• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

Bitcoin etf into pension funds

ביטקוין הוא תחלופת הידיים הכלכלית הגדולה ביותר במאה הזאת, אם אכן יתממש.
בשביל נתח ניכר מאוכלוסיית העולם, תשתית השפע הזאת לא קיימת, והאופציה היחידה שאפשרית היא לקנות נכס מהפלאפון על גבי הרשת הסלולארית - או זה, או כלום.
כמה מתחלופת הידיים הזאת תגיע לאנשים בעולם השלישי? זאת תחלופה, אם אכן זה יתממש, בין מערביים עשירים למערביים עשירים אחרים.

ההתקדמות של הביטקוין בשווי השוק ובכניסה למיינסטרים קורית בקרב אנשים מערביים עשירים יחסית.

כמה מתחלופת הידיים הזאת תגיע לאנשים בעולם השלישי? זאת תחלופה, אם אכן זה יתממש, בין מערביים עשירים למערביים עשירים אחרים.

ההתקדמות של הביטקוין בשווי השוק ובכניסה למיינסטרים קורית בקרב אנשים מערביים עשירים יחסית.
לא, פספסת את הנקודה, דווקא אנשים שגרים במקום עם תשתיות עולם שלישי, יש יותר סיכוי שידלגו על בנקאות מסורתית, אשראי ומניות ישר לביטקוין שכל אחד יכול לקנות מהפלאפון.
רוב אנשי המערב מתייחסים לזה כ"הכסף הזה של הסוחרי סמים", לא קונים, כי אין להם צורך להתאים עצמם לדבר הזה. המדינה שלהם מאפשרת להעביר כסף, יש תשתיות ואופציות.

בנאדם שבע לא ממציא פתרון לרעב העולמי. בנאדם תחת ממשלה מערבית שמאפשרת אשראי, העברת כסף, תשתיות פיננסיות ואינפלציה נמוכה, לא יאמץ פתרון לבעיה שאין לו.

ההתקדמות של הביטקוין בשווי השוק קורית בקרב אנשים מערביים עשירים יחסית.
יכול להיות, הם עשירים יותר. אם האנשים העשירים כיום יחזיקו רק דולרים, והאנשים העניים כיום יחזיקו רק ביטקוין, והוא יעלה בערכו, יתרחש היפוך מעמדות.
זה כמעט אף פעם לא שחור ולבן כך - ארה"ב השכילה "לעלות לסיפון" כדי לא להשאר מאחור - אם וכאשר זה יקרה.

ובכניסה למיינסטרים קורית בקרב אנשים מערביים עשירים יחסית.
*למיינסטרים המערבי. יש לו כמובן השפעה רבה, כי המיינסטרים המערבי משפיע מאוד על העולם, אבל זה רחוק מלהיות המיינסטרים היחיד, בטח אם יהיה היפוך פוליטי-כלכלי.

אחד הסיכונים שראיתי בעבר שהוצגו לגבי ביטקוין זה הורדת חשיפה משמעותית של grayscale.
ירידה של 30% בכמות הביטקוין שהם מחזיקים זה לא מעט - קישור.
מצד שני רוב הביטקוין כנראה נכנס לתעודות ETF אחרות ולכן עדיין ה-inflows כנראה חיובי.

נערך לאחרונה ב:
לא, פספסת את הנקודה, דווקא אנשים שגרים במקום עם תשתיות עולם שלישי, יש יותר סיכוי שידלגו על בנקאות מסורתית, אשראי ומניות ישר לביטקוין שכל אחד יכול לקנות מהפלאפון.
רוב אנשי המערב מתייחסים לזה כ"הכסף הזה של הסוחרי סמים", לא קונים, כי אין להם צורך להתאים עצמם לדבר הזה. המדינה שלהם מאפשרת להעביר כסף, יש תשתיות ואופציות.
יש סיכוי, אני מבין. אבל זה קורה באמת בעולם השלישי, או שזה רעיונות של עשירים כמונו לגבי מה יעשו העניים?

בנאדם שבע לא ממציא פתרון לרעב העולמי
נראה לי די שבע.

יש סיכוי, אני מבין. אבל זה קורה באמת בעולם השלישי, או שזה רעיונות של עשירים כמונו לגבי מה יעשו העניים?
המציאות היא שמדינות שמאמצות ביטקוין או קרוב לזה הן מדינות עניות, שלהן זה עדיף על פני מטבע כושל, וזה נכון יותר אפילו לגבי האזרחים (שיכולים לכרות יחסית בזול).
המציאות היא ששירותים פיננסיים מערביים מתקדמים לא זמינים בהרבה מדינות, אם בגלל סנקציות ואם בגלל שוק כושל ושחיתות. ביטקוין זמין לכולם, לפעמים האופציה היחידה.
(זה לא כזה בשמיים. עד שנות ה90 אסור היה בארץ להחזיק הרבה מט"ח, להעביר אותו לחו"ל בחופשיות. סוויפט לא תמיד היה קיים, ולהשקיע במניות אמריקאיות מהבית היה מד"ב)

צריך לעשות אחד ועוד אחד, את העתיד אף אחד לא יודע, וגם את ההווה קשה לכמת. אבל מנסים. הודו וניגריה בראש.
נראה לי די שבע.
השאלה איך אתה מסתכל על זה. מי מקדם את האנושות, מי שיש לו פנאי ואמצעים להרשות לעצמו לשבת ולפתור דברים לטובת הכלל? או מי שיש לו צורך אמיתי ויוצר מתוכו?
גם וגם. אם אתה מסתכל על ביטקוין, נראה שהוא נוצר בחברת שפע סופר טכנולוגית, שאפשרה את היווצרות הבלוקצ'יין, אבל מי יאמץ? מי שbitcoin scratches an itch בשבילו.

המציאות היא שמדינות שמאמצות ביטקוין או קרוב לזה הן מדינות עניות, שלהן זה עדיף על פני מטבע כושל, וזה נכון יותר אפילו לגבי האזרחים (שיכולים לכרות יחסית בזול).
ממשלות של מדינות כושלות עם מטבע כושל מאמצות את הביטקוין.
האזרחים באותן מדינות לא כל כך משתפים פעולה ומעדיפים את המטבע הכושל (או דולרים אם אפשר להשיג).

המציאות היא ששירותים פיננסיים מערביים מתקדמים לא זמינים בהרבה מדינות, אם בגלל סנקציות ואם בגלל שוק כושל ושחיתות. ביטקוין זמין לכולם, לפעמים האופציה היחידה.
נכון. לכן יש כלכלת מזומן, סחר חליפין, חקלאות לצריכה עצמית.
ביטקוין הוא אופציה בעיקר באופן תיאורטי. החקלאי בלאוס שרוצה למכור חזיר כדי לקנות חולצה לא משתמש בביטקוין.

השאלה איך אתה מסתכל על זה. מי מקדם את האנושות, מי שיש לו פנאי ואמצעים להרשות לעצמו לשבת ולפתור דברים לטובת הכלל? או מי שיש לו צורך אמיתי ויוצר מתוכו?
מי מקדם את האנושות ומפתח דברים חדשים לטובת (או לרעת) האנושות? אנשים שבעים במדינות עשירות. קח כל המצאה שתעלה בדעתך ותסתכל מי המציא אותה.
או תסתכל על האינטרנט הסלולרי שמספק תקשורת למדינות מתפתחות. המציאו אותו מהנדסים במדינות עשירות כדי לענות על הדרישות של אנשי עסקים עשירים שמוכנים לשלם מחיר מופרז כדי לא להתנתק לרגע. אחר כך זה הגיע להמונים במדינות עשירות וגם למדינות עניות.
אבל המניע לפיתוח היה צורך אמיתי של מיליונרים.

אבל מי יאמץ? מי שbitcoin scratches an itch בשבילו.
מי יאמץ בעתיד אני לא יודע.
בהווה זה אנשים עשירים יחסית שחיים בחברת שפע ורוצים להיות עשירים עוד יותר, או שמפחדים להיות עניים כתוצאה מאינפלציה. אנשים עניים במדינות מתפתחות לא מאמצים אותו. לא בהווה.

