• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

העברת ניירות ערך במתנה מאב לבן - אירוע מס?

yrnkrn

משתמש רגיל
דירוג
243
אם זה אכן המצב, אז מן הסתם שאין בחירה בשכבות שארצה להעביר, ולכן גם נשאלת השאלה, האם אני צריך לרשום בנספח את השכבות שיעברו לפי החישוב הזה?.
נראה לי שזה סוג של להגדיל ראש בצורה מוגזמת ולא בטוח שכוונת המשורר שהמעביר ימלא את הטופס לפי השכבות המועברות.
הניחוש שלי שהטופס מיושן ובהעברת ניירות ערך במערכות הכספים בארץ כל ההיסטוריה הזאת תעבור אוטומטית יחד עם ניירות הערך כמו שהיא עוברת בהעברת ניירות ערך "רגילה" בין חשבונות שלך. לבדוק כמובן.

1337justme

משתמש בכיר
דירוג
991
@גרהם
אמרת שאתה גם מתעניין בנושא של הגנה על החלק המנייתי בתיק ההשקעות במקרה של חלילה אבדן כושר שיפוטי של בן משפחה שאצלו נמצא התיק.
ואני תוהה, האם העברת התיק לIB לא יכולה לפתור את הבעיה בתכלס? הרי במצב כזה:
1) גם אם ממנים אפוטרופוס, המדינה לא יכולה לגעת בנכסים שם (לפי מה שהבנתי כאן בדיונים על מצבים כמו הלאמה של רכוש וכו', אז מניח שאפשר להניח שגם במקרה הזה, אין למדינה אפשרות להתערב שם).
2) אם עושים יפוי כח מתמשך, הבנק יכול לבקש אישור מבית משפט לקיומו אם יש בו הוראה של ניהול כספים בסיכון גבוהה למשל, אך האם IB יכולים לדרוש דבר כזה בכלל?.

מה דעתך?

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
27,376
@גרהם
אמרת שאתה גם מתעניין בנושא של הגנה על החלק המנייתי בתיק ההשקעות במקרה של חלילה אבדן כושר שיפוטי של בן משפחה שאצלו נמצא התיק.
ואני תוהה, האם העברת התיק לIB לא יכולה לפתור את הבעיה בתכלס? הרי במצב כזה:
1) גם אם ממנים אפוטרופוס, המדינה לא יכולה לגעת בנכסים שם (לפי מה שהבנתי כאן בדיונים על מצבים כמו הלאמה של רכוש וכו', אז מניח שאפשר להניח שגם במקרה הזה, אין למדינה אפשרות להתערב שם).
2) אם עושים יפוי כח מתמשך, הבנק יכול לבקש אישור מבית משפט לקיומו אם יש בו הוראה של ניהול כספים בסיכון גבוהה למשל, אך האם IB יכולים לדרוש דבר כזה בכלל?.

מה דעתך?
זו שאלה לעורך דין עם רישיון בארה"ב.
יש בפעולה כזו פוטנציאל לבעיה הרבה יותר גדולה שהיא אי הכרה של IB ביפוי הכוח הישראלי ולא הייתי בונה על זה שתוכל להוציא משם כספים בלי שהם יידעו שהאדם שעל שמו החשבון כבר לא כשיר לקבל החלטות.

1337justme

משתמש בכיר
דירוג
991
זו שאלה לעורך דין עם רישיון בארה"ב.
יש בפעולה כזו פוטנציאל לבעיה הרבה יותר גדולה שהיא אי הכרה של IB ביפוי הכוח הישראלי ולא הייתי בונה על זה שתוכל להוציא משם כספים בלי שהם יידעו שהאדם שעל שמו החשבון כבר לא כשיר לקבל החלטות.
זהו שהמטרה היא לא להוציא כספים, אלא רק להשאיר את החלק המנייתי שם (מקסימום למכור ולקנות ני"ע אחרים מדי פעם כדי לנצל הטבות מס, אבל כל זה עם הכסף שכבר קיים שם).
השאלה אם בהגשה של דוחות שנתיים למס הכנסה בארץ לא יעשו בעיות בעצם? כי עלולים לטעון שבוצעו פעולות אסורות או שהני"ע המוחזקים לא אושרו על ידי בית משפט (כי הרי כשמגישים דוח שנתי בעת שימוש בברוקר זר, צריך לפרט את הני"ע שנמכרו אני צודק?)

