• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רכישה ברשת בצורה מאובטחת, זולה ושקופה

yik - financial planner

משתמש בכיר
דירוג
2,090
שלום,
- לאור העלייה במקרה הונאות\תקיפות סייבר לאחרונה החלטתי לעשות שינוי באופן שבו אני רוכש ברשת. מחקתי מכל האתרים את התיעוד של כרטיס האשראי שלי ומהיום אקנה ב Paypal בלבד. האם אתם רואים איזשהי בעיה עם זה?
- דבר נוסף, לא בטוח אם אני קונה היום בצורה אופטימלית מבחינת ההמרות מט"ח, אשמח אם תתקנו אותי.
- הבנתי שמומלץ באתר שקונים בו לבחור במטבע המקורי על מנת לא לבצע המרה באתר. האם זה נכון?
- ב paypal התשלום המועדף מוגדר ככרטיס האשראי. אז אם אני מבין נכון כל קניה במטבע חוץ תבוצע המרה בכרטיס(שם יש לי עמלת המרה של 1%,הטבה של הכרטיס).
- ראיתי שב paypal יש גם עמלת המרה(2.5%), באיזה סיטואציה מבוצעת המרה כזאת? בנוסף ב paypal מוגדר מטבע ראשי(שקל) ומטבע נוסף דולר וניתן להוסיף עוד מטבעות.
מה המשמעות של זה?
- עוד משהו - ראיתי שאני יכול להגדיר ב PayPal חשבון בנק. האם זה אומר שאני יכול להגדיר שם את החשבון המטח שלי בבנק ואז החשבון מטח יחוייב בעסקה
וההמרה מדולר לשקל תבוצע בבנק? שם יש לי עמלת המרה של 0.12% מעל היציג שזה הכי אופטימלי.
- אשמח לתובנות שלכם מה הדרך האופטמלית ל"קנפג" את הכל על מנת לעקוב אחר החיובים של הקניות ברשת בצורה אופטימלית.

תודה רבה

- הבנתי שמומלץ באתר שקונים בו לבחור במטבע המקורי על מנת לא לבצע המרה באתר. האם זה נכון?
באתר וגם בפייפאל עצמו תגדיר שהחיוב יבוצע במטבע המקומי, ההמרה עדיפה לך שתעשה בכרטיס אשראי

- ראיתי שב paypal יש גם עמלת המרה(2.5%), באיזה סיטואציה מבוצעת המרה כזאת?
כשאתה מגדיר לפייפאל לבצע את ההמרה בעצמם (אני חושב שזה הדיפולט וזה מאוד מעצבן, תוודא ששינת את זה לכך שההמרה תבוצע ע"י חברת האשראי)

בנוסף ב paypal מוגדר מטבע ראשי(שקל) ומטבע נוסף דולר וניתן להוסיף עוד מטבעות.
מה המשמעות של זה?
נראה לי (ממש לא סגור, אשמח ללמוד גם) שזה רלוונטי רק במצב בו יש לך כסף בפייפאל ואתה משלם דרכו

שם יש לי עמלת המרה של 1%,הטבה של הכרטיס
יש כרטיסים גם עם 0% עמלת המרה, לא האמנתי עד שעשיתי כזה דרך העבודה פעם ועד היום יש לי אותו ובקינפוג כמו שתיארתי למעלה, באמת יצא לי 0% עמלת המרה, ממש קניתי בשער הרציף!...הכרטיס הוא עסקי של ישראכרט, אני מקווה שאוכל לחדש אותו כהתוקף יפוג כי כבר הפסקתי לעבוד בחברה ההיא

יש כרטיסים גם עם 0% עמלת המרה, לא האמנתי עד שעשיתי כזה דרך העבודה פעם ועד היום יש לי אותו ובקינפוג כמו שתיארתי למעלה, באמת יצא לי 0% עמלת המרה, ממש קניתי בשער הרציף!...הכרטיס הוא עסקי של ישראכרט, אני מקווה שאוכל לחדש אותו כהתוקף יפוג כי כבר הפסקתי לעבוד בחברה ההיא
מה זה כרטיס עסקי? כל אחד יכול להוציא? לא מצדיק מבחינתי להוציא עוד כרטיס רק לצורך הזה.
מה עם האפשרות שתיארתי שרכישות במט"ח יחויבו ישירות בחשבון המט"ח שלי בבנק ושם תבוצע ההמרה? מכיר את זה?

תודה

מה זה כרטיס עסקי? כל אחד יכול להוציא? לא מצדיק מבחינתי להוציא עוד כרטיס רק לצורך הזה.
מה עם האפשרות שתיארתי שרכישות במט"ח יחויבו ישירות בחשבון המט"ח שלי בבנק ושם תבוצע ההמרה? מכיר את זה?

תודה
למה לא מצדיק? אם אין לך עמלת כרטיס (ואני מקווה שאין לך כרטיס עם עמלה כזו) אז מבחינתך זה יתרון להחזיק כרטיס נוסף לא חסרון.
אני לא יודע לגביי כרטיסים אחרים, זה היה כרטיס עסקי שהיה אפשר להוציא דרך מקום העבודה לעובדים בזמנו.
אולי יש מועדונים כלשהם כמו ineedit שגם נותנים הטבה כזו היום? אין לי מושג, אולי אחד מהחבר'ה כאן יודע.

לא ניסיתי לקשר לחשבון מטח, אבל אני מניח שאפשר...רק לדעתי חבל כי כל מה שקשור לחשבון מטח בארץ מסתכם בעמלות גבוהות לשווא..העמלה שיש לך בבנק שציינת היא לגביי השער של הבנקים אם אני לא טועה שהוא גם ככה גבוהה מהשער הרציף..אז יש לך עוד עמלה נסתרת (אולי אני טועה אבל זה מה שאני מכיר מבנקים).
באשראי לעומת זאת, העמלת המרה אם קיימת מתייחסת לשער הרציף (או היציג)

. מחקתי מכל האתרים את התיעוד של כרטיס האשראי שלי ומהיום אקנה ב Paypal בלבד. האם אתם רואים איזשהי בעיה עם זה?
בצורה אופטימלית מבחינת ההמרות מט"ח, אשמח אם תתקנו אותי.
עד היום לא קנית עם PP? הזנת ישירות פרטי כ"א? לא מומלץ.

לגבי קנייה במטבע מקורי (שקל) - יש אתרים שמשתמשים ביחס המרה גרוע, כלומר אתה לא מחוייב במט"ח אבל ההמרה באתר (בשקלים) יוצאת יקרה. תצטרך לבדוק ידנית האם משתלם.

אתה יכול לפתוח חשבון מט"ח בארץ ולקשר אותו לכ"א וכך לחסוך עמלת המרה.. כמובן שתצטרך מתישהו להפקיד מט"ח לחשבון הזה.

לא ניסיתי לקשר לחשבון מטח, אבל אני מניח שאפשר...רק לדעתי חבל כי כל מה שקשור לחשבון מטח בארץ מסתכם בעמלות גבוהות לשווא..העמלה שיש לך בבנק שציינת היא לגביי השער של הבנקים אם אני לא טועה שהוא גם ככה גבוהה מהשער הרציף..אז יש לך עוד עמלה נסתרת (אולי אני טועה אבל זה מה שאני מכיר מבנקים).
באשראי לעומת זאת, העמלת המרה אם קיימת מתייחסת לשער הרציף (או היציג)
נכון, בבנקים יש את השער הרציף ואת השער "העברות והמחאות מכירה" שלפי שער זה אתה קונה דולרים. יש לי הנחה של 0.65% על השער הזה, לאחר שעושים את החישוב אני מגיע כאמור ל 0.12% מעל היציג שזה סבבה. חוץ מזה אין לי עמלות אחרות.

אתה יכול לפתוח חשבון מט"ח בארץ ולקשר אותו לכ"א וכך לחסוך עמלת המרה.. כמובן שתצטרך מתישהו להפקיד מט"ח לחשבון הזה.
אתה מתכוון שעסקאות בדולרים שיחויבו בכרטיס אשראי יחייב את החשבון מט"ח ואז ההמרה תתבצע לפי התנאים של הבנק?
לא יותר פשוט להגדיר ב paypal שיחייב את החשבון המט"חי בבנק?

אם יש לך יתרה בחשבון המט"חי (בד"כ מוגדר לדולר\אירו) והעסקה היא במטבע החשבון אז אין המרה.

גם לי יש כרטיס כזה (0% המרה וגם חיובים בחו״ל יורדים רק אחרי 60 יום ממועד החיוב החודשי הרגיל), קיבלתי אותו דרך עבודה שאישתי עבדה בה בזמנו וחידשו לי אותו כבר פעמיים מאז שהיא עזבה את אותה עבודה.

אם יש לך יתרה בחשבון המט"חי (בד"כ מוגדר לדולר\אירו) והעסקה היא במטבע החשבון אז אין המרה.
כן, נכון אבל במקרה והיתרה שלך על 0 דולר, מבוצעת קנייה אוטומטית של דולרים(ואתה מחוייב בשקלים)

כשאתה מגדיר לפייפאל לבצע את ההמרה בעצמם (אני חושב שזה הדיפולט וזה מאוד מעצבן, תוודא ששינת את זה לכך שההמרה תבוצע ע"י חברת האשראי)
חיפשתי ולא מצאתי - יש לך מושג איך עושים את זה? תודה

הכרטיס הוא עסקי של ישראכרט, אני מקווה שאוכל לחדש אותו כהתוקף יפוג כי כבר הפסקתי לעבוד בחברה ההיא
החברה הזו במקרה מתחילה בא' ואורכה 6 אותיות? תמיד כשמישהו מספר על כרטיס ללא עמלת המרה אני מגלה שזו אותה חברה.

