• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יעוץ פנסיוני בבנק

felad

משתמש רשום
דירוג
0
היי

יש לי 2 קרנות השתלמות וכשהייתי בבנק שלי התפתיתי לחתום על יעוץ פנסיוני מטעם הבנק.
היועץ חזר אליי וטען שהוא יכול להוריד לי את דמי הניהול שאני משלם אבל לבסוף פניתי בעצמי לקרנות ההשתלמות והורדתי את דמי הניהול לאותו אחוז שהוא אמר שהוא יכול לסדר לי.
למיטב הבנתי החתימה שלי רק מאפשרת לו לקבל מידע דרך המסלקה אבל בפורום אחר שכתבתי בו טענו שבעצם החתימה שלי היועץ בבנק מקבל אוטומטית דמי ההפצה.
פניתי לאחת מקרנות ההשתלמות והם טענו שזה לא נכון אז למי להאמין ?

אותו אחוז שהוא אמר שהוא יכול לסדר לי.
כמה הוא הציע?
פניתי בעצמי לקרנות ההשתלמות והורדתי את דמי הניהול לאותו אחוז שהוא אמר שהוא יכול לסדר לי.
למיטב הבנתי החתימה שלי רק מאפשרת לו לקבל מידע דרך המסלקה אבל בפורום אחר שכתבתי בו טענו שבעצם החתימה שלי היועץ בבנק מקבל אוטומטית דמי ההפצה.
אם השגת את אותם תנאים מה אכפת לך שהוא מקבל עמלת הפצה?
בפורום אחר שכתבתי בו טענו שבעצם החתימה שלי היועץ בבנק מקבל אוטומטית דמי ההפצה.
גם לי זכור ככה אבל זה לא מוסמך.

היי

כמה הוא הציע ? טוב זה זה משתנה וכמובן תלוי בקרן ההשתלמות ובסכום שיש לי שם, בילין לפידות הוא הציע 0.8% ובאלטשולר 0.75%

זה לא נראה לי הגיוני שהבנק שלא עשה דבר ורק החתים אותי על טופס יקבל כל ימי חיי כסף גם אם זה לא בא ישירות על חשבוני
בנוסף אם אני אפנה ישירות לקרן ההשתלמות ואבקש הורדה של דמי הניהול יכול לראות שהם יראו שהם כבר משלמים עמלת הפצה דבר שמקטין את הרווח שלהם וגם מקטין את יכולת המיקוח שלי.

יש למישהו רעיון איך אפשר לברר אם היועץ מקבל אוטומטית דמי הפצה במידה וחתמתי על הסכם יעוץ ?
בקרן ההשתלמות מכחישים את זה אבל מצד שני יש הטוענים ( בכל מיני פורומים ) שכן יש תשלום כזה.

כמה הוא הציע ? טוב זה זה משתנה וכמובן תלוי בקרן ההשתלמות ובסכום שיש לי שם, בילין לפידות הוא הציע 0.8% ובאלטשולר 0.75%
אצל IBI תשלם 0.5% בלי מיקוח.

• אהבתי
Reactions: Roi
רגע, רגע, כולם פה זורקים מספרים -
ראשית, תקנו אותי אם אני טועה אבל כולכם פרט ל- @felad מדברים על קרנות פאסיביות והוא על מנוהלות.
שנית, איפה השוואת התשואות בכל העניין? (ברור שמדובר בתשואות עבר ובכל זאת יש פערים עצומים בין המנוהלות של ילין ואלטשולר למנוהלת של IBI).
בקיצור, דמי ניהול זה לא הכל.

אבל אז הפאסיביות ינצחו בשני הפרמטרים...
אכן, לפי הרבה מחקרים אתה צודק, אבל לפני שזורקים מספרים מן הראוי להסביר שמציעים קרן השתלמות מסוג אחר. זה הכל.

אגב מחקרים, יש למישהו מקור לכל המחקרים האלה?
מצאתי רק כתבה חולפת ב-The marker.

אכן, לפי הרבה מחקרים אתה צודק, אבל לפני שזורקים מספרים מן הראוי להסביר שמציעים קרן השתלמות מסוג אחר. זה הכל.

מצאתי רק כתבה חולפת ב-The marker.
כן. רק רציתי להדגיש, שהסוג היותר יקר, הוא בד"כ גם הנחות.

לפני מחקר תפעיל היגיון.
רוב האחזקות הם של מוסדיים (80%?? כבר לא זוכר)
לא ייתכן שהרוב ישיאו מעל הממוצע, נכון? זאת אומרת שהם נלחמים בעיקר בינם לבין עצמם.
עכשיו איך אתה תדע מראש מי ישיא יותר מהממוצע ויתמיד בכך לאורך זמן? זכור שהוא צריך לעקוף את המדד + דמי הניהול.
במחקה מדד גם מובטח לך הממוצע וגם דמי ניהול מופחתים, אחלה, לא?!

נכתב ע"י TunaGolem בפרופיל שלו:
הכשלון המובהק של הקרנות המנוהלות (VG). (גרסאות: 2011, 2014 ו 2016)
הכשלון של הקרנות המנוהלות בארץ (הארץ, דה־מאקר, עש).

לפני מחקר תפעיל היגיון.
רוב האחזקות הם של מוסדיים (80%?? כבר לא זוכר)
לא ייתכן שהרוב ישיאו מעל הממוצע, נכון? זאת אומרת שהם נלחמים בעיקר בינם לבין עצמם.
עכשיו איך אתה תדע מראש מי ישיא יותר מהממוצע ויתמיד בכך לאורך זמן? זכור שהוא צריך לעקוף את המדד + דמי הניהול.
במחקה מדד גם מובטח לך הממוצע וגם דמי ניהול מופחתים, אחלה, לא?!
מובטח לך הממוצע המשוקלל (לפי כסף), שהוא עדיף (נראה לי) על הממוצע החשבוני של הקרנות.

יכול להסביר את החלק האחרון?
אם יש 10 קרנות. 9 עשו 1% , ואחת עשתה 30%. ונניח שהקרן המוצלחת מחזיקה שליש מהשוק. השאר שווה בשווה מחזיקות את שאר השוק.
מה הממוצע של הקרנות? ומה עשה השוק?

נכתב ע"י TunaGolem בפרופיל שלו:
הכשלון המובהק של הקרנות המנוהלות (VG). (גרסאות: 2011, 2014 ו 2016)
הכשלון של הקרנות המנוהלות בארץ (הארץ, דה־מאקר, עש).
מופנה לכולם:
אני עדיין מחפש את הקישור שברח לי, לכתבה בהארץ על האסטרטגיה של מיזוג קרנות שכשלו.

מובטח לך הממוצע המשוקלל (לפי כסף)
ממוצע הקפיטל =: "הקפיטליסט הממוצע".

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A יעוץ פנסיוני ו-או ביטוחי צרכנות פיננסית 1
מ איך לדווח על תשלום עבור יעוץ פיננסי? מיסים 12
S מקבל ירושה, מבקש יעוץ פיננסי שוק ההון 16
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
י יעוץ בנושא קניית מדדי אג"ח - מתחיל שוק ההון 1
oferM יעוץ קצר לגבי קרן כספית שוק ההון 3
ע יעוץ לטירון התפתחות אישית 7
whybe יעוץ השקעות בראי עצמאות כלכלית פוסטים מאיכות נמוכה 5
א יעוץ השקעות לבעלי אזרחות אמריקאית- ישראלית שוק ההון 2
S יעוץ\המלצה לניהול אלגו השקעות אלטרנטיביות 10
ח ללמוד יעוץ לכלכלת המשפחה התפתחות אישית 9
T בעל קופ"ג להשקעה, שוקל לעבור לאופי השקעה אחר וחייב יעוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש יעוץ/המלצה לרכישת נכס. נדל"ן 0
I העברת קרן פנסיה לא פעילה - יעוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
B יעוץ קרירה והתפתחות התפתחות אישית 7
O יעוץ בנוגע ללימודים אוף טופיק 3
V יעוץ מס לשכירים - יש דבר כזה? צרכנות פיננסית 8
מ יעוץ בנושא פתיחת תיק השעות שוק ההון 6
azerbouf יעוץ: כספי פיצויים לצורך מחזור חלקי של משכנתא (בעלת ריבית הגבוה ביותר) נדל"ן 44
L יעוץ בנושא משכנתא מבקש עצה מהמומחים נדל"ן 25
cypriano de rore יעוץ כלכלי במעבר דירה צרכנות פיננסית 25
ליאת - איפה שיש רצון... למישהו יש המלצה (לא יעוץ!) על קופת גמל להשקעה עם דמי ניהול נורמליים? צרכנות פיננסית 26
K יעוץ מס כמקצוע התפתחות אישית 27
G יעוץ לגבי לימודים- מדעי המחשב אוף טופיק 7
מ יעוץ למתחילים שוק ההון 3
ש יעוץ השקעות כמקצוע התפתחות אישית 3
ג בחירת קרן השתלמות - עזרה לא יעוץ צרכנות פיננסית 0
ברק א. שכר יעוץ והגשת דוח שנתי אצל רואה חשבון או יועץ מס צרכנות פיננסית 9
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Finfree IRA ובניית גליון לאיזון תיק פנסיוני... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
כ איך מוצאים יועצ/ת פנסיוני טוב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M מהו בעצם ייעוץ פנסיוני? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O התייעצות לחיסכון פנסיוני לבני 60+ שוק ההון 4
dudde162000 התייעצות בנוגע פיצול חיסכון פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
I האם קורס פנסיה מצויין מייתר את הצורך בתכנון פנסיוני+פרישה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O לימודי סוכן ביטוח/משווק פנסיוני התפתחות אישית 6
cypriano de rore ביטוח שארים פנסיוני בפנסיית חבר קיבוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
ה סוכן ביטוח פנסיוני ונדלני התפתחות אישית 0
T מהפוסט של הסולידית על מיסוי: ״הפקידו באופן עצמאי לחיסכון פנסיוני מעבר לשיעורים החייבים בחוק״ דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 6
Lamur יועץ פנסיוני גרוע - מה עושים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
O בחירת סוכן פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ה מערכת בינה מלאכותית שסורקת את המסלקה הפנסיונית שלי ונותנת המלצות אובייקטיביות כתחליף לייעוץ פנסיוני? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A כדאיות והערכה של ייעוץ פנסיוני בתשלום פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G שאלות לגבי ביטוח מנהלים, קרן פנסיה, ושימוש בבית השקעות פרטי כסוכן פנסיוני במקום הסוכן במקום העבוד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
י בקשת המלצה על יועץ פנסיוני פננסי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D חסכון פנסיוני- שאלת בורות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
E הצעת משווק פנסיוני גבוהה מהצעת חברת הפנסיה (הטבה ממקום העבודה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
klayhamn לא מצליח למצוא המלצה על יועץ פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
נ חיסכון פנסיוני- הפקדה חסרה - אוליי מישהו יכול לכוון אותי מה עושים בבקשה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4

נושאים דומים

Back
למעלה