• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כתבה בגלובס בזמן לא נוח (מבחינתי)

mylo

משתמש סולידי
דירוג
6
היי,
אחרי תקופה של 3 חודשים שאני מחפש לקנות דירה להשקעה
נסגרתי על העסקה הבאה:
3 חד', פתח תקווה, על הרכבת הקלה, חדשה מקבלן, תנאי תשלום 15/85, פטור מהצמדה למדד.
מתוך אמונה שייתכן ויהיו עוד ירידות מחירים אבל אחרי המלחמה והתאוששות השוק, והורדת הריבית יהיה כאן קפיצה שוב. (הכל ספקולציות שום דבר לא בטוח)

אתמול התפרסמה הכתבה בגלובס על דוח בנק הפועלים (לינק למטה). עד הכתבה הזו כל סירטון שני בטיקטוק הסביר למה מחירי הדיור יעלו בקרוב וזה הזמן לעשות עסקה. מאתמול כל סרטון שני מסביר למה הכל מסוכן ועדיף לחכות.

השלב הוא שעורכי הדין מחליפים טיוטות ועוד לא חתמתי על הסכם. (חתמתי על טופס הצטרפות עם פיקדון של 10,000)

מה דעתכם?

שתדע שגם החלפת טיוטות הוא משא ומתן, וייתכן ויכול להיחשב למשא ומתן בחוסר תום לב
מעבר לזה, אי אפשר באמת לדעת מה יקרה בנדל"ן - התקופה הזו בהחלט לא פשוטה, ותמיד תמצא דעות לכאן או לכאן כמו לדוגמא המצב בעולם ועל יהודים שרוצים לעלות דווקא עכשיו לארץ (ומן הסתם צריכים בתים).

מנגד, ריבית, מלחמה ומצב כלכלי שיהיה מאתגר

אם לקנות או לא, אין לי מושג.

אם אתה חושש מהעסקה ומוכן לוותר עליה, אתה יכול לבקש מהעו"ד שלך להקשיח עמדות שלפחות התנאים יהיו לטובתך או שהצד השני יפרוש. מוטב גם להודיע על הגבלת זמן לצד השני להסכים לתנאים שסוכמו.הכל כמובן בהתייעצות עם העו"ד.

אני גם הייתי בחיפושים בעיקר כדי לגוון את התיק שלי באפיק שהוא לא שוק ההון ובעקבות המלחמה שמתי את זה על hold.
סך הכל אף אחד לא רודף אחרי ואני מעדיף לחכות ולראות מה תהיה ההשפעה של המלחמה על המחירים. מהחוויה שלי השוק די קפוא כרגע (כלומר עוד מלפני המלחמה) אז גם אין סיבה להיות בלחץ.

לכל המגיבים עד לכאן

האמת שעשינו את זה. העורך דין הקשיח עמדות ולא רק בחלק המשפטי גם בחלק המסחרי והקבלן קיבל את רוב הבקשות (מעיד על הלחץ) עד לרמה של הסמכת ערבות כלומר שאני יכול למכור את הדירה לפני שקניתי אותה מה שקבלנים לא נותנים. ולא מדובר על קבלן קטן בכלל, קבלן די גדול אפילו גדול מאוד.

העניין הוא שמדובר בפרוייקט מבוקש שהוא עלללל הרכבת הקלה כשאני אומר על אני מתכוון ל0 דק הליכה. ואני חושב עם עצמי האם בפרוייקטים כאלה נחשקים קבלנים ירדו בהם. או שירדו במקומות שקשה יותר למכור.

נכנסתי לעסקה מתוך ידיעה שבטווח הקצר מאוד ייתכן ועוד ניראה מחירים יורדים אבל בטווח של ה3 שנים עד קבלת המפתח המחירים יעלו

היי,
אחרי תקופה של 3 חודשים שאני מחפש לקנות דירה להשקעה
נסגרתי על העסקה הבאה:
3 חד', פתח תקווה, על הרכבת הקלה, חדשה מקבלן, תנאי תשלום 15/85, פטור מהצמדה למדד.
מתוך אמונה שייתכן ויהיו עוד ירידות מחירים אבל אחרי המלחמה והתאוששות השוק, והורדת הריבית יהיה כאן קפיצה שוב. (הכל ספקולציות שום דבר לא בטוח)

אתמול התפרסמה הכתבה בגלובס על דוח בנק הפועלים (לינק למטה). עד הכתבה הזו כל סירטון שני בטיקטוק הסביר למה מחירי הדיור יעלו בקרוב וזה הזמן לעשות עסקה. מאתמול כל סרטון שני מסביר למה הכל מסוכן ועדיף לחכות.

השלב הוא שעורכי הדין מחליפים טיוטות ועוד לא חתמתי על הסכם. (חתמתי על טופס הצטרפות עם פיקדון של 10,000)

מה דעתכם?

תמיד שמחירים יורדים זה כי הציבור חושב שעדיף לא לקנות כרגע, וממילא נוצר לחץ על המוכרים להוריד את המחיר, והמחירים עולים כשהציבור חושב שעדיף לקנות כרגע כי נוצר לחץ לעליית מחירים, וממילא בעיני אין ערך לדעות ספציפיות של פרשנים ספציפיים.

הטיקטוק וגלובס לא מביאים דעות רחבות ומחקרי עומק של ממוצעים של אנליסטים אלא פרשנות ספציפית של אנליסט אחד, וממילא לדעתי אין לזה ערך, כי כמו שיש דעות שאומרים שעדיף לא לרכוש יש שאומרים לרכוש.

כרגע אתה רוצה לקנות דירה להשקעה כי אתה חושב שהיא השקעה טובה, ויש לך ספק אולי בהמשך תוכל לקנות ביותר זול, אבל אין לך ספק על גוף העסקה האם בטווח הארוך היא עסקה טובה, לכן אני במקומך הייתי קונה, כי בתקופה כרגע בדיוק כמו שהמחירים יכולים לרדת הם גם יכולים לזנק, כי מצב המלחמה יכול להסתיים בתוך חודש או חודשיים וביחד עם זה הורדת ריבית וזה מתכון מושלם לזינוק במחירים.

דעתי שגלובס וטיקטוק לא יודעים מה יהיה מחיר הדירה בעוד 3 שנים או כל מועד עתידי אחר.
וזה בהנחה, שהכתב הוא מומחה נדל"ן חף מאינטרסים. בדרך כלל, כתבות על נדלן הן "בשיתוף" כל מיני בעלי מקצוע שכמובן, יש להן עניין.

דעתי שגלובס וטיקטוק לא יודעים מה יהיה
בבקשה לעשות הפרדה בין טיקטוק שזה המיץ של הזבל לבין כתבי גלובס וכתבות איכותיות לעמך ישראל.
אני מאוד מעריך את גלובס שנותן סקירות איכותיות יחסיות.
אבל כמו שנאמר, רצוי לסנן את רעשי הרקע.

בבקשה לעשות הפרדה בין טיקטוק שזה המיץ של הזבל לבין כתבי גלובס וכתבות איכותיות לעמך ישראל.
אני מאוד מעריך את גלובס שנותן סקירות איכותיות יחסיות.
אבל כמו שנאמר, רצוי לסנן את רעשי הרקע.
נכון, אבל גם למומחים אין מושג.

למה הכתבה היא בזמן לא נוח לך? יותר נכון להגיד שהיא בזמן לא נוח למוכר. אתה יכול להשתמש בה ובסנטינמט שאתה מתאר ולנסות לשפר תנאים.

השאלה מה הביא אותך?
חיפשת גם דירות יד 2 באיזור?
אתה יודע שהמחיר למטר זול לאיזור?
מעדיף דירה על הנייר לבנתיים (מאשר מוכנה לכניסה- אבל עם תשלום מלא)

ד״א - זה דירה שאתה תגור שם - בסופו של דבר?
(האם אתה סגור על המקום)

על הרכבת הקלה - 0 דקות הליכה - זה לא רועש?
גם עבורך - וגם עבור שכירות - זה לא יהיה בעייתי?

תיקח בחשבון שבדירות קבלן יש עוד הוצאות אחרכך -
(עוד תוספות למטבח, כלים קרמים ארונות לפעמים, מוצרי חשמל כמו כיריים)
@mylo

לדעתי שנת 2024 תהיה שנה חלשה. המחירים ישארו במקום, אולי תהיה ירידה קלה.
ב2025 יתחילו העליות.
אם אין לחץ, עדיף לחכות שנה.

קטע
נמצא בסיטואציה כמעט זהה לשלך
דירת 3.5 חדרים בפ"ת על גבול הרכבת הקלה, תנאי תשלום 20/80 ללא מדד מסירה צפויה עוד 36~ חודשים ומתכוון לחתום על בקשת רכישה שבוע הבא

באיזה איזור בעיר ? אשמח להחליף איתך רשמים

נערך לאחרונה ב:
עובדות:
1 - הבנייה כמעט ונעצרה עקב מחסור בפועלים
2 - הביקוש לדירות קשיח וגדל תמיד עקב גידול אוכלוסיה.

מה יקרה בחודשים הקרובים? לא ידוע

עובדות:
עובדה 1 עשויה להיות תופעה זמנית.

"עובדה" 2 כלל אינה עובדה -
הביקוש לדירות אינו קשיח (דוגמא אחת מיני רבות - לצעירים רבים יש אפשרות לבחור אם להמשיך לגור אצל ההורים או לא).

בנוסף - שיעור גידול האוכלוסייה אינו גזרת גורל,
ויוקר המחיה (כולל מחירי הדיור) עשוי להשפיע עליו בצורה ישירה (החלטות אישיות לגבי הרחבת המשפחה) או עקיפה (לחץ על נבחרי ציבור להפנות תקציבים לצרכים בסיסיים, בין היתר על חשבון עידוד ממשלתי לילודה).

עובדות:

3 - הריבית צפויה להתחיל לרדת, אם זה יהיה עוד שלושה חודשים/ חצי שנה/ שנה - לא ידוע.
מה שכן ידוע שהריבית הנמוכה תתדלק את עליית מחירי הנדלן למגורים.

עובדות:

1. זה כמו המחסור במורים והמחסור בעובדים בענף החקלאות. בפועל אין מחסור בכח עבודה (יש 10% אבטלה מורחבת). יש מחסור בכסף לקבלנים כנראה שמחפשים לחסוך על עובדים כבר הרבה זמן. זה יוצר מצב שקשה למצוא עובדים מיומנים. האדם הסביר לעבודה קשה כמו חקלאות ובנייה מן הסתם ירצה תגמול הולך (נניח 40 אלף ברוטו). תגמול שהקבלנים לא מוכנים לשלם ומחפשים לייבא עובדים ("עבדים") מחול ושיגדילו להם מכסות.

2. הביקוש לדירות לא קשיח גם כשהאוכלוסיה עולה. תראה למשל את תקופת האינתיפאדה השנייה או את המשבר הפיננסי. לפעמים אנשים לא רוצים לקנות דירות ומעדיפים לשכור כי למשל תשואת השכירות נמוכה ויש להם אי וודאות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
F כתבה שהתפרסמה בגלובס - "האינפלציה חורגת מהיעד, ובנק ישראל במלכוד: האם להעלות ריבית ולטלטל את שוק המשכנתאות?" פוסטים מאיכות נמוכה 1
R כתבה בכלכליסט - חשש לכספי חוסכים בעשרות מיליונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Homer כתבה מלפני 10 שנים, עדיין רלבנטית? אוף טופיק 3
c881 כרגע כתבה בערוץ 12 נדל"ן 31
c881 כתבה שקראתי, דוגמה לאנשים שלא נשארים ב-מיינדסט של "מקופח" התפתחות אישית 258
M כתבה שמעצבנת אותי על סל מוצרים ויוקר המחייה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 99
c881 כתבה כרגע על מחיר למשתכן בראש העין נדל"ן 45
א כתבה בכלכליסט - מודל הפנסיה ישתנה, דמי הניהול יזנקו פוסטים מאיכות נמוכה 22
K כתבה מהיום המתייחסת באופן שלילי לדמי ניהול נמוכים מהפנסיה שוק ההון 5
G כתבה חדשה בYNET+ על מינימליזם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
S מחפש כתבה מ 2011 שנעלמה אוף טופיק 2
נ כתבה מלפני שנה על אגרות חוב אוף טופיק 9
unrealx כתבה מעניינת על משקיעי הנדל"ן בארץ נדל"ן 3
ה כתבה בנושא ריבית אפסית וקצבאות הפנסיה שוק ההון 53
נ כתבה שמסבירה על הלוואות ולא מעודדת לקיחה שלהם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
S כתבה : מלך האג"ח: "אני לחלוטין מאמין שמדד ה-S&P500 יקבע שפל חדש" שוק ההון 60
Brightside פקטורים, כתבה מעניינת בכלכליסט אוף טופיק 0
Roi כתבה מפתיעה ב YNET על חסכון לעתיד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
esho המחקר הגדול על מניות או נדל"ן מכריע: קנו דירה. בחו"ל (כתבה ב TheMarker) שוק ההון 10
M כתבה על מדד Indxx USA E-Commerce Index שוק ההון 0
K כתבה על מניות דיבידנדים שוק ההון 6
R מתנות - אני יודעת שהסולידית כתבה פוסט על זה אבל - תמיכה נפשית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
wa11a הורדת מס על הבורסה - כתבה מכלכליסט אוף טופיק 18
Jane Doe כתבה מעניינת על הכלכלה הסודית של החרדים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 263
O כתבה מעניינת על הכלכלה העולמית אוף טופיק 7
itay bar81 כתבה דוקומנטרית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
Sinister כתבה מעולה על קרנות מנוהלות שוק ההון 2
עמוס האם לבחור פנסיה לפי דמי ניהול כתבה בדה מרקר שוק ההון 13
גרהם כתבה בזכות הצרכניזם (עם ניואנסים) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
משה כתבה נחמדה לפתיחת "העולם הסולידי" עם אנשים אחרים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
ע קרן חרום כתבה בכלכליסט מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
עדוכברתפוס מבקש המלצה על סרט/סרטון/כתבה על מינימליזם/פשטות מרצון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
גרהם עוד כתבה על "למה המדינה לא משלמת לי כסף" צרכנות פיננסית 4
שמוליק קיפוד כתבה חדשה על העוני בארץ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 60
mudale222 כתבה משעשעת שמראה דוג' טובה עד כמה מיתוג זה בולשיט מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
V מפתיע - כתבה רגועה ושקולה בין ים הכותרות המפחידות שוק ההון 11
D כתבה ממומנת עם הרבה רעיונות "טובים" אוף טופיק 2
c881 כתבה ב - YNET אוף טופיק 6
זאב כתבה על מינימליזם בכלכליסט סופ"ש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 16
Omer Daniel CSPX - טעות בגלובס? שוק ההון 0
מומו הברווז ארמגדון? (הטור של חנן שטיינהרט בגלובס) שוק ההון 0
M תחזית אפוקליפטית ל 2018 בגלובס - מתחברים? שוק ההון 2
Izik ""לא יותר מעשרה אחוז במניות...להמנע מהשקעות באינדקס נרחב" לפי מאמר בגלובס שוק ההון 12
N מיסוי rsu בזמן אבטלה מיסים 6
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
B ערך קרנות ישראליות מחקות מדדים בינלאומיים בזמן המלחמה שוק ההון 5
ז שכירות בזמן מלחמה נדל"ן 7
M מותר להחתים ימי חופש בזמן שירות מילואים? אוף טופיק 3
TalYaro1 חישוב והשוואת ריביות משכנתא בזמן מלחמת חרבות ברזל. נדל"ן 1
N קניית דירה ראשונה למגורים בזמן המלחמה אוף טופיק 10

נושאים דומים

Back
למעלה