• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לאתר הסולידית אין כל קשר לאתר Money-Out ואני מתנגדת ליוזמות מאורגנות להוצאת כספים מחו"ל

מצב
הנושא נעול.

הסולידית

מנהל
מייסדת
דירוג
5,945
כידוע כתבתי רבות נגד יוזמות מאורגנות להוצאת כספים מישראל כצעד מחאה פוליטי. עם כל ההתנגדות לרפורמה יש דברים שמבחינתי אינם במשחק, במיוחד כאלה שיכולים להסב נזק תשתיתי-מערכתי למדינת ישראל.

האתר Money Out בחר להציב את הבלוג שלי בתור הקישור החיצוני היחיד שלו, באופן שיוצר מצג כאילו אני תומכת בפעילות שלהם.

אני רוצה להבהיר שמדובר במהלך שנעשה שלא על דעתי, לא בתיאום איתי, ובניגוד לתפיסותי ולעמדותי. אין לי כל קשר לאתר הנ"ל.

נערך לאחרונה ב:
@הסולידית

למעט עניין הקישור, אני מוצא שהמידע באתר שלהם הוא ענייני, וגם לא מצאתי שם קריאה להוצאת הכסף כצעד מחאה.

אני מקווה שהם יוסיפו קישורים נוספים ובכך יובהר העניין. את צריכה להיות מוחמאת מהקישור הזה - אתר הסולידית נתפס כאתר איכותי ואמין.

אני מקווה שהם יוסיפו קישורים נוספים ובכך יובהר העניין. את צריכה להיות מוחמאת מהקישור הזה - אתר הסולידית נתפס כאתר איכותי ואמין.
אני אוותר בשמחה על מחמאות מסוג זה. זה בעיקר עושה לי נזק.

@הסולידית

למעט עניין הקישור, אני מוצא שהמידע באתר שלהם הוא ענייני, וגם לא מצאתי שם קריאה להוצאת הכסף כצעד מחאה.
קראת את האודות של האתר?
הוא הוקם השנה במיוחד בעקבות המצב במדינה, זה לא בלוג כלכלי שמציג ממידע לטובת הכלל עם דרכים לפיזור הון במדינות זרות בצורה תמימה
אני לא רואה שום יתרון בזה שהקישור לאתר של הסולידית נמצא שם. ככל כנראה הם שמו קישור בשביל ליצור יותר תנועה לאתר שלהם על ידי שימוש בקישורים לאתרים פופולרים.

קראת את האודות של האתר?
הוא הוקם השנה במיוחד בעקבות המצב במדינה, זה לא בלוג כלכלי שמציג ממידע לטובת הכלל עם דרכים לפיזור הון במדינות זרות בצורה תמימה

בוודאי שקראתי את האודות.

הפורום הזה מלמד אחריות כלכלית, כשהבית עולה בלהבות זה לא הגיוני לשמור את כל הכסף בסל הכביסה.

חלק נכבד מהחברים פה מחזיקים את כספם בחו"ל (כמדומני, @אורי ג. @roneng ו- @כימאי לדוגמה) והם אינם שמאלנים בוגדים, אלא פשוט אנשים אחראים.

לגבי הקישור לצורך יצירת תנועה - ייתכן, לא חשבתי על כך.

הפורום הזה מלמד אחריות כלכלית, כשהבית עולה בלהבות זה לא הגיוני לשמור את כל הכסף בסל הכביסה.
זה לא נכון בכל מצב, גם אם הבית כרגע לא עולה בלהבות.
להזיז כספים כשהבית עולה בלהבות זה קצת מאוחר מידי.
חלק נכבד מהחברים פה מחזיקים את כספם בחו"ל (כמדומני, @אורי ג. @roneng ו- @כימאי לדוגמה) והם אינם שמאלנים בוגדים, אלא פשוט אנשים אחראים.
כמדומני, האנשים שהזכרת לא שינו אסטרטגיה בעקבות המצב. מי שמחזיק כסף בחו"ל החזיק אותו שם גם בעבר ולא עשה שינויים במיקום הכספים בעקבות המצב.

האתר Money Out בחר להציב את הבלוג שלי בתור הקישור החיצוני היחיד שלו, באופן שיוצר מצג כאילו אני תומכת בפעילות שלהם.
מי שיטרח ללחוץ על הלינק יראה שאין שום קשר, אי אפשר למנוע מאנשים מסוימים לקפוץ למסקנות שגויות אבל אני לא חושב שיש כאן באמת "הטעיה" עבור הגולש הסביר. אני בעיקר חושב שזה מעיד עד כמה אתר "הסולידית", גם הפורום וגם הבלוג, הם משמעותיים בהקשר של חיסכון והשקעה עבור דוברי עברית.
ועוד הרבה פרט אליהם משקיעים דרך IBKR וכו', אבל כאמור אותם אנשים קיבלו את ההחלטה הזו הרבה לפני שהתחיל הבלאגן הנוכחי. גם מי שמחזיק את המניות שלו בארץ אבל משקיע בפיזור עולמי לא ממש מושפע ואפילו אם יחליט להעביר את ההשקעות לברוקר בחו"ל, זה לא ממש קשור להסתערות משיכות מזומן מהבנקים.
להזיז כספים כשהבית עולה בלהבות זה קצת מאוחר מידי.
ומלכתחילה להחזיק כמויות גדולות של מזומן (גם שקלים וגם דולרים) זה כנראה רעיון רע..

ברמת הפרט, גיוון גיאוגרפי ורגולטורי של מיקום הנכסים/כספים, הוא מהלך טוב, גם אם נעשה ממניעים לא טובים (או שאפילו אין הבנה של משמעות המהלך).

אני אוותר בשמחה על מחמאות מסוג זה. זה בעיקר עושה לי נזק.
אני לא יודע איפה הוא מקודם אבל לפני שפרסמת כאן בחיים לא שמעתי עליו וגם נראה שלא פשוט להגיע אליו אלא אם כן מחפשים במיוחד. ניסיתי לחפש בכל מיני וריאציות אבל רק הרצף מילים ״אתר money out” הוביל אותי בחיפוש בגוגל לאתר הזה

נראה כמו קמפיין על הסולידית..

מי שמחזיק כסף בחו"ל החזיק אותו שם גם בעבר ולא עשה שינויים במיקום הכספים בעקבות המצב.
לא בדיוק נכון. אפשר להגיד אפילו שההיפך מזה נכון.

אפשר אפילו להגיד שלא רק שיש אנשים שהזיזו כספים לחול אלא אפילו שינו את התיק שלהם בעקבות המצב והחליפו השקעה בארץ בהשקעה בחול. ובוא לא נקרא לזה צעד פוליטי, אלא The Awakning מכייון שהכסף הזה לא יחזור להשקעה בארץ ללא תלות בפוליטיקה.

ולנושא הדיון, ואפשר אפילו להגיד שהם קיבלו את המידע שלהם מהפורום. ואפילו אם בעלת האתר לא תומכת ואפילו מגנה הוצאת כסף מהארץ בתור מחאה, העובדה היא שבאתר יש המון מידע על הנושא ללא קשר לפוליטיקה, ואין ספק שזה מרגיז כשמישהוא משתמש בידע הזה למטרות הפוליטיות שלו.

לא בדיוק נכון. אפשר להגיד אפילו שההיפך מזה נכון.
ההיפך?
אני מכיר חצי מהאנשים ברשימה שציטטתי באופן אישי ויודע בודאות שהם הם החזיקו שם את הכסף מראש.
את החצי השני אני אולי לא מכיר אישית, אבל אני יודע שהם דיברו על זה פה בפורום הרבה לפני השינויים האחרונים.

בהחלט זכותה של הסולידית לדרוש שיתאמו איתה לינקים לפורום שלה.

יחד עם זאת אני לא מבין את ההידהוד של ההסתה של הממשלה.

מי שמעולם לא התגייס הוא אזרח למופת אבל לעומתו מי ששרת שירות מלא + מילואים והמשיך להתנדב למילואים ועכשיו לא מתנדב הוא הבוגד ???
מי שמראש השקיע בעיקר בחו״ל, לא חשב ולא חושב גם עכשיו להשקיע בישראל מעבר לאחוז זניח מהונו הוא דוגמה ומופת למשקיע ישראלי נבון, ולעומתו מי שהשקיע בישראל, הקים בה חברות ועכשיו מעריך את הסיכון מחדש ומגן על עסקיו והתחיבויותו הוא זה שאשם בהרס הכלכלה הישראלית ??

בכלכלה בריאה יש תנועה של כספים. אם שער היורו יורד מתחת לערכו האמיתי יהיה מי שיראה בזה ההזדמנות ויקנה אותו, כי יש ליורו ערך. כלכלה לא מתמוטטת בגלל שאנשים ממירים שקל לדולר. אם ערך המטבע ירד, הוא יעלה. כלכלה לא מתמוטטת כי אנשים מוכרים שקלים, כלכלה מתמוטטת כי נהרסו התנאים שאיפשרו לה לשגשג. כלכלה דועכת בגלל נירמול של שחיתות, איום על שומרי הסף, וחוסר הגיון בהחלטות הממשלה.

