• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אילו יציאות צרכניסטיות הכי מטריפות אתכם?

טוב, החלטתי להגיב.

אני באמת מנסה להבין את חברי הפורום - הפורום באתר הסולידית שמעודד אנשים לחשוב יותר טוב ולהבין את התרבות הצרכנית שבה הם נמצאים ולהסביר להם שיש דרך אחרת. עד כאן הכל טוב ויפה - אבל מפה ועד לזלזל לחלוטין באנשים שהחליטו אחרת הדרך קצת ארוכה.

רוב האנשים במדינה גדלו בתרבות צרכנית וזה נכון שרובם לא משקיעים יותר מדי מחשבה בנושא. אבל, ויש כאן אבל גדול, יש כאלו שכן הקדישו לכך מחשבה ואמרו לעצמם - "וואלה, שקלתי את היתרונות והחסרונות של אורך החיים שלי לעומת האלטרנטיבה ואני עדיין מעדיף לחיות בחברה צרכנית עם כל המשתמע מכך - גם עם הדברים הטובים וגם עם הדברים הפחות טובים."

רוב מי שכותב על ה"יציאות הצרכניסטיות" כנראה תופס את אותם "צרכניסטים" כאנשים נחותים שאין צורך להקשיב להם או לכבד את ההתנהגות שלהם גם אם היא שונה - השם היותר פשוט הוא חוסר סובלנות.

אני אשמח אם בכך יינעל השרשור שמנסה ללגלג על אותם אנשים.

ואני אשמח אם אנשים (בפרט כאלה שנרשמו לפני שבועיים) ינקטו במעט צניעות ולא ידרשו לנעול שרשור ארוך ופעיל לטובת עלבונם של אחרים לו הם מינו את עצמם כאחראים, ועוד בשם הסובלנות.

נערך לאחרונה ב:
Roy_L,
אני לא חושב שזה משנה מתי נרשמתי.
אם יש לך טיעון נגדי - אני אשמח לשמוע אותו - אם הטיעון היחיד שיש לך הוא שנרשמתי לפני שבועיים, אז זה סוג של קלף ג'וקר שאתה שולף - אין לי מה לענות על זה - עובדתית זה נכון. לא קשור לחלוטין למה שכתבתי, אבל עדיין נכון.

באותה מידה יכולת לרשום לי - איך מישהו שיש לו את האות ג בשם מעיז לכתוב דבר כזה - זה היה נכון באותה מידה.

אבל שוב, אם יש לך טיעון נגדי - אני אשמח לשמוע אותו.

טוב, החלטתי להגיב.

אני באמת מנסה להבין את חברי הפורום - הפורום באתר הסולידית שמעודד אנשים לחשוב יותר טוב ולהבין את התרבות הצרכנית שבה הם נמצאים ולהסביר להם שיש דרך אחרת. עד כאן הכל טוב ויפה - אבל מפה ועד לזלזל לחלוטין באנשים שהחליטו אחרת הדרך קצת ארוכה.

רוב האנשים במדינה גדלו בתרבות צרכנית וזה נכון שרובם לא משקיעים יותר מדי מחשבה בנושא. אבל, ויש כאן אבל גדול, יש כאלו שכן הקדישו לכך מחשבה ואמרו לעצמם - "וואלה, שקלתי את היתרונות והחסרונות של אורך החיים שלי לעומת האלטרנטיבה ואני עדיין מעדיף לחיות בחברה צרכנית עם כל המשתמע מכך - גם עם הדברים הטובים וגם עם הדברים הפחות טובים."

רוב מי שכותב על ה"יציאות הצרכניסטיות" כנראה תופס את אותם "צרכניסטים" כאנשים נחותים שאין צורך להקשיב להם או לכבד את ההתנהגות שלהם גם אם היא שונה - השם היותר פשוט הוא חוסר סובלנות.

אני אשמח אם בכך יינעל השרשור שמנסה ללגלג על אותם אנשים.

אני אומר- להמשיך לרדת על משפצי המטבחים!!!
גילוי נאות - ההורים שלי הם כאלה... ועדיין אני אומר- לרדת עליהם! :)

Roy_L,
אני לא חושב שזה משנה מתי נרשמתי.
אם יש לך טיעון נגדי - אני אשמח לשמוע אותו - אם הטיעון היחיד שיש לך הוא שנרשמתי לפני שבועיים, אז זה סוג של קלף ג'וקר שאתה שולף - אין לי מה לענות על זה - עובדתית זה נכון. לא קשור לחלוטין למה שכתבתי, אבל עדיין נכון.

באותה מידה יכולת לרשום לי - איך מישהו שיש לו את האות ג בשם מעיז לכתוב דבר כזה - זה היה נכון באותה מידה.

אבל שוב, אם יש לך טיעון נגדי - אני אשמח לשמוע אותו.

סורי, עברתי את השלב הזה בחיים של להתווכח עם אנשים שלא מבינים את המינימום של אתיקת פורומים [ נמחק, לא רלוונטי - יוסיק]

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
@גיל שלום לך.
בכל מקום בו יש "חברת אנשים" עם מכנה משותף/נושא לשיחה משותפת, יהיו השוואות ל"אנשים אחרים" מחוץ לקבוצה.
בין אם זה במקום העבודה (אני צריך לחפש ספר שרצינו לכתוב פעם בתמיכה טכנית על משתמשי אינטרנט) ובין אם זה בפורום זה או אחר.
זה לא חוסר סובלנות, זה בדיחות.

המצחיק פה (ואולי אתה מפספס את זה) שלא כולנו זהים.
יש פה חלק צמחוניים, טבעוניים ברמה זו או אחרת של מסיונריות - ואני אכנס להם באבי אביהם בשרשורים אחרים.
יש פה חלק שלא מאמינים בילדים, חלק שלא מאמינים בהגבלת ילודה ושוב בשרשורים אחרים - נריב עד חורמה.
חלק שעוקבים אחרי ספורט וחלק לא.
חלק שרוכשים מכשיר סלולרי חדש פעם ב-Y שנים לעומת פעם ב-X חודשים...
עדיין, יש לנו שרשורים של צחוקים. עצמי, חיצוני...
@דגגגג "ירד על ההורים שלו" בתגובה האחרונה...

אז מה בעצם אתה רוצה?
הפורום הזה עדיין לא נופל תחת מטריית ה-PC של ארה"ב ותשאיר אותו ככה.
בבקשה.

בתודה מראש.

@c881 ,
הוצאת לי את המילים מהמקלדת והקדמת אותי.
+1

@גיל
אוסיף עוד משהו למה ש @c881 כתב: אני מאוד מכבד את הצרכניסטים כי הודות להם אני יכול לפרוש מוקדם יותר. אבל זה לא מפריע לי לצחוק על יציאות צרכניסטיות. הנה עוד יציאה אחת, הבן אדם עוד לא התחתן וכבר נכנס לחובות בגלל החתונה.
בקיצור: תהיה בבקשה צרכניסט טוב ואני (ו @daat99 עוד יותר) אקבל את הדיבידנדים שלי :)

נערך לאחרונה ב:
מעניין
בכל מקום בו יש "חברת אנשים" עם מכנה משותף/נושא לשיחה משותפת, יהיו השוואות ל"אנשים אחרים" מחוץ לקבוצה.
זה נכון - אבל לא בכל קבוצת אנשים צוחקים על המעשים של אנשים מחוץ לקבוצה ו/או מעודדים אחרים בקבוצה לנהוג כך גם כן.

הסיבה שמראש הגבתי היא שבתור קורא חדש של הבלוג ושל הפורום חשבתי לתומי שהאנשים כאן יעודדו אחד את השני לחשיבה עצמאית וידברו בעיקר על דרכים לחסכון והשקעה. אבל כשאני רואה פוסט ארוך מאוד של עדר (ואכן כן, זה נראה כמו התנהגות של עדר) של אנשים שמשקיעים את הזמן היקר (אותו זמן שהבלוג מלמד אותך שהוא המשאב הכי יקר) בלגלוג על אנשים שחושבים קצת אחרת ועל ההחלטות התמוהות שהם עושים - זה קצת תמוה בעיני.

