• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לא מוצא עבודה כבר שנה וחודשיים

ישראלי ממוצע

משתמש סולידי
דירוג
11
שלום לכולם,

זה הולך להיות קצת ארוך אז אני מראש מתנצל על כך.

אני בן 29 וחצי, סיימתי תואר ראשון בכלכלה חד חוגי בפברואר 2023 ועד היום לא מוצא עבודה, בדצמבר 2023 התחלתי תואר שני בכלכלה ופרשתי בתקופת מבחנים (הלך לי בסדר בסופו של דבר אבל לא התחברתי, וגם בגלל שלא מצאתי עבודה עדיין, פרשתי לפני חודש), עברתי לתואר שני במנהל עסקים בפתוחה כך שאני יכול לגור ולעבוד בכל מקום (אני מתכנן לעשות 2 התמחויות שזה מימון וניהול פיננסי + שיווק), לגבי תזה אני לא יודע אם אעשה מכיוון שלא אמשיך לדוקטורט כי אין לי סיבה (גם ככה מחקר זה לא הכיוון שלי).

אני גר בצפון, בפריפריה, ואני כבד שמיעה כך שאני מתקשה לתקשר באמצעות שיחות טלפוניות ויש אצלי גם בלט דיסק צווארי כך שאני לא יכול לעבוד בעבודה פיזית (כי זה עלול להוביל לפריצת דיסק אצלי), לכן קיימות פחות אפשרויות תעסוקה בשבילי.

אני כרגע נמצא במסגרת של תעסוקה שווה שעוזרת לי לחפש עבודה, ועזרו לי כמובן להשתפר בראיונות עבודה (השתפרתי משמעותית בזכותם, למרות שלא התקבלתי לאף מקום עבודה, בסה"כ הייתי ב-3 או 4 ראיונות עבודה עד היום כי בקושי חזרו אליי אחרי ששלחתי קו"ח), והם כמובן עזרו לי לבנות את קו"ח כמו שצריך.

אני גם רוצה לציין שאין לי כמעט ושום ניסיון רלוונטי להשכלה שרכשתי (תואר ראשון בכלכלה) ולהשכלה שאני רוכש היום (תואר שני במנהל עסקים), בעצם יש לי ניסיון אבל רק של כמה חודשים וזהו.

לפני שהתחלתי תואר ראשון בכלכלה, העובדת סוציאלית הזהירה אותי בעבר שיהיה לי קשה למצוא עבודה כי השוק עבודה בתחום מוצף ובנוסף לזה אני כבד שמיעה שרק יקשה עוד יותר (בגלל שהרבה תפקידים דורשים שיחות טלפוניות וכו'), לקחתי את זה בחשבון ועדיין העדפתי לעשות תואר ראשון בכלכלה, מכיוון שהיא הציעה לי תואר ראשון במדעי המחשב או הנדסה (אני ניסיתי עוד לפני ולא התחברתי בכלל, ניסיתי מדעי המחשב והנדסת חשמל, ובתיכון הרחבתי מגמת מכונות) כדי שיהיה לי יותר קל.
הייתה שיחה ביני לעובדת סוציאלית על זה בגלל שהם (ביטוח לאומי) מימנו את הלימודים של תואר ראשון (בגלל שיש לי 48% נכות כך שאני זכאי).

אני לא בן אדם קשה, אני כל הזמן פתוח וגמיש, למשל אם דורשים ממני לענות לטלפונים אז אני לא רק מסביר להם שזה קשה לי אלא גם מציע פתרונות שונים, אני גם פתוח מבחינת התפקידים שפחות קשורים לכלכלה/מנהל עסקים (אבל לא עד כדי כך), העיקר לצבור ניסיון ואז לנסות להתקבל למקום עבודה אחר בעתיד.

שלחתי לכל חברות השמה גם, השתתפתי בהרבה קבוצות שבפייסבוק, אני מתעדכן כל יום באתרים של חיפוש עבודה והרשימה עוד ארוכה, כדי להגדיל את הסיכוי בלמצוא עבודה.

לצערי שום דבר לא הולך לי, לא משנה מה אני עושה, אני אפילו למדתי אקסל ו-VBA באופן עצמאי ואני שולט היום (באקסל במיוחד).

ברור לי שבגלל המלחמה אז עוד יותר קשה למצוא עבודה, אבל... לא יודע, שנה וחודשיים זה המון, לא? אני מתחיל לאבד את הסבלנות ואני די מיואש.

אני חושב אם לעבור למרכז, לא יודע, קשה למצוא עבודה בצפון, אפילו בדרום יש יותר מקומות עבודה בתחום, הבעיה שאני לא יודע אם לא חוזרים אליי ממקומות עבודה בגלל שאני כבד שמיעה או לא, כי אם כן אז גם מרכז ודרום לא רלוונטים, לא? וזה בנוסף לזה שאין לי ניסיון.
ואם כן כדאי לעבור למרכז אז אני לא יודע איך להתחיל, כי צריך גם דירה וגם עבודה, להגיע למרכז מאיפה שאני גר זה שעה בערך עד לחיפה באוטובוס ואז מחיפה למרכז ברכבת שזה יותר משעה אם אני לא טועה, בסה"כ יוצא 3 שעות בערך.

אז מה לעשות? איך לצאת מהמצב הנוכחי? אשמח להצעות/רעיונות בבקשה.

תודה רבה והמשך שבוע מצוין לכולם :)

אז מה לעשות? איך לצאת מהמצב הנוכחי? אשמח להצעות/רעיונות בבקשה
בשירות המדינה יש משרות צבועות לאנשים עם מוגבלויות. אם אתה עומד בקריטריון, שווה לנסות.

אני חושב אם לעבור למרכז, לא יודע, קשה למצוא עבודה בצפון, אפילו בדרום יש יותר מקומות עבודה בתחום
לו הייתי אתה, לא הייתי מגביל את עצמי ברדיוס חיפוש. הרי:
עברתי לתואר שני במנהל עסקים בפתוחה כך שאני יכול לגור ולעבוד בכל מקום
אז לאחר מציאת עבודה, אפשר לשקול מעבר דירה.

בכל מקרה, כלכלה זה תחום לימודים, מה תחום העיסוק שחשבת עליו? אנליסט? בנקאי? כלכלן?
למדת במכללה או אוניברסיטה?

היי @ישראלי ממוצע , די נגעת בלבי באופן אישי, כבעל נכות בעצמי, מהצפון בעצמי, וכלומד כלכלה (שדחה תואר בגלל המצב בצפון).

יש לי מספר שאלות, חלקן אף פרטיות כמו מקום מגורים, לגבי מקום עבודה שאולי יתאים לך. חשוב לי להדגיש שאני לא המעסיק או בעל השפעה, אלא רק אולי מקשר בינכם.
אני לא נוהג לעשות זאת כי כל העניין בפורום הוא הקהילה, אך מטבע הדברים אשלח לך הודעה בפרטי כדי שתרגיש בנוח יותר לשתף.

בלי כל קשר המון בהצלחה! אין לי ספק שעם גישה נכונה ועבודה קשה (אך גם חכמה) תוכל להצליח.

נערך לאחרונה ב:
בשירות המדינה יש משרות צבועות לאנשים עם מוגבלויות. אם אתה עומד בקריטריון, שווה לנסות.
אני ממש מתנצל אם השאלה טיפשית, אבל מה ז"א שירות המדינה? אתה מתכוון ללשכת תעסוקה או רשויות ששייכות לממשלה שעוזרות לאנשים עם מוגבלויות למצוא עבודה? כי ניסיתי גם איתם ולצערי עד היום לא יצא מזה משהו.

או שאתה מתכוון לשם של רשות/ארגון/חברה? כתבתי בגוגל "שירות המדינה" והכי קרוב שמצאתי זה "נציבות שירות המדינה" שזה אתר ממשלתי, אז לזה התכוונת?

לו הייתי אתה, לא הייתי מגביל את עצמי ברדיוס חיפוש. הרי:

אז לאחר מציאת עבודה, אפשר לשקול מעבר דירה.

בכל מקרה, כלכלה זה תחום לימודים, מה תחום העיסוק שחשבת עליו? אנליסט? בנקאי? כלכלן?
למדת במכללה או אוניברסיטה?
בעבר הייתי מעוניין בתפקידים של אנליסט וכלכלן, אבל בגלל שאני לא מוצא עבודה כבר זמן רב אז אני פתוח גם לבנקאי ולתפקידים אחרים ומה שמסביב.

תואר ראשון בכלכלה חד חוגי עשיתי בפתוחה.

אבל מה ז"א שירות המדינה?
הכוונה היא שהמדינה היא המעסיק שלך.
למשל, עבודה ככלכלן במשרד החינוך או הביטחון.
אכן אתה צריך להתחיל מהאתר של נציבות שירות המדינה ולחפש שם מכרזים למשרות רלוונטיות או חומר אחר בקשר למשרות לאנשים עם מוגבלויות. אני בטוח גם שיש להם שירות לקוחות שיוכל לעזור לך (הסתייעתי בהם בנושא דומה לאחרונה).
אם לא תסתדר, כתוב כאן ואמצא לך הפנייה ספציפית יותר.

וגם משרות סטודנטים שיכולות להשיג לך רגל בדלת וניסיון במקומות מיוחדים עם גמישות מתאימה ללימודים.

אל המשרות בשירות המדינה מגיעים דרך אתר נציבות המדינה. צריך למלא שם המון פרטים ולהיכנס למאגר שלהם. אחרי זה אתה יכול להגיש את הפרופיל שלך למכרזים שתמצא באתר )אפשר לסנן לפי מיקום, אחוזי משרה, משרדי ממשלה וכו'(

הכוונה היא שהמדינה היא המעסיק שלך.
למשל, עבודה ככלכלן במשרד החינוך או הביטחון.
אכן אתה צריך להתחיל מהאתר של נציבות שירות המדינה ולחפש שם מכרזים למשרות רלוונטיות או חומר אחר בקשר למשרות לאנשים עם מוגבלויות. אני בטוח גם שיש להם שירות לקוחות שיוכל לעזור לך (הסתייעתי בהם בנושא דומה לאחרונה).
אם לא תסתדר, כתוב כאן ואמצא לך הפנייה ספציפית יותר.
אנסה את זה, תודה רבה!

וגם משרות סטודנטים שיכולות להשיג לך רגל בדלת וניסיון במקומות מיוחדים עם גמישות מתאימה ללימודים.

אל המשרות בשירות המדינה מגיעים דרך אתר נציבות המדינה. צריך למלא שם המון פרטים ולהיכנס למאגר שלהם. אחרי זה אתה יכול להגיש את הפרופיל שלך למכרזים שתמצא באתר )אפשר לסנן לפי מיקום, אחוזי משרה, משרדי ממשלה וכו'(
ניסיתי גם משרות סטודנטים ולצערי לא חזרו אליי עד היום.

לצערי שום דבר לא הולך לי, לא משנה מה אני עושה, אני אפילו למדתי אקסל ו-VBA באופן עצמאי ואני שולט היום (באקסל במיוחד).
אם אתה מסתדר טוב עם מחשבים תשקול אולי הסבה (לא יודע על מקום מומלץ להסבות, אבל יודע שעושים קורס של חצי שנה ומתחילים לעבוד), אפילו QA ואולי להתפתח משם למפתח אוטומציה או מפתח רגיל.
אני חושב שכלכלה ידוע כתחום שקשה למצוא בו עבודה (גם לאנשים ללא מוגבלות).

אפשר להסתכל על תהליך מציאת עבודה כמשפך (funnel) שהולך ומצטמצם ככל שמתקדמים בתהליך.
ציינת בלט דיסק וכבדות שמיעה שייתכן שמשפיעים. אך גם ציינת כי היית ב-4 ראיונות עבודה במהלך של שנה. לעניות דעתי השלב הראשון של המשפך = מקו"ח לזימון לראיון ראשון בעל פוטנציאל שיפור מאוד גבוה. אחרי ששלב זה ישתפר אפשר לראות אם יש שלבים נוספים שבהם יחס הנכנסים לעומת המצליחים טעונים שיפור, אבל כדאי לקחת את הבעיה ולפרק אותה לשלבים - ולהתמקד באיזור עם פוטנציאל שיפור גבוה.

אם תסכים איתי, אפשר לשאול מה טעון שיפור בשלב הזה? מכיוון שאני לא יודע לאילו משרות אתה מתמיין וגם לא ראיתי את קו"ח אין לי הצעות ישירות לשיפור.

