• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון

אביאל

משתמש רגיל
דירוג
31
זוג נשוי שלאשה יש נקודות זיכוי לא מנוצלות ולבעל אין. והחשבון הממוסה רשום על שם האשה. האם היא תקבל החזר מס רווח הון כנגד נקודות הזיכוי הלא מנוצלות שלה או שלא תקבל החזר כי לבעלה אין נקודות זיכוי לא מנוצלות.
תודה למשיבים.

זוג נשוי שלאשה יש נקודות זיכוי לא מנוצלות ולבעל אין. והחשבון הממוסה רשום על שם האשה. האם היא תקבל החזר מס רווח הון כנגד נקודות הזיכוי הלא מנוצלות שלה או שלא תקבל החזר כי לבעלה אין נקודות זיכוי לא מנוצלות.
תודה למשיבים.
אצל זוג נשוי, הכנסות שלא מיגיעה אישית משויכות לבן/בת הזוג שההכנסות מיגיעה אישית יותר גבוהות, ללא תלות על שם מי רשום החשבון.
כלומר, בסבירות גבוהה שההכנסותי ישויכו לבעל ולכן לא יהיה נקודות זיכוי לקזז.

חריג אפשרי, זה אם האשה החזיקה את החשבון לפחות שנה לפני הנישואין, ולא הפקידו לחשבון כספים אחרי הנישואין, ואז ניתן לשייך את ההכנסות מהחשבון לאשה ולקבל החזר בגובה נקודות הזיכוי הלא מנוצלות שלה.

תודה על התשובה המפורטת. אתה כותב
בסבירות גבוהה
משמע שבסבירות נמוכה ההכנסות ישויכו לאשה. האם לדעתך הסבירות הנמוכה הזו מצדיקה את הטרטור הבירוקרטי של העברת החשבון על שם האשה או שזו הסתברות כל כך נמוכה שחבל על המאמץ? כמובן לא המלצה וכו׳

אצל זוג נשוי, הכנסות שלא מיגיעה אישית משויכות לבן/בת הזוג שההכנסות מיגיעה אישית יותר גבוהות, ללא תלות על שם מי רשום החשבון.
כלומר, בסבירות גבוהה שההכנסותי ישויכו לבעל ולכן לא יהיה נקודות זיכוי לקזז
מה קורה במקרה שההכנסה מיגיעה אישית גדולה יותר אצל האשה ולמרות זאת יש לה יותר נקודות זיכוי לא מנוצלות מאשר הבעל? האם ההכנסות ישוייכו לאשה כי ההכנסה מיגיעה אישית יותר גבוהה או לבעל כי יש לו פחות נקודות זיכוי לא מנוצלות?

תודה על התשובה המפורטת. אתה כותב

משמע שבסבירות נמוכה ההכנסות ישויכו לאשה. האם לדעתך הסבירות הנמוכה הזו מצדיקה את הטרטור הבירוקרטי של העברת החשבון על שם האשה או שזו הסתברות כל כך נמוכה שחבל על המאמץ? כמובן לא המלצה וכו׳
מצטער אם גרמתי לזה להשמע לא דטרמניסטי.
זה לא קשור לטרטור.
פשוט לא חשפת את כל הנתונים.
בהינתן חשיפת כל הנתונים שציינתי, אדע בוודאות למי ישויך.

מה קורה במקרה שההכנסה מיגיעה אישית גדולה יותר אצל האשה ולמרות זאת יש לה יותר נקודות זיכוי לא מנוצלות מאשר הבעל? האם ההכנסות ישוייכו לאשה כי ההכנסה מיגיעה אישית יותר גבוהה או לבעל כי יש לו פחות נקודות זיכוי לא מנוצלות?
כתבתי

