• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אשמח לעזרה

carbonara

משתמש רגיל
דירוג
144
מגיל צעיר היה לי חלום על סטארטאפים, רציתי לעשות אחד בעצמי ולהיות שותף ואפילו ניסיתי מתישהו לעשות איזה פרוייקט שחלקית לפחות התקדם.
אני יחסית מתכנת טוב(אפשר להתווכח, פלוס מינוס, פחות יותר אבל אני לא חושב שיש היום משימה פיתוחית שאני לא אוכל לעשות גם אם לא הכי טוב שזה בסדר לסטארטאפ בתחילת הדרך - אני לא מתכנת צד שרת אז לצורך העניין להקים שרת אולי אני לא אכתוב את הdb על שליפה הכי טובה וכו ולפעמים זה יכול לעלות המון אבל אני חושב שאני בהחלט אוכל להמנע ממקרים כמו זה, הנקודה פה היא לא זאת אלא שיש ביכולתי להקים פרוייקטים טנכולוגיים)
אבל חסר לי המון דברים,
אני חושב שיש לי ״כשרון טבעי״ - אולי אני טועה אבל אני חושב שכשיש לי passion אני יכול להרים הרים ואפילו אם אני עצמי לא יודע שיווק אז פתאום נהיה לי בטחון עצמי מאוד גבוה ואני אפנה לאדם הנכון, ואני אתאמץ ואנסה להשיג דברים.
הייתי רוצה לעשות המון דברים, בין היתר הייתי רוצה לעסוק בפיננסים ואולי לשלב את הידע שרכשתי פה ושם בתחום.
המטרה שלי היא לא מחר להקים סטארטאפ, אלא להתכוונן לכך שעוד 5 שנים אני אוכל לעשות את זה.
יש לי המון דברים שאני יכול אבל יש המון חסמים - צוות שאין לי, כסף לכלכל את עצמי עד שאני יכול לגייס השקעה, קשרים שחסרים לי, בטחון עצמי שירד לי עם השנים ואני עובד על להעלות אותו אבל לדעתי כל עוד אני נשאר שכיר, בטחון העצמי שלי לא באמת יפרוץ - זה צריך להיות צעד עצד כלומר צעד אחד עבודה עצמית שאני עושה וצעד נוסף של משהו שאוחז בזה במציאות(לצורך העניין ללכת לעשות משהו שיתן לי בטחון כמו למשל להקים איזה פרוייקט קטן עם עצמי)

היו לי רעיונות שיכולים לשלב את התחום הפיננסי ולהנגיש אותו לקהל הרחב,
הבעיה שלי זה שאני גם נורא נצמד לכללים ולמשל לא הייתי עושה משהו שהוא על מותח את הגבול הרגולטורי .
לצורך העניין אם הייתי רוצה לתת ייעוץ השקעות מינמלי אבל טיפה יותר מותאם אישית - אבל מצד שני אין לי רישיון ייעוץ ובכלל האם רישיון ייעוץ מאפשר לך לתת עצות שהן ״אוטומטיות״ .

וכן יש לי המון רעיונות - חלקם הם לא מוצר בפני עצמם אלא למשל שיפור משמעותי של X, נגיד למשל שיפור משמעותי של וואטסאפ, אבל קודם אתה צריך להגיע למשהו בסקייל ולגייס מפתחים.

אני כרגע מאוד מאוד צעיר.
המטרה שלי פה היא לא לקבל תגובות של זה לא אפשרי בגיל שלך, ואגב אני יכול לתת כמה דוגמאות של אנשים שעשו את זה.
אלא לקבל תשובות של מה אני צריך לעשות בשביל עוד 5-10 שנים להגיע למצב שיש לי חברה,
בין אם זה איך אני מכיר אנשים שאני יכול לעבוד איתם - כי למשל כל מי שאני מכיר בהייטק הוא עם ילדים ומשכנתא ובחיים לא היה הולך על כזה דבר בגלל החוסר במשכורת למשך שנה(לרוב האנשים אין דרך להרשות את זה לעצמם) ובין אם זה איך ממש עושים את הצעד.