כן, אנשים מעריכים את הסיכונים ונוהגים בהתאם. אלה שזו לא הסיבה לבעיה. זו התוצאה.

בהחלט זכותה של הסולידית לדרוש שיתאמו איתה לינקים לפורום שלה.
יש הרבה קישורים באתרים רבים לאתר הסולידית
ולא נראה לי הגיוני שלסולידית יש כוונה לעקוב אחרי זה
להיפך זה מבורך, ככה אנשים יכירו את האתר.
הסולידית ככל הנראה מבקשת באשכול הנוכחי להביע מחאה נגד אנשים שניסו לייצר פאניקה על כלכלת ישראל.
וכבר הביעה את מחאת באחד מהפוסטים שלה.
ציטוט:

3) איך זה שאדם מרשה לעצמו לעודד הסתערות על הבנקים מבלי לשאת באחריות?

אם אני כותבת כאן משהו שעלול להתפרש כייעוץ או שיווק השקעות שלא ברישיון מבלי להסתייג כנדרש על פי דין, אני חשופה לעיצומים כספיים אדירים. אני לא אוהבת את זה, אבל מבינה את ההיגיון שביסוד הנורמה הזו: יש לחייב אנשים לקחת אחריות על המלצות פיננסיות שעלולות להיות הרסניות לציבור.

על רקע זה, מדהים בעיני שד"ר אורית קמיר – משפטנית, לא אשת פיננסים – מרשה לעצמה להעתיק את משנתה הרדיקלית למישור הפיננסי ולקרוא לאנשים קבל עם ועדה למשוך חסכונות (כולל, להבנתי, חסכונות פנסיוניים) ולהסתער על הבנקים, מבלי להבין שאם הקריאה שלה תיענה, אף אחד לא יוכל למשוך אפילו שקל. האם אנשים מחויבים כל-כך לפוזיציית השורט הרעיונית שפתחו על כלכלת המדינה הזו עד שפגיעה בתשתיות פיננסיות קריטיות שלה נחשבת כעת לכלי לגיטימי במחאה? ואם כן, מה השלב הבא? הנחת סלעים על מסילות רכבת?
לטעמי אנחנו כבר מזמן אחרי החשש מקריסת כלכלה ישראל בגלל פאניקה.
פאניקה צריכה להצליח בזמן קצר.
לא נראה לי שיצליחו עכשיו לייצר שוב פאניקה.

הסולידית היא גאוות המדינה והציונות
תרומתה לחיסכון הלאומי בישראל לא ניתן לשיעור.
כמות הידע שמצאת באתר ובאתרים הרבים שהוקמו בהשראתה
כמות המשתמשים הרשומים ושאינם רשומים שנהנים מהתכנים כאן
וכמות הכספים הרבים שנחסכו ונחסכים כל חודש לחיסכון ולהשקעה שקטה בהשראתה.
כל אלו שעוד יצברו ריבית דריבית הם אלף עדים על פועלה של הסולידית לחיזוק החוסן הכלכלי של המדינה
לכן לא פלא שהיא מבקשת להביע מחאה נגד מהרסי מפעל חייה.

חבל על הניסיון לייצר מצג שהסולידית נגד העברת כספים להשקעה בחו"ל
כי זה לא נכון. אפשר לקרוא את הפוסטים של הסולידית על הטיית הביתיות. ולראות שהסולידית בעד.
בימים שבשגרה אחזקות של ישראלים בהשקעות בחו"ל מחזקים את חוסנה של כלכלת ישראל.
ההבדל בין אתר Money-Out לאתר הסולידית הוא לא בתוכן אלא באג'נדה שהאתר מקדם.

מעניין כמה אנשים גילו את האתר הזה בזכות הפוסט הזה בבלוג...

:lol:
אני לא יודע איפה הוא מקודם אבל לפני שפרסמת כאן בחיים לא שמעתי עליו וגם נראה שלא פשוט להגיע אליו אלא אם כן מחפשים במיוחד. ניסיתי לחפש בכל מיני וריאציות אבל רק הרצף מילים ״אתר money out” הוביל אותי בחיפוש בגוגל לאתר הזה
מעניין כמה אנשים גילו את האתר הזה בזכות הפוסט הזה בבלוג...
אני עדיין לא מצליח למצוא את האתר הזה וניסיתי

