולמה ההתייחסות אליו שונה? מה זה משנה בעצם?

אחרי שהם יעבירו את הכסף אליך
נכון

למה ההתייחסות אליו שונה?
כי זה לא כסף שאני הרווחתי אותו מהעמל שלי, שאיתו אני מרשה לעצמי גם לטעות.

אקצין את זה בדוגמה - נניח ההורים שלי היו מושקעים בתיק מניות עשרות שנים מאז היותם זוג צעיר והסכום הזה, שכבר בסדר גודל של מיליון ולא מאות אלפי שקלים, עובר אלי. אני מחליטה לקחת את כל הכסף ולשים על מניה אחת בודדה, שתחתוך את הסכום באופן משמעותי, אם לא את כולו. רק עצם המחשבה הזו, שזה מה שקרה עם הכסף של הוריי היקרים, לא עושה לי נעים...
הם חסכו אותו עבורי וזה מה שעשיתי...

אז שימי אותו בקרן כספית או מסלול אחר בסיכון נמוך וזה יהיה כרית הביטחון שלך לנצח למטרות "חשובות" שלא ידירו שינה מעינייך.

הרבה יתחברו לרעיון שאם קיבלת הרבה כסף במתנה מההורים אז הגיוני לא להציב אותו בסיכון גבוה. אז אל..

זה הכל פסיכולגיה
מה שהגיוני לאחד לא הגיוני לשני
תלוי שלב בחיים ומצב כלכלי בזמן האירוע המצער
לדעתי בהנחה שהורייך בריאים (ואני מאחל להם אריכות ימים) זה רעש רקע מיותר
את של היום יודעת יותר מאת של לפני 5 שנים
וכנראה פחות מאת של בעוד 5 שנים
אם זה מטריד אותך תתכונני לאירוע
תכשירי את עצמך על ידי לימוד התחום והתנסות בכסף קטן יותר
ורק הערת אגב: אחרי שקיבלת את הכסף השאלה היא מה מטרתו?
לשפר את חייך וחיי צאצאייך?
או לשמר אותו לנצח ללא יכולת להנות ממנו?
ושוב זו תשובה שתהיה רלוונטית רק אחרי שתקבלי את הסכום הגדול

אבל הייתי שמחה לדעת איך אתם התמודדתם עם הסוגייה
החשש לאבד כסף שלא היה שלך עד לרגע שקיבלת אותו (כמתנה או בירושה) מובן לגמרי.
התשובה לגבי אופן ההתמודדות היא זמן.
יש אנשים שמצליחים להתייחס לכסף שקיבלו/ירשו ככסף שלהם בשנייה שהוא נכנס לחשבונם, ויש אנשים שזה לוקח להם יותר זמן (חודשים ואפילו שנים).
בסוף ההחלטה היא לגמרי שלך ואין כאן "נכון או לא נכון".
אם את חוששת לאבד את הכסף את בהחלט יכולה להשקיע אותו באופן סולידי יותר, עד שעם הזמן תרגישי שזה כסף שלך לכל דבר ועניין ותוכלי להשקיע אותו בהתאם לפרופיל ההשקעה שהתאים לך לפני קבלתו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A גביית ביטוח שארים למרות קיום מסמך המבטל זאת - איך להתנהל מול הגוף המנהל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
O דיבידנדים מול מדדים בהקשר של יציאה לחופש כלכלי - איך כדאי להתנהל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 88
H חו"ל פרנק שווייצרי כיצד להתנהל כספית צרכנות פיננסית 6
D שותף ? ממה לחשוש ואיך להתנהל השקעות אלטרנטיביות 2
א ירושה במזומן, כיצד להתנהל מיסים 13
ט מעבר למדינה אחרת, מה הדרך הטובה ביותר להתנהל מבחינת המרה? צרכנות פיננסית 0
D דירה בקומה גבוהה (12) ללא מעלית שבת. כיצד ניתן להתנהל בבקשה שיאשרו מעלית שבת? נדל"ן 56
H התעשרתי ומנסה להבין איך להתנהל מול בני משפחה וחברים אוף טופיק 104
unrealx תאונה קטנה ברכב - כיצד להתנהל? אוף טופיק 7
נירוש האם אפשר להתנהל עם כ.אשראי חוץ בנקאי בלבד צרכנות פיננסית 14
E איך להתנהל בעת בועה בשווקים? שוק ההון 33
D כיצד להתנהל עם RSU+ESPP בדולרים שוק ההון 17
Y פתחתי חשבון הפוך בבנק אגוד, איך להמשיך להתנהל בצורה אופטימלית צרכנות פיננסית 1
א כיצד להתנהל נכון עם תקבולי מט"ח? אוף טופיק 8
B ירושות וגירושין, חשבון השקעות אמריקאי - שאלה אוף טופיק 0
S ירושות גדולות צרות גדולות? אוף טופיק 89
F מתנות מקובלות לעובד שעוזב אוף טופיק 7
Jane Doe מתנות לאחיינים ברוח סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
R מתנות - אני יודעת שהסולידית כתבה פוסט על זה אבל - תמיכה נפשית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
c881 "מסורת" של מתנות בבתי ספר אוף טופיק 48
קרן מתנות מתנות מתנות אוף טופיק 70

נושאים דומים

Back
למעלה