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
27,376
זהו שהמטרה היא לא להוציא כספים, אלא רק להשאיר את החלק המנייתי שם (מקסימום למכור ולקנות ני"ע אחרים מדי פעם כדי לנצל הטבות מס, אבל כל זה עם הכסף שכבר קיים שם).
השאלה אם בהגשה של דוחות שנתיים למס הכנסה בארץ לא יעשו בעיות בעצם? כי עלולים לטעון שבוצעו פעולות אסורות או שהני"ע המוחזקים לא אושרו על ידי בית משפט (כי הרי כשמגישים דוח שנתי בעת שימוש בברוקר זר, צריך לפרט את הני"ע שנמכרו אני צודק?)
כל כסף בסוף צריך לצאת כדי לשמש לצריכה. קשה לי להאמין שמס ההכנסה בישראל ייכנס לעניין הכשרות המשפטית של מי שביצע פעולות מחוץ לישראל, אבל ביצוע פעולות בארה"ב על ידי אדם, שבעת עריכת הפעולה לא כשיר לעשות זאת, זו טריטוריה מסוכנת וכל אחד יעשה את הערכת הסיכון שלו. אני יכול לחשוב על כל מיני צמתים בהן העניין יצוף.

• אהבתי
Reactions: YPV

YPV

משתמש בכיר
דירוג
3,140
לכל אורך השרשור אתה מתאר מהלכים שלא ברורים דיים, מסיבות אישיות שלא ברורות מספיק.

אם החסכון הפוטנציאלי במס מצדיק זאת, תפנה לקבל ייעוץ משפטי פרטני. גם תוכל לפרט את כל הנסיבות האישיות שאתה לא מפרט כאן (וכפועל יוצא מכך גם תישאל שאלות רלוונטיות נוספות בנושא, שאנחנו לא יודעים לשאול), וגם יהיה לך גיבוי משפטי לכל מהלך שתבחר. אם החסכון במס לא מצדיק זאת, אל תכניס עצמך להרפתקאות שיעלו לך ביוקר.

בכל מקרה, כאן בפורום לא נראה שתוכל לקבל תשובות שיניחו את דעתך.

1337justme

משתמש בכיר
דירוג
991
בכל מקרה, כאן בפורום לא נראה שתוכל לקבל תשובות שיניחו את דעתך.
העניינים האישיים לא מסובכים כ"כ , סה"כ רוצה לשמור על כסף מושקע כמו שהוא אצל הורים מבוגרים מבלי לפגוע בהטבות המס שלהם.

האמת שאני מתייעץ במקביל עם ע"וד...והוא אמר שIB זה פתרון אפשרי, שאלתי כאן כדי לשמוע דעות נוספות בכל מקרה...ודווקא אחרי מה שגרהם רשם, הבנתי שאולי כדאי לבחון את זה עם גורם מקצועי נוסף.
לפעמים העצות כאן שוות זהב, מעבר למה שבעל מקצוע יכול לתת, חלק מאנשי הפורום מבינים בנושאים האלו בעצמם, ובעזרת שיקול דעת סביר, אפשר להחליט אם ללכת לכיוון התגובות כאן ולחקור לעומק עם בעל מקצוע כמובן, או לחפש משהו אחר.

*כמובן שאני לא לוקח שום דבר ממה שנכתב כאן בתור עצה משפטית.

Nina T

משתמש בכיר
דירוג
524
שלום, החלטתי לפתוח תיק השקעות על שמי, אשר ישמש כחשבון השקעות עבור הילדים. כנראה שבעתיד (כשהילדים יהיו בני 25-30) נרצה לחלק את ניירות הערך בין הילדים בחשבון השקעות שונה שנפתח עבור כל אחד מהם.
שאלתי - האם הדבר יגרור אירוע מס? הרי אני מלכתחילה משקיע כאן עבור הילדים, פשוט מעדיף לא לשלם 3 פעמים את כל העמלות, העברות בנקאיות, קניית מניות וכו', ופשוט לרכז את הכל בחשבון אחד. אם אכן זה גורר אירועי מס, יש לכם רעיון טוב יותר מהשיטה שהזכרתי?

תודה.
אם מתבצעת מכירה, זה חייב במס
אם בכלי אחר כמו נאמנות או איזה סוג חשבון מוטב , אז לא

מתנות בין קרובים אינן חייבות במס הכנסה (במקרה של נדל"ן יהיה מס רכיישה)
97(א) (5) מתנה לקרוב וכן מתנה ליחיד אחר אם שוכנע פקיד השומה כי המתנה ניתנה בתום לב ובלבד שמקבל המתנה אינו תושב חוץ;

A42

משתמש בכיר
דירוג
2,115
מחיה את השרשור בכמה שאלות המשך מעשיות

נניח ואני רוצה להעביר במתנה מהורה לילד (בגיר) כמות מניות מסויימת (כרגע זה סכום קטן - בעיקר בשביל לבדוק את המנגנון) מבלי למכור ולייצר אירוע מס

גם להורה וגם לילד יש חשבונות בבית השקעות ישראלי (אותו אחד)

מה הדרך הכי פשוטה להעביר את המניות ללא טרטור מיותר?

האם חובה להעביר את זה לבנק של ההורה ואז לבנק של הילד ואז חזרה לבית ההשקעות או אפשר קיצור דרך?
מישהו התנסה עם זה בפועל?

מקפיץ את השרשור הזה כי כנראה אצטרך לעשות העברה כזו.
מישהו כבר עשה דבר כזה דרך בנק? פשוט למלא טופס 2514?.
היי האם יצא לך לעשות את זה בפעול בסוף?
תוכל לשתף בתובנות ומשמעויות?

תודה!

ירח אפל

משתמש בכיר
דירוג
2,509
גם להורה וגם לילד יש חשבונות בבית השקעות ישראלי (אותו אחד)
אם יש זיהוי פרונטלי, אז לא אמורה להיות בעיה להעביר ישירות בינהם.
אחרת רק דרך חשבון הבנק שמקושר

A42

משתמש בכיר
דירוג
2,115
אם יש זיהוי פרונטלי, אז לא אמורה להיות בעיה להעביר ישירות בינהם.
אחרת רק דרך חשבון הבנק שמקושר
יצא לך לעשות את זה אולי?
ממלאים דרכם את הטופס?

1337justme

משתמש בכיר
דירוג
991
היי האם יצא לך לעשות את זה בפעול בסוף?
תוכל לשתף בתובנות ומשמעויות?
כן, שני הצדדים צריכים להגיע פיזית לבנק ולמלא טופס 2514 ולחתום (אפשר למלא בבית ולהגיע כשזה מלא ורק לחתום, עדיף כמובן להדפיס ולא בכתב יד, שלא יפלו טעויות בכמויות וכו'), וזה עובר אחרי 1-2 ימי עסקים בצורה של PRO RATA (הכמות עוברת מכל השכבות ולא בFIFO).
סה"כ תהליך פשוט, תנסה גם לברר אם אפשר בלי להגיע פיזית, אולי זה תלוי בנק

A42

משתמש בכיר
דירוג
2,115
לא עשיתי את זה, דבר איתם שירות לקוחות ותברר

שני הצדדים צריכים להגיע פיזית לבנק
האמת שבררתי דרך הבית השקעות הישראלי שלי
ותכלס לא צריך בכלל לעבור דרך הבנק

אתה רק חותם על הטופס ושולח להם
והם מעבירים ישירות בין 2 חשבונות ההשקעה
בלי הגעה פיסית

אבל צריך שיהיה לך חשבון פתוח (כלומר שהזדהת מול פיסית פעם)
בדיוק בשלב להסדיר את זה

תודה

MMM

משתמש רגיל
דירוג
1,343
אני רוצה לממן לימודים באוניברסיטה לבת שלי. לפי מה שאני מבין אני יכול להעביר לחשבון שלה ניירות ערך מהתיק הממוסה שלי ללא תשלום מס. היא תמכור את הניירות לצורך שכר לימוד אוניברסיטאי, תשלום למעונות ולמחייה. בעת המכירה היא כמובן תשלם מס על רווחי הון אבל מכיוון שהיא סטודנטית בלי הכנסות היא תוכל לקבל החזר מס על ידי הגשת דוח שנתי למס הכנסה.
מישהו יודע אם זה בר ביצוע וחוקי?

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
11,150
בעת המכירה היא כמובן תשלם מס על רווחי הון אבל מכיוון שהיא סטודנטית בלי הכנסות היא תוכל לקבל החזר מס על ידי הגשת דוח שנתי למס הכנסה.
זה בר ביצוע וחוקי.