צריך לעשות אחד ועוד אחד, את העתיד אף אחד לא יודע, וגם את ההווה קשה לכמת. אבל מנסים. הודו וניגריה בראש
ברור שכשמשווים בין מדינות יש מדינות שנמצאות בראש. מסתבר שזה הודו וניגריה. זה לא אומר שהאימוץ בהן גבוה, אלא שבמדינות אחרות הוא נמוך יותר.
ציטוט מהמאמר הזה -
There’s no sugarcoating it: Worldwide grassroots crypto adoption is down.
אז במדינות עניות-אבל-לא-מאוד מסתבר שגם השימוש בירידה, אבל פחות בירידה מאשר במדינות עשירות. יופי.

@אוגורן
מתגובותייך משתמע שצריך להחזיק ולהמתין :)
אבל ברצינות, החינוך הוא הבעיה, כאשר ישתפר, העתיד יתקרב מהר יותר
איפה שפחות עסוקים ב"למה", אלא עברו ל"איך", צריך לחנך הרבה יותר "איך" וזה תהליך איטי שמתגבר מהר

לא ממליץ, רק ממתין ומחזיק

ממשלות של מדינות כושלות עם מטבע כושל מאמצות את הביטקוין.
האזרחים באותן מדינות לא כל כך משתפים פעולה ומעדיפים את המטבע הכושל (או דולרים אם אפשר להשיג).
נכון. ברור שרבים עדיין מעדיפים את הדולר, הוא עדיין אופציה טובה יותר. אבל קשה יותר להשיג אותו, קל יותר להגביל אותו, כרגע הוא סחיר בהרבה מהביטקוין, אין פה שאלה.
השאלה מה קורה כשיש נכס ששווה יותר ויותר מהדולר (מנגנון הפיאט גורם לזה לקרות גם כך), כל אחד יכול לקנות אותו ולהעביר אותו, והוא סחיר יותר מהדולר.
כרגע רק החוליה האחרונה חסרה, והיא בקורלציה ישירה לרמת האימוץ. גם הדולר לא היה מאוד סחיר לפני 150 שנה.
נכון. לכן יש כלכלת מזומן, סחר חליפין, חקלאות לצריכה עצמית.
ביטקוין הוא אופציה בעיקר באופן תיאורטי. החקלאי בלאוס שרוצה למכור חזיר כדי לקנות חולצה לא משתמש בביטקוין.
ביטקוין הוא אופציה למי שרוצה לצבור נכסים ואין לו אופציה לנכסים אחרים - SoV. הוא אופציה למי שרוצה להעביר כסף ללא הגבלת ממשלות.
כדי לקנות חולצה מספיק גם לאי או פזו או לירטה מקומית. אני לא טוען שזה השימוש. גם כSoV כרגע דולר עדיף, אבל הוא קשה בהרבה להשגה, להגבלה, ושווה פחות ופחות.
אבל המניע לפיתוח היה צורך אמיתי של מיליונרים.
המניע לפיתוח הוא בד"כ צורך. צורך יכול להיות של עשירים, ויכול להיות של עניים. זה לא נכון שרק עשירים ממציאים.
עולם התשלומים הדיגיטליים למשל, מפותח בהרבה במדינות עניות יותר, גם כיום. עזוב את זה שבסין אפשר לקנות הכל בwechat/alipay לפני עשור, באפריקה היה mpesa מ2007.

הצרכים פשוט אחרים, וביטקוין לא ממש עונה על צרכים של אנשים מערביים, שכיום יכולים להעביר כסף בקלות תוך יום-יומיים, לקנות מניות מהבית, לקבל הלוואה ואשראי מהשירותים.
בהווה זה אנשים עשירים יחסית שחיים בחברת שפע ורוצים להיות עשירים עוד יותר, או שמפחדים להיות עניים כתוצאה מאינפלציה. אנשים עניים במדינות מתפתחות לא מאמצים אותו. לא בהווה.
כמו שכתוב במחקר, אמנם שווי השוק הגדול ביותר הוא במדינות עשירות (דה, יש להם יותר כסף להשקיע), האימוץ של האדם הפשוט גדול בהרבה במדינות מתפתחות. וזה בהווה.
במילים אחרות, במערב 1 מ100 משקיע 10X בביטקוין, במזרח 3 מ100 משקיעים 5X בביטקוין, באפריקה 10 מ100 משקיעים X בביטקוין. זאת הטענה.
ברור שכשמשווים בין מדינות יש מדינות שנמצאות בראש. מסתבר שזה הודו וניגריה. זה לא אומר שהאימוץ בהן גבוה, אלא שבמדינות אחרות הוא נמוך יותר.
זה אומר שהאימוץ במדינות עניות גבוה יותר. אנחנו רק בהתחלה. מי שלא מסתכל על מגמות קדימה, מסיים כמו יאהו ואלטה-ויסטה.

