• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האינפלציה השנתית ירדה ל-2.6%, מחירי הדירות חזרו לעלות

אם כבר מדברים על תעלולים של הלמ"ס: מסתבר שאם ישראלי שירד מהארץ ביקר פה יום בשנה, הוא לא נספר כיורד.

עכשיו הם שינו את הקריטריון הזה ומסתבר שמספר היורדים גדול ב- 150000 ממה שנספר קודם. חלק גדול מהם ירדו בשנה האחרונה מאז הקמת ממשלת החורבן.

אם כבר מדברים על תעלולים של הלמ"ס: מסתבר שאם ישראלי שירד מהארץ ביקר פה יום בשנה, הוא לא נספר כיורד.

עכשיו הם שינו את הקריטריון הזה ומסתבר שמספר היורדים גדול ב- 150000 ממה שנספר קודם. חלק גדול מהם ירדו בשנה האחרונה מאז הקמת ממשלת החורבן.
רשום שב 2022 זה 60k, לא רוב.
כמו כן סביר יותר שהמסה העיקרית היא עולים חדשים מרוסיה ואוקראינה שבאו לכאן באופן זמני מתחילת המלחמה שם.

אנקדוטה אישית - לפני שנתיים וקצת נכנסתי לשכירות בדירה הנוכחית. כיום, כדי להשיג דירה מקבילה באזור מקביל אצטרך לשלם 30-40% יותר.

אני חייב לומר שהתסכול הגדול ביותר נובע ממחירי השכירות והדיור, ואילו האינפלציה על מוצרי צריכה פחות משפיע עליי.
אפילו אם אני משלם 200 ש"ח נוספים על אותו סל קניות כל חודש במשך כל השנה זה אפילו לא חצי משכר הדירה החודשי שלי.
הוצאות שקשורות לדיור הם פשוט 80-90% מההוצאות.

הוצאות שקשורות לדיור הם פשוט 80-90% מההוצאות.
לפי הלמס זה רק 25% (באמת שאין לי מושג איך אדם יחיד יכול להגיע ל25% הוצאות על דיור כזה הרבה יותר) כשהמשכורת החציונית היא כנראה פחות מ10,000. מה שהכי מצחיק אותי בדוח זה הדברים הבאים: "נפט וסולר לחימום הדירה התייקר 3.2%" וכמובן "האגרטל" שהתייקר 2.5 אחוז. בקטגוריה בריאות מובילים "משקפי שמש" (ממש בריאות) כדי שכנראה לא יהיו בקטגוריית הלבשה. וכמובן שיש לנו את "שירותי דואר" בתחבורה ותקשורת (כי כולנו היום שולחים מכתבים לתקשורת). יש גם סעיף מוזר של "שירותי דיור בבעלות הדיירים" שזה לא עלות השכירות לדירה בבעלות (כמו בארה"ב) אלא משהו אחר שלא ברור לי, ככה גם אם שכר הדירה עולה, החלק הזה במדד של "שירותי דיור בבעלות" תמיד יורד כמעט. מסתבר גם שבנק ישראל היה צריך לכתוב על זה דו"ח בשביל להבין איך הלמס חישוב את זה במהלך השנים (פעם זה תשואה אלטרנטיבית, פעם זה 4% תשואה, פעם זה בלי פחת ופעם עם, פעם זה עלות למשתמש, ופעם זה השינוי בשכר הדירה לחוזים חדשים ומתחדשים לפי עלות השכירות האפקטיבית הנגזרת מתקופת הבעלות או משהו כזה לפי אשכולות הומוגניים וממוצעים משוקללים בתוכן לפי הצריכה היחסית של שירותי הדיור. לסיכון, לא ניתן ממש להבין).

על זה יש להוסיף שללמס אין ממש מושג מה השינוי בשכר הדירה כי אין חובת דיווח וזה משאלונים שהם שואלים (שלא נדרשים לאף הוכחות במענה עליהם) את בעלי הדירות.

לפי הלמס זה רק 25% (באמת שאין לי מושג איך אדם יחיד יכול להגיע ל25% הוצאות על דיור כזה הרבה יותר) כשהמשכורת החציונית היא כנראה פחות מ10,000.
התכוונתי שמתוך סך ההוצאות - בערך 80% אצלי הם לדיור. לא ש-80% מההכנסות יוצאות על דיור...
זאת גם הגדרת הלמ"ס?
בכל מקרה, שכר דירה + ועד בית + ביטוח תכולה ועוד כל מני... יוצא בערך 80% מההוצאות לדעתי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C ככה מנצחים את האינפלציה? שוק ההון 1
flower פקדון נקוב בדולר, צמוד למדד האינפלציה האמריקאי שוק ההון 15
ח אשליית האינפלציה: האם יהיה גרוע יותר? שוק ההון 6
Y ציפיות האינפלציה של הציבור לפי אג"חים ממשלתיים שוק ההון 16
S השפעת האינפלציה והעלאת הריבית על מגזר ההייטק פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 9
A השקעות סולידיות בעידן האינפלציה שוק ההון 7
deussex האם אתם עושים משהו ספציפי בעקבות האינפלציה, והמצב בשווקים ? פוסטים מאיכות נמוכה 39
ה האם לממשלת ארהב יש סיכוי מול האינפלציה? שוק ההון 12
F כתבה שהתפרסמה בגלובס - "האינפלציה חורגת מהיעד, ובנק ישראל במלכוד: האם להעלות ריבית ולטלטל את שוק המשכנתאות?" פוסטים מאיכות נמוכה 1
השמח בחלקו האינפלציה מגיעה? שוק ההון 2
L תהיות לגבי האינפלציה בשנים הקרובות שוק ההון 82
Liron2035 האם האינפלציה מרסקת לי את חלום הפרישה המוקדמת? שוק ההון 13
סטרבו ציפיות האינפלציה של השוק שוק ההון 8
I אז איך האינפלציה לא עולה? אוף טופיק 36
Y מה דעתכם על הכתבה הזאת בעניין האינפלציה? צרכנות פיננסית 5
Izik האם אגח יכול להביס את האינפלציה שוק ההון 10
עמוס יום הדין הבורסות והאג"ח יקרסו,הנדל"ן יתמוטט,הדולר יתנפץ,ו האינפלציה תגעש שוק ההון 7
someone235 מכירים כלי לניתוח הוצאות ברמה השנתית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
וינסנט פער מס בין 1042S ודו"ח הפעילות השנתית ב-IB מיסים 5
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 3 שוק ההון 8
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 2 שוק ההון 21
A הפקדה לקרן ההשתלמות מעל התקרה השנתית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
כ התשואה השנתית של S&P 500 שוק ההון 31
4 מה התשואה השנתית הממוצעת ממדים? שוק ההון 5
D למה קרן הנאמנות שלי ירדה כשהמדד עלה פוסטים מאיכות נמוכה 6
י מניה עלתה וגם ירדה שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה