• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מכשירים יעילים ואיכותיים

לחם עושים ביד ובתנור רגיל
אופה לחם מכשיר מאוד מיותר ויוצא פחות טוב.
פשוט זה עניין של טכניקה ונסיון.

לגבי מוצר יש לי קיצ'ן אייד שאני משתמש בו (אגב שאני אופה לחם אני לא משתמש בו) והוא נהדר (מה שכן לרוב האנשים שלא אופים זה מכשיר מיותר)
וגם מטחנת בשר שלו שקיבלתי. תמיד מעדיף לקנות בשר ולטחון לבד. יותר נקי וטרי

תגלה לי, אני רוצה להגיע לקידמה!
ניסיתי לגגל קצת, אבל אני עדיין באפלה. מדובר בוואטסאפ ביזנס, או מה?
זה מספר ביזנז שנרשם ל API של פייסבוק (ווטסאפ)
הוא נרשם לספק שירות צד ג' שמאפשר לו API משלו כדי להיות צ'ט בוט
אפשר לקנות מספר ואפשר לנייד את שלך
יש כמה הגבלות שלא ניתן לפנות למי שלא פנה אלייך
או להגיב בטווח של 24 שעות מאז ההודעה האחרונה או משהו כזה
https://developers.facebook.com/docs/whatsapp/overview
יש מחירונים של כל הדברים אצל ספקי השירות (Business Solution Providers)

בכל מקרה, זה טוב לפיתרון עיסקי כמובן
לפתרון אישי, אני לא מכיר משהו יותר מתקדם מ google assistant , אז אני אומר שאם הם כבר מאזינים לך, שלפחות יעשו משהו עם המידע עבורך :)

[חפירה]

היתרון הגדול - אני לא צריך יותר להתסמך על קניה שבועית בסופר כדי לצרוך 3 כיכרות כל שבוע.
אני קונה במרוכז כל כמה חודשים סטוק של המרכיבים היבשים וחסל. :lol:

בגדול - כמו כל אפיית לחם, יחס המרכיבים הוא מה שקובע את התוצאה.
אם תשמע לעצתי ותרכוש אופה לחם יד 2, כדאי לוודא עם הבעלים הקודם שהמכשיר תקין.
אני קניתי ממישהו שבחר לשדרג את המכשיר למכשיר אחר, הוא הגיע עם הקבלה המקורית ועם ספר ההפעלה של המכשיר והיתה מצורפת גם חוברת מתכונים לדוגמא (כולל מתכונים להכנת ריבה).

אבל אפילו בלי כל זה, האינטרנט מלא במתכונים אפשריים וזה תהליך פשוט מאוד.
היתרון העיקרי באופה לחם הוא בתהליך התפחה - המכשיר מערבל את הרכיבים לבד ומחמם את הכלי לטמפ׳ שמתאימה לתפיחה אופטימלית.
לכן אני משתמש במכשיר גם להתפחת בצק למשל עבור הכנת פיצה ביתית (לא קניתי פיצה בחוץ כבר כמה שנים טובות, אבל עכשיו במקום להתפיח בצק על השיש למשך 4 שעות, תוך שעה וחצי הפיצה נכנסת לתנור).

קח בחשבון שכלי המדידה (כוס, כף וכפית) שמלווים למכשיר - הם לא בהכרח בגודל הסטנדרטי אלא יח׳ מידה קצת שונה, הכוס לדוג׳ היא בנפח 220 מ״ל (כשהסטנדרט הוא 240 מ״ל).

מתכון מוצלח מאוד ללחם בסיס שאני משתמש בו לפחות פעם בשבוע (מידות לפי הכלים שנלווים למכשיר):
2 כוסות קמח מלא
2 כוסות קמח לבן (הכי פשוט)
330 מ״ל מים פושרים
2 כפות סוכר חום
2 כפיות מלח
3 כפות שמן קנולה
1.5 כפיות שמרים יבשים (שמורים במקרר לאורך זמן לאחר הפתיחה)

