• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

את כולם מעניין לטוס לחו"ל?

בחברה, וגם בקרב חבריי ומכריי זו מעין ברירת מחדל.
חופשה = חו"ל.
אני נמנה מבין האנשים היחידים, שזה לא מדבר אליהם או מעניין אותם יותר מדי?
אתה ממש לא היחיד. באשכול אחר תיארתי מדוע אני לא סובל לטוס. מה גם שאני לא רואה צורך ללכת כל היום בהרים/אגמים/רוחות/שלג/מדבר או לראות בניינים ישנים/הרוסים/משופצים/סתם בניינים ולשמוע סיפורי היסטוריה על מה שקרה שם או ליסוע כל היום ממקום אחד לאחר או לישון כל היום באיזה מלון (שאת זה אני יכול לעשות גם בבית). מה גם שהרבה סוגי אוכל לא מעניינים אותי ואני לא סובל אירועים המוניים. נשאלת אם כן השאלה, למה לטוס לחו"ל?

יש פעילות מחוץ לבית שאתה נהנה ממנה בישראל?
לא, אני ממש לא סובל את כל פעילויות הoutdoor למיניהם (כולל סופר/סתם ללכת למסעדה/לקנות בחנות בארץ). הדברים היחידים שעוד איכשהוא עניינו אותי שיש בחו"ל ואין בארץ זה אוספים במוזיאונים או מגוון בוטני, אבל בכל מקרה היום הכל באינטרנט אז אין לי מה ללכת לאיזה מוזיאון שורץ אנשים ולנסות לראות את המונה ליזה המזויפת שתלו שם.

לא, אני ממש לא סובל את כל פעילויות הoutdoor למיניהם (כולל סופר/סתם ללכת למסעדה/לקנות בחנות בארץ). הדברים היחידים שעוד איכשהוא עניינו אותי שיש בחו"ל ואין בארץ זה אוספים במוזיאונים או מגוון בוטני, אבל בכל מקרה היום הכל באינטרנט אז אין לי מה ללכת לאיזה מוזיאון שורץ אנשים ולנסות לראות את המונה ליזה המזויפת שתלו שם.
לגיטימי לגמרי.
יכול להעיד על עצמי שלקח לי לא מעט זמן לבודד לעצמי מהו הטיול שאני (ומשפחתי) אוהבים ולנטרל את הרעש של מה שכולם עושים.
יש דברים בחו"ל שאין בארץ ואין באינטרנט. הם לעיתים אזוטריים מדי כדי לקרוא / לשמוע עליהם מחברים בארץ, אבל בהחלט שווים את המאמץ.

כשאתה טוען שאתה נגד טיולים כי רוב האנשים לא עושים כלום וזה more of the same
זה כנו שאהיה נגד החוויה האינטלקטואלית כי רוב האנשים לא צופים בדוקמנטרי מעשיר אלא בסרטי כלום בנטפליקס
לא אמרתי שאני נגד טיולים. (קרא שוב את ההודעה הראשונה שכתבתי בשרשור)

אני כן נגד מה שאתה מכנה "חוויה חושית" (ואני קראתי לו צרכנות פסיבית). אני חושב שטיול בחו"ל יכול להיות חוויה מבגרת, והיא יכולה לפתח באדם כישרונות ותכונות אופי שאי אפשר ליצור בדרכים אחרות. אבל זו צריכה להיות המטרה של נסיעה לחו"ל, לא רצון לענג את החושים.

אבל זו צריכה להיות המטרה של נסיעה לחו"ל, לא רצון לענג את החושים.
מעניין מה שאתה כותב פה. תוכל להרחיב לגבי ההכרעה הכמו מוסרית הזו על מה שטיול אמור ולא אמור להשיג? למה אתה שולל את החוויה החושית?

אני כן נגד מה שאתה מכנה "חוויה חושית" (ואני קראתי לו צרכנות פסיבית). אני חושב שטיול בחו"ל יכול להיות חוויה מבגרת, והיא יכולה לפתח באדם כישרונות ותכונות אופי שאי אפשר ליצור בדרכים אחרות. אבל זו צריכה להיות המטרה של נסיעה לחו"ל, לא רצון לענג את החושים.
מה הבעיה בחוויה החושית? למה היא לא יכולה לפתח את האדם?

