• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לחץ בהייטק

adamshalev

מודרטור
דירוג
23,049
8 שנים לפי מחשבון עצמאות כלכלית באקסולידית.
זה ממש תרחיש אופטימאלי. תחת תנאים כמו: שכר גבוה, אחוז חסכון גבוה, רווקות, שוק שורי, הנחות מאד מקלות לגבי צרכי מחיה בעתיד וכן הלאה.
לאדם ממוצע בהייטק - זה יותר כמו 20-30 שנה להערכתי עד שבאמת ובתמים ממצים את התחום ועוברים למשהו אחר.

optimum

משתמש בכיר
דירוג
3,257
זה ממש תרחיש אופטימאלי. תחת תנאים כמו: שכר גבוה, אחוז חסכון גבוה, רווקות, שוק שורי, הנחות מאד מקלות לגבי צרכי מחיה בעתיד וכן הלאה.
לאדם ממוצע בהייטק - זה יותר כמו 20-30 שנה להערכתי עד שבאמת ובתמים ממצים את התחום ועוברים למשהו אחר.
בשלב מסויים צריך לעשות את השיפט הזה מעבודה בשביל כסף לעבודה שתתן לך משמעות בחיים. בריאות נפשית כבר ציינתי.
וניראה לי שאני ואתה הסכמנו על זה שעבודה בהייטק היא מהסוג הראשון.

ובהינתן ש"עבודה עם משמעות" בכל זאת תכניס איזשהו סכום מכובד, גם אם לא בסדרי גודל של הייטק, זה נותן לי ביטחון לפרוש גם בלי שהרווחתי 6 מיליון ש"ח (=30 שנה בהייטק בהנחה פסימית יחסית של 16K בחודש אחרי מיסים) ולדעת שאני אסתדר.

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
17,549
מכיר עו״ד, אחיות, עו״ס (לא מכיר רופאים אבל) - לא מקנא בהם, ולא מזלזל בקושי של העבודה שלהם, להיפך, ההכרה בקושי שלהם רק גורם לי להעריך את ההייטק בשביל מה שהוא - בשיא עקומת השארפ של עלות תועלת.
בעקבות מה שכתבת ובעקבות היכרות אישית עם רופאים שמתו טרם זמנם, עלתה אצלי שאלה (שגיגלתי ולא מצאתי) האם מישהו בודק תוחלת חיים/מחלות לפי מקצוע (ובתוך המקצוע - לפי תפקיד)?
אנ יודעת שהייטק הוא יחסית מקצוע צעיר ואולי אין הרבה נתונים אבל הפתיע אותי שלא מצאתי בגוגל אפשרות שמישהו מודד את זה (נניח חברות ביטוח?). כן מצאתי לפי השכלה, מגדר, ישוב, גיל, מגזר, אפילו רמת דתיות.
@נדב ?
ואם אני כבר חושבת על זה, מעניין מי חי יותר (ובבריאות טובה) - מי שעובד גם בשנות ה-70 לחייו וצפונה או מי שפורש מוקדם?
בקיבוץ של פעם, אנשים עבדו כל חייהם (כל עוד יכלו) ותוחלת החיים היתה בפער ענק לעומת שאר האוכלוסיה. אולי זה פרמטר נוסף וחשוב לבחינת תוחלת חיים גבוהה ובריאה?

adamshalev

מודרטור
דירוג
23,049
ואם אני כבר חושבת על זה, מעניין מי חי יותר (ובבריאות טובה) - מי שעובד גם בשנות ה-70 לחייו וצפונה או מי שפורש מוקדם?
בקיבוץ של פעם, אנשים עבדו כל חייהם (כל עוד יכלו) ותוחלת החיים היתה בפער ענק לעומת שאר האוכלוסיה. אולי זה פרמטר נוסף וחשוב לבחינת תוחלת חיים גבוהה ובריאה?
ממה שאני מכיר, ככל שאדם יותר פעיל ומעורב בחברה בגיל מבוגר ככה הוא גם מאריך חיים.

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
17,549
ממה שאני מכיר, ככל שאדם יותר פעיל ומעורב בחברה בגיל מבוגר ככה הוא גם מאריך חיים.
כן, הגיוני מאד. השאלה היא אם מעבר לפעילות בחברה, יש גם פרמטר של אימוץ המוח (לא סתמי כמו בפתירת סודוקו) וסטרס מתון יותר שמאתגר אותך.
בשלב מסויים צריך לעשות את השיפט הזה מעבודה בשביל כסף לעבודה שתתן לך משמעות בחיים. בריאות נפשית כבר ציינתי.
אולי זאת התשובה.

ת.אוקהם

משתמש בכיר
דירוג
4,956
האמירות האלה ש"צריך לעשות את השיפט" למשמעות בשביל בריאות נפשית נשמעות מאוד נכונות אינטואיטיבית אבל אני לא בטוח שהן נכונות.
החיים הם מורכבים וסיפוק מעבודה זה דבר מורכב שמושפע מפקטורים רבים, משמעות היא אחד מהם אבל אני ממש לא בטוח שהחשוב שבהם (קשה לנו כבני אדם לתפוש מורכבות שמושפעת מפקטורים רבים ולכן אנו נוטים לרדד את זה למשתנה בודד) .
ושוב, המספרים מראים שיש הרבה יותר תחושת burnout במקצועות עם המון משמעות כמו הוראה, רפואה, סיעוד ועבודה סוציאלית מאשר בהייטק.

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
17,549
ושוב, המספרים מראים שיש הרבה יותר תחושת burnout במקצועות עם המון משמעות כמו הוראה, רפואה, סיעוד ועבודה סוציאלית מאשר בהייטק.
הגיוני, אנשים שבחרו במקצועות שנחשבים כבעלי משמעות רבה ואז מגלים שלתפקיד שלהם אין הרבה משמעות - זה בהחלט יכול לייאש הרבה יותר מאשר מי שמראש לא חיפש משמעות גדולה במקצוע. מורה יכולה לגלות שאת רוב זמנה היא מבזבזת על ילדים מרעישים והורים חוצפנים, רופאה יכולה לגלות שפוליטיקה פנימית (של ביה"ח או קופ"ח) לא מאפשרת זמן טיפול נאות ותרופות מצילות חיים, עו"ס יכולה לגלות שכמות התיקים שהנחיתו עליה גורמת לטיפול חסר ו/או מזיק במשפחות וכן הלאה.
(קשה לנו כבני אדם לתפוש מורכבות שמושפעת מפקטורים רבים ולכן אנו נוטים לרדד את זה למשתנה בודד)
משפט יפה בעיניי ומדוייק

המהנדל

משתמש רגיל
דירוג
1,172
קשה לנו כבני אדם לתפוש מורכבות שמושפעת מפקטורים רבים ולכן אנו נוטים לרדד את זה למשתנה בודד.
וגם קשה לנו לזהות תלות בין משתנים שאין ביניהם קשר ישיר.

אני מכיר אישית אדם שבשנות ה70 לחייו עשה את שביל ישראל לכל אורכו 3 פעמים + עושה טיולים יומיים פה ושם.
מאחל לכולנו להיראות כמוהו בגילו.
כן, הגיוני מאד. השאלה היא אם מעבר לפעילות בחברה, יש גם פרמטר של אימוץ המוח (לא סתמי כמו בפתירת סודוקו) וסטרס מתון יותר שמאתגר אותך.
אישית אני יכול להעיד שחידות ובעיות קשות, כמו גם לחץ זמני ממריצים לי את הדם וגורמים לי "להרגיש חי".