פשוט לא חשפת את כל הנתונים.
איזה נתונים צריך כדי שיהיה אפשר לדעת בוודאות למי תשוייך ההכנסה?
בוא ניקח כדוגמא את שנת 2022. בשנה זו אשתי הרוויחה יותר ממני.
אצלי יש זיכוי מס לא מנוצל (זיכויים פחות מס ברוטו) של 20,000 ש"ח ולאשתי 31,000 ש"ח.
אם נניח בשנה זו היינו משלמים מס רווחי הון של 40,000 ש"ח אז לפי דבריך היינו מקבלים 31,000 ש"ח בחזרה למרות שחשבון המסחר רשום על שמי.
הבנתי נכון?
אם כך, יוצא שבשנים שאני מרוויח מעט יותר מאשתי עדיף לדחות הכנסות או אפילו לעבוד מעט פחות כדי שארוויח פחות ממנה ואקבל את הטבת המס המקסימלית (במקרה שהבאתי כדוגמא מדובר על הפרש של 11,000 ש"ח).

איזה נתונים צריך כדי שיהיה אפשר לדעת בוודאות למי תשוייך ההכנסה?
הכנסה מרווח הון משוייכת לבעל ההכנסה מיגיעה אישית הגבוהה יותר.
החריג העיקרי זה אם הכספים התקבלו בירושה, או כספים מלפני החתונה, ובתנאי שהם בחשבון נפרד.
אם כך, יוצא שבשנים שאני מרוויח מעט יותר מאשתי עדיף לדחות הכנסות או אפילו לעבוד מעט פחות כדי שארוויח פחות ממנה ואקבל את הטבת המס המקסימלית (במקרה שהבאתי כדוגמא מדובר על הפרש של 11,000 ש"ח).
כן, אם יש לה עודף זיכויים זה אפשרי, רק תבדוק שהזיכויים אכן עובדים גם מול רווח הון

רק תבדוק שהזיכויים אכן עובדים גם מול רווח הון
בעבר קיבלתי החזר על מס רווח הון כנגד זיכויים (בתוספת ריבית מכובדת והצמדה), ואפילו על מס רווח הון ששילמתי בעת פדיון קופת גמל להשקעה, כך שזה בהחלט עובד.
החשבון שלי הוא לא אחד מהחריגים שציינת ולכן לכאורה עדיף שלאשתי תהיה הכנסה גבוהה יותר, בוודאי בשנים שבהם אנחנו משלמים הרבה מס רווח הון.
ושאלה נוספת שקשורה לעניין, יש לי הפסד מועבר מ-2022 ל-2023. האם אפשר לגרום לזה שההפסד יועבר ל-2024 וכל זיכוי המס יהיה כנגד נקודות הזיכוי? או שהאלגוריתם של רשות המיסים לא מאפשר את זה וישר מקזז את ההפסד מהרווח?

בעבר קיבלתי החזר על מס רווח הון כנגד זיכויים (בתוספת ריבית מכובדת והצמדה), ואפילו על מס רווח הון ששילמתי בעת פדיון קופת גמל להשקעה, כך שזה בהחלט עובד.
כמו שרשמתי, תבדוק אם הזיכויים עובדים.
לדוגמא
נקודת זיכוי תושב עובד
נקודת זיכוי ילדים לא עובד
כלומר תוכל לנצל עד כמות הנקודות שכן עובדות מול רווח הון, את שאר הנקודות רק כנגד הכנסה מיגיעה אישית.
ושאלה נוספת שקשורה לעניין, יש לי הפסד מועבר מ-2022 ל-2023. האם אפשר לגרום לזה שההפסד יועבר ל-2024 וכל זיכוי המס יהיה כנגד נקודות הזיכוי? או שהאלגוריתם של רשות המיסים לא מאפשר את זה וישר מקזז את ההפסד מהרווח?
הפסד שלא מקוזז, נמחק

יש סימולטור של רשות המיסים
תודה באמת סימולטור נוח. אפשר לראות בסימולטור שגם אם אחד מבני הזוג מרוויח שקל אחד יותר מהשני כל רווחי ההון משוייכים אליו גדולים ככל שיהיו.
בשביל הסקרנות בדקתי מה קורה אם שני בני הזוג מרוויחים בדיוק אותו דבר והתוצאה מעניינת. רווחי ההון משוייכים לבן הזוג הרשום ללא תלות בזיכוי המס. למרות שזה מקרה די תיאורטי יש בזה משהו מעצבן כי זה אומר שחבות המס עלולה להיקבע באופן אקראי לגמרי.
נקודת זיכוי ילדים לא עובד
בסימולטור זיכוי ילדים כן עובד. בדקתי כמה פעמים. אגב פעם רואה חשבון אמר לי שיש הבדל בין רווח מדיבידנד לרווח הון רגיל ולפי הסימולטור אני לא מוצא שיש הבדל.