כששאלתי למה לעזאזל אנשים מלגלגים על כל מה שהוא לא חלק מהעדר הלא-צרכניסטי, קרא לי אחד המלומדים שאני חדש מדי כדי להעיר הערות. אח"כ גם קרא לי טרול - זה קלף ג'וקר נוסף בפורומים שבעצם אומר - אין לי טיעון אבל מעתה והלאה אני לא מדבר איתך - הגירסא החדשה יותר ל Talk To The Hand.

אז כן, אני מבין את מטרת הבלוג ומטרת הפורום ואם אני פספסתי ובעצם מטרת העל של להשיג זמן היא כדי שנוכל להשתמש בזמן הזה ללגלג על כל מי שלא חושב כמונו או ליתר דיוק, אם האנשים בפורום הזה רואים את עצמם כאדם-על ע"פ ניטשה ומזלזלים בשאר באנשים אז סילחו לי, אני אפנה לבלוגים/פורומים אחרים.

אם האנשים בפורום הזה רואים את עצמם כאדם-על ע"פ ניטשה ומזלזלים בשאר באנשים אז סילחו לי, אני אפנה לבלוגים/פורומים אחרים.

וזו הגרסה החדשה ל"תחזיקו אותי או שאני הולך"?
אני לא "אדם על" לא לפי ניטשה (אני מניח, אף פעם לא היה לי חשק לקרוא פסיכולוגיה), לא לפי DC/MARVEL או כל סממן אחר.
אני אדם די פשוט במעשי, בהתנהגותי ויותר חד בתנועה שלו מצד לצד של הסקאלה.
יש בדיחות שפונות אלי, עלי, ויש כאלו שאני מפספס (בלי מפה וציון נקודת "אתה כאן").
[ נמחק, לא רלוונטי - יוסיק ].

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
@גיל אני לא בטוח מה ה״מטרה״ של הבלוג, אבל הוא מהווה מקום בו קבוצת אנשים עם תחומי עניין משותפים והשקפות עולם דומות (וגם זה במידה מוגבלת - בפועל יש אנשים עם דעות מגוונות מאוד, במיוחד בקבוצה כה גדולה) יכולים לדון ביחד במה שמעניין אותם. זה יכול להיות דברים פיננסיים פרופר או סוגיות של צרכנות נבונה, אבל גם שיח רגיל של אנשים שרוצים להוציא קיטור או לדון בנושאים קשורים פחות.

בלוג/פורום זה גם מושך אוכלוסייה שאני לא יודע אם יש הרבה מסגרות/פורומים אחרים שמושכים אותם, אז זה מקום נוח לדון בנושאים ששונים מהדעות של רוב האנשים ״שם בחוץ״.

מעניין

זה נכון - אבל לא בכל קבוצת אנשים צוחקים על המעשים של אנשים מחוץ לקבוצה ו/או מעודדים אחרים בקבוצה לנהוג כך גם כן.

אז בקבוצה הזו כן. עושה רושם שאתה בקבוצה הלא נכונה.

הסיבה שמראש הגבתי היא שבתור קורא חדש של הבלוג ושל הפורום חשבתי לתומי שהאנשים כאן יעודדו אחד את השני לחשיבה עצמאית וידברו בעיקר על דרכים לחסכון והשקעה.

אז הנחות היסוד שלך כנראה שגויות (אלא אם קיבלת הבטחות אישיות לגבי מטרות הפורום). עם זאת, האנשים מדברים כאן על כל מיני דברים, כולל דרכים לחיסכון והשקעה. זה רק שרשור אחד מתוך רבים בכל מיני נושאים שלא ברור לי מה אתה מחפש בו.

אבל כשאני רואה פוסט ארוך מאוד של עדר (ואכן כן, זה נראה כמו התנהגות של עדר) של אנשים שמשקיעים את הזמן היקר (אותו זמן שהבלוג מלמד אותך שהוא המשאב הכי יקר) בלגלוג על אנשים שחושבים קצת אחרת ועל ההחלטות התמוהות שהם עושים - זה קצת תמוה בעיני.

