• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קניית מדדים או מחקי מדד בזירת מסחר ממונף

לומד תורה

משתמש רשום
דירוג
17
שלום לכולם, אני חדש פה וזו הודעתי הראשונה, מקווה שאלמד את הכללים...
יש לי חשבון גדול אצל קולמקס שזה זירת מסחר.
אני מודע לזה שרובם מאבדים את החשבון, בפרט במינופים המטורפים, אבל אני כבר שנים בשוק משחק במט"ח על בסיס שבועי, וב"ה ברווח.
לפני כשנה קניתי מדד SP500 ונאסדק, אבל יש ריבית לילה, שזה יוצא כ80-90 דולר שנתי לחוזה!
שאלתי-
האם זה אומר שמדדים לטווח ארוך אין מה לקנות שם בכאלו עמלות, 900$ לעשור?!
או שבגלל המינוף כן שווה, כי אני יכול לקנות במקום חוזה שניים או שלוש (גם 40 אבל זה אומר שבנפילה קטנה אני מחוץ למשחק), ובהנחה שלטווח ארוך זה תמיד מורווח, אפי' שירד המון על ריביות אבל עדיין יהיה בזה רווח.
כשסיימתי את ההודעה אני חושב, אולי עדיף לקחת הלוואה מהבנק במקום לקחת את המינוף וה90 דולר לשנה על כל חוזה?
אודה לכם על התייחסותכם.
יהושע

אגוז_קוקוס

משתמש רגיל
דירוג
409
קניתי מדד SP500
למה אתה נמצא בזירת מסחר בשביל לקנות מדד? (או בכלל אם אתה שואל אותי, ראה אזהרות למטה)

אתה יכול לפתוח חשבון השקעה בבית-השקעות מפוקח ע"י הבורסה לניירות ערך (לבעלת הבית יש אפילו קישור בראש הדף כרגע לחשבון מסחר באקסלנס טרייד בעמלות טובות, אבל העמלות בכולם סבירות לחלוטין), לקנות קרן מחקה סנופית (כמו זאת של בלאקרוק שנמכרת אפילו בבורסה בתל-אביב במספר נייר 1159250 שדמי הניהול השנתיים שלה מסתכמים ב 0.07%). ככה תשלם מעט וגם תישן בשקט.

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
17,862
לא מכיר את קולמקס, אבל שמעתי מספר אזהרות על זירות מסחר.

לדעתי תעשה טוב אם תמשוך את הכסף כל עוד אתה יכול, ואז תשקיע בצורה אחראית כפי שתאר @אגוז_קוקוס למשל.

אגוז_קוקוס

משתמש רגיל
דירוג
409
איני מכיר את קולמקס, ויכול להיות שזו חברה שמתנהלת ללא רבב.
אני הייתי בורח עם הכסף שלי כל עוד אני יכול משני הטעמים הבאים:
א. זירות מסחר בארץ קרסו בעשור האחרון ואיתם כספי המשקיעים - ההתנהלות שם הייתה מפוקפקת והפיקוח עליהן היה גרוע - https://www.hasolidit.com/kehila/threads/מישהו-יכול-לשפוך-אור-על-שורט-טרייד-שפשטו-את-הרגל.7951/
ב. אם תחפש כתבות על קולמקס תראה שב-2020 דווח כי המנכ״ל התפטר בגלל חקירה של הרשות לניירות-ערך.

אני הייתי בורח עם הכסף.

אגוז_קוקוס

משתמש רגיל
דירוג
409
משחק במט"ח על בסיס שבועי, וב"ה ברווח

ב״ה זה נכון כי מסחר מט״ח הוא בעיקרו פעילות עם תוחלת רווח אפסית (בניכוי עמלות - מי שגובה עמלה מרוויח היטב) ורווחים מבוססי מזל.

