• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם אני חייב להגיש דוח אם יש לי חשבון באינטראקטיב ולא הרווחתי

starfish7000

משתמש רשום
דירוג
1
שלום,
אני שכיר והחלטתי להתנסות קצת בשוק ההון ופתחתי חשבון באינטראקטיב עם סכום קטן יחסית. סה"כ המאזן שלי של רווח הפסד כרגע סביב 0 (קניתי ומכרתי כמה מניות).
האם אני חייב למלא דוח שנתי במצב זה? והאם חייבים בסוף כל שנה או שאפשר פעם בכמה שנים רטרואקטיבית?
עד כמה דוח כזה זה מורכ? האם אני עכשו אצטרך לדווח ולהסביר כל תנועת זכות בחשבון עו"ש או שאני רק מדווח על מה שקשור למניות? חשבתי לוותר על כל הנושא ולמכור את התיק (כל עוד לא עשיתי רווח ועל פניו אין חובת דיווח) ולעבור לאיזשהו ברוקר ישראלי.

נערך לאחרונה ב:
קניתי ומכרתי כמה מניות
ברגע שיש לך אפילו מכירה אחת, במהלך שנת המס, עם רווח הון, אז יש לך חובץ הגשת דוח שנתי, על אותה שנת מס, ועל השנה שלאחריה.
כשיש חובת הגשה, אז חייבים על פי החוק להגיש את הדוח עד 30 ביוני בשנה העוקבת (הפקודה אומרת 31 במאי, ותמיד רשות המסים נותנת הארכה כללית של חודש).
ואין קשר לחשבון העו"ש, הדוחות הם על כלל ההכנסות שלך, וכוללות כמובן את ההכנסות מרווחי הון.

זה מעשי לעשות לבד ללא רואה חשבון?
וזה רק עבורי או גם אשתי?
ומה חייב להיות בדיווח חוץ מדו"ח מהברוקר, אם אני מקבל משכורת, משכיר דירה קטנה (ושוכר בעצמי)

למה למכור?
אפשר גם לנייד את הניירות, כמובן תלוי בסוג נייר, ועמלה.
חשבתי שאם אמכור את הכל ומאזן רווח כולל יהיה כמעט 0 - אפשר פשוט לסגור את החשבון ולא לדווח כלום.

וזה רק עבורי או גם אשתי?
ומה חייב להיות בדיווח חוץ מדו"ח מהברוקר, אם אני מקבל משכורת, משכיר דירה קטנה (ושוכר בעצמי)
בארץ להבנתי תיק במס הכנסה הוא על יחידה כלכלית, וזה אומר בעצם על כל הכנסות של שני בני הזוג.

וזה רק עבורי או גם אשתי?
אפשרי לעשות לבד, צריך קצת לנבור במדריכים ברשת בשביל זה, אפשר גם תמורת כמה מאות שיעשו לך את זה.
הדוח הוא על כל ההכנסות של התא המשפחתי.
משכורת כמובן לפי טופס 106 שקיבלת, השכרת דירה כמובן, יש מקום לרשום השכרה פטורה, ויש מקום לרשום הכנסה חייבת משכירות.
אם יש לך ביטוח חיים, או שאתה מפרי עצמאית לפנסיה, אז זה יתן לך זיכויים שיקטינו את המס.
ולא לשכוח גם טפסי 867 מבתי השקעות ובנקים

אפשרי לעשות לבד, צריך קצת לנבור במדריכים ברשת בשביל זה, אפשר גם תמורת כמה מאות שיעשו לך את זה.
הדוח הוא על כל ההכנסות של התא המשפחתי.
משכורת כמובן לפי טופס 106 שקיבלת, השכרת דירה כמובן, יש מקום לרשום השכרה פטורה, ויש מקום לרשום הכנסה חייבת משכירות.
אם יש לך ביטוח חיים, או שאתה מפרי עצמאית לפנסיה, אז זה יתן לך זיכויים שיקטינו את המס.
ולא לשכוח גם טפסי 867 מבתי השקעות ובנקים
תודה.

