• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כוח הכבידה

• פותח הנושא sogi
  • פורסם בתאריך

אנא-אל

משתמש בכיר
דירוג
2,524
@ImCarryGG
אשמח לראות.

כעקרון אני לא מתחברת לשמות כמו אינסוף סוגים של יוגה או תורת הבודהיזם, אני הולכת עם מה שעובד אינטואיטיבית ואולי קצת פיזיקה. לא רואה בזה תרבות מזרח אלא עניין של אנרגיה.

למשל, אחת ההבנות ששינו את השקפת עולמי בזמן האחרון זה שמה שהורג אותנו זה לא 'הזמן' אלא כוח המשיכה של המתכת במרכז כדורה"א.
ההבנה שכל רגע ורגע מופעל על גופנו מגנט על עוצמתי, (זה שגורם גם לירח להסתובב סביבנו).
בין השאר זה השפיע על איך שעושה את היוגה שלי, יותר תנועתיות (מטולטליות) מאשר תנועות סטטיות. לחיות באוויר לא שונה מהרבה מלחיות בתוך מים כשמבינים את זה.

דאניל

משתמש בכיר
דירוג
1,572
זה שמה שהורג אותנו זה לא 'הזמן' אלא כוח המשיכה של המתכת במרכז כדורה"א.
ההבנה שכל רגע ורגע מופעל על גופנו מגנט על עוצמתי, (זה שגורם גם לירח להסתובב סביבנו).
דיבורים כאלה זה מה ש"הורג" את המדענים בינינו :>

אנא-אל

משתמש בכיר
דירוג
2,524
דיבורים כאלה זה מה ש"הורג" את המדענים בינינו :>
קיומו של כוח כבידה בכדור הארץ זה עניין מופרך?

מן הראוי שלפחות תסביר את עצמך אם כבר זרקת לעברי הערה צינית ומתנשאת.

נערך לאחרונה ב:

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
17,861
כתבת משהו על מתכת ומגנטיות, זה ממש לא קשור לכח המשיכה.
צריך לקרוא בעיון את מה שכתבת כדי להבין שזו הייתה מטאפורה.

אנא-אל

משתמש בכיר
דירוג
2,524
מה איינשטין אמר...
הגיון יוביל אותך מנקד' א לב' ודמיון יוביל אותך לכל מקום? (גם מא' לב')

בחירת מילים זה דבר מוגבל, מי שמבין את הפואנטה יבין שזה נכון (גם) מבחינת ההגיון.

וכוח המשיכה אכן עובד כמגנט, יש מתכת במרכז כדור הארץ. תפריכו את זה?

דאניל

משתמש בכיר
דירוג
1,572
קיומו של כוח כבידה בכדור הארץ זה עניין מופרך?

סליחה, לא התכוונתי להעליב. קיוויתי שהסמיילי יבהיר שמדובר בבדיחה.

כתבת שהכוח המגנטי הוא זה שגורם לירח להסתובב סביבנו, וגם הורג אותנו. זה סותר את התיאוריות המדעיות המקובלות כיום. נראה היה שאת לא מבדילה בין הכוח המגנטי לכוח הכבידה.
https://he.m.wikipedia.org/wiki/כוחות_היסוד

לא הבנתי את המטאפורה, אם היתה כזאת, או את הקשר ליוגה תנועתית, אבל לא זה היה החלק שהפריע לי.

עבור אנשי מדע, דיבורים פסאודו מדעיים צורמים כמו זיופים עבור מוזיקאים. לפעמים קשה לעבור על זה בשתיקה.

דאניל

משתמש בכיר
דירוג
1,572
סליחה, לא התכוונתי להעליב. קיוויתי שהסמיילי יבהיר שמדובר בבדיחה.

כתבת שהכוח המגנטי הוא זה שגורם לירח להסתובב סביבנו, וגם הורג אותנו. זה סותר את התיאוריות המדעיות המקובלות כיום. נראה היה שאת לא מבדילה בין הכוח המגנטי לכוח הכבידה.
https://he.m.wikipedia.org/wiki/כוחות_היסוד

לא הבנתי את המטאפורה, אם היתה כזאת, או את הקשר ליוגה תנועתית, אבל לא זה היה החלק שהפריע לי.

עבור אנשי מדע, דיבורים פסאודו מדעיים צורמים כמו זיופים עבור מוזיקאים. לפעמים קשה לעבור על זה בשתיקה.
חשוב לי לציין שבד"כ מאוד כיף לי לקרוא דברים שאת כותבת, כולל אלה שכוללים מטאפורות פיזיקליות. אולי הפעם פשוט לא תפסתי את הכוונה.