ת.אוקהם

משתמש בכיר
דירוג
4,956
הגיוני, אנשים שבחרו במקצועות שנחשבים כבעלי משמעות רבה ואז מגלים שלתפקיד שלהם אין הרבה משמעות - זה בהחלט יכול לייאש הרבה יותר מאשר מי שמראש לא חיפש משמעות גדולה במקצוע. מורה יכולה לגלות שאת רוב זמנה היא מבזבזת על ילדים מרעישים והורים חוצפנים, רופאה יכולה לגלות שפוליטיקה פנימית (של ביה"ח או קופ"ח) לא מאפשרת זמן טיפול נאות ותרופות מצילות חיים, עו"ס יכולה לגלות שכמות התיקים שהנחיתו עליה גורמת לטיפול חסר ו/או מזיק במשפחות וכן הלאה.
לחילופין, ייתכן שמשמעות לבד היא תנאי רחוק מלהספיק בשביל לקבל סיפוק מעבודה.
ייתכן שמנהלת שתעריך אותך, עבודה מעניינת ודינאמית, תנאי עבודה טובים ותגמול כספי הולם הם לא פחות חשובים ואף יותר.
בכנות, לא קראתי הרבה מחקרים בנושא ואני לא מומחה גדול בתחום, אני פשוט חש שהחשיבות שחלק מהאנשים נותנים ל"משמעות" היא מעט מנופחת.

Adam Smith

משתמש רגיל
דירוג
251

זה כמובן סובייקטיבי אבל אתה יכול לקבל המון סיפוק מעבודה בחברת הייטק שעוזרת לייצר עולם טוב יותר.

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
17,549
זה כמובן סובייקטיבי אבל אתה יכול לקבל המון סיפוק מעבודה בחברת הייטק שעוזרת לייצר עולם טוב יותר.
נכון, רק שאין הרבה כאלה. או שאולי השאלה היא מה זה עולם טוב יותר?
בישראל יש לא מעט הייטק מסביב לסייבר ההתקפי, פעם היו הרבה סביב הימורים ומסחר רובוטי לא מפוקח. גם קשה לי לומר על פייסבוק וחברותיה שהן יצרו
עולם טוב יותר.

Adam Smith

משתמש רגיל
דירוג
251
רשמתי שזה עניין סובייקטיבי, לכן אולי במקום לרשום עולם טוב יותר היה עדיף לרשום "שאת/ה מזדהה עם המטרה".
אני למשל עבדתי בחברה שעוזרת למנוע סחר בבני אדם.
בישראל יש לא מעט הייטק מסביב לסייבר ההתקפי, פעם היו הרבה סביב הימורים ומסחר רובוטי לא מפוקח. גם קשה לי לומר על פייסבוק וחברותיה שהן יצרו
עולם טוב יותר.

יש המון חברות סביב הכל, ומי שיותר מהתחום מכיר מעבר למה שמפורסם בתקשורת. למשל בתחום המכשור הרפואי, ביטוח, אינטרנט ועוד.

פייסבוק וגוגל זה דיון בפני עצמו, ויש לי המון מה לומר עליהן אך גם בהן יש המון מוצרים שתורמים מאוד.

optimum

משתמש בכיר
דירוג
3,257
האמירות האלה ש"צריך לעשות את השיפט" למשמעות בשביל בריאות נפשית נשמעות מאוד נכונות אינטואיטיבית אבל אני לא בטוח שהן נכונות.
החיים הם מורכבים וסיפוק מעבודה זה דבר מורכב שמושפע מפקטורים רבים, משמעות היא אחד מהם אבל אני ממש לא בטוח שהחשוב שבהם (קשה לנו כבני אדם לתפוש מורכבות שמושפעת מפקטורים רבים ולכן אנו נוטים לרדד את זה למשתנה בודד) .
תחושה שהעבודה שלך היא חסרת משמעות מתגלגלת מהר מאוד לבעיות נפשיות.
כך אני מאמין לפחות. אם אתה לא מסכים עם האמירה הזאת, אני אשמח לשמוע את דעתך בנושא.

בנוגע לסדר העדיפויות של מה חשוב לך בעבודה שלך, זה סובייקטיבי לחלוטין. אם אתה חושב שמציאת משמעות בעבודה היא בעדיפות נמוכה - זכותך.
רוב האנשים נותנים משקל נמוך עד אפסי למצב הנפשי שהעבודה תכניס אותם אליו.
בהתאמה, הפרעות דיכאון וחרדה כבר מזמן הפכו למגפה כלל עולמית.

אני כמובן לא מתחייב שסדר העדיפויות שלי יהיה זהה לזה של רוב האנשים.

נכון, רק שאין הרבה כאלה.
יש כאלו, ניראה לי שיש כמות יפה (סטארטאפים קטנים שעדיין לא איבדו את התמימות שלהם, בעיקר). אבל השכר שם נמוך יותר.
כדי לייצר עולם טוב יותר (ולא רק לחרטט את זה למשקיעים) צריך קודם כל להתנתק מחרדת מעמד ותאוות בצע, שבהעדרן ההייטק כבר לא ינצנץ כל כך.

Adam Smith

משתמש רגיל
דירוג
251
אבל השכר שם נמוך יותר.
לא מסכים.
כדי לייצר עולם טוב יותר (ולא רק לחרטט את זה למשקיעים) צריך קודם כל להתנתק מחרדת מעמד ותאוות בצע, שבהעדרן ההייטק כבר לא ינצנץ כל כך.
גם עם זה אני לא מסכים. שאיפה שחברה תצליח איננה תאוות בצע.

yahud

משתמש בכיר
דירוג
1,353
עולם טוב יותר.
הסטארטאפ הרפואי האחרון שהתראיינתי אליו כותב תוכנה שנותנת לרדיאולוגים חוות דעת נוספת על צילומים לפי אלגוריתם של למידת מכונה - שלמד אלפי תצלומים כאלה.
הוכח שהתוכנה שלהם עזרה להציל מאות/אלפי אנשים שהרדיאולוג היה מבצע החלטה לא נכונה ללא התוכנה.

כל האנשים שהוא הציל ממשיכים לייצר פסולת, לתרום לכירסום משאבי כדור הארץ, וחלקם כאלה מהמרים בתוכנה של החברת הימורים שדיברת עליה.

הכל זה פרספקטיבה :)

adamshalev

מודרטור
דירוג
23,049
הוכח שהתוכנה שלהם עזרה להציל מאות/אלפי אנשים שהרדיאולוג היה מבצע החלטה לא נכונה ללא התוכנה.

כל האנשים שהוא הציל ממשיכים לייצר פסולת, לתרום לכירסום משאבי כדור הארץ, וחלקם כאלה מהמרים בתוכנה של החברת הימורים שדיברת עליה.
נשמע כמו מניע של סופר-ווילאן מודרני טיפוסי

optimum

משתמש בכיר
דירוג
3,257

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
17,549
הסטארטאפ הרפואי האחרון שהתראיינתי אליו
כלתי לעתיד האהובה עזבה סטארטאפ מצליח (שעלה לכותרות לאחרונה) ועברה לסטארטאפ אחר, שנראה מוצלח גם הוא. שתי הסיבות שלה היו בגלל הערך הגבוה לכלל הציבור של השני ובגלל תרבות פנימית לא טובה בראשון. כן, יש בהחלט חברות כאלו אבל אם נשווה את כמות העובדים בהן לחברות בעלות הערך הציבורי הפחות טוב - נראה לי שהאחרונות מנצחות, לא?

oferM

משתמש בכיר
דירוג
875
תחושה שהעבודה שלך היא חסרת משמעות מתגלגלת מהר מאוד לבעיות נפשיות.
אני מסכים לאמירה שתחושה שהחיים שלך הם חסרי משמעות תשפיע לרעה על הנפש.

אבל מי אמר שהאדם חייב לקבל את המשמעות שלו בעבודה ? ומה אם אתה אדם דתי(סתם דוגמה למשמעות) , ובעל משפחה(משמעות) , שחושב על העבודה שלו כפרנסה , ככלי לקידום הגורמים המשמעותיים בחייו ?

לעומת זאת אם אתה אדם המאמין שהעבודה היא עיקר המשמעות בחיים , ונניח גם אין לך הרבה משמעות מחוצה לה, והעבודה שלו לא נותנת משמעות(כמו הרבה עבודות) , זה יהיה פחות טוב.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Homer אין לחץ מים חמים במטבח אוף טופיק 8
C האם הייתם משלמים כל חודש כדי לא למכור מניות מתוך לחץ בירידות? שוק ההון 7
D האם בהכרח יש לחץ בסטארטפים? אוף טופיק 2
C התמודדות עם לחץ חברתי לרכישת דירה אוף טופיק 51
ש לחץ נפשי אוף טופיק 15
L מכשיר אינהלציה ומד לחץ דם - יש המלצות לרכישה מהרשת? (יש לי הפניה) אוף טופיק 8
A ריביות למשכנתה + האם יש לחץ לקחת הצעה ? נדל"ן 3
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
H אשתי רוצה ללמוד קורס בהייטק. התפתחות אישית 24
F מכירות בהייטק התפתחות אישית 2
L ימים קשים בהייטק אוף טופיק 4
A איך נראת מחלקת מכירות בהייטק אוף טופיק 0
A Sales בהייטק אוף טופיק 1
A מכירות בהייטק התפתחות אישית 7
D אני בהייטק ושונא את העבודה שלי התפתחות אישית 12
L משכורת בהייטק התפתחות אישית 86
M מה יש בהייטק שאפשר ומקבול לעבוד בו מהבית? פוסטים מאיכות נמוכה 6
Q עבודה בהייטק דרך לימוד עצמי (בלי תואר) כמו בארצות הברית? אוף טופיק 12
1337justme קרן השתלמות בחוזה עבודה בהייטק - הפרשה מעל תקרת הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
S מהנדס שמחפש את דריסת הרגל הראשונה בהייטק התפתחות אישית 13
S חוזה עבודה בהייטק ישראלי לעובד לא ישראלי אוף טופיק 1
Y עבודה בהייטק אחרי תואר בפיזיקה עם ניסיון התפתחות אישית 20
A טכנולוגיות מומלצות בהייטק התפתחות אישית 18
F עולמות הפיתוח העסקי/מכירות/שיווק/ בהייטק- חייב עזרה מהייטקיסטים. התפתחות אישית 9
F קורסים בהייטק או תואר מדעי המחשב מרופין ? התפתחות אישית 13
D העלאת שכר בהייטק לאחר שנה התפתחות אישית 8
א צעיר שבדיוק התחיל בהייטק יומני מסע אישיים 49
ב דינמיות בעולם המחשבים בהייטק התפתחות אישית 15
ש עבודה בהייטק בזמן לימודי תואר לא מדעי התפתחות אישית 11
ט איך הגעתי ל30K בחודש בהייטק *בלי ללמוד תכנות* יומני מסע אישיים 60
R העלאת שכר שנתית בהייטק - מרגיש לא מוערך אוף טופיק 60
Y השוואת משכורות בהייטק התפתחות אישית 12
Captain Sparo ראיונות עבודה בהייטק - הצד של המעסיק אוף טופיק 152
Lemonade כמה שאלות בנושא עבודה בהייטק מכירות התפתחות אישית 1
ר כל כמה זמן נהוג להחליף מקום עבודה בהייטק? התפתחות אישית 37
מ ציפיות שכר בהייטק ואיזון בית עבודה אוף טופיק 173
A השקעת הכנסה בהייטק בחברה אחרת - חברת ארנק? התפתחות אישית 7
1337justme אבטלה בהייטק - סוגיות אוף טופיק 190
U משכורות לא בהייטק. התפתחות אישית 27
sogi אסטרטגיה להעלאת השכר בהייטק התפתחות אישית 146
M איך מתחילים תהליך חיפוש עבודה לטובת רילוקיישן בהייטק? אוף טופיק 7
K קריירה בהייטק - צומת דרכים התפתחות אישית 17
S שאלה למי שעובד בהייטק בשכר של 18+ ברוטו, כמה שעות אתם עובדים ביום אוף טופיק 31
ל פיפלביז והשקעות בהייטק-מה דעתכם? שוק ההון 1
ח התייעצות בנוגע לשינוי תפקיד בהייטק התפתחות אישית 1
unrealx התלבטות קריירה קשה - מעבר עבודה בהייטק התפתחות אישית 77
tpr הפרשות מעסיק בהייטק (עצמאי מבולבל) צרכנות פיננסית 11
L מעבר ראיון עבודה לעבודה ראשונה בהייטק התפתחות אישית 73
the_newbie האם מקבלים לפטופ בהייטק? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 40
נ עבודה ראשונה בהייטק ותכנון קריירה התפתחות אישית 2

נושאים דומים

למעלה