בסימולטור זיכוי ילדים כן עובד. בדקתי כמה פעמים. אגב פעם רואה חשבון אמר לי שיש הבדל בין רווח מדיבידנד לרווח הון רגיל ולפי הסימולטור אני לא מוצא שיש הבדל.
עשיתי עכשיו בדיקה בסימולטור, עם הכנסות מריבית, ונקודות ילדים לא מתקבלות
שמתי 100 אלף ריבית ו־20 אלף משכורת, וילד אחד ותראה מה התוצאה
1708608804360.png

ככל הידוע לי, גם מהסימולטור וגם מזכרון של קריאה בחומר של רשות המיסים, נקודות זיכוי ילדים אינן רלוונטיות למס רווחי הון, אם כי הנקודות מחושבות באופן מיטבי. ז.א. שתחילה ינכו את נקודות הילדים על הכנסה מעבודה, ולאחר מכן ישתמשו בנקודות תושב ואישה עבור רווחי הון.

אין לי רשיון. לא יעוץ ולא המלצה, השימוש על אחריות הקורא

עשיתי עכשיו בדיקה בסימולטור, עם הכנסות מריבית, ונקודות ילדים לא מתקבלות
שמתי 100 אלף ריבית ו־20 אלף משכורת, וילד אחד ותראה מה התוצאה
צפה בקובץ המצורף 2369
לצערי לא הבנתי. יש חבות מס של 27,000 שח. מורידים מזה 6021 תושב ו2000 ילדים ונשאר 18979 שח. אם לא היו מזכים במס על ילדים אז המס לתשלום היה צריך להיות 20979. לא?

אוקיי הבנתי, על ההכנסה של 20000 יש מס של 2000 שח שעליו מקבלים החזר מילדים. עשיתי את הסימולציה שלך עם 6 ילדים ועדיין הזיכוי היה 2000 שח בלבד

המסקנה המעשית שלי מהשרשור: זיכוי מס רווח הון לאשה הוא בערך 7500 שח (ילדים וקו עימות צפון לא יועילו למס רווח הון אבל כן יועילו לפטור ממס את ההכנסה מיגיעה אישית) ולכן המצב האופטימלי הוא כל שנה למכור נכסים ברווח שחייב במס של 7500 שח (30-40 אלף שח תלוי כמובן באינפלציה). ובשנה שאני מרוויח יותר מאשתי הזיכוי הוא בערך 6000 שח והמצב האופטימלי הוא למכור נכסים ברווח שחייב במס בסכום הזה.
תודה לכל המשיבים.

המסקנה המעשית שלי מהשרשור: זיכוי מס רווח הון לאשה הוא בערך 7500 שח (ילדים וקו עימות צפון לא יועילו למס רווח הון אבל כן יועילו לפטור ממס את ההכנסה מיגיעה אישית) ולכן המצב האופטימלי הוא כל שנה למכור נכסים ברווח שחייב במס של 7500 שח (30-40 אלף שח תלוי כמובן באינפלציה). ובשנה שאני מרוויח יותר מאשתי הזיכוי הוא בערך 6000 שח והמצב האופטימלי הוא למכור נכסים ברווח שחייב במס בסכום הזה.
תודה לכל המשיבים.
כמובן תמיד אפשר גם להתגרש;)
כשלא נשואים, אז נקודות זיכוי ילדים כן תופסות גם על רווח הון