אנא-אל

משתמש בכיר
דירוג
2,524
@דאניל
רואה שמפרידים שם בין כוח כבידה לאלקטקומגנטיות אבל מבחינה אינטואיטיבית כוח משיכה/כבידה מושך אותנו, כמו שכוח מגנטי מתנהג. מה גם שיש מתכת בליבת כדור הארץ, וכראה גם בירח ולכן הירח מסתובב סביבנו ומשפיע על הגאות והשפל.

אפשר לפשט את הכל למילה אחת - אנרגיה.

סליחה אם צרם לך משהו אבל אני לא חושבת שטועה בעקרון שמתחת לבחירת המילים לתיאור.

ImCarryGG

משתמש בכיר
דירוג
795
אני הולכת עם מה שעובד אינטואיטיבית ואולי קצת פיזיקה.
זה לגיטימי מאוד אך מן הסתם לדעתי זה בזבוז של זמן לנסות להגיע לבד למשהו ואז להבין שכבר הגיעו בדיוק לאותו דבר לפני 2500 שנה ואפשר לבנות על כתפי הענקים ולהעצים את המגדל גבוה יותר מאשר לבנות מגדל מתחרה מולם שאולי בחיים לא יגמר כי יש צורך בדורות של דורות של המשכיות.

אגב בודהיזם אמיתי לא בא באף סתירה עם המדע והפיזיקה ויש הטעונים שזה הגישה ה"משלימה" שהכי קורצת לאנשי מדע מכל האמונות והדתות הפופלאריות הזמינות היום.
לא חובה להאמין בבודהיזם עם כל הסופרנאטורל כמו קארמה, ריאנקרנישין וכדומה, הקורס שאשלח של הבודהיזם בהבט של פסיכולוגיה אבולציונית מניח בודהיזם נטוראליסטי לגמרי ומשם חוקר את התופעות לראות אם יש גיבוי לכך במחקרים שנעשו בפסיכולוגיה.(שזה אומנם לא מדע מדויק בכלל אבל כיף לראות ולחשוב על זה לדעתי)
את לימודי הפיזיקה שלי אני משאיר למרצים שלי באקדמיה ללמד אותי(מתחיל אותם השנה)
שמה שהורג אותנו
הורג אותנו זה מילה גדולה, הרי בכל שנייה הגוף שלך הוא גם בתהליך מוות וגם בתהליך היוולדות של תאים חדשים שמה שבסופו של דבר קורה שקצב המוות של התאים עולה על קצב ההיווצרות שלהם ובסוף הגוף מוותר, אישית לא רואה איך הגרביטציה והמגנטיזם משפיע על התהליך בצורה של causion
איך שעושה את היוגה שלי, יותר תנועתיות (מטולטליות) מאשר תנועות סטטיות.
אני אישית גם מתחבר יותר ליוגה עם תנועה, מרגיש את הflow והזרימה של הדם בגוף שעוזרת להתעורר.

הנה המקורות שלי:
https://www.coursera.org/learn/science-of-meditation/home/welcome

http://www.buddhanet.net/audio-lectures.htm - הרצאות של נזיר בודהיסט ודוקטור לפילוסופיה, מסביר דברים בצורה מאוד יפה.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLrrseyqiTvgRSUblom_agMvRjhvbYdTAr

דאניל

משתמש בכיר
דירוג
1,572
ולכן הירח מסתובב סביבנו ומשפיע על הגאות והשפל.
כוח הכבידה גורם לכך, לא המגנטיות. לדעתי ממילא אין לירח שדה מגנטי משמעותי.

מבחינתך נתפסתי לסמנטיקה, אבל מבחינתי, ולדעתי זה משותף לאנשי מדע אחרים, ההבדל משמעותי.
יש אנשים שמתחרפנים כשמישהו אומר "פריך" אבל מתכוון ל"נימוח", או "משכיר" במקום "שוכר", ויש אנשים שדווקא הכבידה מקפיצה אותם (:

אנא-אל

משתמש בכיר
דירוג
2,524
@דאניל
לא רוצה לצרום לך עוד אבל האמת בעקבות הקישור שלך הגעתי למסקנה שמה שמסובב את הירח סביב כדוהא עובד כמו שני מגנטים בעלי מטענים זהים (דחייה במקום משיכה) ולכן הם מסתובבים על ציר "לנצח". אז תודה על העמקת, אקרא לזה חקירה אישית ולא ידע (למרות שבטוחה שצודקת:))

grimble grumble

משתמש רגיל
דירוג
885
@אנא-אל
שום דבר ממה שכתבת לא נכון אפילו קצת. גם הסיכום שלך לא נכון. אנרגיה זה לא סוג של כוח.
כשמבלבלים בין כוחות יסוד, זה לא עניין של סמנטיקה.
האמת שלא ברור לי אם את מתריסה בכוונה או שאת באמת לא מודעת לדברים האלה.

התלבטתי האם להגיב, כי בכל זאת זה שרשור שלך וזה לא הנושא שלו.
אבל אני חושב שעדיף שזה יהיה כתוב. גם בשבילך וגם בשביל שאר הקוראים.

אנא-אל

משתמש בכיר
דירוג
2,524
@grimble grumble
גם אתה, מוזמן להגיד איפה הטעות במקום להתריס ללא פואנטה.

מה שכן, אתה צודק שכדאי להפוך את זה לשרשור אחר.
@yossik האם זה אפשרי להעביר את ההודעות בנושא כוח כבידה לשרשור חדש?

דאניל

משתמש בכיר
דירוג
1,572
@דאניל
לא רוצה לצרום לך עוד אבל האמת בעקבות הקישור שלך הגעתי למסקנה שמה שמסובב את הירח סביב כדוהא עובד כמו שני מגנטים בעלי מטענים זהים (דחייה במקום משיכה) ולכן הם מסתובבים על ציר "לנצח". אז תודה על העמקת, אקרא לזה חקירה אישית ולא ידע (למרות שבטוחה שצודקת:))
אם זאת דחיה, מה מונע מהם להתרחק זה מזה לנצח?

כמי שלימדה את עצמה על השקעות ונושאים רבים נוספים, הוכחת שאת חכמה וסקרנית. למה לך להסתמך על ניחושים, כשהיום הכל כל כך זמין בגוגל ובויקיפדיה?

חבל לי שלא מלמדים דברים כאלה בבית הספר. אח"כ אנשים מוצאים הוכחות לכך שהעולם שטוח וכדומה.

אנא-אל

משתמש בכיר
דירוג
2,524
@דאניל
הם אכן רחוקים זה מזה לנצח..

ומה שאמרת מקודם שכוח המשיכה של הירח קטן בהרבה משל כדוהא זו הסיבה שהירח מסתובב סביב כדוהא ולא הפוך.

עדיין לא מבינה איפה אתם חושבים שאני טועה פיזיקלית ולא סמנטית.

דורון

משתמש רגיל
דירוג
1,024
@אנא-אל , יש 2 תחומים שבהם מדברים על אנרגיות וכוחות: (1) פיסיקה, (2) ״רוחניות״ / שרלטנות. מה שכתבת, סליחה, יותר קרוב ל-(2), ולכן הקפיץ את @דאניל, אך ורק בגלל ציפיות גבוהות ממך, לא בגלל התנשאות. (מקווה שלא תחשבי שגם אני מתנשא).

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
17,861
ומה שאמרת מקודם שכוח המשיכה של הירח קטן בהרבה משל כדוהא זו הסיבה שהירח מסתובב סביב כדוהא ולא הפוך.
ואם את כבר בודקת: שניהם מסתובבים סביב ציר משותף.

דאניל

משתמש בכיר
דירוג
1,572
לא אמרתי את זה, אבל זה די נכון (למעשה, שניהם מסתובבים סביב מרכז מסה משותף, הנמצא בכדה"א).
הם אכן רחוקים זה מזה לנצח
התכוונתי שאם היה פועל עליהם כוח שדוחה אותם זה מזה, הם היו אמורים להתרחק עוד ועוד ככל שעובר הזמן.
כדי שכוח הדחיה שהמצאת לא יעשה את זה, חייב להיות כוח משיכה שינטרל את כוח הדחיה, או כוח דחיה נוסף בכיוון ההפוך, שיקרב את הירח בחזרה לכדור הארץ.

עדיין לא מבינה איפה אתם חושבים שאני טועה פיזיקלית ולא סמנטית.
את טוענת להשפעות מגנטיות על תנועת הירח, ומסיקה מסקנות על סמך ההרגשה שלך, במקום על סמך הוכחות מדעיות.

נושאים דומים

למעלה