אני יכול להציע לבקש קו"ח ממועמדים דומים אלייך, עבודה ראשונה לא מנוסים אחרי תואר בכלכלה אך שהתקבלו, ולנסות ללמוד מדוגמאות שעבדו.
בנוסף הייתי מנסה לייצר קשרים עם דמויות שמנהלות / מגייסות / בכירים בתעשייה הזו ומבקש עזרה נקודתית באיזור זה - ייתכן שתקבל פידבקים טובים, וייתכן גם שדרך העזרה תבנה רשת קשרים שמתישהו תעזור לך.
רעיון נוסף הוא פנייה למי שיש לך פרטי קשר מהמשרות שפנית אליהן בעבר, מגייסים ומראיינים, וגם ישר לאחר תהליכי גיוס שעוד יהיו לך - ולשאול אם יהיו מוכנים לעזור לך בדרך שנוחה להם - בין אם הערות כתובות, או שיחה קצרה. אפשר לדבר על קו"ח, או על הראיון שהיה, או על מה חשוב למשרה ומה הם מחפשים במועמד. הם לא מחוייבים, ורובם עסוקים, אבל אין לפנייה עלות ולפעמים נתקלים באנשים שרוצים לעזור רק כדי לעזור.

בקריאה נוספת עלה בראשי שיש שלב אף מקדים למה שכתבתי והוא שלב המציאה והפנייה למשרות. שווה לרשום לך במשפך כמה פניות עשית. לדוג' אם פנית ל- 4 משרות (או אפילו 10) אז הבעיה העיקרית בשלב המקדים ולא מה שרשמתי מעלה.

אני חושב אם לעבור למרכז, לא יודע, קשה למצוא עבודה בצפון, אפילו בדרום יש יותר מקומות עבודה בתחום, הבעיה שאני לא יודע אם לא חוזרים אליי ממקומות עבודה בגלל שאני כבד שמיעה או לא, כי אם כן אז גם מרכז ודרום לא רלוונטים, לא? וזה בנוסף לזה שאין לי ניסיון.
- כתוב לך בקורות חיים שאתה כבד שמיעה? אם כן הייתי מוריד את זה. לא הייתי נותן למגייס/ת להפעיל שיקול דעת מוטעה לגבי הכישורים שלך עוד בשלב הסינון הראשוני. להרבה אנשים יש סטיגמה ראשונית ואם תגיע לראיון זה לווא דווקא יפריע להם.

- הייתי מחפש בכל הארץ, ובהינתן שאתה מוצא משהו תצטרך להחליט אם מתאים לך לעבור לגור יותר קרוב לעבודה בשביל זה.

שיהיה בהצלחה. מקווה שיסתדר בהקדם. ממליץ להמשיך לנסות. נראה שאתה עובד על זה ואני מאמין שבסוף זה יצליח לך.

כתוב לך בקורות חיים שאתה כבד שמיעה? אם כן הייתי מוריד את זה
מה יהיה אם הוא יוריד את זה מהקו''ח ואז יתקשרו אליו והוא לא יוכל לענות?
שחשוב שהמגייסים ידעו את זה מראש כדי להימנע מלהציע לו הצעות לא מתאימות, אחרת זה בזבוז זמן ואנרגיה.

אם אתה מסתדר טוב עם מחשבים תשקול אולי הסבה (לא יודע על מקום מומלץ להסבות, אבל יודע שעושים קורס של חצי שנה ומתחילים לעבוד), אפילו QA ואולי להתפתח משם למפתח אוטומציה או מפתח רגיל.
אני חושב שכלכלה ידוע כתחום שקשה למצוא בו עבודה (גם לאנשים ללא מוגבלות).
לגבי QA/אוטומוציה/מפתח רגיל, זה כבר חורג מתחום של כלכלה, לא? כלומר, מדובר בתחום אחר שזה קרוב יותר למדעי המחשב אם אני לא טועה.

לגבי הסבה, חשבתי על חשבונאות אבל... לא יודע, כאילו, ברור לי שלחשבונאות יש קשר לכלכלה ואני אפילו אעשה התמחות במימון וניהול פיננסי במסגרת של תואר שני במנהל עסקים, אבל לחשבונאות יש מסלולים ספציפיים שאני לא כל כך מתחבר אליהם (רואה חשבון וכו'), כן מעניין אותי העולם הפיננסי אבל אני רוצה לשלב את זה עם משהו אחר שקשור לכלכלה (למשל תפקיד ששם דגש על כלכלה שמבצע גם משימות שקשורות לעולם הפיננסי כחלק מהתפקיד).