הנה שרשור חינוכי בנושאי פורקס:

לומד תורה

משתמש רשום
דירוג
17
תודה על הלינק לפורקס, קראתי שם הרבה, וגם הגבתי. יש לי שם ים של נסיון, אשמח לעזור.
אני רוצה לחזור לשאלה הראשונה שלי.
עם חשבון של 10K$ אני יכול לקנות כמות קטנה של סנופי, כמה? אין לי כח לחשבן אשמח שתגידו לי אתם...
לעומת זאת בקולמקס יש לי מינוף של 40 שזה אומר 10K כפול 40 = 400,000 דולר, אם הסנופי הוא באזור 4,000 אז אני יכול לקנות 100!!!!
אמנם זה לא הגיוני, כי מה אעשה במקרה של ירידה, אבל אם אקנה רבע מזה, הרווחים יהיו בהתאם, אם זה עדיין סיכון, אז אני אקנה עשירית, לא כדאי?

Solid seat

משתמש בכיר
דירוג
2,419
אתה מבלבל בין מזל לבין השקעה.
אתה מהמר במט"ח, ועכשיו אתה רוצה להמר במניות, ועוד עם מינוף ועוד בזירת מסחר. שם תזכורת לבדוק כמה הפסדת בעוד חמש שנים.

Leo1

משתמש בכיר
דירוג
3,759
תודה על הלינק לפורקס, קראתי שם הרבה, וגם הגבתי. יש לי שם ים של נסיון, אשמח לעזור.
עם חשבון של 10K$ אני יכול לקנות כמות קטנה של סנופי, כמה? אין לי כח לחשבן אשמח שתגידו לי אתם...
לעומת זאת בקולמקס יש לי מינוף של 40 שזה אומר 10K כפול 40 = 400,000 דולר, אם הסנופי הוא באזור 4,000 אז אני יכול לקנות 100!!!!
אמנם זה לא הגיוני, כי מה אעשה במקרה של ירידה, אבל אם אקנה רבע מזה, הרווחים יהיו בהתאם, אם זה עדיין סיכון, אז אני אקנה עשירית, לא כדאי?
אם אתה קונה במינוף של 40, מספיקה ירידה של 1 חלקי 40 כדי שתאבד את כל הכסף. הפסד כמעט מובטח. עדיף לתרום את הכסף למטרה טובה.

לומד תורה

משתמש רשום
דירוג
17
בר
אם אתה קונה במינוף של 40, מספיקה ירידה של 1 חלקי 40 כדי שתאבד את כל הכסף. הפסד כמעט מובטח. עדיף לתרום את הכסף למטרה טובה.
ברור, אבל במינוף של 10, אולי כדאי?
בפרט אם יש לי אפשרות להוסיף 10 במקרה חרום, ואז זה נחשב מינוף 5

Therealdeal

משתמש רגיל
דירוג
865
תכניס הכל לגליון אקסל, תניח הנחות ותראה מה אתה מקבל. השאלה שלך מתמטית, אז למה לא לענות עליה עם מתמטיקה?*

שים לב ש:
1. יש סיכוי שכל הכסף ימחק אם אתה ממונף פי עשר למשל, מספיקה ירידה של עשרה אחוז (בפועל פחות) בשביל למחוק אותך החוצה.
2. למינוף יש עלויות, מה שיכול להפוך את הסיפור ללא כדאי.

ועוד משהו לתת עליו את הדעת - הבורסות וחברות המוכרות קרנות, מפוקחות. זירות מסחר אינן מפוקחות. אם החברה תיפגע, הכספים שלך יעלמו.

* סליחה, זה חשבון ולא מתמטיקה. מצטער.

Leo1

משתמש בכיר
דירוג
3,759
שלום לכולם, אני חדש פה וזו הודעתי הראשונה, מקווה שאלמד את הכללים...
אני מודע לזה שרובם מאבדים את החשבון, בפרט במינופים המטורפים, אבל אני כבר שנים בשוק משחק במט"ח על בסיס שבועי, וב"ה ברווח.
אם אתה יודע להרוויח, למה שלא תמשיך בזה?(אני מודע להסברים אפשריים, אבל זאת שאלה מתבקשת)
לפני כשנה קניתי מדד SP500 ונאסדק, אבל יש ריבית לילה, שזה יוצא כ80-90 דולר שנתי לחוזה!
שאלתי-
בזמן הזה המדדים ירדו. אם קנית במינוף משמעותי, איך לא הפסדת את כל הכסף?
או שבגלל המינוף כן שווה, כי אני יכול לקנות במקום חוזה שניים או שלוש (גם 40 אבל זה אומר שבנפילה קטנה אני מחוץ למשחק), ובהנחה שלטווח ארוך זה תמיד מורווח, אפי' שירד המון על ריביות אבל עדיין יהיה בזה רווח.
כשסיימתי את ההודעה אני חושב, אולי עדיף לקחת הלוואה מהבנק במקום לקחת את המינוף וה90 דולר לשנה על כל חוזה?
אודה לכם על התייחסותכם.
יהושע
הרבה מהדברים שאתה כותב לא מסתדרים.

לומד תורה

משתמש רשום
דירוג
17
אם אתה יודע להרוויח, למה שלא תמשיך בזה?(אני מודע להסברים אפשריים, אבל זאת שאלה מתבקשת)
על פיזור שמעת?
בזמן הזה המדדים ירדו. אם קנית במינוף משמעותי, איך לא הפסדת את כל הכסף?
קניתי ללא מינוף, שני חוזים. רק במט"ח יש לי שם נסיון, במדדים בגלל שאני חדש אז לא עשיתי יותר מדאי פעולות, רק קניתי שני חוזים.
הרבה מהדברים שאתה כותב לא מסתדרים.
מה?

לומד תורה

משתמש רשום
דירוג
17
אני חוזר על שאלתי האם חד משמעי לא כדאי, או שכן כדאי, לקנות מדדים דרך חברת קולמקס או כל זירת מסחר אחרת, שם יש ריבית לילה, אך אפשרות מינוף.

Solid seat

משתמש בכיר
דירוג
2,419
ענו לך. מסוכן. אם אתה רוצה לשחק משחקים עם מינוף אפשר בבורסה מפוקחת בסיכון קיים מצד המינוף אך נמוך יותר מצד העלמות הפלטפורמה.

אגוז_קוקוס

משתמש רגיל
דירוג
409
רק קניתי שני חוזים

אתה מדבר פה על קניית ״חוזים״ על מדדים? לא על קניית יחידות של קרן שמשקיעה במדד ואחזקה שלה לטווח ארוך?
זו הכוונה של רוב האנשים פה בהשקעה במדד.

Therealdeal

משתמש רגיל
דירוג
865
אני חוזר על שאלתי האם חד משמעי לא כדאי, או שכן כדאי, לקנות מדדים דרך חברת קולמקס או כל זירת מסחר אחרת, שם יש ריבית לילה, אך אפשרות מינוף.
ואני חוזר על התשובה שלי, זה תלוי במספרים - תניח הנחות, תכתוב אותן באקסל ותבדוק אם זה כדאי או לא. אם תרצה עזרה במהלך החישובים אתה מוזמן לבקש כאן.

כמו שאתה ודאי יודע, אין דרך חד משמעית להרוויח כסף ללא סיכון. לסוג ההשקעה שאתה עושה יש דאונסייד מטורף שקשור לסיכון בזירת המסחר.

אוגורן

משתמש בכיר
דירוג
1,569
זה מאוד פשוט:
1. אם אתה מרוויח הבית מפסיד.
2. אם אתה מפסיד הבית מרוויח.
3. הבית תמיד מרוויח.

כשקונים מניה דרך בית השקעות, בית ההשקעות הולך וקונה את המניה עבורך. בין אם היא עלתה ובין אם ירדה, בית ההשקעות מקבל את העמלה שלו. כלומר הוא תמיד מרוויח, גם אם אתה מרוויח.
זירות מסחר לא באמת קונות את המניות או המט"ח. הרווח שלהן הוא ההפסד של הלקוחות, ולהיפך.

אז אם הן מנוהלות היטב, הלקוח הממוצע יפסיד. אם לא, הן יפשטו רגל וכל מי שבפנים באותו רגע יפסיד.

לומד תורה

משתמש רשום
דירוג
17
זה מאוד פשוט:
1. אם אתה מרוויח הבית מפסיד.
2. אם אתה מפסיד הבית מרוויח.
3. הבית תמיד מרוויח.

כשקונים מניה דרך בית השקעות, בית ההשקעות הולך וקונה את המניה עבורך. בין אם היא עלתה ובין אם ירדה, בית ההשקעות מקבל את העמלה שלו. כלומר הוא תמיד מרוויח, גם אם אתה מרוויח.
זירות מסחר לא באמת קונות את המניות או המט"ח. הרווח שלהן הוא ההפסד של הלקוחות, ולהיפך.

אז אם הן מנוהלות היטב, הלקוח הממוצע יפסיד. אם לא, הן יפשטו רגל וכל מי שבפנים באותו רגע יפסיד.
יש כחמש זירות מסחר מפוקחות ע"י הרשות לניירות ערך או משהוא כזה, והן מחויבות להעביר את העיסקה הלאה, כך שהם לא מפסידים אם אני מרויח, אלא שהם סוחרים מול מי שמפסיד אם הם מרוויחים...

לומד תורה

משתמש רשום
דירוג
17
ואני חוזר על התשובה שלי, זה תלוי במספרים - תניח הנחות, תכתוב אותן באקסל ותבדוק אם זה כדאי או לא. אם תרצה עזרה במהלך החישובים אתה מוזמן לבקש כאן.

כמו שאתה ודאי יודע, אין דרך חד משמעית להרוויח כסף ללא סיכון. לסוג ההשקעה שאתה עושה יש דאונסייד מטורף שקשור לסיכון בזירת המסחר.
אני באמת לא יודע כ"כ איך לחשב.
הרעיון הוא כזה, כמו שבודקים אחורה ורואים שהשקעה בSP לטווח ארוך היא רווחית גם אם מושכים ממנה כסף קטן כל חודש, אז צריך לבדוק אם במקרה שאני מושך 10 דולר כל חודש זה עדיין רווחי. אם לקנות סנופי ולמשוך כל חודש גם בזמני עליה וגם בזמני ירידה את העשר דולר, וזה עדיין רווחי, ואת זה אני לא יודע איך לבדוק, אז כן עדיף לי להישאר עם הריביות לילה המטורפות.
מצד הסיכון בתור היותי סוחר בזירת מסחר, עם זה אני מסתדר.
תודה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ קניית מדדים ביורו שוק ההון 2
McMurphy קניית כרטיס טיסה בדולרים באמצעות כרטיס אשראי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
ישראלי מצוי קנית דירה יד 2 בתקווה לתמ״א יום אחד או קניית דירה חדשה על הנייר נדל"ן 4
Y קניית דירה להשקעה ב״מחיר למשתכן״ בפרוייקט לאוכלוסיה החרדית נדל"ן 19
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
S קניית ציוד לטרק ארוך אוף טופיק 22
H שאלה בנושא קניית iShares S&P500 שוק ההון 21
R קניית מניות דיבידנד שוק ההון 39
קפיטליסט_מרושע עמלת קניית קרן כספית צרכנות פיננסית 5
P עסקאות קניית קרקע נדל"ן 13
S קניית אג"ח ממשלתי אמריקאי שוק ההון 2
Y קניית נייר ערך העוקב אחרי מחיר SOLANA השקעות אלטרנטיביות 0
M קניית דירה ראשונה בפרויקט דירה בהנחה - השוואת תמהילים נדל"ן 52
J קניית דירה ראשונה - התלבטויות נדל"ן 2
T קניית בית במערב אירופה נדל"ן 32