• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין

• פותח הנושא Shaz
  • פורסם בתאריך

Shaz

משתמש בכיר
דירוג
3,153
אז הסולידית אולי מדברת מפוזיצה ואולי לא

אני מנסה מדי פעם לחשוב למה צריך את זה וזה תמיד מסתיים בקניה כדי שמחר יבוא מישהו אחר שיקנה ביותר יקר

הטיעונים הכי טובים שיש לקניה זה שהכמות שלהם מוגבלת והביקוש עולה

הראשון נכון

השני לא דווקא לטווח ארוך (כאילו זה תלוי בציבור)

קודם כל אני לא משוכנע בכלל שלא יכול לבוא איזה coinx שיעשה לי גם קפה בבוקר ויתממשק באופן שקוף למשתמש מול כל מערכת שעובדת עם ביטקוין
כאילו מי אמר שזה לא יכול להיות עוד 5 שנים עוד עשור?

זה בעניין ההיצע מצב כזה בעצם הופך את ההיצע לאין סופי

לגבי הביקוש, עדיין לא הצלחתי להבין למה בן אדם שחי במדינה יחסית מסודרת עם אינפלציה ניתנת לשליטה צריך את זה?

יש אשראי העמלות לבנק על שימוש באשראי הוא 0 או כמעט 0
בחול עלות ההמרה גם כמעט 0 לאדם הממוצע שקצת קונה פה וקונה שם

בעניין הזה שמעתי על טיעונים בעניין שזה טוב במדינות כמו ארגנטינה וונצואלה ומדינות דיקטטוריות מבחינה כלכלית כאלה ואחרות שביטקוין נותן אפשרות להעביר באופן חופשי את הכסף מאותה מדינה החוצה

אבל החוצה לאן? למדינה מערבית סבירה (אני מניח) כמו ישראל כמו רוב מדינות אירופה כמו ארצות הברית קנדה ומדינות דומות

וגם פה כמי שגר במדינה מערבית סבירה מתפקדת למה אני צריך את זה כאדם ממוצע שומר חוק? או שמחזיקי ביטקוין חושבים שמדינות מערביות רבות יהפכו לארגנטינה או ונצואלה מבחינה כלכלית? ונראה אינפלציה של עשרות רבות של אחוזים ואולי מאות או שהמדינה תגביל שימוש במט"ח זאת אומרת המדינה תחליט שאסור לקנות דולר יותר (בשיא הרצינות לא רואה את זה קורה)

אחרי קצת חפירה בעניין ככל שאני חושב על זה אני לא מצליח להבין מבחינת השימוש הפרקטי למה הבן אדם הממוצע שחי במדינה נקרא לזה "מערבית מתפקדת" צריך את זה

מסכים איתך , היו על זה המון דיונים כאן בשנים האחרונות.
כדי לגדר מפני שחיקת מטבע אתה יכול לקנות כל נכס ריאלי אחר .
נכון, אותו נכס ריאלי לא "מוגן" מממשלות או גנבים , אבל כמה שווה הגנה כזו (או ביטוח כזה)? 5%? 20% מהנכס ?
אלה לא מספרים שמצדיקים את העליות המטורפות.

אחרי קצת חפירה בעניין ככל שאני חושב על זה אני לא מצליח להבין מבחינת השימוש הפרקטי למה הבן אדם הממוצע שחי במדינה נקרא לזה "מערבית מתפקדת" צריך את זה
הוא לא. כלומר הוא כן אם הוא עוסק בטרור, הלבנת הון או פשעים אחרים.
ולראיה: אף אחד באמת לא משתמש בו... למעט מי שכתבתי.

הוא לא. כלומר הוא כן אם הוא עוסק בטרור, הלבנת הון או פשעים אחרים.
ולראיה: אף אחד באמת לא משתמש בו... למעט מי שכתבתי.
למעט הספקולנטים ש״משתמשים״ בו כדי למכור למישהו אחר ברווח

למעט הספקולנטים ש״משתמשים״ בו כדי למכור למישהו אחר ברווח
זה לא שימוש או צריכה, זה הימור.
כן אפשר לחשוב (בעצם להמר) שהוא יכול לשמש בתור STORE OF VALUE ולזה כן יש ערך סובייקטיבי מסויים אבל כאמור זה הימור בלבד כי בניגוד לSOV אחרים כן יתכנו להם שימוש עתידי, אומנות שנשמרת במחסן לדוגמא יכולה לשמש יום אחד איש עשיר ליופי בביתו או במוזיאון, זהב יכול לשמש בתעשייה או לתכשיטים, ביטקוין? נאדה.

הוא לא צריך.
יש להבדיל בין צורך להחזיק לבין רצון להחזיק.
מספר האנשים שיש להם צורך בביטקוין קטן מאוד. מספר האנשים שרוצים להמר/להשקיע בביטקוין הרבה יותר גבוהה.

כל הרעיון בביטקוין הוא שאתה יכול להחליף אותו בנכסים דיגיטלים/לשמור עליו כאשר ה-middle man הוא קוד מאובטח.
בעולם בו כולם גנבים ורמאים ואין שום גורם עליו אתה יכול לסמוך (כמובן לא על ממשלת ארה"ב שיכולה לדלל את הדולר) אולי זה פתרון לא רע.
מצד שני בעולם כזה בו הכל מבוסס על רמאות, אז למה שגורמים שיש להם מספיק נכסים לא יבצעו מניפולציות מחיר כדי להרוויח?
שאלות רלוונטיות לדעתי הם:
1. האם היכולת הזו להחליף ידיים או שאף אחד לא יגע לך בנכסים זולה או אמינה יותר משיטות אחרות שיש בהן middle man כיום או בעתיד.
לדעתי התשובה היא לא במיוחד במדינה מערבית מתפקדת ולכן אני לא רואה פה יתרון תחרותי ביחס לשיטות אחרות.
2. האם האמון במערכת הזו ישמר ותוכל תמיד להמיר את הביטקוין בעד נכס שיש לו שימוש אמיתי.
כאן אשמח אם מישהו יפרט יותר לעומק מה שומר על האמון במערכת לאורך זמן?
נניח במדינה מה ששומר על האמון במערכת הוא החוק שמחייב אותך להשתמש במטבע של המדינה יחד עם נשק.

כמובן לא המלצה או משהו.

נערך לאחרונה ב:
כל הרעיון בביטקוין הוא שאתה יכול להחליף אותו בנכסים דיגיטלים/לשמור עליו כאשר ה-middle man הוא קוד מאובטח.
בעולם בו כולם גנבים ורמאים ואין שום גורם עליו אתה יכול לסמוך (כמובן לא על ממשלת ארה"ב שיכולה לדלל את הדולר) אולי זה פתרון לא רע.
מצד שני בעולם כזה בו הכל מבוסס על רמאות, אז למה שגורמים שיש להם מספיק נכסים לא יבצעו מניפולציות מחיר כדי להרוויח?
שאלות רלוונטיות לדעתי הם:
1. האם היכולת הזו להחליף ידיים או שאף אחד לא יגע לך בנכסים זולה או אמינה יותר משיטות אחרות שיש בהן middle man כיום או בעתיד.
לדעתי התשובה היא לא במיוחד במדינה מערבית מתפקדת ולכן אני לא רואה פה יתרון תחרותי ביחס לשיטות אחרות.
2. האם האמון במערכת הזו ישמר ותוכל תמיד להמיר את הביטקוין בעד נכס שיש לו שימוש אמיתי.
כאן אשמח אם מישהו יפרט יותר לעומק מה שומר על האמון במערכת לאורך זמן?
נניח במדינה מה ששומר על האמון במערכת הוא החוק שמחייב אותך להשתמש במטבע של המדינה יחד עם נשק.

כמובן לא המלצה או משהו.

ממה שאני מכיר האימון במערכת בהקשר הזה נובע רק אם יש מישהו אחר שיסכים לקבל ביטקוין

כי אחרת אתה תיהיה תקוע עם ביטים איפהשהו שלא שווים כלום

שזה תכלס דומה לכל סוג של כסף במדינה דמוקרטית שאף אחד לא מחייב אותך להשתמש דווקא במטבע כזה או אחר

אז לא רואה בזה לא יתרון ולא חיסרון סתם עוד משהו

לגבי ה middle man כמו שכתבתי מדובר בעלויות כאלה זניחות שלא שווה את המאמץ בכלל

מה קורה אם שכחתי את הקוד לארנק ביטקוין שלי? יש מנגנון שיכול לעזור לי?

רק עבור זה אני חושב שיש ערך מוסף לעלויות אקסטרה עבור אי שימוש במטבע הזה

בעולם בו כולם גנבים ורמאים ואין שום גורם עליו אתה יכול לסמוך (כמובן לא על ממשלת ארה"ב שיכולה לדלל את הדולר) אולי זה פתרון לא רע
כמו שכתבתי, כדי להגן על עצמך מדילול הדולר אתה פשוט צריך לקנות נכסים ריאלים.
ואם אתה פוחד מגנבים והביטקוין הוא הכספת המושלמת , כמה אתה מוכן לשלם על אותה כספת ?
לא הגיוני לשלם על הגנה יותר מערך הנכס שעליו אתה מגן.

זה לא שימוש או צריכה, זה הימור.
כן אפשר לחשוב (בעצם להמר) שהוא יכול לשמש בתור STORE OF VALUE ולזה כן יש ערך סובייקטיבי מסויים אבל כאמור זה הימור בלבד כי בניגוד לSOV אחרים כן יתכנו להם שימוש עתידי, אומנות שנשמרת במחסן לדוגמא יכולה לשמש יום אחד איש עשיר ליופי בביתו או במוזיאון, זהב יכול לשמש בתעשייה או לתכשיטים, ביטקוין? נאדה.
מסכים בהחלט

אני מנסה מדי פעם לחשוב למה צריך את זה וזה תמיד מסתיים בקניה כדי שמחר יבוא מישהו אחר שיקנה ביותר יקר

הראשון נכון

השני לא דווקא לטווח ארוך (כאילו זה תלוי בציבור)

קודם כל אני לא משוכנע בכלל שלא יכול לבוא איזה coinx שיעשה לי גם קפה בבוקר ויתממשק באופן שקוף למשתמש מול כל מערכת שעובדת עם ביטקוין
כאילו מי אמר שזה לא יכול להיות עוד 5 שנים עוד עשור?

זה בעניין ההיצע מצב כזה בעצם הופך את ההיצע לאין סופי

לגבי הביקוש, עדיין לא הצלחתי להבין למה בן אדם שחי במדינה יחסית מסודרת עם אינפלציה ניתנת לשליטה צריך את זה?

יש אשראי העמלות לבנק על שימוש באשראי הוא 0 או כמעט 0
בחול עלות ההמרה גם כמעט 0 לאדם הממוצע שקצת קונה פה וקונה שם

בעניין הזה שמעתי על טיעונים בעניין שזה טוב במדינות כמו ארגנטינה וונצואלה ומדינות דיקטטוריות מבחינה כלכלית כאלה ואחרות שביטקוין נותן אפשרות להעביר באופן חופשי את הכסף מאותה מדינה החוצה

אבל החוצה לאן? למדינה מערבית סבירה (אני מניח) כמו ישראל כמו רוב מדינות אירופה כמו ארצות הברית קנדה ומדינות דומות

וגם פה כמי שגר במדינה מערבית סבירה מתפקדת למה אני צריך את זה כאדם ממוצע שומר חוק? או שמחזיקי ביטקוין חושבים שמדינות מערביות רבות יהפכו לארגנטינה או ונצואלה מבחינה כלכלית? ונראה אינפלציה של עשרות רבות של אחוזים ואולי מאות או שהמדינה תגביל שימוש במט"ח זאת אומרת המדינה תחליט שאסור לקנות דולר יותר (בשיא הרצינות לא רואה את זה קורה)

בן אדם ממוצע צריך זהב ?

אותו טיעון תקף לזהב. אף אחד כמעט לא צריך את זה בכמויות שקיימות (אולי מפעלי יצור). זהב זה כל כך מיותר שאנשים סתם שמים את זה כתכשיט לפעמים.

לביטקוין יש שימושים בטרור/הלבנת הון (למשל, עכשיו עם רוסיה)/סחיטה (תוכנות כופרה וכדומה). משום שכנראה לא יהיה הפסקה בנ"ל בקרוב אז יהיה ביקוש מסוים למטבע. משום שההיצע מוגבל (כמו זהב) אז יש אפקטים נוגדי אינפלציה. זה נכס שנועד לגדר מפני אינפלציה וזהו בערך במקום להחזיק זהב (שזה כולל מלא עלויות שינוע ומורכב יחסית).

אני אישית לא רואה ערך בנכסים האלו מלבד גידור אינפלציה ושמירת ערך. ממה שהבנתי בעיקר בנקים מרכזיים צריכים נכסים כאלו.

* לא המלצה או ייעוץ

אותו טיעון תקף לזהב. אף אחד כמעט לא צריך את זה בכמויות שקיימות (אולי מפעלי יצור). זהב זה כל כך מיותר שאנשים סתם שמים את זה כתכשיט לפעמים.

לביטקוין יש שימושים בטרור/הלבנת הון (למשל, עכשיו עם רוסיה)/סחיטה (תוכנות כופרה וכדומה). משום שכנראה לא יהיה הפסקה בנ"ל בקרוב אז יהיה ביקוש מסוים למטבע. משום שההיצע מוגבל (כמו זהב) אז יש אפקטים נוגדי אינפלציה. זה נכס שנועד לגדר מפני אינפלציה וזהו בערך במקום להחזיק זהב (שזה כולל מלא עלויות שינוע ומורכב יחסית).

אני אישית לא רואה ערך בנכסים האלו מלבד גידור אינפלציה ושמירת ערך. ממה שהבנתי בעיקר בנקים מרכזיים צריכים נכסים כאלו.

* לא המלצה או ייעוץ

מעולם לא כתבתי שכדאי לקנות זהב
אני גם אישית לא חושב שזה דבר טוב לקנות ובעצמי לא קניתי

קטע מהרצאה נחמדה שמסבירה את הגאונות של ביטקיון להבדיל ממטבעות אחרים:

לדעתי מאז הקורונה חצינו איזושהי נקודה שממנה והלאה התפקיד המסורתי של כסף, סטייל ליצור סדר ייצרני בעולם שבתורו מייצר קידמה, תם. כמובן, יש לכסף עוד תפקידים אבל התפקסתי ספציפית על זה שציינתי.

אין לי מושג מה התפקיד החדש של כסף, אבל בהתחשב בכך שהקשר בינו לבין עבודה קשה ומאמץ התנדף ממזמן, בהתחשב בכך שיש צעירים, חלקם עדיין קטינים, שעושים יותר כסף מעובד וותיק בגיל העמידה או משקיעים בני פחות מ-20 מדקלמים את כל תורת הביקוש וההיצע וקונים להורים שלהם בית וג'יפ ליום הולדת, ממש לא מופתע מדוע ביטקיון פורץ ובמקביל ממשלות מתחילות לנרמל יותר ויותר את הרעיון של מטבע דיגיטלי (אם לא מבוזר, זה דווקא מדאיג).

בנוסף, והכי חשוב, זה תמיד נחמד לגלות בדיעבד שהסולידית טועה. טועה באופן יציב, עקבי ומבוסס מאוד. בייחוד לגבי המג'דרה.. 3>

נערך לאחרונה ב:
לי נחמד הרעיון של לוותר על צדדים באמצע, ושל אנונימיות (למרות שאת זה עושים טוב יותר קריפטו אחרים, חדשים יותר).

אבל אם רוצים ממשק עם כסף קלאסי, פרקטית רגולציה פגעה באטרקטיביות של זה.

הרעיון בביטקוין הוא לייצר מערכת כספית שחומקת מהחוקים והרגולציות שמטרתם להגן על אזרחים תמימים וזאת כדי שאפשר יהיה לגנוב את הכסף שלהם בקלות.
ראה לדוגמה כל בורסת קריפטו כמעט, שבה יש ''פריצות" ושבהן נעלמים מיליוני דולרים. כמובן שיש איזה סיפור שיווקי שאף אחד לא באמת מבין. קצת כמו מגנטים בנעליים.

ממשלות לעולם לא יתנו לזה לגדול למשהו ענק כי הן חייבות שליטה עם המערכות הכספיות שלהן. ראה לדוגמה ליברה.

בעלת הבית בהחלט עשתה סיבוב פרסה רציני מאז שייסדה את הבלוג המעולה והקהילה הנהדרת שכאן.

אין לי מושג מה התפקיד החדש של כסף, אבל בהתחשב בכך שהקשר בינו לבין עבודה קשה ומאמץ התנדף ממזמן, בהתחשב בכך שיש צעירים, חלקם עדיין קטינים, שעושים יותר כסף מעובד וותיק בגיל העמידה או משקיעים בני פחות מ-20 מדקלמים את כל תורת הביקוש וההיצע וקונים להורים שלהם בית וג'יפ ליום הולדת, ממש לא מופתע מדוע ביטקיון פורץ ובמקביל ממשלות מתחילות לנרמל יותר ויותר את הרעיון של מטבע דיגיטלי (אם לא מבוזר, זה דווקא מדאיג).
אני חושב שאתה מפריז מאוד בכמות הצעירים שעושים כסף ברמה של לקנות להורים שלהם ג'יפ ובית
והם באחוזים מיעוט זניח ביותר

לי נחמד הרעיון של לוותר על צדדים באמצע, ושל אנונימיות (למרות שאת זה עושים טוב יותר קריפטו אחרים, חדשים יותר).

אבל אם רוצים ממשק עם כסף קלאסי, פרקטית רגולציה פגעה באטרקטיביות של זה.
אני חושב שלאזרח הממוצע לא אכפט שידעו שהוא ביצע טרנזקציה כזאת או אחרת

שכאשר זה בכרטיס אשראי יש ביטוח מסויים ויש אסמכתא לקניה כזאת או אחרת שמחוברת לאדם להוכיח שזה אתה

לא יודע איך הדבר הזה עובד בקריפטו

הרעיון בביטקוין הוא לייצר מערכת כספית שחומקת מהחוקים והרגולציות
לפעמים רגולציה מונעת חדשנות.
וזאת כדי שאפשר יהיה לגנוב את הכסף שלהם בקלות.
זאת הסתכלות מסויימת ואכן לא חסרים רמאים במקומות עם פחות רגולציה.
מצד שני יש גם אנשים טובים ולא כולם מחפשים לשדוד אותך.
גם במקומות מפוקחים לא חסר רמאים שרוצים לגנוב אותך ע"י כך שהם עוזרים לך לבצע בחירות גרועות.
על כל טכנולוגיה אתה יכול להגיד גם דברים רעים.. השאלה איך אתה בוחר להשתמש בה.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ל למה עדיין אין כזו אפלקציה? עוזר כלכלי אישי יזמות והגדלת הכנסות 2
A מחנה דורה בנתניה, עדיין קיים? נדל"ן 0
Homer כתבה מלפני 10 שנים, עדיין רלבנטית? אוף טופיק 3
ע עדיין אג"ח להורדת סיכון רצף תשואות? שוק ההון 12
M קרן כספית עדיין נחשבת כנזילה העדיפה ביותר? שוק ההון 11
ה בהשקעת סכום גדול - עדיין עדיף בארץ? שוק ההון 25
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
Y מישהו עדיין חושב שBitcoin זה רעיון טוב? השקעות אלטרנטיביות 788
tomer111 אם נופלת פצצה גרעינית ויצאתי חיי הניירות ערך בברוקראז עדיין אצלי והכל בסדר? שוק ההון 353
ב מסלול פנסיה sp500 + מיועדות - יש עדיין ממונף? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
P באילו תחומים אנחנו עדיין נמצאים מאחור? פוסטים מאיכות נמוכה 9
L האם יש עדיין סיבה לבחור בסטארטאפ? התפתחות אישית 92
O האם עדיין אפשר לקבל 70% מימון על דירה חליפית נדל"ן 11
S יש סעיף בעבודה שלי לגבי קרן השתלמות והייתי אמור לקבל אותו (כנראה) אבל עדיין לא, מה לעשות? אוף טופיק 2
צ האם עדיין שווה להשקיע באשקלון? נדל"ן 48
tomer111 האם עדיין תקף שאגח הם לא correlated למניות שוק ההון 12
O חוק מס' 1 עדיין רלוונטי? שוק ההון 2
A לא מצליח להבין איך אין עדיין אינפלציה שוק ההון 22
T האם יש טעם עדיין להחזיק באג"ח שוק ההון 4
ת האם עדיין יש בעיות עם IRA? צרכנות פיננסית 10
R האם עדיין יש לי סיכוי עם מתמטיקה? התפתחות אישית 11
tpr שאלה בנוגע לתיק השקעות (עדיין לומד את התחום) שוק ההון 0
C אופציות לעובד בסטראטפ ללא תוכניות אופציות עדיין אוף טופיק 8
ת עדיין על הגדר יומני מסע אישיים 6
1337justme מכירה של קרן נאמנות ישראלית - פעולה עדיין לא בוצעה? שוק ההון 4
I הגשה מקוונת של טופס 1301 לשנת 2018 עדיין סגורה? צרכנות פיננסית 1
B עדיין חדש ומחפש תשובות לשאלות בסיס מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
S כבר זמן מה אני חושב להיכנס לבורסה אבל עדיין מחפש דרך להוריד את הסיכון דרך פיזור טוב יותר שוק ההון 42
ח עדיין מחפש את עצמי אוף טופיק 22
מתכנת האם שפת C++ עדיין רלוונטית? התפתחות אישית 56
amikal אם יותר זול לנהל תיק השקעות בבית השקעות למה אנשים עדיין מנהלים אותו בבנק? שוק ההון 72
מ יש עדיין אג"ח מיועדות בקרן פנסיה? צרכנות פיננסית 22
O למה השקל עדיין מתחזק שוק ההון 122
ח האם ניתן עדיין למצוא את הבלוג 'התמונה הגדולה'? שוק ההון 23
sogi אורדרנט פרו - עדיין קיים ? אוף טופיק 4
breezblock טראמפ מוביל - עדיין לא מוכרת. שוק ההון 59
כ אירלנד בראי הברקזיט- עדיין מקום להשקיע בו את חסכונותיכם? שוק ההון 4
שרון למה בבתי השקעות עדיין כ"כ רוצים לנהל את הכסף שלכם? צרכנות פיננסית 1
ס קופת גמל צמודת מדד מבטיחת תשואה 4.5% - (מנורה יתר ג), האם עדיין ניתן להפקיד? צרכנות פיננסית 3
C "בדרך הנכונה" אבל עדיין משהו חסר יומני מסע אישיים 40
c881 תלושים לחג? עדיין תבדוק איך ועל מה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
aminadav לא הצלחתי להבין מה ההבדל בין קסם ת"א בניה לבין MTF סל ת"א בניה שוק ההון 2
unrealx מכתב שחבר קיבל מאקסלנס ולא הצלחתי להבין לגבי אחזקת מנייה שוק ההון 4
E גיבור ''מכונת הכסף'', מייקל ברי: הצלחתי לזהות את הבועה הבאה בשוק שוק ההון 48
Odnight פתיחת תיק השקעות -שאלות שלא הצלחתי למצוא תשובות עבורן שוק ההון 8
A בחירת קרן סל להשקעה - הכוונה\עזרה להבין נתוני קרן סל\מחקה בהשקעה סקטוריאלית שוק ההון 4
M עזרו לי להבין, יש לי קופת גמל מעסיק ישנה, ללא הפקדות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D מנסה להבין דיבידנד של VT שוק ההון 13
ס עד כמה ניתן להבין התנהגויות של פורקס? שוק ההון 0
לאץ' להבין את התפלגות הנכסים של בתי ההשקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6

נושאים דומים

Back
למעלה