• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טופס 857 עבור מכירת ESPP

• פותח הנושא AmitD
  • פורסם בתאריך
אבל אולי זה כמו בהפקדות לקרן השתלמות, שלפעמים המעסיק עושה לבד ולפעמים משתמש במתפעל הפנסיוני?
לא מבין איך זה עובד.
בסוף הנאמן הוא רק נאמן. המניות לא באמת אצלו אלא אצל הברוקר.
לרוב חברות בינלאומיות משתמשות באותו ברוקר בחו"ל גם לעובדים בארץ, והן יודעות הרבה יותר טוב לעבוד ישירות מול הברוקר מאשר מול נאמן ישראלי.
אז לא ממש ברור לי איזה יתרון יש למעסיק לעבוד עם נאמן שלא מתפקד כנאמן. מה בדיוק ה"נאמן שאינו נאמן" הזה עושה?

בסוף הנאמן הוא רק נאמן. המניות לא באמת אצלו אלא אצל הברוקר.
כן, אני לא יודע איך זה עובד ״בדרך כלל״, בחברות הקודמות שעבדתי בהן לא היה espp ובחברה הנוכחית הם עובדים עם esop גם ב-rsu וגם ב-espp.
על פי המצגת הם משתמשים ב-esop כדי ״לוודא שמס רווחי הון מנוכה בעת מכירה״.
על פי מסמך אחר גם כתוב במפורש שהמסלול הוא 102 ללא נאמן.
יכול להיות שזה סוג של כסתוח משולב בזה שהם עובדים איתם גם על rsu ולא רוצים להתעסק עם ניכוי מס במקור / להכריח עובדים לפתוח חשבונות ברוקר ישראלים / לנסות לשכנע את הברוקר האמריקאי לנכות בזמן מכירה את המס.
אפשר אולי להגיד שבפועל הברוקר הישראלי הוא אקסלנס.

* לא יודע מה עלות ההעברה, אבל נראה לי שתהיה יותר זולה מההפרש בעמלות המכירה.
לא יודע, יכול להיות מעניין לבדוק.
לדעתי אקסלנס גובים מאיתנו 0.15% מהסכום הכולל (לפני מס) שהוא שווי המניות כדי למכור אותן (לא יודע מה הם עושים כשמבקשים להעביר מניות), עמלת המרה לא ידועה (כתוב שזה ״פטור״ אבל יכול להיות שיש שער המרה לא טוב / עמלות חבויות כאלה ואחרות), ואז 22 ש״ח להעברת שקלים (אפשר לבקש להעביר דולרים אבל אז זה 30$, לא בטוח שעבור espp זה משתלם)

לאחר תשלום המס פשוט כדאי לבקש להעביר את המניות לחשבון המסחר שלך, ושם למכור בעלויות זולות יותר ממה שיעלה לך לטפל באמצעות הנאמן
נשמע רעיון מעולה, יש לי ESPP ו RSU עם דחיית מס.
אני חושב שהנאמן גוזר קופון בכמה מקומות (בטוח על ההמרה בין דולר לשקל וכנראה על עוד דברים).
מה שמבאס זה רק שאני צריך לפתוח חשבון מסחר בחו"ל ולהגיש דוח למס הכנסה (מה שלא היה קורה אם הנאמן היה מבצע את המכירה - הייתי משלם מס מקסימלי ומגיש החזר מס בשנה העוקבת, או שהייתי מבצע תיאום מס במשכורת העוקבת).

אז לא ממש ברור לי איזה יתרון יש למעסיק לעבוד עם נאמן שלא מתפקד כנאמן. מה בדיוק ה"נאמן שאינו נאמן" הזה עושה?
כפי שאמרתי אני לא חושב שיש.

יכול להיות שזה סוג של כסתוח משולב בזה שהם עובדים איתם גם על rsu ולא רוצים להתעסק עם ניכוי מס במקור
מעסיק מתעסק כל הזמן בניכוי במקור, זה לא מוסיף לו תכולת ידע שהוא פתאום צריך לטפל.

להכריח עובדים לפתוח חשבונות ברוקר ישראלים
איפה הייתם צריכים לפתוח חשבון ברוקר ישראלי?

לנסות לשכנע את הברוקר האמריקאי לנכות בזמן מכירה את המס.
ברוקר אמריקאי ינכה רק לרשות המסים האמריקאית.