איש לא שאל אותך במה להשקיע את זמננו היקר או על מה לדבר (אני בטח לא). אתה מוזמן להשקיע את זמנך האינדיבידואלי בנפרד מהעדר.

כששאלתי למה לעזאזל אנשים מלגלגים על כל מה שהוא לא חלק מהעדר הלא-צרכניסטי, קרא לי אחד המלומדים שאני חדש מדי כדי להעיר הערות. אח"כ גם קרא לי טרול - זה קלף ג'וקר נוסף בפורומים שבעצם אומר - אין לי טיעון אבל מעתה והלאה אני לא מדבר איתך - הגירסא החדשה יותר ל Talk To The Hand.

אם הייתי מגיע אחרי יומיים וחצי (ובכלל) לפורום של אתאיסטים ומתריע על כך שהדיון פוגע ברגשות של דתיים, כנראה שגם לי היו קוראים טרול (סתם דוגמה להמחשה). שנו חכמינו - אם אין לך שום דבר מועיל לומר, עדיף לשתוק. שים לב לכותרת השרשור. יש יציאות צרכניסטיות שמטריפות אותך? נשמח לשמוע. רוצה להטיף מוסר? יתכבד אדוני וימשיך הלאה.

אז כן, אני מבין את מטרת הבלוג ומטרת הפורום ואם אני פספסתי ובעצם מטרת העל של להשיג זמן היא כדי שנוכל להשתמש בזמן הזה ללגלג על כל מי שלא חושב כמונו או ליתר דיוק, אם האנשים בפורום הזה רואים את עצמם כאדם-על ע"פ ניטשה ומזלזלים בשאר באנשים אז סילחו לי, אני אפנה לבלוגים/פורומים אחרים.

אל תעצור את עצמך.

נערך לאחרונה ב:
@גיל זהו הטופיק שבו דיי מוציאים קיטור על מה שקורה סביבנו.
אז כן, אני מבין את מטרת הבלוג ומטרת הפורום ואם אני פספסתי ובעצם מטרת העל של להשיג זמן היא כדי שנוכל להשתמש בזמן הזה ללגלג על כל מי שלא חושב כמונו או ליתר דיוק, אם האנשים בפורום הזה רואים את עצמם כאדם-על ע"פ ניטשה ומזלזלים בשאר באנשים אז סילחו לי, אני אפנה לבלוגים/פורומים אחרים
בתור מי שתומך באינדיבידואליזם - זכותך המלאה לעשות לפי רצונך

אם האנשים בפורום הזה רואים את עצמם כאדם-על ע"פ ניטשה ומזלזלים בשאר באנשים אז סילחו לי, אני אפנה לבלוגים/פורומים אחרים.
זאת אכן טעות מצידנו לראות את עצמנו כאדם-על, בעוד שאדם-העל וכליל המוסר העל-פורומי זה בעצם אתה. המוסריות שלך כה אבסולוטית, כה נדרשת וחסרה בקהילה החוטאת הזאת, שנעשה הכל כדי לא לאבד אותך לטובת פורומים אחרים.
אנא, אל תלך. ותגיד לנו איזה עוד שרשורים עלינו למחוק כדי שלא תלך. אולי גם כמה פוסטים בבלוג? אני בטוח שדורין תסכים.

נערך לאחרונה ב:
גיל, היית נכנס למסיבה שיש בה אנשים שאתה לא מכיר ולא מכירים אותך, ואחרי 5 דקות דורש להחליף את המוזיקה כי היא לא מוצאת חן בעיניך? כי זה מה שעשית כאן. בעיני הטיעון שאתה חדש כאן הוא לגמרי לגיטימי. כדי להשפיע על התנהגות של קבוצה רצוי קודם כל להפוך להיות חלק ממנה.

זה קצת תמוה בעיני
גיל, @מרק עוגיות צודק.
אבל אם אתה באמת מנסה להבין, אני אסביר לך.
מדובר בחבורה של חריגים בחברה הישראלית. אנשים שבוחרים ברכב ישן, באופניים, מכינים לעצמם סנדוויץ' ומביאים קפה מהבית. אנשים שזוכים למבטי תמיהה, זלזול ועקיצות מצד הסובבים אותם. או לכל הפחות אינם מתערים בשיחות החולין שנסובות על הוילה בטוסקנה אליה נוסעים בחופשה, על הבת מצווה, על מותגים, אייפונים וכו'.
אנחנו התקבצנו כאן כדי להזכיר אחד לשני שהאקסנטריות שלנו היא נורמלית, והנורמליות של כולם היא מטורפת.
היינו יכולים כמובן להתעטף בשתיקה נוגה ולהשקיע בדד בקרנות מחקות.
אבל לא בא לנו.

מכינים לעצמם סנדוויץ' ומביאים קפה מהבית.
אני מבקש לא להכליל אותי ככה!
אני לא זוכר מתי בפעם האחרונה הכנתי לעצמי סנדויץ או שתיתי קפה!

אני לא זוכר מתי בפעם האחרונה הכנתי לעצמי סנדויץ או שתיתי קפה!
איזה כיף לשמוע. ואני חשבתי שאני היחידה בעולם שלא שותה קפה.
עכשיו לשאלת הבונוס, מי שונאת שוקולד כמוני, אפילו את הריח?

אני מנסה להגמל מקפה.
הרכש החדש לא מוכן לשמוע על זה. ברגע שאחזור לישון 4 שעות ברצף, אנסה להגמל שוב.

@daat99 כמה מריר?
להגמל מ-שוקולד, אני ממליץ על "הולי קקאו" 100%.
יש אנשים שקיללו אותי לפני שהספיקו לירוק החוצה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 6
C אילו יריחונים/מגזינים אתם קוראים? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
T אילו מגזינים או עיתונות זרה שווה את כספכם? אוף טופיק 14
S אילו מרכיבים נכללים בחישוב מדרגת המס לשכיר? צרכנות פיננסית 1
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
א אילו סקטורים ונכסים כדאי לקנות אם אני מאמין שהאינפלציה היא לא זמנית ? שוק ההון 33
E אילו אפיקי השקעה אטרקטיביים יש כרגע? פוסטים מאיכות נמוכה 7
שיר הלל לטבע מתלבט על אילו נכסים לבסס את התיק שוק ההון 17
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S קרנות הנסחרות בדולרים מול אילו בשקלים שוק ההון 17
R אילו עלויות אני צריך לקחת בחשבון בניהול תיק השקעות? שוק ההון 0
L יזמים או בעלי עסקים, אילו תכונות וכישורים צריך וכדאי לשפר? התפתחות אישית 34
A מה הייתם עושים אחרת אילו הייתם צעירים ב20 שנה? התפתחות אישית 146
unrealx אילו יתרונות יש להשקעה בקרנות אג"ח ממשלתי על אג"ח בודדת? שוק ההון 15
unrealx אילו סיבות יש לפתוח חשבון באינטרקטיב ישראל ולא ישירות מול אינטרקטיב ברוקרס? שוק ההון 2
unrealx אילו זכויות מתבטלות כשעוברים ל- IRA? שוק ההון 6
S אילו דברים יקרים קניתם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Y אילו מניות אפשר לקנות בקופת גמל בניהול אישי? שוק ההון 7
ר אילו אפיקי השקעה צפויים לעלות כשהריבית עולה? שוק ההון 44
? אני רוצה לתזמן את השוק בזמן הכניסה אילו. לקנות סל מניות עכשיו? שוק ההון 57
ע מול אילו עמלות מתקזזים דמי הטיפול החודשיים בבית ההשקעות? שוק ההון 3
D קרנות פנסיה - אילו אמצעים יש לי כדי להשוות? צרכנות פיננסית 12
איש ירח אלו יציאות השקעה מטריפות אתכם שוק ההון 41
גיא_87 יציאות ובילויים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19

נושאים דומים

Back
למעלה