אני כרגע מנסה לחסוך כסף בשביל שיהיה לי את האופציה לעבוד ״חינם״ ואולי לשלם על חלק מהדברים בכספי(שרתים, מפתחים)

חשבתי אולי להתחיל מעסק שהוא מייצר כסף מהיום הראשון - לצורך העניין פרילנס, אם אני מצליח ליצור לעצמי מצב שיש לי פרוייקטים שמכניסים כסף(נגיד צורת תשלום של אחוזים + חלק מהתשלום לכמה חודשים) והם מתדלקים את ה״פרוייקטים השאפתניים, זה נחמד וגם הלנהל עסק גם אם זה כמה עובדים בבית תוכנה יכל מאוד מאוד לעזור לי, ללמוד איך מנהלים אנשים עם תקציב מוגבל, ולהכין אותי לזה.

נראה לי שאתה מתפזר.

שב עם עצמך ותחשוב טוב - למה בוער בי להקים סטארט-אפ? כסף? הקמה של משהו מאפס? לפתור בעיות?

אחרי שתגיע למסקנה, תנסה להבין מה הדרך הקצרה לענות על הדחף. יכול להיות שלקחת פרוייקט בעבודה מהתחלה ועד הסוף יתן לך מענה, לדוגמה.

אם התברר לך שאכן, יש לך עניין אמיתי בהקמה של עסק. אז הנה מה שתצטרך לדעת:

1) תמצא בעיה שאתה חושב שיש מישהו שירצה לשלם כדי לפתור אותה.
2) תפתח דמו של מוצר שעונה על הצורך ותציג למתעניינים.
3) חזור על שלבים 1&2 עד שתגיע לproduct/market fit
4) בנה צוות שיפתח את המוצר שמצאת בשלב 3.
5) גייס כסף במקביל לשלב 4
6) גדל

אלו השלבים בגדול. אם אתה מזהה שיש לך חולשה באחד השלבים, תרחיב עליה ואלי נוכל לעזור.

נערך לאחרונה ב:
נראה לי שאתה מתפזר.

שב עם עצמך ותחשוב טוב - למה בוער בי להקים סטארט-אפ? כסף? הקמה של משהו מאפס? לפתור בעיות?

אחרי שתגיע למסקנה, תנסה להבין מה הדרך הקצרה לענות על הדחף. יכול להיות שלקחתי פרוייקט בעבודה מהתחלה ועד הסוף יתן לך מענה, לדוגמה.

אם התברר לך שאכן, יש לך עניין אמיתי בהקמה של עסק. אז הנה מה שתצטרך לדעת:

1) תמצא בעיה שאתה חושב שיש מישהו שירצה לשלם כדי לפתור אותה.
2) תפתח דמו של מוצר שעונה על הצורך ותציג למתעניינים.
3) חזור על שלבים 1&2 עד שתגיע לproduct/market fit
4) בנה צוות שיפתח את המוצר שמצאת בשלב 3.
5) גייס כסף במקביל לשלב 4
6) גדל

אלו השלבים בגדול. אם אתה מזהה שיש לך חולשה באחד השלבים, תרחיב עליה ואלי נוכל לעזור.
אני לא רוצה להרחיב בשביל להשאר אנונימי אבל מגיל צעיר אהבתי את זה ותמיד בצורה כזאת או אחרת תוך כדי ניסיתי לעשות דברים כאלה אבל לא הייתה לי פניות ובגרות לזה(אני מאוד צעיר) , כרגע גם אין לי את הפניות אבל עוד 3-5 שנים אני מכוון לשם.