מצחיק איך פעם אחרי פעם, לאחר דממת אלחוט בנושאי קריפטו בפורום השקעות אלטרנטיביות, שהביטקוין מתחיל לעלות כולם מתעוררים וחוזרים על אותם דיונים. זה קורה כבר מ2018.
שהביטקוין יירד עוד פעם, ולדעתי הוא יירד חזק הגלגל יחזור על עצמו וכל הסנגורים יתנדפו כלא היו. כמו תמיד.

גילוי נאות, מחזיק כ3-6% מהתיק בקריפטו (תלוי מתי שואלים כמובן ). הרוב מושקע בביינאנס/ארנקים ולכן גם אם וכאשר היו רווחים משמעותיים תהיה כברת דרך משמעותית ומעצבנת להוציא ולהלבין את הכסף.

מצחיק איך פעם אחרי פעם, לאחר דממת אלחוט בנושאי קריפטו בפורום השקעות אלטרנטיביות, שהביטקוין מתחיל לעלות כולם מתעוררים וחוזרים על אותם דיונים. זה קורה כבר מ2018.
שהביטקוין יירד עוד פעם, ולדעתי הוא יירד חזק הגלגל יחזור על עצמו וכל הסנגורים יתנדפו כלא היו. כמו תמיד.

גילוי נאות, מחזיק כ3-6% מהתיק בקריפטו (תלוי מתי שואלים כמובן ). הרוב מושקע בביינאנס/ארנקים ולכן גם אם וכאשר היו רווחים משמעותיים תהיה כברת דרך משמעותית ומעצבנת להוציא ולהלבין את הכסף.
אתה יודע מה מצחיק אותי?
רוב התרדים שנפתחים והתגובות באותם תרדים נעשים ע"י חדשים שמבקשים עזרה לקנות/להבין וע"י NO-COINERS שנאחזים בקרנות המזבח .
ואז אתם/הם חוזרים ונשנים על זה שהמחזיקים הם אלה שבאים לחפור.

לא נראה לי שאתה מבין מה זה להלבין.
זה קורה כבר מ2018.
זה קורה כבר מ-2009 אתה פשוט מודה לזה מ-2018.

מה שמעניין זה שיש אחוז נכבד מהמגחכים של הסייקל הקודם שפתאום קופצים לספר שהם מחזיקים % קטן בביט.
נראה שהכת מנצחת גם את החכמים ביותר.
בהצלחה MY FELLOW TERRORIST.

אני גם מחזיק, כבר מ2017. אבל אני לא חופר על זה ולא בדעה נחרצת שקריפטו זה ב100% הדבר הבא ומי שלא שם הוא בגדר טיפש.
הרי אם הביטקוין לא היה קופץ עוד פעם, לא היית כותב את השורות הללו נכון? וכשהוא יירד לא תכתוב את השורות הללו נכון? עד שיכלה בחזרה...

לא נראה לי שאתה מבין מה זה להלבין
להלבין בשבילי זה לקחת את הכסף מקריפטו שקניתי ב2017 ולהשתמש בו כדי לקנות בית/לקנות במכולת/לגלגל אותו להשקעות אחרות.
מבחינת המדינה ורשות המיסים זה לא כסף לבן ויש תהליך שהוא צריך לעבור.
מה זה להלבין בשבילך?

זה קורה כבר מ-2009 אתה פשוט מודה לזה מ-2018
אני לא חושב שהפורום הזה היה קיים ב2009. וגם אם כן, לא חושב שכבר אז דיברו על קריפטו באותו היקף שהתחילו לדבר עליו ב2018 שהעולם התחיל להתוודע לביטקוין וכל זב חוטם רצה להחזיק בביטקוין רק כי זה נשמע מגניב (ותו לא)

מה שמעניין זה שיש אחוז נכבד מהמגחכים של הסייקל הקודם שפתאום קופצים לספר שהם מחזיקים % קטן בביט.
נראה לי שלא הבנת אותי נכון. אני לא מגחך על קריפטו, ובגלל זה גם מחזיק והחזקתי מ2017. בתור אחד שמעריך טכנולוגיה אני חושב שכן יש סיכוי שזה יהיה שווה הרבה בעתיד. אבל יודע שגם בקלות זה יכול לא לקרות ואף להפסיד את כל כספי.

ונראה שזה ההבדל בינינו, נשמע שאתה חושב שאתה כן יודע שהקירפטו פה כדי להישאר ולא יכול לקרות אחרת, ומי שלא מבין/רואה את זה הוא טמבל או לא מבין או whatever.

נראה שהכת מנצחת גם את החכמים ביותר
לא הבנתי את מי הם ניצחו? ואיך הם בעצם ניצחו? ומתי? כל עוד לא מימשת כלום לא הרווחת כלום.
אולי עוד חודש הם פתאום יעברו להפסיד, ואז מה תגיד?

להלבין בשבילי
אני מניח שההגדרה החוקית היא לקחת כסף שלא היה ב"מערכת" קודם, ולהכניס למערכת
אתה הגדרת כסף במעגל סגור, הכסף שלך שהמרת למטבע אחר, ופשוט המתנת
זאת לא הלבנה, זאת השקעה
צריך לשלם מס והכל בסדר

אבל אם אתה מגיע עם ביטקוין או אפילו דולרים שלא ידוע איפה היו או איך התקבל או מהיכן
כאן המדינה מטילה את הצבע "שחור" על הכסף, וההוכחות למקורו "מלבינות" אותו

ולדעתי הוא יירד חזק הגלגל יחזור על עצמו וכל הסנגורים יתנדפו כלא היו. כמו תמיד.
הפוך.
דווקא בעלת הבית מאז שינתה דעתה.
ואותם סנגורים מטורללים (ואני אחרון הזנבות) גם פה.

דווקא
כל הדיונים הם אותו דבר,
אנחנו פשוט רואים את המספרים עולים ולא מבינים למה אנשים ממשיכים לדפוק את הראש בקיר.
לא התנדפנו, התעייפנו.

גם המחיר שילש את עצמו.
גם ETF.
מה נשאר ?

+100

שים לב שאתה פה מ2020 לפי היוזר,
הדיונים עם הסנגורים הרבה מלפני זה :2024-03-09_17h55_29.png

שום דבר לא השתנה.

אממ, באיזה קטע בדיוק אתה מעתיק קטעים שלמים מהבלוג?
לא ענית לי, אני אשמח לשמוע ממך באיזה קטע את ״תוקפת אותי״ אחרי שאני כל 5 שורות פה בערך נותן לך קרדיט ומסביר שאני מצטט פה קטעים מתוך הבלוג + מוקיר תודה כל 3 שורות בערך לידע שתרמת. חבל שככה את כותבת לצעירים בבלוג שלך.

בכל מקרה סתם מקפיץ פה תאשכול כי סיילור שאל בכנס באטלנטיס עיתונאי לפני חודש שאלה מעניינת הוא אמר לו אם היית צריך לשים את החיים שלך על האם הביטקוין יעקוף את תשואת השוק האמריקאי בחלוף עשור מהיום האם היית מוכן לשים את חייך שלא ? הרי 25 שנה של פעילות ביטקוין בועטת (15 ועודמעשור מהיום) עדיין תקרא לזה בועה ? כמובן שיכול להיות שזה יהיה שיעור היסטורי כלכלי חברתי גם לכיוון ההפוך.

בכל מקרה סתם מקפיץ פה תאשכול כי סיילור שאל בכנס באטלנטיס עיתונאי לפני חודש שאלה מעניינת הוא אמר לו אם היית צריך לשים את החיים שלך על האם הביטקוין יעקוף את תשואת השוק האמריקאי בחלוף עשור מהיום האם היית מוכן לשים את חייך שלא ?
והיית מוכן לשים את חייך שכן?
(אני יודע שיש כאלו שכן, אבל זה אומר שכאן יש כת וכאן לא...)
הרי 25 שנה של פעילות ביטקוין בועטת (15 ועודמעשור מהיום) עדיין תקרא לזה בועה ? כמובן שיכול להיות שזה יהיה שיעור היסטורי כלכלי חברתי גם לכיוון ההפוך.
גם מיידוף הביא במשך שנים תשואות יותר מהשוק האמריקאי.

ג.נ. אני מחזיק אחוז מסויים בETF ביטקוין, ומסתפק בהחלט האם הביטקוין יהפך לזהב דיגטלי של קבע או יהפך לבועת הפונזי הגדולה ביותר.

לא ענית לי, אני אשמח לשמוע ממך באיזה קטע את ״תוקפת אותי״ אחרי שאני כל 5 שורות פה בערך נותן לך קרדיט ומסביר שאני מצטט פה קטעים מתוך הבלוג + מוקיר תודה כל 3 שורות בערך לידע שתרמת. חבל שככה את כותבת לצעירים בבלוג שלך.
היה נעים מאוד, בהצלחה בשאר האתרים באינטרנט.
זה לא משנה אם אתה צודק או לא, לבעלת הבית יש כפתור חסימה לצמיתות והיא לא מתביישת להשתמש בו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
האזרח החשדן Swan Bitcoin ואחרות השקעות אלטרנטיביות 23
S הדרך הקלה והבטוחה לקנות bitcoin שוק ההון 1
ש האם האנרגיה תפיל את ה-bitcoin? שוק ההון 2
Oyi Bitcoin/crypto currency exchange שוק ההון 27
ס bitcoin כמגן מפני קטסטרופה כלכלית? שוק ההון 81
S אודה להמלצה על אתר אחד שמאפשר השוואת גרפים/תשואות גם של ETF אמריקאיות וגם של ETF איריות שוק ההון 5
ס אופציות על ETF ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 5
O לקנות ביטקוין שווה לקניית etf על ביטקוין? פוסטים מאיכות נמוכה 2
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
S Crypto ETF שוק ההון 2
G מעבר מ-VTI ל-1183441 INVESCO S&P 500 UCITS ETF שקלית שוק ההון 35
R Quantum Computing ETF פוסטים מאיכות נמוכה 5
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
L מיסוי ריאלי על ETF ששמר על ערכו הדולרי מיסים 1
M מס ירושה iShares $ CORE S&P 500 UCITS ETF-TA מיסים 4
S Dynamic Multifactor ETF שוק ההון 5
Henchman34 מתלבט בין אג"ח לאג"ח צמוד מדד כחלק מ-ETF קצר טווח שוק ההון 10
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
א השקעה בs&p דרך etf או קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
לארוצה ETF עם טיקר שלא מופיע באתר Invesco שוק ההון 2
A S&p 500 etf דיבידנדים שוק ההון 1
מ Global X S&P 500 Covered Call - XYLD ETF שוק ההון 11
B מיסוי דיבידנדים מ-ETF אג"ח (או: איזה באלגן) מיסים 9
O איך אני יודע כמה דיבידנד התגלגל בתעודה iShares Core S&P 500 UCITS ETF 1159250 שוק ההון 4
א איך נולד ETF ? שוק ההון 17
A SGOV ETF שוק ההון 22
E ETF אירלנדי שנסחר בגרמניה שוק ההון 6
Z ETF שמחזיק אגרות חוב עד לפקיעה ? שוק ההון 14
A התייעצות לגבי חלופות להשקעה ב ETF לאג"ח ארה"ב שוק ההון 6
A ETF של ishares במקרה של פשיטת רגל שוק ההון 3
S שאלה בנוגע ל 2 etf שאני מתעניין שוק ההון 1
the_newbie סכנת הנזלת ETF שוק ההון 17
א רמת נזילות ETF בלאקרוק שוק ההון 1
ל Russell 2000 etf שוק ההון 1
נ VGK מול iShares Core MSCI Europe UCITS ETF EUR (1159094) שוק ההון 2
C למה לא לקנות ETF? שוק ההון 0