חשבתי שאם אמכור את הכל ומאזן רווח כולל יהיה כמעט 0 - אפשר פשוט לסגור את החשבון ולא לדווח כלום.
באותה מידה ניתן לנייד הכל.
ואז במקרה של מכירה הברוקו הישראלי מנכה לבד את המס (במידה ויש)

באיזה שנות מס סחרת? עבור שנת המס 2023 נפתחת ההגשה רק באפריל.
אם הסחר היה ב2024, ההגשה בשנת 2025.
שים לך תזכורת לשלם, יש ריבית והצמדה למדד, ייתכנו קנסות גם כן.

ממליץ לבדוק את אתר אלפי - תוכל להפיק דו"ח מס שנתי באמצעותם - יש להם סרטונים ומדריכים שעוזרים לאורך כל הדרך. חביב מאוד.
המחיר 275 ש"ח לשנת מס. רק שים לב שבאלפי מפיקים דו"ח מס שנתי אז עליך להכליל את כל ההכנסות (למשל משכורת ושוק ההון). שלך ושל האשה.

למיטב זכרוני כל מי שיש לו חשבון בנק או ברוקר בחול חיב בהגשת דוח שנתי אפילו אם לא היו תנועות בחול.

למיטב זכרוני כל מי שיש לו חשבון בנק או ברוקר בחול חיב בהגשת דוח שנתי אפילו אם לא היו תנועות בחול.
רענון זיכרון תקנה 3(א)(7) לתקנות מס הכנסה (פטור מהגשת דין־וחשבון)

3. סייג לפטור
(א) על אף האמור בתקנה 2 לא יחול הפטור מהגשת דין וחשבון על יחיד אם נתקיים לגביו אחד מאלה:
(7) הוא, בן זוגו או ילדו שטרם מלאו לו 18 שנים הם בעלי חשבון בתאגיד בנקאי חוץ במועד כלשהו בשנת המס, אם היתרה הכוללת בכל חשבונותיהם בתאגידי חוץ בנקאיים ביום כלשהו בשנת המס היא 1,500,000 שקלים חדשים (מתואם לשנת 2003; בשנת 2021, 1,916,000 ש״ח; בשנת 2022, 2,018,000 ש״ח; בשנת 2023, 2,086,000 ש״ח) או יותר;

בכל אופן הבנתי מכרתי משהו ב2024 אז כן אצטרך להגיש ב 2025. ואם כבר אז כנראה אשאר שם לנצל את העמלות הקטנות

אני במצב דומה אבל נמצא ברווח, פתחתי חשבון שנה שעברה וביצעתי רכישה אחת של שתי קרנות שכרגע ברווח.
לא מכרתי ולא עשיתי שום פעולה אחרת חוץ מזה.
להבנתי אני לא מחוייב להגיש דוח אבל אשמח לשמוע ממכם אם באמת יש צורך או לא.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
סול מי שעצמאי חייב - חייב - הסכם ממון אוף טופיק 11
I חוקים ומיסוי - חייב רואה חשבון? מיסים 1
T האם חייב לקחת שמאי מקרקעין לפני רכישת דירה? נדל"ן 7
Y מה זה טופס מש"ח והאם כל רוכש דירה חייב בו? נדל"ן 3
A כדי להשקיע בשוק האמריקאי חייב ברוקר אמריקאי ? שוק ההון 4
L ההצעה בחוק ההסדרים הקרוב, מי שיש לו אחזקה בקריפטו ששווה מעל 200 אלף שח יהיה חייב בדיווח על כך. פוסטים מאיכות נמוכה 13
י תושב חוץ - חייב לסגור את תיק ההשקעות בפועלים - ניוד לברוקר שוק ההון 21
Bonfire משוחרר "טרי" בן 25, חייב לרוקן את העו"ש בהקדם יומני מסע אישיים 40
M דמי שכירות מנכס בארהב - חייב במס? מיסים 3
שם משתמש בעייתי האם יש מינימום שמתחתיו המעסיק לא חייב להפקיד לקרן פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
F עולמות הפיתוח העסקי/מכירות/שיווק/ בהייטק- חייב עזרה מהייטקיסטים. התפתחות אישית 9
McMurphy הנפקת תלוש לעוזרת - האם חייב לפתוח תיק במע״מ? צרכנות פיננסית 9
N האם חייב לשלם מס קריפטו? אזרחות פורטוגלית השקעות אלטרנטיביות 2
stamEhad שאלה על תשלום מס יסף (מילוי טופס 135 - דו"ח מס שנתי מקוצר) בעקבות מימוש אופציות. האם אני חייב? מיסים 13
A תשלום מס רווחי הון(לא חייב בדוח שנתי) צרכנות פיננסית 1
Yuvalbuz3 תואר , לא פרקטי אבל חייב ? ובמה ? התפתחות אישית 41
א חילוק ההשקעות - האם חייב להיות שווה בשווה? שוק ההון 7
M האם חייב כרטיס אשראי? צרכנות פיננסית 13
M התחשבות ברווח צבור חייב במס בחישוב הקצאת נכסים שוק ההון 9
Arrow האם וועד בית חייב לפרסם דו"ח על מצב הכספים, ואם כן מתי וכמה? אוף טופיק 8
G איזה חומרי ניקוי חייב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 32
S סקר למשקיעים באופן פרטי עם חשבון חייב במס שוק ההון 40
K כל כמה זמן ETF חייב לאזן מחדש שוק ההון 9
unrealx האם חייב לעשות תיאום מס במידה ואני בתכנית ESPP ולא עשיתי auto sell? שוק ההון 17
B טופס 135 להחזר מס עקב תרומות- האם חייב למלא נתוני שוק ההון? צרכנות פיננסית 7
A האם מי שאינו אזרח אמריקאי חייב לחתום על טופס W8-BEN? צרכנות פיננסית 5
breezblock איזון התיק - חייב להיות במועדים קבועים? שוק ההון 13
אליא חייב, חייב, חייב עזרה בהבנת אג"ח ממשלתי ... :-) שוק ההון 7
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
P מתי אפשר להגיש דוח שנתי 1301 לשנת 2023? מיסים 6
ב אפשר להגיש תלונה במשטרה על הודעות ספאם בטלפון ? זה חוקי בכלל ? פוסטים מאיכות נמוכה 8
B האם ניתן להפסיק להגיש דוחות מס שנתיים במצב זה? מיסים 22
R לא ניתן להגיש דו"ח מס על שנת 2022 מיסים 2
ס הגשה פיזית של טופס 135 (תקופה לפני 2019)- האם אפשר להגיש אצל כל משרד שומה? מיסים 5
The Doctor האם ניתן להגיש דו"ח שנתי ולא להכניס את רווחי ההון? מיסים 1
M דוח שנתי 2021- עד מתי אפשר להגיש? מיסים 1
O למה צריך להגיש תיאום מס? מיסים 7
P מתי צריך להגיש מס רווח הון? מיסים 33
M האם כדאי לי להגיש דוח מס ,לפי ה867 שקיבלתי ? מיסים 2
W האם ניתן להגיש טפסי החזר מס בשנית מיסים 4
F מישהו הצליח להגיש דוח מקוון מלא? כולל מסמכים תומכים מיסים 45
C יש דרך לוותר על הריבית ב- IB בכדי לא ליצור בחשבון רווח שצריך להגיש בגינו דו״ח? פוסטים מאיכות נמוכה 9
A עד מתי אפשר להגיש דו"ח למס הכנסה עבור 2020? שוק ההון 0
M החזר מס לשכיר - האם צריך להגיש טופס 134? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
מ 2020 - מישהו הצליח להגיש תאום מס דרך מערכת הפניות? צרכנות פיננסית 0
ב משקיע עם IB. לא מוכר. מקבל דיבידנדים לאחר 25%. צריך להגיש דו״ח? צרכנות פיננסית 27
C החזר מס שנדחה - איך להגיש שוב? צרכנות פיננסית 4
B החזר מס לשכירים - האם חובה להגיש טפסים על השקעות? צרכנות פיננסית 1
the_newbie האם נדרש להגיש דו"ח למס על הכנסות מדיבדנדים (IB)? שוק ההון 5
Y מס הכנסה: האם יכולים לחייב להגיש דו״ח למרות שאינני חייבת? צרכנות פיננסית 6

נושאים דומים

Back
למעלה