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S HOSTING לאתר קטן מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
Tsachi01 העלאת תמונות לאתר אוף טופיק 26
M האם רוב מוחלט של דירות יד2 אכן עולות לאתר יד2/מדלן? נדל"ן 11
Y האם ניתן לאתר בעלות על נכסי נדלן לפי פרטים מזהים? נדל"ן 7
א שאלה בקשר לאתר פייבר מיסים 0
I מתקשה לאתר תב״ע לפרויקט נדל"ן 4
מ האם קיימת חלופה לאתר feex ? שוק ההון 0
לא חשוב שמות העברת נתוני הביטוחים שלכם לאתר ייעודי של אגף שוק ההון במשרד האוצר. אוף טופיק 4
ו דטרמניזם VS רצון חופשי - כמעט 8 שנים אחרים כתיבת הפוסט "הפריבילגיה הסולידית" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 225
C מה הסולידית הייתה אומרת על זה? פוסטים מאיכות נמוכה 4
הסולידית הסולידית - מהקהילות הפיננסיות המשפיעות בישראל שער הקהילה 0
Y למה הסולידית משקיעה בחברות נפט שוק ההון 2
ו הגישה של קיוסאקי מול הגישה של הסולידית. אוף טופיק 142
A יתרונות למשקיע הסולידית בסביבת אנפלציה וריבית עולה צרכנות פיננסית 10
ו כשאושיות רשת וקטבים מתנגשים - פייגלין VS הסולידית? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 1
P תודה לבלוג, לפורום הסולידית ולקהילה פוסטים מאיכות נמוכה 0
הסולידית 10 שנים לבלוג הסולידית! שער הקהילה 21
הסולידית ★★★קורס השקעות ופנסיה מומלץ בהנחה לגולשי הסולידית - Simplifynance★★★ שוק ההון 0
ו תהיות בנוגע להתייחסותה של הסולידית ל-"מודל החרדי". פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 34
הסולידית היומן הנוסף של הסולידית יומני מסע אישיים 228
ו הי, אשמח להפניה לפוסט של הסולידית עם הסבר על השקעות דרך בתי השקעות בחו"ל פוסטים מאיכות נמוכה 0
A איך ללמוד לעומק את הסולידית (או כל נושא אחר) אוף טופיק 8
הסולידית האם פורום הסולידית צריך לשמש אכסניה לדיונים פוליטיים? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 159
T ״ירון זליכה״ vs. “הסולידית״ אוף טופיק 19
T מהפוסט של הסולידית על מיסוי: ״הפקידו באופן עצמאי לחיסכון פנסיוני מעבר לשיעורים החייבים בחוק״ דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 6
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
ד סיכון מטח בדוגמא של הסולידית דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 7
צ איך להעלות דירוג משתמש הסולידית? פוסטים מאיכות נמוכה 16
A סכום ההוצאות החודשי למשפחה - בהמשך לציוץ הסולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 56
A מרגיש מחוץ למשחק של שוק ההון - דווקא בגלל הפורם והטוויטר של הסולידית.... שוק ההון 108
deussex שאלת הסולידית בטוויטר כל שבוע "מה קניתם השבוע ?" אוף טופיק 2
A לפי הסולידית יש להשקיע גם במדדי המניות וגם בהשקעות סולידיות שוק ההון 0
Kipodi לאן נעלמה הסולידית? אוף טופיק 9
א אבקה Nutritionally complete -- הארוחה הסולידית המושלמת? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
הסולידית פורום הסולידית - גרסא 2.0 שער הקהילה 219
stamEhad פירמידת הצרכים של הסולידית והשקעה בפוליסת חיסכון שוק ההון 0
ד למה ברירת המחדל הסולידית היא לא השקעה דרך הבנק? צרכנות פיננסית 20
I בעקבות הפוסט של הסולידית על קרנות סל מוטות דיבידנד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 73
O איך לייעל את המידע של הסולידית לטובתי? אוף טופיק 13
הסולידית 10 הדיונים הנצפים ביותר בפורום הסולידית ב-2020 שער הקהילה 10
ו הסולידית מתזמנת? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 275
Liron2035 האם הסולידית משנה כיוון? (או נתינת משקלים שונים מהחלוקה הטבעית של השוק) שוק ההון 7
twister תזמון כניסה לשוק על פי הגישה הסולידית שוק ההון 46
חתול לילה הסולידית ו- VXUS אוף טופיק 3
ת קראתי את כל הבלוג של הסולידית מההתחלה ועד הסוף במהלך סגר הקורונה אוף טופיק 2
מ תוסף כרום לפורום הסולידית אוף טופיק 0
א לא הבנתי איך הסולידית יוצרת קצבה מתיק ההשקעות שוק ההון 29
ב היום שאחרי הפרישה- הפוסט החשוף והכנה של הסולידית דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
adamshalev אימות דו-שלבי בפורום הסולידית אוף טופיק 53
האזרח החשדן גלריית התיקים של הסולידית להרכבה עצמית שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה