• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ריכוז מחקרים בנושאי השקעות פאסיביות-אקטיביות

Mamaof

משתמש רגיל
דירוג
833
היי כולם,
רציתי לשאול האם יש פוסט (או משהו אחר לוצרך העניין) שבו מרוכזים אוסף של מחקרים בנושאי: השקעות פאסיביות מול אקטיביות, תשואות בתי השקעות לאורך פרק זמן ארוך, תזמון שוק, תשואות עבר לעומת תשואות העתיד וכו'?
מאמרים בעברית ואנגלית.

מכיר פוסט או שניים שמדברים על מחקר כזה או אחר אבל לא מקום מרוכז עם מספר מחקרים.

תודה!

ספוילר: שוב חוזרים לענייני דיבידנדים ("הכנסה\משכורת") מול צמיחת ערך.
יש גם את המחקרים ש @daat99 קישר אליהם בשרשור על דיבידנדים שמתבססים על הנתונים של רוברט שילר.
@TunaGolem כמובן התאמץ להתעלם מהם בפרופיל שלו ובמקום זה רשם רק קישור לדעתו האישית ולא קישר למחקרים...

יש גם את המחקרים ש @daat99 קישר אליהם בשרשור על דיבידנדים שמתבססים על הנתונים של רוברט שילר.
@TunaGolem כמובן התאמץ להתעלם מהם בפרופיל שלו ובמקום זה רשם רק קישור לדעתו האישית ולא קישר למחקרים...
איך מתאמצים בלהתעלם?
זה נראה יחסית חסר מאמץ.

אם בא לך ויכוח דיון על דיבידנדים וכו' אפשר להמשיך בשרשור הרלוונטי.

מה?
מארות על כפויי הטובה.

הבהרה ליתר הקוראים:
בעמוד הפרופיל שלי ריכזתי בעיקר פוסטים שלי, ורק אחר כך הוספתי מחקרים שמצאתי מעניינים. המאמר המדובר היה אחד הראשונים שנוספו, והוא עדיין מופיע כשלישי ברשימה (למרות שבשלב מסוים הלינק נשבר).

נערך לאחרונה ב:
אם בא לך ויכוח דיון על דיבידנדים וכו' אפשר להמשיך בשרשור הרלוונטי.
את הניסיונות שכנוע אני משאיר ל- @daat99 .
אני לא רואה שום סיבה לבזבז את זמני בלשכנע אנשים שמעדיפים להתבונן על פיקסל אחד ולא על כל התמונה.

אני לא רואה שום סיבה לבזבז את זמני בלשכנע אנשים שמעדיפים להתבונן על פיקסל אחד ולא על כל התמונה.
אין לי מושג אפילו מה זה אומר

מעניין אם יש מחקר שבודק את ה-IRR של מניות לאורך חייהן, להבדיל מה-TWR.

הכוונה ל-IRR שהמניה הבורסאית משיאה לאורך חייה עבור המחזיקים בה, כקבוצה. לצורך העניין, בהנפקה ראשונית או משנית המחזיקים כקבוצה נותנים כסף, ואילו בדיבידנד, רכישה עצמית או הפיכת החברה לפרטית המחזיקים כקבוצה מקבלים כסף. ניתן לחשב IRR ולראות האם ועד כמה ההחזקה במניה בורסאית מסויימת הועילה או הזיקה למחזיקים בה, כקבוצה.

יש לשים לב שהמחזיקים כקבוצה לא יכולים להשקיע מחדש את הדיבידנד באותה מניה. מחזיק אחד יכול לקנות ממחזיק אחר, אך המחזיקים כקבוצה לא יכולים. (מתי הם כן יכולים? בהנפקה משנית, למשל).

נניח שמניה מונפקת ב-1, עולה ל-100, מחלקת דיבידנד 10, וכעבור כמה זמן נמחקת מהמסחר ב-0. ה-TWR הכולל יהיה שלילי כי הכפלה ב-0 תמיד נותנת 0, אך ה-IRR הכולל יהיה חיובי, בזכות הדיבידנד.

מה שהדגמתי והסברתי לגבי דיבידנד נכון גם לגבי רכישה עצמית, בהסתכלות על המחזיקים כקבוצה.

מעניין אם התפלגות ה-IRR הכולל של המניות השונות לאורך חייהן נותנת תמונה שונה מהתפלגות ה-TWR הכולל של המניות השונות לאורך חייהן. אני משער שכן.

נערך לאחרונה ב:
@adamshalev @מתכנת
אפשר לבקש למחוק את כל התגובות הלא רלוונטיות לנושא שכבר הספיקו להציף את הפוסט (@FIYaacov , @DorA)?
זליגה של 4-5 תגובות לנושא אחר אינה מצדיקה מחיקתם, לטעמי. זה קורה לעיתים קרובות בשרשורים רבים.
אם הנושא יתפתח אנייד את ההודעות לשרשור המתאים.

נא להשתדל להמשיך בנושא הדיון ולא להסיטו... תודה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א ריכוז קרנות בבית השקעות אחד שוק ההון 2
Myrath ריכוז עדכוני חדשות פוסטים מאיכות נמוכה 11
NightStyle ריכוז אתרי השוואות מחירים ועוד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
M ריכוז קרנות עוקבות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 340
O ריכוז מדדים שוק ההון 14
klayhamn ריכוז הוצאות - היבטים טכניים (YNAB) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 16
sogi ריכוז שרשורי ההייטק מועילים אוף טופיק 4
מ ריכוז פוסטים בנושא התנהלות נכונה בשוק מתפנצ'ר שוק ההון 5
M נעשה פה ריכוז/השוואה של קרנות פנסיה עם מסלולים מחקי מדד ברוח הסולידית? צרכנות פיננסית 190
ג אתר נוח לשימוש עם ריכוז נתונים מ10 הבורסות הגדולות בעולם? שוק ההון 0
קורא הדוק קופת גמל IRA - ריכוז גופים צרכנות פיננסית 3
aeh ריכוז גופים ניהול IRA שוק ההון 28
tpr ריכוז הטבות (בנקים, כרטיסי אשראי וכו') צרכנות פיננסית 60
משה הדרכה על מיומנויות למידה ואיך להגביר ריכוז ומוטיבצייה התפתחות אישית 6
מתכנת ריכוז כל הפוסטים בנושא גידור מט"ח וסיכון מט"ח שוק ההון 3
מתכנת ריכוז כל הקבוצות רכישה צרכנות פיננסית 11
ח ריכוז כספים לקראת פרישה צרכנות פיננסית 3
adamshalev ריכוז השקעות אלטרנטיביות (מחוץ לשוק ההון) שוק ההון 28
Avi ריכוז תיקים וחסכונות בחברה אחת שוק ההון 7
א השקעה ב S&P ממונף - לטווח הארוך - מבוסס מחקרים שוק ההון 22
H מאיפה אפשר לצרוך מחקרים עם מטא אנליזה בנושאים שונים. אוף טופיק 26