• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מתלבט מאוד מה לעשות, אשמח לכל עצה והארה

JustAUser

משתמש רשום
דירוג
1
אני באמצע שנות ה20 לחיי, לפני כחצי שנה סיימתי תואר במדמ"ח ופתחתי פוסט לגבי ההתלבטות שהייתה לי לגבי בחירת תחום שלאחר תואר במדמ"ח.
מאז אני 'במשרה במלאה' בחיפוש עבודה (למשרת פיתוח), ממשיך ללמוד כל הזמן, לשפר קו"ח, פרוייקטים, לינקדין, לימוד טכונולוגיות וכו', עם שליחת קו"ח באופן שוטף (מנסה לפעמים גם דרך קשרים כמה שאפשר..)
לצערי לא חזרו אליי עדיין כלל - 0 ראיונות.

אני מודע למצב הקיים בשוק, במיוחד לגבי חסרי ניסיון כמוני, פיטורים, ובטח עכשיו בתקופת המלחמה.
לפני חצי שנה הייתי אופטימי שבשלב הזה כבר אמצא עבודה, נכון לעכשיו כל יום נהיה באופן טבעי מתסכל יותר אבל אין ברירה..
החלק המסתכל יותר הוא שגם אם סוף סוף אזומן לראיון, בממוצע הסיכויים להתקבל לראיון הראשון הם לרעתי, ואז מה? לחכות עוד מי יודע כמה חודשים ולקוות לזימון הראיון הבא?

אני לא מתכוון להתייאש או משהו כזה, אבל אני מרגיש שלהמשיך באותה הדרך כבר נהיה נדוש, אני מרגיש שרכשתי את הכלים להתחיל בעבודה הראשונה ובשלב הזה ההתקדמות מהלימוד העצמי שלי מזמן הפכה ממעריכית ללינארית, וחבל על הזמן והכסף שלא נכנס.

זהו בעקרון, קצת אובד עצות, אשמח לשמוע דעות/עצות/הערות.. להמשיך באותה הדרך? למצוא עבודה זמנית? אחר?
(אני ללא עבודה כרגע וללא הכנסה)

תודה..

אל תתיאש, תמשיך ללמוד ולחפש עבודה.
לי לקחת שנתיים למצוא עבודה וזה באמת היה קשה ומכיר את ההרגשה, אבל כרגע רושם לך את זה מהמיטה אחרי שנצ שחטפתי בעבודה מהבית.
אתה מוזמן להסתכל גם בשרשור שפתחתי כאן לא מזמן ועל כמה אחרים היו "שמחים" להתחלף איתי.

אל ייאוש, תמשיך לצעוד קדימה. מהזווית של גיוס וכוח אדם, ללא שום הבנה בתחום שלך או מה מצב הסקטור בימים אלו - כדאי שתיזום בעצמך לשלוח הודעות בלינקדאין למגייסים, למנהלות HR, וגם תגיב בפוסטים שהם מפרסמים באופן קבוע. תייצר איתם "engage", מכיוון שיש להם חברים/מכרים/קולגות וככה אתה למעשה מאיץ את התהליך ומגדיל את התפוצה ואת מספר העיניים שמביטות על קורות החיים שלך. זאת בהנחה שאין לך התנגדות לאשר להם להעביר את קורות החיים שלך בין המחלקות/ארגונים.

רק בשביל להכניס אותך לראש של רכזת הגיוס - מה שיוצר אצלם את "ההבדל" בעבודה מבחינת תוצאות וביצועים, הרבה פעמים הם המקרים האלו שמועמד פונה אליהם בדיסקרטיות או בהודעה פרטית בלינקדאין. תנסה להבין את המיינדסט שלהם ולייעל את הפעולות שלך בהתאם.

נקודה מאוד חשובה נוספת, אם זאת הפעם הראשונה שאתה מחפש עבודה בתחום כפי שציינת, כדאי מאוד שתיעזר במישהו מהתחום שישפצ'ר לך קו"ח. בעבר היו אנשים כאלו שהציעו עזרה כזאת בחינם, גם אם בתשלום לדעתי זה שווה.