אז ה-"הסבה" הכי קרובה שאני עושה זה תואר שני במנהל עסקים עם התמחויות בשיווק + מימון וניהול פיננסי, כי זה המסלול שהכי מדבר אליי, משם נראה איך זה יתקדם, אולי אצטרך לעשות קורסים בודדים (תעודות), הזמן יגיד.

אולי במרכז/ירושלים והסביבה זה פחות בעייתי למצוא עבודה, כי באזורים האלה התחום (כלכלה) חזק ונפוץ יותר (שזה מתבטא גם במספר משרות והפער עצום) אם אני לא טועה, אפילו בדרום הרבה פעמים יש יותר משרות מצפון.

אפשר להסתכל על תהליך מציאת עבודה כמשפך (funnel) שהולך ומצטמצם ככל שמתקדמים בתהליך.
ציינת בלט דיסק וכבדות שמיעה שייתכן שמשפיעים. אך גם ציינת כי היית ב-4 ראיונות עבודה במהלך של שנה. לעניות דעתי השלב הראשון של המשפך = מקו"ח לזימון לראיון ראשון בעל פוטנציאל שיפור מאוד גבוה. אחרי ששלב זה ישתפר אפשר לראות אם יש שלבים נוספים שבהם יחס הנכנסים לעומת המצליחים טעונים שיפור, אבל כדאי לקחת את הבעיה ולפרק אותה לשלבים - ולהתמקד באיזור עם פוטנציאל שיפור גבוה.

אם תסכים איתי, אפשר לשאול מה טעון שיפור בשלב הזה? מכיוון שאני לא יודע לאילו משרות אתה מתמיין וגם לא ראיתי את קו"ח אין לי הצעות ישירות לשיפור.

אני יכול להציע לבקש קו"ח ממועמדים דומים אלייך, עבודה ראשונה לא מנוסים אחרי תואר בכלכלה אך שהתקבלו, ולנסות ללמוד מדוגמאות שעבדו.
בנוסף הייתי מנסה לייצר קשרים עם דמויות שמנהלות / מגייסות / בכירים בתעשייה הזו ומבקש עזרה נקודתית באיזור זה - ייתכן שתקבל פידבקים טובים, וייתכן גם שדרך העזרה תבנה רשת קשרים שמתישהו תעזור לך.
רעיון נוסף הוא פנייה למי שיש לך פרטי קשר מהמשרות שפנית אליהן בעבר, מגייסים ומראיינים, וגם ישר לאחר תהליכי גיוס שעוד יהיו לך - ולשאול אם יהיו מוכנים לעזור לך בדרך שנוחה להם - בין אם הערות כתובות, או שיחה קצרה. אפשר לדבר על קו"ח, או על הראיון שהיה, או על מה חשוב למשרה ומה הם מחפשים במועמד. הם לא מחוייבים, ורובם עסוקים, אבל אין לפנייה עלות ולפעמים נתקלים באנשים שרוצים לעזור רק כדי לעזור.

בקריאה נוספת עלה בראשי שיש שלב אף מקדים למה שכתבתי והוא שלב המציאה והפנייה למשרות. שווה לרשום לך במשפך כמה פניות עשית. לדוג' אם פנית ל- 4 משרות (או אפילו 10) אז הבעיה העיקרית בשלב המקדים ולא מה שרשמתי מעלה.
האמת שאני לא יודע מה טעון שיפור היום (בגלל זה פתחתי פוסט), אבל מה שכן, בעבר הייתי מאוד גרוע בראיונות עבודה אבל עם הזמן למדתי מטעויות והשתפרתי (כבר כתבתי את זה בפוסט), לגבי קורות חיים אין לי מושג, זה עבר בדיקה יסודית של כמה עובדים (כולל רכזת) של תעסוקה שווה, אבל כן אין לי שום בעיה לשלוח לך קו"ח בפרטי (עכשיו אני שולח לך, אחרי שאסיים להגיב כאן), תודה רבה!