חיפשתי ולא מצאתי - יש לך מושג איך עושים את זה? תודה

החברה הזו במקרה מתחילה בא' ואורכה 6 אותיות? תמיד כשמישהו מספר על כרטיס ללא עמלת המרה אני מגלה שזו אותה חברה.
לא :).
מעניין כמה פעמים אפשר לחדש את הכרטיס הזה לשמור על ההטבה.
אגב, כשצריך לחדש כרטיס, האם אני צריך ליזום את זה או שחברת האשראי יוזמת?

מעניין כמה פעמים אפשר לחדש את הכרטיס הזה לשמור על ההטבה.
אין הגבלה, יש לי כרטיס כאל ביזנס של מעסיק שעזבתי לפני עשור.
אגב, כשצריך לחדש כרטיס, האם אני צריך ליזום את זה או שחברת האשראי יוזמת?
חברת האשראי שולחת לך אוטומטית כחודש לפני סיום התוקף.

כן, נכון אבל במקרה והיתרה שלך על 0 דולר, מבוצעת קנייה אוטומטית של דולרים(ואתה מחוייב בשקלים)
אכן, ובגלל זה ציינתי שנדרשת יתרת מט"ח, כלומר צריך לוודא שיש מספיק בחשבון מט"ח לכסות את החיובים אחרת זה כמו חיוב "רגיל" מהעו"ש.

@1337justme תודה על הלינק עם ההסבר. עדכנתי.

רק אני לא מרגיש בטוח לנהל את הוצאותיי באמצעות חברת פייפאל?

יותר מאשמח לדעת מה מוביל אותך לבצע מהלך שכזה ולמה אתה כל כך סומך על פייפאל?

רק אני לא מרגיש בטוח לנהל את הוצאותיי באמצעות חברת פייפאל?

יותר מאשמח לדעת מה מוביל אותך לבצע מהלך שכזה ולמה אתה כל כך סומך על פייפאל?
בגלל זה שאלתי , תאיר את עיניי.
מאפשר לי לא לחשוף את הכרטיס אשראי\חשבון בנק.

אני מרגיש בנוח לשלם באשראי באתרים מאובטחים, יש סמל של מנעול אם האבטחה תקינה בכל דפדפן מודרני.
מקסימום - חברת האשראי תדע לזהות, לחסום את החיוב ולזכות.
לצד שני - למעט אמזון ועליאקספרס שבהם אני קונה בד"כ בכרטיסי אשראי ספציפיים - אני לא נותן לאף אתר/דפדפן לשמור את פרטי האשראי שלי ומקליד כל פעם שצריך.
עד כמה אני נאיבי 1-10?

המשכתי לקרוא באתרים שונים על paypal - יש המון תלונות \ תביעות ייצוגיות. הם עושים הכל על מנת לבלבל ולעשוק את הלקוח.
אני שוקל אלטרנטיבה - אולי להשתמש תמיד בכרטיס אשראי אחד ולקנפג אותו(איך עושים את זה?) שמט"ח יחייב ישירות בבנק את חשבון המט"ח.(שם יש לי את התנאים האופטימליים לקניית מט"ח במידת הצורך).
אני לא מכיר - חשבון מט"ח בבנק, זה חשבון למטבע מסויים? צריך חשבון מט"ח לכל מטבע או שאפשר חשבון מט"ח אחד לכל סוגי המטבעות?
תודה

בגלל זה שאלתי , תאיר את עיניי.
מאפשר לי לא לחשוף את הכרטיס אשראי\חשבון בנק.
אני באופן אישי לא נהנה מהשירות.
לעיתים בהעברות וקבלת כספים יש חלון זמן - pending - ולי זה לא מתאים. אני מבין שזה מסיבות בטיחות אבל זה כבר הגביל אותי בעבר ולא אחזור על זה.

בכל פעם שהשתמשתי בפייפל, כמה ימים אחכ הייתי חשוף לכל מיני הודעות פישיניג מוזרות.
כמעט ונפלתי.

אין תמיכה בסופש ובכלל המענה שלהם לא לטעמי.
חשבתי שפרצו לי לחשבון ואין עם מי לדבר אם זה לא בשעות הפעילות.
אולי אני טועה זה היה לפני כמה שנים.

אני מעדיף להסתמך על חברות האשראי שיגבו אותי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ מחפש קבוצת רכישה לקרן השתלמות זולה (עדיף IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
A דילמת רכישה בית בקיבוץ נדל"ן 9
א רכישה בלי real time data שוק ההון 8
א מס רכישה דירה שניה נדל"ן 3
N בעלי מניות לאחר עסקת רכישה שוק ההון 16
ש החזר מס על הפסדים בבורסה מול מס רכישה לדירה שניה שוק ההון 3
O מס רכישה בדירה של בן זוג אחד עם הסכם ממון מיסים 18
ה מס רכישה דירה שלישית חליפית מיסים 1
B רכישה קרן אירית רחבה ב-IB לעומת רכישת אותה קרן בארץ: יש הבדל במדד היחוס? מיסים 7
A רכישה בפריסייל עד 2 מיליון - השקעה , 100% מימון נדל"ן 9
A תכנון נכון של מס רכישה והיטל השבחה נדל"ן 0
איל1 הפרת הסכם קבוצת רכישה 8200 על ידי הפניקס וגלובלנט, והבעיה הכללית של שינויי בעלות בשוק הקרנות תוך הפרת הסכמים עם הלקוחות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S מינימום רכישה של מניה? שוק ההון 5
A החזר על מס רכישה - שאלה מיסוית נדל"ן 5
A מס רכישה פריסה לתשלומים נדל"ן 12
A ריבית גבוהה במס רכישה נדל"ן 13
M עדכון מס רכישה מיסים 10
H שאלת מס שבח, מס רכישה ומה שביניהם בסיטואציה מסויימת נדל"ן 3
א מתי צריך לשלם דמי תווך בעסקת רכישה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
I פתרונות לצמצום מס רכישה ברכישת דירה שנייה נדל"ן 9
I למכור את התיק לצורך רכישה דירה או להתמנף בזול? שוק ההון 3
M חיסכון במס רכישה ושבח נדל"ן 7
M פתרונות לחיסכון במס רכישה ושבח פוסטים מאיכות נמוכה 0
K האם עבור רכישה אחת של קרן / תעודת סל לטווח ארוך יש יתרון לבית השקעות לעומת הבנק? שוק ההון 10
ד מס רכישה על דירה ראשונה, מתחת ל5 מליון אוף טופיק 1
U מס רכישה על רכב חשמלי צרכנות פיננסית 1
א סיוע בהבנת אופן חישוב "עמלת רכישה"- קרן מחקה ביורו שוק ההון 5
A רכישה מקבלן - הצעות לנספח שינויים להסכם (חוזה)- מבקש עצתכם בנושא נדל"ן 5
A רכישת חלקיות בעסקה- מס רכישה נדל"ן 11
H מס רכישה - הרבה שלישי דירות? נדל"ן 24
סנופקין לקראת רכישה של דירה חדשה: סעיף מהיזם - איסור על מכירת הדירה עד מסירת המפתח נדל"ן 3
S אסטרטגית רכישה בעזרת רכיב המזומן שוק ההון 35
נ הקמת קבוצת רכישה קרן השתלמות צרכנות פיננסית 2
ישראלית מס רכישה בשותפים מיסים 1
M זכייה במחיר למשתכן לאחר רכישה בשוק החופשי נדל"ן 2
סול האם משלמים מס רכישה על דירה שניה שיורשים? נדל"ן 6
F מס רכישה של דירה - איך להקטין ב-2/3 את מס הרכישה? מיסים 7
S הלוואה לצורך רכישת עסק+פרמטרים בחוזה רכישה התפתחות אישית 0
Z האם יש מס רכישה על אירוע גביית דירה משועבדת בגין מלווה שלא נפרע? נדל"ן 0
Z האם יש מס רכישה על אירוע גביית דירה משועבדת בגין מלווה שלא נפרע? פוסטים מאיכות נמוכה 0
mudale222 האם עסקת קומבינציה = קבוצת רכישה? נדל"ן 5
S העברה ללא תמורה ומס רכישה נדל"ן 4
י כדאיות רכישה של בית במצב שלד נדל"ן 4
Y מס רכישה + מס שכ"ד לזוג כאשר לאחד מבני הזוג יש בעלות הדירה אחרת נדל"ן 1
P מס רכישה על חלק קרקע קטן? נדל"ן 10
B האם יש קבוצות רכישה פתוחות ל-IRA/קופות גמל עוקבות S&P500? צרכנות פיננסית 2
G יש קבוצות רכישה פתוחות כרגע לפנסיה מחקה מדד S&P500? פוסטים מאיכות נמוכה 1
R מס רכישה ברכישת דירה בנוסף על מגרש קיים נדל"ן 10
ח דירה חדשה - מס רכישה ומס שבח נדל"ן 11

נושאים דומים

Back
למעלה