אני באמצע שנות ה20 לחיי, לפני כחצי שנה סיימתי תואר במדמ"ח ופתחתי פוסט לגבי ההתלבטות שהייתה לי לגבי בחירת תחום שלאחר תואר במדמ"ח.
מאז אני 'במשרה במלאה' בחיפוש עבודה (למשרת פיתוח), ממשיך ללמוד כל הזמן, לשפר קו"ח, פרוייקטים, לינקדין, לימוד טכונולוגיות וכו', עם שליחת קו"ח באופן שוטף (מנסה לפעמים גם דרך קשרים כמה שאפשר..)
לצערי לא חזרו אליי עדיין כלל - 0 ראיונות.

אני מודע למצב הקיים בשוק, במיוחד לגבי חסרי ניסיון כמוני, פיטורים, ובטח עכשיו בתקופת המלחמה.
לפני חצי שנה הייתי אופטימי שבשלב הזה כבר אמצא עבודה, נכון לעכשיו כל יום נהיה באופן טבעי מתסכל יותר אבל אין ברירה..
החלק המסתכל יותר הוא שגם אם סוף סוף אזומן לראיון, בממוצע הסיכויים להתקבל לראיון הראשון הם לרעתי, ואז מה? לחכות עוד מי יודע כמה חודשים ולקוות לזימון הראיון הבא?

אני לא מתכוון להתייאש או משהו כזה, אבל אני מרגיש שלהמשיך באותה הדרך כבר נהיה נדוש, אני מרגיש שרכשתי את הכלים להתחיל בעבודה הראשונה ובשלב הזה ההתקדמות מהלימוד העצמי שלי מזמן הפכה ממעריכית ללינארית, וחבל על הזמן והכסף שלא נכנס.

זהו בעקרון, קצת אובד עצות, אשמח לשמוע דעות/עצות/הערות.. להמשיך באותה הדרך? למצוא עבודה זמנית? אחר?
(אני ללא עבודה כרגע וללא הכנסה)

תודה..
מבין אותך מאוד. אחלוק מניסיוני. לפני הרבה שנים, סיימתי תואר שני וחיפשתי עבודה. היה לי חלום לעבוד כמנהל מוצר או כמנהל פרויקט בהייטק, עשיתי כל מה שציינת בפוסט שלך, הגעתי להרבה ראיונות בהתחלה, אבל בלי שום הצעות. אחר כך נהייתי נואש, הגשתי מועמדות לכל משרה שמצאתי, אפילו בלי לקרוא תיאור משרה לפעמים. הלכתי לייעוץ קריירה באוניברסיטה (היה בחינם, וחשבתי לעצמי שאין לי מה להפסיד) . היועץ אמר לי משפט שפתח את עיניי "אם אתה לא מצליח להתקבל, אתה מגיש מועמדות למשרה הלא נכונה". שיניתי את סוג המשרות שאני מחפש וזה עבד ... אני כבר 10 שנים באותה חברה. נסה לשנות את סוג המשרה שאתה מחפש, אולי אתה מתאים יותר לשיווק, פרודקט, pmo, או מכירות ?

0 ראיונות בחצי שנה זה חריג גם בשוק הנוכחי(שהיה יותר גרוע ממנו), אתה מכיר מישהו שיכול לייעץ לך באיזשהי צורה? נגיד אתה מכיר שהסיכוי שלך לקבל ראיון משמעותית עולה אם אתה מגיש דרך מישהו שעובד בחברה? וגם אם אתה לא מכיר אותו וסתם ביקשת ממנו בלינקדין
צריכות להיות לך 2 מטרות על, להשיג כמה שיותר ראיונות, ולהגדיל כמה שיותר את הסיכוי לעבור ראיון נתון
להשיג ראיונות ממליץ בכלליות, להשיג דרך חבר/חבר של חבר מישהו שאתה יכול לשאול אותו קווים מנחים לאיך כדאי להתנהל, יכול להיות מישהו עם ניסיון בתעשיה או מגייס, לנסות לקבל פידבק ממגייס על הקורות חיים שלך, לרדת לגמרי מהסיפור עם הweb, אתה מחפש לקבל ניסיון בפיתוח, מבטיח לך שבשנה הראשונה זה לא משנה יותר מדי במה, front יכול להיות קצת פחות "נחשב" במידה ותרצה רק backend אחר כך אבל שולי לגמרי לעומת להתחיל לעבוד.
לגבי למצוא עבודה ממליץ על leetcode, לקרוא cracking the code interview והכי חשוב להתחיל להתראיין, להרגיש מה שואלים, במה אתה טוב ובמה צריך שיפור.
עזוב לחלוטין את הרעיון של לצבור ניסון ספציפי ולהכנס ממנו, בזמן הפנוי שיש לך ממליץ לנסות להכנס לopen source כלשהו לא עצום כי יהיה לך מסובך להתחיל ולא קטן מדי כי לא יגיבו לך, באזור ה1-5k stars, תתחיל מלהשתמש בו, לקרוא ולפתוח issues ואחר כך לנסות לעזור לאחרים וזה רק בעדיפות שניה ללהשיג ראיונות ולללמוד כדי להצליח לעבור אותם.
שיהיה המון בהצלחה ותזכור, אמנם קשה, אבל מאוד מאוד אפשרי

אם פיתוח תוכנה הוא התחום אליו אתה מנסה להגיע, וכרגע יש לך עודף זמן, תמצא לך פרוייקט ב GitHub ותתחיל לתרום אליו (קוד, לא כסף כמובן)
גם תלמד, גם תבין אם התחום הזה בשבילך (יש הרבה תחומים בפיתוח תוכנה), וגם תוכל להראות משהו בקו"ח שלך
וגם.. תכנות זה כיף :)

מספרים שקשה עכשיו לג'וניורים בגלל המצב הנוכחי של השוק אז שנה טקטיקה לך על משרת בדיקות שיכולה להיות מהנה בפני עצמה, תיכנס לחברה תראה להם מה אתה שווה ותעבור לפיתוח.

@Camel @ווטרן-טירון @Homer @קפיטליסט_מרושע @Amazia

תודה רבה, אקח את הכל לצומת ליבי.
האם לדעתם קיים איזשהו חיסרון מהותי בכך שתוך כדי חיפוש העבודה אעבוד במקום אחר לבינתיים? (IT,QA)
כמובן שלא, במצבך הדבר הכי חשוב לך ויכול לקדם אותך הוא להכנס לתעשייה, ליצור קשרים, ללמוד ולהתפתח , אפילו להעשיר את קורות החיים שלך - אל תשכח שאתה מגיע עם אפס נסיון - עם כל הכבוד לתרגילים ועבודות באוניברסיטה יש לך עוד הרבה מה ללמוד, אני מכיר אנשים שנמצאים בקבוצת QA קרוב ל 20 שנה וכותבים קוד יותר מאשר 2 מפתחים ביחד.

יש לי רעיון לתוסף די פשוט לכרום שלדעתי יהיה שימושי להמון אנשים, יש המון אנליסטים שמשתמשים בביג קווירי של גוגל והממשק שלו נורא, אין שמירה אוטומטית של קבצים שאתה עובד עליהם, אין תיקיות לשמירה של סקריפטים, אין חיפוש טוב של סקריפטים ישנים, אם תכתוב תוסף שיפתור את הבעייה הזאת אני בטוח שהמון אנשים יורידו אותו, אתה תלמד הרבה מהתהליך, תקבל חשיפה גדולה במדיה, ואולי אפילו תהפוך את זה למוצר בתשלום אם תצליח לעשות את זה טוב מספיק.
הרעיון על חשבוני, רק שלח קישור אם זה יוצא לפועל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N מתלבט מה לעשות ברקע הירידות האחרונות בשוק ההון שוק ההון 26
ב מתלבט מה לעשות בנוגע ללימודים התפתחות אישית 1
ב עובר לברוקר ישראלי, מתלבט מה לעשות עם התיק האמריקאי שוק ההון 4
ג מתלבט מה לעשות עם ביטוח המנהלים שלי שוק ההון 4
M מתלבט אם להשקיע בנדלן או לסגור את המשכנתא נדל"ן 3
B מתלבט לגבי 2 השקעות נדלן דומות נדל"ן 7
S מתלבט האם כדאי לקנות דירה שניה - עזרה נדל"ן 4
M מתלבט על הצעד הבא בתחום הנדל״ן נדל"ן 6
L הגעתי למצב שבו אני מתלבט אם להפריש כספים לתיק מנוהל אישית שוק ההון 5
הבנקאי מתלבט מה ללמוד התפתחות אישית 5
Y מתלבט איזה מדד לבחור בין 3 מדדים ל-20-30 שנה הבאות שוק ההון 3
P מתלבט אם להשאיר בבנק או להעביר לאינטראקטיב שוק ההון 43
F מתלבט אם לקנות דירה חדשה 20/80 ולקוות לטוב נדל"ן 51
Henchman34 מתלבט בין אג"ח לאג"ח צמוד מדד כחלק מ-ETF קצר טווח שוק ההון 10
avivaviv מתלבט בין קרן 1159169 לבין 1159235 פוסטים מאיכות נמוכה 0
X מתלבט בין VOO לבין SPY שוק ההון 5
MaorRocky זוג שמתחתן בקרוב עם הון של 300K שח, מתלבט איך לתכנן את העתיד הפיננסי הקרוב שוק ההון 4
N מתלבט היכן להתחיל ללמוד השנה (בן 24) התפתחות אישית 12
N מתלבט בין 2 תארים באוניברסיטת רייכמן ומסלול לעתיד אוף טופיק 16
מ מתלבט האם ובאיזה אופן לקנות דירה למגורים נדל"ן 71
I מתלבט לגבי התיק שלי שוק ההון 1
F תיק חדש. מתלבט האם הוא מתאים שוק ההון 6
P תיק רולטה, מתלבט כיצד לנהוג. שוק ההון 64
Y יומן מסע של בחור מתלבט יומני מסע אישיים 24
T כמה גישות שאני, חייל ממוצע, מתלבט ביניהן שוק ההון 40
R מתלבט האם שווה לקחת פקדון "נטול סיכון" בבנק שוק ההון 30
שיר הלל לטבע מתלבט על אילו נכסים לבסס את התיק שוק ההון 17
K מתלבט לגבי רכישת תנור אפייה משולב כיריים חדש פוסטים מאיכות נמוכה 5
B מתלבט באפיקי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
N יומנו של מתלבט יומני מסע אישיים 27
ישראלי מצוי מתלבט לגבי תואר שני במדעי המחשב- מכללה או האוניברסיטה הפתוחה התפתחות אישית 5
E מתלבט כמה לשים בחתונה ללקוח שלי שמפרגן לי. מה אומרים? אוף טופיק 23
L מתלבט לאן לנתב את עתידי התפתחות אישית 9
O בדיקת כדאיות - מתלבט ברכישת דירה להשקעה לעומת המשך השקעה בשוק ההון - אשמח לפידבק על החישוב נדל"ן 6
מ מתלבט בנוגע ללימודים התפתחות אישית 6
P פנסיה - מתלבט האם לעבור ממסלול מחקה מדד מניות פאסיבי למסלול מחקה - S&P500. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
F מתלבט מה ללמוד אובד עצות התפתחות אישית 29
ב מתלבט בין הנדסת חשמל להנדסת בניין באוניברסיטת אריאל התפתחות אישית 9
שיר הלל לטבע מתלבט איך לבחור ברוקר שוק ההון 1
A מתלבט בקשר לקורס UX התפתחות אישית 4
A צעיר אחרי צבא מתלבט אם להשקיע או לא שוק ההון 20
Emmanuel משקיע מתחיל, מתלבט בין ברוקרים שוק ההון 4
N מתלבט בין בינתחומי לרופין אוף טופיק 13
A מתלבט האם להיכנס עכשיו לשוק ההון לטווח של 2-10 שנים שוק ההון 41
N מתלבט על ללמוד לרכב על סוסים. התפתחות אישית 1
N מתלבט אם לקנות קינדל צרכנות פיננסית 1
D חייל משוחרר - מתלבט כיצד לחסוך לדירה ולפנסיה שוק ההון 3
G מתלבט איזה כרטיס אשראי להזמין. צרכנות פיננסית 12