הבעיה לגבי 2-3, אני כרגע עובד בסטארטאפ, לפתח מוצר ראשוני עם צוות מאוד מתוקצב ומנוסה שכל אחד מקבל משכורת(אני לא צריך לספר לך כמה זה משכורת הייטק) לוקח כמה חודשים ומעלה, ובלי השקעה אין לי דרך לשלם משכורות אולי רק את שלי וקצת מסביב(אבל בטח לא להביא 2-3 מפתחים ולשלם להם כסף)

אם אני מפתח הכול לבד, זה יכול לקחת גם שנה, ואני אצטרך מעצבים וכנראה עוד גורמים שיעזרו לי ויעלו כמה אלפי שח ואז כל מה שיש לי זה מוצר - אפשר להתווכח אם הוא טוב או לא, ולא הוכחתי product market fit כי צריך לעשות UA וזה יכול לבד להגיע לכמה עשרות אלפי שקלים. כלומר שנה בשכר אבוד - סביב ה250 אש״ח(נטו) + תשלם מסביב עוד 50 אש״ח .
אם זה היה זה אז בסדר, אבל בשביל לבנות מוצר לרוב צריך צוות, אתה לא יכול לבד באמת, יש מערך שלם מעבר לטכנולוגיה בשביל להוכיח product market fit - גם UA וגם שיווק זה דברים שצריך להבין בהם וללמוד

הבעיה לגבי 2-3, אני כרגע עובד בסטארטאפ, לפתח מוצר ראשוני עם צוות מאוד מתוקצב ומנוסה שכל אחד מקבל משכורת(אני לא צריך לספר לך כמה זה משכורת הייטק) לוקח כמה חודשים ומעלה, ובלי השקעה אין לי דרך לשלם משכורות אולי רק את שלי וקצת מסביב(אבל בטח לא להביא 2-3 מפתחים ולשלם להם כסף)
למה אתה חושב שהגיוני לשלם לעובדים לפני שיש לך הוכחה שיש לך מודל עסקי שניתן להרוויח ממנו באופן עקבי?
זה למה ההמלצה הרווחת היא כנראה לבנות את הסטארטאפ בזמן הפנוי שלך עם עוד אנשים שעובדים על זה בזמן הפנוי שלהם כאשר כולכם מחזיקים משרה חלקית או מלאה במקביל שמכסה לכם את ההכנסות הנדרשות.
הרעיון שהצעת בו יש לך מקור הכנסה כלשהו (גם כעצמאי זה בסדר) ולהשתמש בו כדי לממן דברים נוספים תוך לקיחת סיכונים מחושבים הוא בסדר גמור לדעתי.

אם אני מפתח הכול לבד, זה יכול לקחת גם שנה, ואני אצטרך מעצבים וכנראה עוד גורמים שיעזרו לי ויעלו כמה אלפי שח ואז כל מה שיש לי זה מוצר - אפשר להתווכח אם הוא טוב או לא, ולא הוכחתי product market fit
לא מפתחים מוצר שלם (אלא אם אתה עושה את זה לכיף שלך או כי אתה חושב שזה יועיל לעולם ואתה לא דואג לכסף) בלי שאתה יודע בסבירות גבוהה מאוד שתרוויח ממנו יותר ממה שהשקעת וכמובן לא מסכנים במהלך כזה יותר מידי ו-250k זה לא מעט לרוב האנשים במיוחד אם הם צעירים.

נערך לאחרונה ב:
אם המטרה היא 5-10 שנים לנסות להיות יזם, אזי

תיזום בעבודה דברים.
צא למפגשים
תפרסם קוד פתוח
תרשם להיות מפתח בפרוייקטים ידועים של קוד פתוח
תענה לשאלות בפורומים.
תעבור עבודה כל שנתיים עד שלוש.

המטרה שלך היא להיות מוכר על ידי כמה שיותר אנשים ולהיות מוכר כמומחה.

קריטריון ההצלחה שלך יהיה, אם יזם באחד החברות שעבדת בהם או המכרים שלך יחשוב לעצמו, ״את מי אני צריך כשותף להרים משהוא חדש ?״ שהשם שלך יעלה לו בראש.

אם המטרה היא 5-10 שנים לנסות להיות יזם, אזי

תיזום בעבודה דברים.
צא למפגשים
תפרסם קוד פתוח
תרשם להיות מפתח בפרוייקטים ידועים של קוד פתוח
תענה לשאלות בפורומים.
תעבור עבודה כל שנתיים עד שלוש.

המטרה שלך היא להיות מוכר על ידי כמה שיותר אנשים ולהיות מוכר כמומחה.

קריטריון ההצלחה שלך יהיה, אם יזם באחד החברות שעבדת בהם או המכרים שלך יחשוב לעצמו, ״את מי אני צריך כשותף להרים משהוא חדש ?״ שהשם שלך יעלה לו בראש.
תודה רבה!!!

כי למשל כל מי שאני מכיר בהייטק הוא עם ילדים ומשכנתא ובחיים לא היה הולך על כזה דבר בגלל החוסר במשכורת למשך שנה(לרוב האנשים אין דרך להרשות את זה לעצמם) ובין אם זה איך ממש עושים את הצעד.
הא, ולא לשכוח ב 10 שנים האלה, עדיף למצוא שותף/שותפה לחיים, שמרויח/מרויחה משכורת שיכולה להחזיק משפחה כאשר אתה בלי משכורת. זה גם יעזור לשבועות שאתה 24 שעות על המחשב ושוכח לחיות. :roll:

הא, ולא לשכוח ב 10 שנים האלה, עדיף למצוא שותף/שותפה לחיים, שמרויח/מרויחה משכורת שיכולה להחזיק משפחה כאשר אתה בלי משכורת. זה גם יעזור לשבועות שאתה 24 שעות על המחשב ושוכח לחיות. :roll:
לצערי בעולם של היום, אני לא בונה את התכניות הכלכליות שלי על בן זוג(גם לא לצורך, נגיד קניית דירה), אני חושב שזה יכול להיות נחמד(גם אם מסתכלים כלכלית). אבל בעולם של היום אני לא יכול לבנות על זה, בטח עם אחוז גירושין גבוה וקושי במציאת זוגיות בקהילה ובכלל

מגיל צעיר היה לי חלום על סטארטאפים, רציתי לעשות אחד בעצמי ולהיות שותף ואפילו ניסיתי מתישהו לעשות איזה פרוייקט שחלקית לפחות התקדם.
אני יחסית מתכנת טוב(אפשר להתווכח, פלוס מינוס, פחות יותר אבל אני לא חושב שיש היום משימה פיתוחית שאני לא אוכל לעשות גם אם לא הכי טוב שזה בסדר לסטארטאפ בתחילת הדרך - אני לא מתכנת צד שרת אז לצורך העניין להקים שרת אולי אני לא אכתוב את הdb על שליפה הכי טובה וכו ולפעמים זה יכול לעלות המון אבל אני חושב שאני בהחלט אוכל להמנע ממקרים כמו זה, הנקודה פה היא לא זאת אלא שיש ביכולתי להקים פרוייקטים טנכולוגיים)
אבל חסר לי המון דברים,
אני חושב שיש לי ״כשרון טבעי״ - אולי אני טועה אבל אני חושב שכשיש לי passion אני יכול להרים הרים ואפילו אם אני עצמי לא יודע שיווק אז פתאום נהיה לי בטחון עצמי מאוד גבוה ואני אפנה לאדם הנכון, ואני אתאמץ ואנסה להשיג דברים.
הייתי רוצה לעשות המון דברים, בין היתר הייתי רוצה לעסוק בפיננסים ואולי לשלב את הידע שרכשתי פה ושם בתחום.
המטרה שלי היא לא מחר להקים סטארטאפ, אלא להתכוונן לכך שעוד 5 שנים אני אוכל לעשות את זה.
יש לי המון דברים שאני יכול אבל יש המון חסמים - צוות שאין לי, כסף לכלכל את עצמי עד שאני יכול לגייס השקעה, קשרים שחסרים לי, בטחון עצמי שירד לי עם השנים ואני עובד על להעלות אותו אבל לדעתי כל עוד אני נשאר שכיר, בטחון העצמי שלי לא באמת יפרוץ - זה צריך להיות צעד עצד כלומר צעד אחד עבודה עצמית שאני עושה וצעד נוסף של משהו שאוחז בזה במציאות(לצורך העניין ללכת לעשות משהו שיתן לי בטחון כמו למשל להקים איזה פרוייקט קטן עם עצמי)

היו לי רעיונות שיכולים לשלב את התחום הפיננסי ולהנגיש אותו לקהל הרחב,
הבעיה שלי זה שאני גם נורא נצמד לכללים ולמשל לא הייתי עושה משהו שהוא על מותח את הגבול הרגולטורי .
לצורך העניין אם הייתי רוצה לתת ייעוץ השקעות מינמלי אבל טיפה יותר מותאם אישית - אבל מצד שני אין לי רישיון ייעוץ ובכלל האם רישיון ייעוץ מאפשר לך לתת עצות שהן ״אוטומטיות״ .

וכן יש לי המון רעיונות - חלקם הם לא מוצר בפני עצמם אלא למשל שיפור משמעותי של X, נגיד למשל שיפור משמעותי של וואטסאפ, אבל קודם אתה צריך להגיע למשהו בסקייל ולגייס מפתחים.

אני כרגע מאוד מאוד צעיר.
המטרה שלי פה היא לא לקבל תגובות של זה לא אפשרי בגיל שלך, ואגב אני יכול לתת כמה דוגמאות של אנשים שעשו את זה.
אלא לקבל תשובות של מה אני צריך לעשות בשביל עוד 5-10 שנים להגיע למצב שיש לי חברה,
בין אם זה איך אני מכיר אנשים שאני יכול לעבוד איתם - כי למשל כל מי שאני מכיר בהייטק הוא עם ילדים ומשכנתא ובחיים לא היה הולך על כזה דבר בגלל החוסר במשכורת למשך שנה(לרוב האנשים אין דרך להרשות את זה לעצמם) ובין אם זה איך ממש עושים את הצעד.

אני כרגע מנסה לחסוך כסף בשביל שיהיה לי את האופציה לעבוד ״חינם״ ואולי לשלם על חלק מהדברים בכספי(שרתים, מפתחים)

חשבתי אולי להתחיל מעסק שהוא מייצר כסף מהיום הראשון - לצורך העניין פרילנס, אם אני מצליח ליצור לעצמי מצב שיש לי פרוייקטים שמכניסים כסף(נגיד צורת תשלום של אחוזים + חלק מהתשלום לכמה חודשים) והם מתדלקים את ה״פרוייקטים השאפתניים, זה נחמד וגם הלנהל עסק גם אם זה כמה עובדים בבית תוכנה יכל מאוד מאוד לעזור לי, ללמוד איך מנהלים אנשים עם תקציב מוגבל, ולהכין אותי לזה.
אנשים עושים כל יום את מה שאתה כותב פה.
תמצא את הקהילות של indie hackers, תקרא ספרים רלוונטים, ותעשה מחקר איך להגיע לנקודה שאתה רוצה.

אני לא אומר שמה שאתה רוצה הוא לא אפשרי, אבל אני כן אומר שחלק מהשאלות שלך מבקשות מאנשים זרים להגיש לך על מגש של כסף את המתכון להצלחה. זה לא עובד ככה.

תנסה להיות יותר ספציפי בשאלות שלך. שאלת הרבה מאוד דברים וקשה לענות על כל אחד מהם כי הוא עולם במלואו.

הנה דוגמא אחת לספר שיכול לפתוח לך כיווני מחשבה:

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
א החלטות חשובות, אשמח לעזרה שוק ההון 20
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
S קרנות מחלקות/צוברות אשמח לעזרה בבקשה שוק ההון 28
B אני אזרח אמריקאי והשקעתי בני״ע במיטב טרייד PFIC. אשמח לעזרה שוק ההון 8
T אלוקציה בתיק השקעות פאסיבי --- אשמח לעזרה !! שוק ההון 4
H אשמח לעזרה מאיפה להתחיל לקרוא התפתחות אישית 1
S צומת דרכים עם תיק ההשקעות - אשמח לעזרה שוק ההון 0
ד שיתוף חוזה השקעות של חייל משוחרר - אשמח לעזרה! שוק ההון 3
M בחירת סוג ההשקעה בפלח הסולידי, אשמח לעזרה שוק ההון 4
ל קרן השתלמות IRA מול קרן השתלמות מחקה- ממש אשמח לעזרה שוק ההון 5
D חדש בפורום אשמח לעזרה ראשונית :) שוק ההון 21
ברזילרו לפני כניסה ראשונה לשוק - אשמח לעזרה עם קרנות עוקבות מדד שוק ההון 9
B מספר שאלות בנוגע לסיכונים אשמח לעזרה שוק ההון 7
S אשמח לעזרה בבחירת טלוויזיה חדשה צרכנות פיננסית 38
D מחיר למשתכן גליל ים הרצליה - אשמח לעזרה נדל"ן 17
א רגע לפני שאני מרים ידיים והולך לרואה חשבון -- אשמח לעזרה צרכנות פיננסית 5
מ התלבטות לגבי מסלול לימודי מדמח (אשמח לעזרה) התפתחות אישית 13
L נכס שאני לא מכיר, אשמח לעזרה שוק ההון 6
Jasper לא יודע מה לעשות, אשמח לעזרה, בבקשה. שוק ההון 39
O קרן השתלמות IRA - אשמח לעזרה שוק ההון 2
ל אשמח לעזרה - מנסה לארגן את קרן ההשתלמות שלי שוק ההון 3
מ אשמח לעזרה יומני מסע אישיים 7
Y אשמח לעזרה יומני מסע אישיים 42
פ אשמח לעזרה וטיפים לגבי מכירת ווילה בעזרת מתווך *עשה ואל תעשה* צרכנות פיננסית 20
פ סטודנט שמבקש הסבר לקופת גמל עם 100 אלף ,לא מניבה שמנוהלת ע"י הבנק ..אשמח לעזרה שוק ההון 8
ס קרן נאמנות מומלצת להוראת קבע אשמח לעזרה שוק ההון 0
ט היי אשמח לעזרה שוק ההון 9
לב מישקין קושי בעבודה עם קולגה - אשמח לתובנות אוף טופיק 32
J מתלבט מאוד מה לעשות, אשמח לכל עצה והארה התפתחות אישית 9
E פיזור השקעות - הצד הסולידי. אשמח לדעתכם שוק ההון 10
R אשמח לחוות דעת על התיק שאני בונה שוק ההון 23
Y תיק השקעות למטרת פרישה מוקדמת (35) - אשמח לדעתכם. שוק ההון 34
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
Homer תיק סולידי חו"ל - אשמח להערות והארות שוק ההון 3
stamEhad קיבלתי הצעה למשכנתא - אשמח לדעתכם נדל"ן 34
S ניהול סיכונים ככל שמתקרבים לגיל הפרשיה - אשמח לשמוע עצות פרקטיות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
F אשמח להתייעצויות בנושא עוסק אוף טופיק 9
deussex סוגיית צביעת דירה לפני יציאה/כניסת דייר - אשמח לתובנות נדל"ן 29
M אשמח לתגובות בנוגע לאפשרות ועיתוי הכניסה ל : Bloomberg US Corporate 1-5 Years PTF שוק ההון 0
T מעבר מארה"ב לאירופה - אשמח להתייעצות שוק ההון 0
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
M אשמח לקישור או אפליקציה למערכת גרפים השוואתיים לקרנות וני"ע בארץ ובעולם שוק ההון 0
M 2 הצעות שקיבלתי לקרן הפנסיה, אשמח לדעתכם. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ו הי, אשמח להפניה לפוסט של הסולידית עם הסבר על השקעות דרך בתי השקעות בחו"ל פוסטים מאיכות נמוכה 0
O כדאיות ביטוחים, אשמח לשמוע את דעתכם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
V התיק שלי - אשמח להערות שוק ההון 15
O השקעה בנדלן מניב בישראל - אשמח לדעתכם נדל"ן 32
D חייל בן 19, קצת הלכתי לאיבוד מהאופציות ואני אשמח לקבל קצת הכוונה יומני מסע אישיים 4

נושאים דומים

Back
למעלה