אני לא רואה צורך ללכת כל היום בהרים/אגמים/רוחות/שלג/מדבר או לראות בניינים ישנים/הרוסים/משופצים/סתם בניינים ולשמוע סיפורי היסטוריה על מה שקרה שם או ליסוע כל היום ממקום אחד לאחר או לישון כל היום באיזה מלון (שאת זה אני יכול לעשות גם בבית). מה גם שהרבה סוגי אוכל לא מעניינים אותי ואני לא סובל אירועים המוניים. נשאלת אם כן השאלה, למה לטוס לחו"ל?
אני נוסעת כדי לנסות לחוש אווירה אחרת.
הפעם הראשונה שטסתי לחו"ל היתה כשהייתי בת 24, לאנגליה. אני זוכרת את ההלם מהתחושה שהכל שונה - האור, האוויר, הארכיטקטורה, הקור, הירוק, והאנשים ברכבת שלא מסתכלים קדימה אלא למטה.
תחושה דומה (אבל 180 מעלות מאנגליה) היתה בנחיתה במומביי והיציאה משדה התעופה אל החום הנורא, הרעש האינסופי, הצעקות, הריחות המבושמים והמסריחים ביחד, הצפיפות, הזוהמה.
לשמחתי, לא טסתי הרבה פעמים ולכן יכולתי לשמר את תחושת ההתענגות מגילויים חדשים.
בעשור האחרון אנחנו נוסעים יותר, כל שנה-שנתיים, למשך 10-14 יום לאזור אחד ביוון. שוכרים דירה לחצי מהזמן ואז עוברים לאזור קרוב ושוכרים עוד דירה. עושים קצת טיולי כוכב בהרים מסביב, לומדים להכיר את בית הקפה/מסעדה "הקבוע" שלנו לתקופה, מוצאים אדם אחד או שניים לשוחח איתו במהלך הביקור ולומדים על המקום, משוטטים בפארקים קרובים, מתבוננים על חיי היומיום של הרחוב ומשוחחים על כל התגליות שלנו אחד עם השני במרפסת בערב.
הזכרונות מלווים אותנו עוד הרבה זמן לאחר מכן.

מעניין מה שאתה כותב פה. תוכל להרחיב לגבי ההכרעה הכמו מוסרית הזו על מה שטיול אמור ולא אמור להשיג? למה אתה שולל את החוויה החושית?
מוסר זה דבר מסובך. אני לא נכנס לזה.
אם כבר זה יותר כמו הכרעה האם מדובר בהתנהלות כלכלית נבונה או לא.

אני רוצה להפריד בין טיול שהוא "השקעה" טובה, לבין טיול שהוא צרכנות נבערת. ואני חושב שההודעות הקודמות שלי כבר עונות על זה, אבל אני יכול לאמ;לק -

לנוח אפשר בבית, לענג את החושים אפשר בעזרת התמונות מגוגל ששוטפות פה את השרשור הזה, או דרך סרטונים ביוטיוב. אפילו שחקו במשחקי מחשב, יש להם אפילו בונוס משמעותי שאפשר לטייל בהם בעולמות פנטסטיים או עתידניים! כל אלו דרכים זולות הרבה הרבה יותר, ובעיני לא פחות יעילות לענג את החושים. ולכן, ברוח פורום הסולידית, אם אפשר להשיג את אותה מטרה בדיוק בפחות כסף, אז הדבר הנבון כלכלית לעשות.

לא אמרתי מה טיול אמור להשיג. לאחד זה יכול להיות כישורי מחנאות ולינה בשטח, לאחר זה יכול להיות היכרות מעמיקה עם שבט המאורי בניו-זילנד, ולשלישי זו יכולה להיות פשוט דרך לפתח ביטחון עצמי ותחושת עצמאות. כל אחד וסיבותיו שלו, אבל הטיול צריך להשיג משהו. כלומר משהו שילווה אותך לכל החיים ולא יתפוגג בשנייה שהמטוס נוחת בנתב"ג. רק אז אומר שזה היה שווה את ההוצאה.

מוסר זה דבר מסובך. אני לא נכנס לזה.
אם כבר זה יותר כמו הכרעה האם מדובר בהתנהלות כלכלית נבונה או לא.

אני רוצה להפריד בין טיול שהוא "השקעה" טובה, לבין טיול שהוא צרכנות נבערת. ואני חושב שההודעות הקודמות שלי כבר עונות על זה, אבל אני יכול לאמ;לק -

לנוח אפשר בבית, לענג את החושים אפשר בעזרת התמונות מגוגל ששוטפות פה את השרשור הזה, או דרך סרטונים ביוטיוב. אפילו שחקו במשחקי מחשב, יש להם אפילו בונוס משמעותי שאפשר לטייל בהם בעולמות פנטסטיים או עתידניים! כל אלו דרכים זולות הרבה הרבה יותר, ובעיני לא פחות יעילות לענג את החושים. ולכן, ברוח פורום הסולידית, אם אפשר להשיג את אותה מטרה בדיוק בפחות כסף, אז הדבר הנבון כלכלית לעשות.

לא אמרתי מה טיול אמור להשיג. לאחד זה יכול להיות כישורי לינה בשטח, לאחר זה יכול להיות היכרות מעמיקה עם שבט המאורי בניו-זילנד, ולשלישי זו יכולה להיות פשוט דרך לפתח ביטחון עצמי ותחושת עצמאות. כל אחד וסיבותיו שלו, אבל הטיול צריך להשיג משהו. כלומר משהו שילווה אותך לכל החיים ולא יתפוגג בשנייה שהמטוס נוחת בנתב"ג. רק אז אומר שזה היה שווה את ההוצאה.
סליחה על הבוטות, אבל זה בסדר לדעתך לקיים יחסי מין שלא למטרה רבייה, או שצריך להסתפק בפורנו אינטרנטי?

סליחה על הבוטות, אבל זה בסדר לדעתך לקיים יחסי מין שלא למטרה רבייה, או שצריך להסתפק בפורנו אינטרנטי?
זה בסדר גמור לדעתי. אם כי לא ממש מתקשר לנושא הדיון או להודעה שציטטת.

לדעתי צריך לעזוב את גבולות הארץ פעם אחת בשנה.
שינוי אווירה / יציאה מהמירוץ והשגרה / חוויות חדשות / אנשים ותרבות שונים - הוכח שזה טוב למוח ולגוף.

• אהבתי
Reactions: HHH
זה בסדר גמור לדעתי. אם כי לא ממש מתקשר לנושא הדיון או להודעה שציטטת.
נראה לי שזה שאתה לא מבין את הקשר הוא בדיוק הבעיה...
אבל הטיול צריך להשיג משהו.
ומי קבע שה "משהו" הזה לא יכול להיות "כיף"?
כלומר משהו שילווה אותך לכל החיים ולא יתפוגג בשנייה שהמטוס נוחת בנתב"ג. רק אז אומר שזה היה שווה את ההוצאה.
כלומר אם הוצאתי כסף על ארוחה זה בהכרח לא שווה את ההוצאה כי האוכל מתפוגג בשניה שנכנסתי לשרותים?

בחברה, וגם בקרב חבריי ומכריי זו מעין ברירת מחדל.
חופשה = חו"ל.
כן. תמיד. מעולם לא יצאתי לחופשה בארץ על חשבוני. שלא במסגרת טיול של בית ספר, צבא או עבודה.
מהסיבה הפשוטה שלטוס לחו״ל זה כלכלי יותר ומעניין הרבה יותר.

אם שבוע באילת עולה לי כמו 3 שבועות ביפן, בעיני אין יותר מילים להוסיף לסיפור כדי לסבר את האוזן.

האנשים היחידים שאני מכיר שיוצאים לחופשות בארץ חוץ מכל מיני מסורתיים/דתיים שיש להם בעיות של כשרות, אלה זרים שחיים בישראל על ויזה ורוצים לנצל את הזמן שהם נמצאים בארץ הקודש לראות כל מיני מקומות. יש להם גם גישה לשטח A, אז הם בכלל חוגגים גם בערים הפלסטיניות.

כן. תמיד. מעולם לא יצאתי לחופשה בארץ על חשבוני. שלא במסגרת טיול של בית ספר, צבא או עבודה.
מהסיבה הפשוטה שלטוס לחו״ל זה כלכלי יותר ומעניין הרבה יותר.

אם שבוע באילת עולה לי כמו 3 שבועות ביפן, בעיני אין יותר מילים להוסיף לסיפור כדי לסבר את האוזן.

האנשים היחידים שאני מכיר שיוצאים לחופשות בארץ חוץ מכל מיני מסורתיים/דתיים שיש להם בעיות של כשרות, אלה זרים שחיים בישראל על ויזה ורוצים לנצל את הזמן שהם נמצאים בארץ הקודש לראות כל מיני מקומות. יש להם גם גישה לשטח A, אז הם בכלל חוגגים גם בערים הפלסטיניות.
אם נוסעים ל 3 שבועות, אתה צודק.
אבל חופשות קצרות יכולות להיות זולות גם בארץ והן כרוכות בפחות לוגיסטיקה (בפרט עם ילדים).

אם נוסעים ל 3 שבועות, אתה צודק.
אבל חופשות קצרות יכולות להיות זולות גם בארץ והן כרוכות בפחות לוגיסטיקה (בפרט עם ילדים).

כל עוד אתה נופש לפחות 3 שבועות, הכל טוב.

אבל יש גם את זה,

לפחות 8 ימים רצוף. :lol:

כלומר אם הוצאתי כסף על ארוחה זה בהכרח לא שווה את ההוצאה כי האוכל מתפוגג בשניה שנכנסתי לשרותים?
מדויק.
מעבר לזה, למה שתאכל כל דבר שהוא לא אורז ושעועית. כל דבר אחר זה בזבוז כלכלי, הרי אתה מקבל את כל הקלוריות שאתה צריך וזהו

למה שתאכל אפילו אורז ושועית?
גם זה בזבוז כלכלי - מחר הרי שוב תיהיה רעב
כי שכחת לצפות ביוטיוב בשפים שמכינים מנות גורמה לחוויה רב חושית. כל יום תצפה במנות חדשות.

אני לא נגד חוויה אינטלקטואלית, אני נגד הטענה ששוללת את החוויה החושית.
אם לדייק, הטענה שלי שהגבת לה אינה "טענה ששוללת את החוויה החושית",
אלא טענה שלי אישית, מספיקה החוויה החושית שאני יכול לקבל גם בלי טיסה לחו"ל.
זה בערך כמו שהייתי אומר שאוכל פשוט מספק אותי, ויבוא מישהו ויאמר שאני שולל את ההנאה מאוכל...

אני חושב שהתגובות השיפוטיות כאן כלפי מי שלא מעוניין לטייל בחו"ל ממחישות נקודה עיוורת בעולם המערבי,
("מטא מחשבה" שכל כך ברורה לאדם המערבי עד שהוא לא רואה אותה, כמו הסיפור על הדג ששאל מה זה מים) -
לדעתי התרבות שלנו היא תרבות ש"רעבה" כל הזמן לעוד ועוד.

בין אם זו צריכה של מוצרים,
צריכה של חוויות (טיולים, אוכל עשיר, רגשות חזקים וכדומה),
צריכה של "אבני דרך"/"הישגים" בחיים ועוד.

זו כמובן אינה אבחנה שלי -
היא קיימת למשל בספר של קרליבך מ1956 (הסיפור על ההודי ששואל אם האמריקאים אינם שבעים לעולם),
ואני מניח שגם כל מי שטייל בהודו ראה במו עיניו את ההבדל בין התרבויות.
אני די בטוח שהרבה נזירים שם לא היו מעוניינים לצאת לטיול חובק עולם ולראות עוד ועוד דברים, כי בעיניהם החוויות הפשוטות בחיים שלהם מספיקות.

כך שזה קצת מצחיק אותי איך דווקא חלק מהאנשים שמטיילים ורואים תרבויות אחרות,
פשוט לא מצליחים להבין שיש אנשים שאינם חווים את אותו דחף "רעב" שהם עצמם חווים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
ח למה כולם לא שמים את הקרן פנסיה שלהם מנייתית? צרכנות פיננסית 44
E שאלה: האם איבדתי את הזכות לדמי אבטלה אוף טופיק 1
M מתלבט אם להשקיע בנדלן או לסגור את המשכנתא נדל"ן 3
R תוך כמה זמן לפני סיום השכירות נהוג להראות את הדירה? נדל"ן 11
B משכנתא- לשבור את החזיר או לקחת עם העו״ש? נדל"ן 3
א אינטראקטיב סגרו את החשבון צרכנות פיננסית 27
N האם כדאי למחזר את המשכנתא? נדל"ן 5
A מישהו מכיר את הבנקים האלו: צרכנות פיננסית 0
Z CSPX מחזיק את המניות ישירות ולא דרך החוזים. שוק ההון 5
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 6
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 27
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
ה איך דיסקונט מגדרים את הפוזיציה הזאת? - פיקדון מובנה השקעות אלטרנטיביות 7
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A פרוייקטים מעניינים ששמתם עליהם את העין נדל"ן 46
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E חברים, איך נכון יהיה לי לחשב את ההוצאות האלה באקסל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
קפיטליסט_מרושע עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 78
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
R עד כמה מפחיתים את ההפסד במידה ולוקחים ACWI למול S&P בתיק הפטור? שוק ההון 0
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
R האם אני יכול לעזוב את הבית של ההורים יומני מסע אישיים 27
מ מעביר את התיק השקעות ממיטב דש לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי שוק ההון 23
B איך מורידים את הקובץ אקסולידית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
yossik שכן אחד מחמם את המים של הבניין אוף טופיק 25
N קה״שׁ עוקבת סנופי (לא ira) - היכן העמלות הטובות ביותר? האם קיימת קבוצה שניתן להצטרף אליה? [קראתי את מייק] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
ט לשים את כל הכסף הפנוי בIB שוק ההון 10
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28
oferM נתניהו דרש מראש השב"כ להזהיר את לפיד: בלי פשרה על עילת הסבירות הסכנה למלחמה תגדל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 47
A איך אני בודק את התאריך שבו קניתי מניה במערכת ספארק? פוסטים מאיכות נמוכה 1

נושאים דומים

Back
למעלה