במקום להעלות השערות, אפשר פשוט לשאול את הממונה במחלקת שכר. אין פה משהו מסובך בסופו של דבר.

כתוב במפורש שהמסלול הוא 102 ללא נאמן.
גם אצלנו זה כתוב במפורש:
The ESPP does not qualify under the "capital gains track" of Section 102
למה הכסף היה צריך לעבור מהברוקר (E*TRADE) דרך איסופ? שאלה טובה… בפועל זה נכנס לבנק דרך איסופ.

מנסיוני בחברת F5,
בקניית ESPP החברה מנקה מס פירותי על ההטבה במחיר הקניה. (לפי מדרגות המס הרלוונטיות לכל עובד)
בזמן מכירת ESPP הנאמן מנכה רווחי הון בלבד ומעביר את היתרה (בניכוי עמלה) לחשבון הבנק.
באחריות העובד במידה ועבר את תקרת ההכנסה עבור מס יסף להגיש דוח למס הכנסה.

רואה החשבון שלי הוסיף את מכירת ESPP לטופס 1322 בדוח השנתי.

למיטב ידיעתי הבשלה של שנתיים רלוונטית אך ורק ב- RSU ולא ב- ESPP לפחות כך מופיע במצגת השנתית שמציג לנו הנאמן (אלטשר).

בקניית ESPP החברה מנקה מס פירותי על ההטבה במחיר הקניה. (לפי מדרגות המס הרלוונטיות לכל עובד)
כמו שרשמנו למעלה, אם הניכוי של המס הפירותי על ההטבה הוא במועד הקניה, אז זה מסלול ESPP ללא נאמן.
במסלול הזה אכן הדיווח הוא ב־1322.
וכנראה ש"הנאמן" פשוט משמש כברוקר ישראלי במסלול הזה.

רב הנסתר על הגלוי כאן, וכל יום לומדים משהו חדש

למיטב ידיעתי הבשלה של שנתיים רלוונטית אך ורק ב- RSU ולא ב- ESPP לפחות כך מופיע במצגת השנתית שמציג לנו הנאמן (אלטשר).
כמו שאמרו, יש גם מסלול ESPP עם נאמן. (בניגוד למקרה שלך שאין בו באמת נאמן במובן החוקי).
במקרה כזה לא מנכים מס בהענקה אלא רק במכירה, ואז יש גם הבשלה של שנתיים.

נשמע רעיון מעולה, יש לי ESPP ו RSU עם דחיית מס.
שים לב שב RSU (במסלול 102) המס הפירותי מנוכה רק במכירה. אם אתה מבקש להוציא את המניות מידי הנאמן לברוקר הפרטי שלך, תצטרך ראשית לשלם לנאמן את המס הפירותי, ורק לאחר מכן המניות יועברו, כך שאתה צריך לשלם מכיסך מראש את המס, לפני שבוצעה המכירה. זה מוציא במידה רבה את התועלת ממהלך כזה.

שים לב שב RSU (במסלול 102) המס הפירותי מנוכה רק במכירה. אם אתה מבקש להוציא את המניות מידי הנאמן לברוקר הפרטי שלך, תצטרך ראשית לשלם לנאמן את המס הפירותי, ורק לאחר מכן המניות יועברו, כך שאתה צריך לשלם מכיסך מראש את המס, לפני שבוצעה המכירה. זה מוציא במידה רבה את התועלת ממהלך כזה.
היתרון העיקרי הוא לחסוך את העמלות שהנאמן גובה (לא יודע להעריך כמה זה). עדין ניתן למכור בסמוך ממש לתשלום המס (למיטב הבנתי).
יתרון משני, זה פתיחת חשבון מסחר בחו"ל (אולי אפילו אפשר להשתמש בחשבון המסחר הקיים, פשוט הבעלות של המניות עוברת אליי במקום לנאמן).

היתרון העיקרי הוא לחסוך את העמלות שהנאמן גובה (לא יודע להעריך כמה זה). עדין ניתן למכור בסמוך ממש לתשלום המס (למיטב הבנתי).
העלות של העברת גובה המס מהכיס עד שתראה את הכסף מהמכירה, עשויה לעלות פי כמה מהעמלה שאתה חוסך אצל הנאמן.
יתרון משני, זה פתיחת חשבון מסחר בחו"ל (אולי אפילו אפשר להשתמש בחשבון המסחר הקיים, פשוט הבעלות של המניות עוברת אליי במקום לנאמן).
לפתוח חשבון מסחר בחו"ל אפשר בלי קשר ל RSU שקיבלת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S כמה מסובך למלא טופס 1301 לבד? מיסים 6
T צירוף טופס 1344 לדו"ח שנתי מיסים 1
ז טופס 103 מיסים 1
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
A טופס 1042 נדל"ן 1
Namy גלגול סעיף 46 לשנים עוקבות ללא הגשת טופס מיסים 9
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
A טופס 867 - מס שנוכה במקור (סעיף 40) לעומת מס ששולם בחול מיסים 6
פ נספח ד לדוח השנתי למס הכנסה (טופס 1324) - כמה שאלות מיסים 3
B החזר מס - טופס 106 - אין סעיף (218/219) מיסים 1
A טופס 106 ללא שדה 042 בשנה עם חופשת לידה מיסים 9
O טופס 134 מיסים 2
דור דורים תבנית טופס 1325 עם דוגמאות מיסים 13
מ איזה טופס אני צריך ממיטב דש? מיסים 8
A תעודת גמר= טופס 4?! נדל"ן 0
Y טופס 106 - הפרשים משנה קודמת מיסים 1
ש טופס 14 פנסיה לעובד משרד החינוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
A טופס 867 במסחר עצמאי בארץ ובארה"ב מיסים 2
K טופס 1322 עבור ברוקר זר מיסים 35
מ האם יש הבדל בין טופס W8 לבין טופס W8-BEN מיסים 2
מ בענין טופס W8-BEN מיסים 16
Bonfire איך לא לשלם על טופס T-1098? מיסים 7
A טופס 4 בעיריית ירושלים נדל"ן 8
yossik מילוי טופס PDF און ליין אוף טופיק 22
N קיבלתי טופס W9 לכתובת האמריקאית מיסים 7
Y מה זה טופס מש"ח והאם כל רוכש דירה חייב בו? נדל"ן 3
י אי-תאימות רווחי הון אל טופס 106 ואל מערכת Alfie מיסים 7
P בקשת החסר מס מבלי טופס 161 מיסים 7
M הוצאת טופס 867 לאחר סגירת חשבון מיסים 5
R טופס 1322 עזרה בהשלמת חישוב הפסדים להעברה מיסים 2
M טופס מילוי מוטבים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Z מילוי נכון של טופס 1322 בדו"ח שנתי מיסים 5
D שאלה לגבי טופס 101 אוף טופיק 3
S טופס 1301 מיסים 4
tomchoook עזרה במילוי טופס 1322 מיסים 16
Z תאריך אחרון להגשת טופס 1301 מיסים 1
E טופס 1301 - מספר שאלות מיסים 2
B טופס 1301 - לשכיר שהוא גם עצמאי מיסים 3
וינסנט טופס 1099 מ-BoA למי שאינו אזרח אמריקאי מיסים 44
deussex טופס 1301 - הוצאות מוכרות לשכיר ושאלות נוספות מיסים 130
U גלגול מגן מס על שנה שכבר הגשתי טופס מיסים 3
T הגשת בקשה להחזר מס (טופס 135) באופן עצמאי בפעם הראשונה מיסים 20
צ פטור ממדד תשומות הבנייה+ תשלום 20 אחוז היום והיתרה לאחר טופס 4 נדל"ן 26
H הגשת טופס 1301 לשנת 22 מיסים 17
N טופס 134 עזרה במילוי חלק של ק"ה מיסים 32
Z טופס 1322 ני״ע חו״ל. בהסבר למילוי (סעיף6) אומר שצריך טפסים נפרדים למה שנמכר עד יוני ולמה שנמכר אחריו. האם אכן מקפידים על זה? מיסים 15
יבגני_ל עזרה עם טופס 161א פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ס הגשה פיזית של טופס 135 (תקופה לפני 2019)- האם אפשר להגיש אצל כל משרד שומה? מיסים 5
R הלוואת גישור על דירה על הנייר לפני קבלת טופס 4 נדל"ן 6
G טופס 867 - מעבר בין בנק לברוקר מיסים 5

נושאים דומים

Back
למעלה