ולצערי אין לי כבר פרטי קשר של מגייסים ומראיינים (שראיינו אותי בעבר), אבל אני אנסה למצוא ולעשות את מה שהצעת (למרות שהם לא חייבים לעשות את זה, כפי שכתבת).
- כתוב לך בקורות חיים שאתה כבד שמיעה? אם כן הייתי מוריד את זה. לא הייתי נותן למגייס/ת להפעיל שיקול דעת מוטעה לגבי הכישורים שלך עוד בשלב הסינון הראשוני. להרבה אנשים יש סטיגמה ראשונית ואם תגיע לראיון זה לווא דווקא יפריע להם.

- הייתי מחפש בכל הארץ, ובהינתן שאתה מוצא משהו תצטרך להחליט אם מתאים לך לעבור לגור יותר קרוב לעבודה בשביל זה.

שיהיה בהצלחה. מקווה שיסתדר בהקדם. ממליץ להמשיך לנסות. נראה שאתה עובד על זה ואני מאמין שבסוף זה יצליח לך.
מה יהיה אם הוא יוריד את זה מהקו''ח ואז יתקשרו אליו והוא לא יוכל לענות?
שחשוב שהמגייסים ידעו את זה מראש כדי להימנע מלהציע לו הצעות לא מתאימות, אחרת זה בזבוז זמן ואנרגיה.
כן, כתוב שאני כבד שמיעה בקו"ח.

לצערי אם אני אוריד את זה מקו"ח אז יתקשרו אליי וזה קרה הרבה פעמים בעבר (כשחיפשתי עבודה שלא קשורה להשכלה, זה היה לפני שהתחלתי תואר ראשון), בכלל לא פנו/חזרו אליי בכתב, לכן זה יהיה בעייתי אם אני אוריד את זה.

לגבי חיפוש משרות בכל הארץ... לא יודע, יש מצב שאנסה גם את זה כי אין לי ממש ברירה אחרת, השאלה אם המקומות עבודה במרכז יטרחו בכלל לזמן אותי לראיון עבודה אחרי שיגלו בקו"ח שאני מצפון (כי זה בטח כאב ראש בשבילם והם יעדיפו לזמן אנשים מהמרכז לראיון עבודה), אבל אני אנסה בכל מקרה, תודה רבה!

- אם אתה פתוח לעבודה בכל הארץ, אין צירך שתציין היכן אתה גר כעת.
- כפי שנרשם פה בשרשור, אני חושבת שאתה צריך לכוון למשרות ממשלתיות לאנשים עם מוגבלויות. לא בטוח שזה אפשרי בכלכלה, אבל זו תהיה התחלה טובה.

גילוי נאות: אני בוגרת החוג לכלכלה ועבדתי ככלכלנית בעבר. אישית אני חושבת שהיכולת לתקשר היא מהותית למקצוע, אבל אפשר לגמרי להסתדר עם תקשורת בצ׳טים בימינו.מנגד, ההתקדמות שלך תהיה מוגבלת כי הכישורים הבינאישיים הם חלק גדול מהתפקיד בהמשך.

ניסית לפרסם בפייסבוק? אולי בקבוצה של מגייסים אם יש לך אפשרות להצטרף לקבוצה כזאת? אולי אפילו לשלוח הודעה למנהלי הקבוצה ולבקש מהם לפרסם שם פוסט (שהם יפרסמו בשבילך אם זו קבוצה סגורה לדוגמה).

האם אתה ממצה את כל הזכויות שלך מול ביטוח לאומי? מניחה שיש עמותות שיכולות לעזור לך.

האם מתאים לך להקים עסק (אונליין)? האם יש לך ידע\מוצר שאתה יכול למכור?

אם לא ציינת את זה בקו''ח, תפרט דרכים שבהן אתה יכול לתקשר (כך שלא יטו לפסול אותך אוטומטית כי כתבת שאתה כבד שמיעה).
למשל ליד מס' הטלפון תכתוב ''להודעות בלבד'' כדי שלא יתקשרו.

לגבי מקום מגורים, אפשר להוריד את זה מהקו''ח, או לכתוב שאתה גר במרכז (אפילו שאתה לא). הם לא צריכים לדעת את הפרט הזה בשלב כל כך מוקדם. בהמשך תוכל לעשות את המעבר.

אולי יש תוכנות שיכולות לעזור לך עם תרגום מיידי (כתוביות) בזמן השיחה? (רעיון שפתאום עלה לי)

לגבי QA/אוטומוציה/מפתח רגיל, זה כבר חורג מתחום של כלכלה, לא? כלומר, מדובר בתחום אחר שזה קרוב יותר למדעי המחשב אם אני לא טועה.
כן, אבל זה תחום שיש בו יותר הצע של משרות ותנאי שכר התחלתיים טובים יותר מאשר כלכלן (לפחות ממה שאני יודע).
אנשים אחרים שהיו איתך בתואר וגרים באזור שלך, מצאו משרה בתור כלכלנים? מנחש שחלק קטן.

לגבי QA/אוטומוציה/מפתח רגיל, זה כבר חורג מתחום של כלכלה, לא? כלומר, מדובר בתחום אחר שזה קרוב יותר למדעי המחשב אם אני לא טועה
יש משרות "מחשבים" שדורשות נסיון משולב כגון מאפייני אפליקציות כמו יישום sap וכו'. לרוב למשרות כאלה יידרש תואר אקדמי מתאים בתוספת לקורס אפליקטיבי כלשהו. יש קורס מיישמי sap בתחום פיננסי, לוגיסטי ועוד תחומים ואפליקציות. תוכל לעבור קורס ולחפש עבודות כג'וניור בהמשך. המשכורות גבוהות משמעותית ממשכורות כלכלנים ויש ביקוש רב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
A "דוחות מס/הערכות מס של השלוש השנים האחרונות" איך אני מוצא משהו כזה? מיסים 3
א איך אני מוצא סימבולים של אג"ח ממשלת ארה"ב שפוקע בתאריך כלשהוא שוק ההון 2
מ איך אני מוצא נתונים על תשואת מדדים כולל דיבידנדים? פוסטים מאיכות נמוכה 1
B מדוע אני לא מוצא את VWRA שוק ההון 8
de dud מוצא את עצמי מתעצבן מהמצב.. אנטי מינימליזם? אוף טופיק 188
בייניש שאלה של מתחילים - למה אני לא מוצא קרנות ISHARES באתרים כמו funder? שוק ההון 4
G איך אני מוצא את ה-Routing Number של הבנק שלי? שוק ההון 24
A לא מוצא אפשרות לשלוח הודעות פרטיות בפורום אוף טופיק 2
א לא מוצא את עצמי מילימטר קדימה (24) התפתחות אישית 27
ש היי מחפש את דו"ח הביצועים של "שוקולד מריר" מהשנים האחרונות ולא מוצא באתר שוק ההון 5
tomer111 לא מוצא IBDS בלאומי טרייד שוק ההון 0
ח סוף שנת המס. לא מוצא באינטראקטיב דוח מתאים שוק ההון 10
נ נקודת מוצא - זוג שישמח לעזרה יומני מסע אישיים 6
L נטחן אבל מבקש עזרה, לא מוצא, פתיחת חן ארה"ב EIN בלבד בלי נוכחות שוק ההון 0
ל עבודה פוסטים מאיכות נמוכה 1
JBUZZ החלפת עבודה ראשית - איך לסמן בטופס 101? מיסים 2
ס עבודה עם לפטופ בסביבה קצת אחרת אוף טופיק 2
S סעיף מוזר בחוזה עבודה אוף טופיק 7
S עבודה מול מעסיק בחו"ל - מה הדיבור? מיסים 2
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
D האם ניתן להשאיר RSU ב-ESOP לאחר עזיבת מקום עבודה? שוק ההון 2
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
H עצה לגבי חיפוש עבודה התפתחות אישית 14
S תביעת אובדן כושר עבודה מהפנסיה אוף טופיק 5
M תשלום מעביד לביטוח אובדן כושר עבודה - האם אפשרי גם חלק השכר שמופנה לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
עידו ג הצעת עבודה - חברה מפוקפקת? אוף טופיק 7
M פנסיה- תביעת אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T עבודה ראשונה בתחום אחרי התואר התפתחות אישית 1
A מנסה למצוא עבודה ולא מצליח התפתחות אישית 86
E פנסיה או רק פוליסת אובדן כושר עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
עידו ג עבודה/למידה מרחוק התפתחות אישית 17
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ד ביצעתי רצף פצויים ולא מצאתי עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
edangz החזר מס עבודה באילת מיסים 0
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
ד החזר מס לשכיר עם הכנסות ממספר מקומות עבודה מיסים 1
B תושבת חוץ וחידוש ויזת עבודה. אוף טופיק 3