• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סטודנט שרוצה כבר לצאת לדרך ולהתחיל

• פותח הנושא Gary
  • פורסם בתאריך

Gary

משתמש רשום
דירוג
2
שלום לכולם,

אני בן 31, סטודנט לקראת סיום תואר במדעי המחשב. אני מחפש עבודה בערך שנה, אך עדיין לא מצאתי. בינתיים אני עובד כשליח, עבודה שלא מוצא בה שום סיפוק ורצון להמשיך, אבל היא מכסה לי חלק מההוצאות אז מנסה לנשוך שפתיים ולהמשיך.

מן הסתם שהעבודה כשליח גוזלת ממני אנרגיה וזמן שלא מכוונים למקום הנכון.
אז חשבתי לקחת הלוואה, כ30-50 א"ש שיכסו לי הוצאות למספר חודשי מחיה כדי לחפש עבודה בכל הכוח.
אמנם חיפשתי כשנה עבודה, אבל מן הסתם שלא הייתי על זה, בין היותי סטודנט לצורך לצאת לעבוד, ומאמין שאפשר יהיה למצוא תוך מס' חודשים.

כמה פרטים :
- יש לי הוצאות חודשיות קבועות כ4-5 א"ש עבור הוצאות מחיה, שכ"ד וכדומה.
- יש לי קופ"ג עם כ- 80 א"ש אבל ברגע זה לא מאשרים הלוואה לאף אחד, אז לא רלוונטי.
- יש לי קרן ביטחון צנועה כ-10 א"ש.
-הלוואה ישנה על חשבון הקופ"ג- 10 א"ש.
-בני משפחה לא בתמונה, אז לא אפשרי לבקש הלוואה מאחד מהם.

אני מאמין שאולי הכי "חכם" היה להוציא את הכסף מהקופ"ג אבל קשה לי פסיכולוגית להיפרד מכל מה שחסכתי.
אז בעצם השאלה שלי, האם כדאי להמשיך לעבוד במתכונת הנוכחית(שליח-חיפוש עבודה) וסוג של לנסות לתמרן בין השניים, או שלקחת הלוואה(כ1+P ריבית) ולהיות מכוון למטרה.

זאת תהיה החלטה נכונה מבחינה כלכלית? כדאית?
מבחינה אישית ורגשית אני יודע שזו ההחלטה הטובה יותר, כי מרגיש שהערך העצמי שלי נפגע בזה בכל יום שאני עדיין בעבודה זמנית בגיל כזה ולא עושה משהו מועיל עם עצמי.

אשמח לשמוע מה דעתכם, ומה אתם הייתם עושים במקומי.

שלום לכולם,

אני בן 31, סטודנט לקראת סיום תואר במדעי המחשב. אני מחפש עבודה בערך שנה, אך עדיין לא מצאתי. בינתיים אני עובד כשליח, עבודה שלא מוצא בה שום סיפוק ורצון להמשיך, אבל היא מכסה לי חלק מההוצאות אז מנסה לנשוך שפתיים ולהמשיך.

מן הסתם שהעבודה כשליח גוזלת ממני אנרגיה וזמן שלא מכוונים למקום הנכון.
אז חשבתי לקחת הלוואה, כ30-50 א"ש שיכסו לי הוצאות למספר חודשי מחיה כדי לחפש עבודה בכל הכוח.
אמנם חיפשתי כשנה עבודה, אבל מן הסתם שלא הייתי על זה, בין היותי סטודנט לצורך לצאת לעבוד, ומאמין שאפשר יהיה למצוא תוך מס' חודשים.

כמה פרטים :
- יש לי הוצאות חודשיות קבועות כ4-5 א"ש עבור הוצאות מחיה, שכ"ד וכדומה.
- יש לי קופ"ג עם כ- 80 א"ש אבל ברגע זה לא מאשרים הלוואה לאף אחד, אז לא רלוונטי.
- יש לי קרן ביטחון צנועה כ-10 א"ש.
-הלוואה ישנה על חשבון הקופ"ג- 10 א"ש.
-בני משפחה לא בתמונה, אז לא אפשרי לבקש הלוואה מאחד מהם.

אני מאמין שאולי הכי "חכם" היה להוציא את הכסף מהקופ"ג אבל קשה לי פסיכולוגית להיפרד מכל מה שחסכתי.
אז בעצם השאלה שלי, האם כדאי להמשיך לעבוד במתכונת הנוכחית(שליח-חיפוש עבודה) וסוג של לנסות לתמרן בין השניים, או שלקחת הלוואה(כ1+P ריבית) ולהיות מכוון למטרה.

זאת תהיה החלטה נכונה מבחינה כלכלית? כדאית?
הדבר הכלכלי הוא להשתמש בכסף שכבר יש לך במקום לקחת הלוואה. הדבר הרגשי והלא נכון לעשות הוא לקחת הלוואה במקביל.

האם תמצא עבודה תוך כמה חודשים אף אחד לא יכול להגיד, אבל בהחלט כדאי לנסות.

אתה בכלל צריך יותר זמן כרגע בשביל למצוא משרה? הרי הדבר הכי קשה בתור סטודנט זה בכלל לקבל ראיונות עבודה. ובשביל להגיש קורות חיים לא צריך יותר משעה שעתיים בסופ"ש. אתה מגיש ומקבל הצעות לראיונות בכלל?

מרגיש שהערך העצמי שלי נפגע בזה בכל יום שאני עדיין בעבודה זמנית בגיל כזה ולא עושה משהו מועיל עם עצמי.
כל העבודות הן זמניות. כולנו מתים בסוף, ואף אחד לא זוכר לך אם התחלת עבודת סטודנט בגיל 31 או בגיל 33. הכל טוב קח בקלות ותעבוד קשה בדרך שאתה חושב לנכון כדי למצוא את מה שאתה רוצה.

אני אישית הייתי חי על חסכונות כמה שאפשר (אולי עובד ממש בקטנה כדי שיהיה טווח גדול יותר לחסכונות), או מנסה לעבוד במשהו שמשלם הרבה לשעה (שיעורים פרטיים, בדיקת תרגילים באוניברסיטה?) ומשקיע את כל שאר הזמן בלימודים או פרויקטים פרקטיים שקשורים ללימודים.

אתה בכלל צריך יותר זמן כרגע בשביל למצוא משרה? הרי הדבר הכי קשה בתור סטודנט זה בכלל לקבל ראיונות עבודה. ובשביל להגיש קורות חיים לא צריך יותר משעה שעתיים בסופ"ש. אתה מגיש ומקבל הצעות לראיונות בכלל?

לא באמת, אבל כן צריך להתכונן לראיונות האלה שכבר הם באים פעם ב.. ולהישאר בעניינים מה שנקרא. אני לא באמת צריך יותר זמן כדי להגיש אבל כן אם היה לי יותר ממנו אולי הייתי יכול להקים פרויקטים\ליצור קשרים בלינקדין או ללכת למפגשי מיטאפ. זה משהו שפסיכולוגית מאוד קשה לי לעשות ולוותר על ההכנסה היחידה שעוד יש לי, אבל אני חושב שזה הדבר "הנכון" לעשות (אם קיים דבר כזה). בנוסף הזמן שאני משקיע להכניס כסף בעבודה שלא רלוונטית לוקח לי מזמן שהייתי יכול לתרום, גם אם לא בדרך ישירה, למציאת עבודה.
כל העבודות הן זמניות. כולנו מתים בסוף, ואף אחד לא זוכר לך אם התחלת עבודת סטודנט בגיל 31 או בגיל 33. הכל טוב קח בקלות ותעבוד קשה בדרך שאתה חושב לנכון כדי למצוא את מה שאתה רוצה.

אני אישית הייתי חי על חסכונות כמה שאפשר (אולי עובד ממש בקטנה כדי שיהיה טווח גדול יותר לחסכונות), או מנסה לעבוד במשהו שמשלם הרבה לשעה (שיעורים פרטיים, בדיקת תרגילים באוניברסיטה?) ומשקיע את כל שאר הזמן בלימודים או פרויקטים פרקטיים שקשורים ללימודים.

זה נכון, אבל מרגיש לי וממה שאני רואה השכר בהייטק גבוה והעלייה שלו לאורך השנים עולה גם היא, אז מרגיש שאני סוג של מפספס מכל רגע שאני לא צובר ניסיון במשהו רלוונטי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O סטודנט למדמ"ח שרוצה לשפר את הפורטופוליו שלו התפתחות אישית 5
B סטודנט בן 28 למנהל עסקים ומדעי המחשב ומאוד מבולבל. התפתחות אישית 3
B משרת סטודנט מדעי המחשב למישהו עם ניסיון התפתחות אישית 9
א פרמטרים לבחירת משרת סטודנט הנדסת חשמל התפתחות אישית 0
א משרת סטודנט הנדסת חשמל התפתחות אישית 3
ל ציפיות שכר משרת סטודנט בגמפ"א + איך להתמקח התפתחות אישית 9
י משרת סטודנט או להתמקד בלימודים? התפתחות אישית 9
T הגירה לקנדה - סטודנט לחשבונאות התפתחות אישית 58
M הייטק- משרת סטודנט התפתחות אישית 1
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
W פרוייקטים שאפשר לעשות בתור סטודנט למדמח התפתחות אישית 23
Y משרת סטודנט - מדמח התפתחות אישית 5
H יומן מסע - סטודנט לקראת הסוף (וההתחלה...) יומני מסע אישיים 7
C מציאת משרת סטודנט בפיתוח ע"י חברות השמה התפתחות אישית 44
ה סטודנט לסטטיסטיקה - מתי להתחיל לחפש עבודה? התפתחות אישית 9
O התייעצות לגבי משרת סטודנט ראשונה - מדמ"ח התפתחות אישית 3
N האם למכור את הרכב? (סטודנט) צרכנות פיננסית 10
M משרת סטודנט התפתחות אישית 14
V לאן להמשיך מכאן-סטודנט למשפטים התפתחות אישית 8
C משרת סטודנט מול מחקר בהנחיית פרופסור - התייחסות בתעשייה התפתחות אישית 7
מ סטודנט בדילמה שוק ההון 9
T תיק השקעות מתחיל- סטודנט שוק ההון 19
M סטודנט למדמח עם ממוצע נמוך התפתחות אישית 28
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 43
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 0
O משרת סטודנט, שנה א מדעי המחשב התפתחות אישית 7
D התלבטויות עבור סטודנט שוק ההון 3
Tim_Duncan סטודנט בן 25 עם תיק השקעות ראשון יומני מסע אישיים 52
G סטודנט שנה א למדעי המחשב, התקבלתי לחברה אך תוהה לגבי העתיד התפתחות אישית 30
D ההורים פתחו לי קופת גמל לחיסכון לפני שנת 2000, אשמח להכוונה/ייעוץ. (בן 25, סטודנט) שוק ההון 5
T השקעה עצמית ראשונה בשוק ההון (סטודנט) שוק ההון 0
ה יומנו של סטודנט ומחשבות על העתיד יומני מסע אישיים 20
S פידבק על תיק השקעות - סטודנט שוק ההון 6
Yonatanlou פידבק על תיק השקעות של סטודנט שוק ההון 8
Elliott סטודנט עם סכום בצד, מה האפשרויות? שוק ההון 8
שמנת חמוצה מסע בחייו של סטודנט יומני מסע אישיים 10
ד שואל בקשר לאח שלי (סטודנט) צרכנות פיננסית 12
Will Smith דמי אבטלה בזמן היותי סטודנט צרכנות פיננסית 8
M סטודנט - מחפש טיפים כלכליים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25
G חובש בטיולים כעבודת סטודנט. אוף טופיק 18
A חשבון סטודנט, יחס תמוה מהבנק, ומעבר בנק? צרכנות פיננסית 55
ס סטודנט עם 100אלף בקופת גמל פטורה ממס- רוצה להחליף השקעה. אשמח לדעות שוק ההון 31
פ סטודנט שמבקש הסבר לקופת גמל עם 100 אלף ,לא מניבה שמנוהלת ע"י הבנק ..אשמח לעזרה שוק ההון 8
דוג לעבוד במשרת סטודנט או לפתח משהו בעצמי (תוכנה) התפתחות אישית 18
דוג האם לשכור דירה שנמצאת ממש קרוב לאנטנות סלולריות (בתור סטודנט) אוף טופיק 31
תומס מצב כלכלי סטודנט התפתחות אישית 0
ס סטודנט בגרמניה שוק ההון 2
N אדריכל בתחילת דרכו שרוצה לעסוק גם ביזמות התפתחות אישית 11
א אזרח אמריקאי שרוצה לפתוח תיק השקעות פאסיבי עם מינימום התעסקות שוק ההון 23
T תל אביבי שרוצה רילוקיישן בארץ ואין לו מושג אוף טופיק 20

נושאים דומים

Back
למעלה