קפה שחור

משתמש בכיר
דירוג
10,258

• אהבתי
Reactions: MMM

ירח אפל

משתמש בכיר
דירוג
2,509
רגע רגע. זה תקף גם לילד שהוא חייל? או שסתם מטייל בחו"ל? נשמע כמו כסף על הרצפה.
כן חוקי, אבל כמובן שלא עסקה מעגלית.
אם מס הכנסה יבינו (לא יודע איך) שיש העברה חזרה של התמורה להורים, אחרי המכירה, אז יטענו עסקה פיקטיבית.

וכן חייל, סטודנט, ואפילו אח או הורה שהשנה אין לו עבודה, או שיש עבודה אבל הוא גר בישוב מוטב שיש זיכוי על הכנסה מעבודה

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
27,376
אם מס הכנסה יבינו (לא יודע איך) שיש העברה חזרה של התמורה להורים, אחרי המכירה, אז יטענו עסקה פיקטיבית
פשוט יותר לטעון שההעברה אינה מתנה או שאין תום לב.
הדרך השגרתית לגלות מקרים כאלו היא דרך הצהרת הון (בסכומים גדולים).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E העברת ניירות ערך דרך הבנק לIB שוק ההון 4
V העברת ניירות ערך מבנק לחשבון מסחר עצמאי בבורסה שוק ההון 4
Y עמלת העברת תיק ניירות ערך בין 2 בנקים ישראלים צרכנות פיננסית 3
מ העברת ניירות ערך של ishares לברוקר זר שוק ההון 9
M העברת ניירות ערך ממיטב דש ל-IB שוק ההון 32
Yoss טופס 867 שגוי בעקבות העברת ניירות ערך דרך הבנק צרכנות פיננסית 3
א העברת כספים בין ניירות ערך שבהפסד שוק ההון 1
D העברת ניירות ערך מIB ISRAEL לIB US שוק ההון 2
R העברת ניירות ערך מהבנק ל-ib שוק ההון 7
הק995 העברת ניירות ערך בין תיקים שוק ההון 1
Sterling העברת ניירות ערך מברוקר אחד לאחר צרכנות פיננסית 3
ד העברת נתוני עלות מקורית של ניירות ערך בהעברת תיק מארה"ב לישראל צרכנות פיננסית 0
י שאלה לגבי העברת תיק ניירות ערך שוק ההון 13
F העברת ניירות בין ברוקרים מחול לארץ ומאחד לאחד לארץ שוק ההון 9
L העברת ניירות מחול לבית השקעות בארץ שוק ההון 1
C העברת ניירות מבנק לבית השקעות שוק ההון 6
O עמלת העברת ניירות זרים מבנק בארץ לברוקר בחו"ל. שוק ההון 0
ש העברת פלח האג"ח לברוקר זר שוק ההון 17
ל רכישת דירה - עם הערה אזהרה, והשלמת העברת הרישום בעוד שנתיים וחצי נדל"ן 8
A העברת קרן ACWI שקלית מברוקר ישראלי ל-IB שוק ההון 4
מ העברת הפסדים משנת 2023 מיסים 7
A הפחתת עמלות העברת מטח לבנק\מבנק במכירת RSU ו ESPP שוק ההון 8
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 2
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
T העברת כספים מהארץ לחו"ל ביורו צרכנות פיננסית 0
N העברת דולרים מPayPal לחשבון בנק שקלי צרכנות פיננסית 6
N העברת כספים מחו״ל (דולרים) לארץ (שקלים) צרכנות פיננסית 8
S העברת דולרים ללא המרה מבנק הפועלים בישראל לחשבון דולרי בבנק WISE צרכנות פיננסית 3
ל העברת מניות במתנה לילדים - פיצול שכבות שוק ההון 9
T כדאיות העברת כספים מקופת גמל לפנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
L העברת דולרים מבנק ישראלי לIB שוק ההון 4
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
G העברת ני"ע זרים (ארה"ב) מחבר בורסה בארץ לחבר בורסה בחו"ל (אינטרקטיב ברוקרז) שוק ההון 2
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
R העברת מט״ח מפידליטי לחשבון בנק בארץ שוק ההון 3
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
E העברת פוזיציה מפסגות טרייד לאינטראקטיב - הוראות העברה? שוק ההון 2
S העברת קרן השתלמות לעובדי הוראה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L העברת כספים מביטוח מנהלים לגמל - יתרה שאינה מובנת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
T העברת שקלים ולא דולרים ל IB צרכנות פיננסית 6
B העברת כסף מ IB לצורך תשלום צרכנות פיננסית 6
C העברת מט"ח מברוקר בחו"ל לברוקר בארץ שוק ההון 12