כמו שאתה רואה, צריך בסך הכל לשפוך את המרכיבים בכמות הנכונה לתוך הכלי.
לאחר מכן, צריך לבחור נפח כיכר (בינוני 600 גר׳ או גדול 900 גר׳) ותוכנית הפעלה (לפי המתכון שבחרת.
זהו. תתענג על ריח ההתפחה והאפיה.
תוכניות ההפעלה השונות קובעות למשל את זמני הלישה, זמני ההתפחה והטמפ׳ הדרושה, ולבסוף את משך האפייה והטמפ׳ האידאלית למתכון. אבל תתחיל עם מתכון בסיסי ותתקדם משם אם תרצה.
מכאן השמים הם הגבול, אתה יכול לשחק עם קמחים נוספים (כמו שיפון), תוספות (אגוזים, שומשום וכו׳).
[/חפירה]

איזה אופה לחם יש לך? יש לי של Kenwood

@yossik יש שירשור של קניית מכשירים איכותיים, לא חבל עוד אחד...שווה לאחד לדעתי
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/שרשור-להמלצה-לקניית-מוצרים-איכותיים.2971/
צודק, תודה.
זה סיפור מהתחת כי יש 7 עמודים ואין אפשרות לבחור את כל ההודעות וצריך לעשות את עבור כל עמוד בנפרד.
אולי ל @הסולידית יש כלי ניהול טוב יותר.

• אהבתי
Reactions: Roi
@א.ק. לא שמת ציטוט או תיוג אז @סתם_אחד לא יקבל התראה.

לפי הכמות נראה כמו 900 גר' (חיפשתי בגוגל מתכונים לאופה לחם ומצאתי בחוברת של מורפי ריצ'רדס משהו דומה שמתאים ל־900 גר').
אכן @א.ק. - המתכון מתאים ל900 גר׳.

לפתרון אישי, אני לא מכיר משהו יותר מתקדם מ google assistant , אז אני אומר שאם הם כבר מאזינים לך, שלפחות יעשו משהו עם המידע עבורך
אני סקרן לדעת במה הוא הכי שימושי - באילו סוגי דברים אתה נעזר בו ומוצא בו הכי הרבה תועלת (לעומת הפונקציות ה"רגילות" שיש בסמארטפונים של אנדרואיד ופונקציות מובנות במערכות הפעלה של יצרניות המכשירים השונים)?

אני סקרן לדעת במה הוא הכי שימושי - באילו סוגי דברים אתה נעזר בו ומוצא בו הכי הרבה תועלת (לעומת הפונקציות ה"רגילות" שיש בסמארטפונים של אנדרואיד ופונקציות מובנות במערכות הפעלה של יצרניות המכשירים השונים)?
באופן אישי, מעולם לא נעזרתי במזכירה אישית ולא מתכוון
מה שאני משתמש זה בוט עיסקי שיענה טקסטואלית (וגם ווקלית) לעובדים
העסק שלי חסך משרה מלאה של מענה טלפוני, מאותו היום שהפעלתי ועד היום שבו אפסיק להשתמש בו בעתיד
זה בהחלט מוצר שימושי, לא עלה לי שקל עד עכשיו :)

שוקל לקנות לאדם יקר, האם מתאימות גם לעבודה? ראיתי תגובות שהמיקרופון שלהן לא משהו בשיחות, אשמח לחוות דעת מניסיון אישי
@Benjamin Willard @sogi
גם לדעתי המיקרופון הוא נוראי.
אני משתמש בהן רק לשמיעה של מוזיקה בעבודה.
בשביל שיחות אני ממליץ על אוזניות usb פשוטות.

גם לדעתי המיקרופון הוא נוראי.
אני משתמש בהן רק לשמיעה של מוזיקה בעבודה.
בשביל שיחות אני ממליץ על אוזניות usb פשוטות.
לא נוראי, אבל פשוט לא טוב...

@Delver

חוץ מזה, משתמש בהן קבוע, ודיי מרוצה.

כן המיק לא משהו, כי הוא נמצא במקום רחוק מהפה.
לבן אדם שמדבר המון במהלך יום העבודה בטלפון זה בעייתי, לשיחות פעם ב זה די בסדר.

1) +100 על קינדל
אני עם קינדל מאז שיצאה הגרסה הראשונה של המכשיר אי שם ב 2008 אם לא טועה. כיום עם דגם paperwhite (הדגם עם התאורה האחורית) מ2012, עובד פיקס אפס תקלות. אכן אפשר לקרוא בו שעות גם בשמש הישירה והמפלחת של ישראל וגם בחשכת הליל אם יש תאורה אחורית, והעיניים לא מתעייפות. מה גם שאפשר להתאים גודל פונט, מרווח בין שורות ועוד ועוד. בשנים בהם הסתובבתי בעולם, בפינות נידחות שבהם לשאול "WIFI?" זה כמו לשאול "UFO?" היה לי דגם עם חיבור 3G, היום מתחברת לוויפיי להורדת הספרים.
אני יכולה לכתוב פה על היתרונות שלו בלי סוף, למזלי חלק כבר צוינו ע"י אחרים :)
מאז הקינדל הפסקתי לרכוש ספרי נייר, עברתי לאקטרוני בלבד. בתור תולעת ספרים מדופלמת, החיסכון הוא עצום (הפער בין מחיר ספרי נייר לאלקטרוני בהתחלה היה מטורף, היום עדיין קיים אם כי הפער קטן משמעותית, כתלות בפופולריות הספר) לא רק כלכלית, אלא למשל חיסכון במקומות אחסון בבית... את מרבית הספרים אני רוכשת באמזון, גם מנויה ב unlimited שם שזו בעצם ספריית השאלה לכל דבר, שואלים ספר אחד מחזירים אחר במקומו.
החיסרון היחיד בעיניי כרגע - ספרות מקור ישראלית. יש אתר בשם e-vrit לרכישת ספרים אלקטרוניים בעברית, ויש לו אפליקציה ייעודית. בעבר ניתן היה לרכוש את הספרים בפורמט מותאם לקינדל, אבל הבנתי שאמזון איימו בתביעה אז הם הסירו את האפשרות... כמובן שאמזון לא הציעו תחליף אחר לרכישה חוקית של ספרות מקור ישראלית וזה מעצבן ממש. אם מישהו מצא פתרון לנושא אשמח לשמוע.

את כל מסמכי הPDF שלי אני קוראת בקינדל אחרי שאני ממירה לפורמט azw3 או mobi, עושה זאת כבר שנים ועובד לי חלק, אפשר להגדיר בתהליך ההמרה זיהוי תוכן עניינים, מספרי פרקים וכו' וגו' - אבל את זה אנשי התכנות ידעו להסביר טוב ממני
@שלמה 123
@ITS
לידיעתכם כי התעניינתם

2) שואב אבק ידני של graetz. אחת הקניות אם לא ה-, בחיי, ולגמרי במקרה. ראיתי אותו בבית של חברה והתלהבתי מכוח השאיבה, קלות הנשיאה וגודל - גרה בדירה קטנה ולא זקוקה למפלצת. המחיר המקורי היה סביב ה-500 שח אם לא טועה, אבל לא הצלחתי למצוא אותו במלאי באף מקום. ואז עלה לי רעיון, התקשרתי ליבואן brimag ומפה לשם אומרים לי "האמת לא נשארו כמעט בארץ, אבל יש אחד שהחזירו לנו בקופסה סגורה. אני יכול למכור לך ב100 שח, רוצה?".
הריצו קדימה 3 שנים אח"כ, משתמשת בו כל יום, עדיין עובד כמו חיה, אחת הרכישות הכי חסכוניות שלי.
אמזון רשמי וכו...

הביצועים של המסך לא משהו. באיכות גבוהה הוא דיי איטי (חסר משמעות כשקוראים ספר), וככל שהוא מגיב יותר מהר האיכות מתדרדרת.
לדברים שהוא נועד להם, כלומר, קריאה, כתיבה/ציור עם העט שלו, הוא ממש נחמד. אני ממש מרוצה.
אבל דברים אינטראקטיביים, או כל דבר שדורש זריזות, אפשר. אבל... זה לא כיף ומגושם.
אל תצפה לחוויה של טאבלט. זה EBOOK עם מלא יכולות אחרות.

והאמת, שאני גם לא רוצה להשתמש בו לדברים כאלה. להפך

שבוע מבורך חברים.
מתנה לדודה שנוסעת לחו"ל, רוצה לקרוא ספרים.
נא עזרו להדיוט:

א. האם קינדל הוא הפתרון?
ב. קינדל מגיעה עם ספרים בילט אין? או שזה בעצם לקנות נגן MP3 בלי כלום עליו?
ג. האם אפשר לקנות לה מנוי או מלא ספרים בעברית מראש?
ד. מה העלויות? אם תוכלו לזרוק קישור אמזון [דרך שותפים הסולידית אם היא מסכימה] אודה לכם. תקציב עד 1000 ש"ח.

מי שיענה נכון ומהר אני אזמין אותו למסיבת סוף קורונה של הסולידיים.

אוהב,
אחיכם.

קינדל מגיעה עם ספרים בילט אין? או שזה בעצם לקנות נגן MP3 בלי כלום עליו?
מגיע ריק, אבל אפשר לשים עליו ספרים בחינם - יש כתובת אימייל ששולחים אליה את הקובץ וזה מופיע במכשיר.
לא יודע לגבי עברית, אבל יש מנוי. בכל מקרה ספרים זה כמה דולרים כל אחד, לא משהו שאפשר להתפרע איתו יותר מדי.
ד. מה העלויות? אם תוכלו לזרוק קישור אמזון [דרך שותפים הסולידית אם היא מסכימה] אודה לכם. תקציב עד 1000 ש"ח.
זה מכשיר של אמזון, פשוט תיכנס ותחפש. יש כל מיני גדלים, ממליץ על הדגם שעמיד במים לקריאה בבריכה. יש גם דגמים ישנים לפעמים במחירים פגז, קניתי פייפרווייט בחמישים דולר.

מגיע ריק, אבל אפשר לשים עליו ספרים בחינם - יש כתובת אימייל ששולחים אליה את הקובץ וזה מופיע במכשיר.
לא יודע לגבי עברית, אבל יש מנוי. בכל מקרה ספרים זה כמה דולרים כל אחד, לא משהו שאפשר להתפרע איתו יותר מדי.

זה מכשיר של אמזון, פשוט תיכנס ותחפש. יש כל מיני גדלים, ממליץ על הדגם שעמיד במים לקריאה בבריכה. יש גם דגמים ישנים לפעמים במחירים פגז, קניתי פייפרווייט בחמישים דולר.
תודה רבה חבר יקר.

א. בנוגע למנוי, יש משהו ישראלי?
ב. בנוגע לעלות, ראיתי שזה יותר באיזור של ה50 ש"ח לספר... מה אני מפספס ? [כנראה בגלל שזה בעברית אני משער]
ג. ניתן לעשות עם קינדל עוד דברים חוץ מספרים? איך "מעבירים" את הספר אליו?

א. בנוגע למנוי, יש משהו ישראלי?
ב. בנוגע לעלות, ראיתי שזה יותר באיזור של ה50 ש"ח לספר... מה אני מפספס ? [כנראה בגלל שזה בעברית אני משער]
ג. ניתן לעשות עם קינדל עוד דברים חוץ מספרים? איך "מעבירים" את הספר אליו?
בשמחה.
לא מכיר מנוי ישראלי.
אני בד"כ קונה ספרים כשהם במבצע וכו'. יכול להיות שאם "נעולים" על ספר ספציפי עכשיו אז זה יוצא יקר באמת. זה לא מוצר מתכלה אז אין לי בעיה לקנות במבצעים ולקרוא כשאגיע.
יש בו איזה דפדפן מובנה אבל המסך לא מתאים לשימושים אחרים מקריאה ואולי תצוגה.
יש כתובת אימייל ספציפית לחשבון שלך, אתה שולח לשם קבצים בפורמטים נתמכים. בד"כ זה EPUB. הקובץ מופיע במכשיר אחרי סנכרון.

לפני שנים הייתי ממיר כל מיני דברים שאני רוצה לקרוא באמצעות Calibre. זה היה בעידן ה-RSS אז הייתי ממיר את כל הפיד שלי ושולח לקינדל.

סט מברגות חשמליות אימפרט וקלאץ' 20v של DeWalt, מנוע ללא מברשות XR.
עלה בזמנו ב2017 180 דולר בבלאק פריידי דרך אמזון US.
סט דומה בארץ עולה כיום כ 1600-1800 שח.
https://www.amazon.com/dp/B079LBK1T4/?tag=besoutdintabr-20

שינו מהקצה לקצה את כל עבודות הבית וההרכבות, החל מתליה וקדיחןת קטנןת של דברים על קירות ועד להרכבת ריהוט של איקאיה או לילדים.
ממליץ בחום.

Back
למעלה