מ
כשלא נשואים, אז נקודות זיכוי ילדים כן תופסות גם על רווח הון.
מעניין. בדקתי קו עימות צפון וזה לא נחשב גם לחד הורית.
בכל אופן, ההבנה שזיכוי מס רווח הון מוגבל למדי מחזק אצלי את ההחלטה שקיבלתי כבר לפני שנים לטפח קרנות השתלמות ira למרות דמי הניהול הגבוהים ביחס לחשבון רגיל. במבט שטחי זה מיותר כל עוד אני לא משלם מס על הרווח בחשבון הממוסה אבל בראיה ארוכת טווח זה עדיף. זיכוי המס מוגבל לרווח של כמה עשרות אלפי שח בשנה, מחייב ליצור כל הזמן אירועי מס הכרוכים בעמלות ק/מ ומרווחים, ויום אחד הילדים יגדלו ואולי יפסיקו את הטבת המס לקו עימות או שההכנסה תגדל ואז לא יהיה מספיק זיכויים בשביל כל ההכנסה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D שאלה לאזרח אמריקאי ישראלי שוק ההון 0
E שאלה: האם איבדתי את הזכות לדמי אבטלה אוף טופיק 1
S שאלה לגבי הטבות מס מיסים 4
ס שאלה של טרום התחלה שוק ההון 28
H שאלה לגבי עליית הקרן ורווחים שוק ההון 4
N שאלה על ארנונה מיסים 3
מ שאלה תאורטית - ניירות ערך בבית ההשקעות שוק ההון 2
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 3
Nons Ense שאלה בנושא חובת דיווח והתנהלות עם חשבון מסחר שיושב בחו״ל שוק ההון 5
א שאלה בנושא - ריבית דריבית שוק ההון 2
E שאלה בנוגע לזכויות עובדים אוף טופיק 8
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
H שאלה לגבי פרפרייה לעומת מרכז. נדל"ן 1
H שאלה בנושא קניית iShares S&P500 שוק ההון 21
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
נ שאלה בנוגע למחקר טריניטי וכלל ה4% פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 30
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
ר שאלה על סוג קרן שוק ההון 9
ר שאלה על רכישת קרן לעתיד שוק ההון 5
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0
ר שאלה על דמי ניהול שוק ההון 4
א שאלה לגבי blackrock שוק ההון 24
G שאלה בנוגע לכדאיות בהשקעה בנדלן נדל"ן 5
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
edangz שאלה לגבי ההעברה הבנקאית בIB שוק ההון 7
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
N שאלה בקשר לשדה 258\272 בטופס 1301 מיסים 16
B ירושות וגירושין, חשבון השקעות אמריקאי - שאלה אוף טופיק 0
G שאלה על קרן 1159235 שוק ההון 6
B שאלה על קרן הסל 1159250 שוק ההון 7
ש שאלה על אמזון ו- eBay - האם מוצר זה נמכר בפלטפורמות האלה? אוף טופיק 0
ג'וני לנד שאלה בנושא ריבית דריבית שוק ההון 48
U שאלה גסה - חברה מומלצת לניהול תיק השקעות שוק ההון 7
ש העברה בנקאית - שאלה של טירון בתחילת דרכו צרכנות פיננסית 14
deussex שאלה על טיפול בקרנות גמל (ולא רק) בעקבות רלוקיישן לארה"ב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D שאלה לגבי הכנסה מדיבידנדים שוק ההון 79
א שאלה המטילה בספק את כל צורת ההשקעות הנפוצה כאן בבלוג שוק ההון 20
E שאלה בעקבות קבלת הודעה ממס הכנסה לגבי שנת המס 2018 מיסים 9
א משקיע חדש-שאלה על הרכב התיק. שוק ההון 3
S שאלה בסיסית - פקודת לימיט בקניה שוק ההון 4
Y קופת גמל להשקעה - שאלה על משיכת כספים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א דמי ניהול בפנסיה - שאלה עקרונית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א שאלה על המדד העולמי, שוק ההון 2
M שאלה תיאורטית לגבי סחר חליפין מיסים 3
K שאלה לגבי ניהול תיק עי בתי השקעות שוק ההון 3
K שאלה של מתחילים בקשר לאג"ח לעומת מזומן שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה