• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אוסף שאלות קריפטו למתחילים

חשבתי על החזקת ETF שמחזיק ביטקוין, השאלה אם זו דרך מספיק טובה?
כן אם אתה רוצה להחשף לשינויים במחיר של ביטקוין ולא אשכרה להשתמש בו בתור מטבע או כדי להיות בעלים על הביטקוין בלי מתווכים. זה במיוחד טוב אם לא בא לך להתעסק עם המורכבות של מיסוי ורגולציה של ביטקוין.

אחת מדרכי הפעולה הנפוצות שנתקלתי במדריכים, סרטונים ותגובות ברשת בנוגע למסחר עם קריפטו היא כאשר מחליטים למכור ברווח מטבע מסוים, נניח ביטקוין, מוכרים וממירים לסטייבלקויין כמו USDC USDT.
למה לא לפיאט בעצם, ומה המשמעות של מהלך כזה?
יש בורסות שלא מאפשרות להחזיק פיאט ובפרט גם לא למשוך פיאט. אז סטייבלקוין זה האופציה הכי טובה

כן אם אתה רוצה להחשף לשינויים במחיר של ביטקוין ולא אשכרה להשתמש בו בתור מטבע או כדי להיות בעלים על הביטקוין בלי מתווכים. זה במיוחד טוב אם לא בא לך להתעסק עם המורכבות של מיסוי ורגולציה של ביטקוין.
ההתלבטות שלי, שמתקשרת לשאלה ששאלתי אותך בשרשור השני, היא האם בשונה ממניות, אחזקה של מטבע אחד נותנת חשיפה מספיק טובה לשוק הקריפטו?
לדוגמה כל עולם המטאוורס והnft, שאנשים צפויים להשתמש בקריפטו על מנת לרכוש נכסים דיגיטלים. האם המסחר נעשה גם באמצעות ביטקוין?
אם כן, האם יש הערכה מה אחוז השימוש בו מכלל העסקאות היום ובעתיד?

ההתלבטות שלי, שמתקשרת לשאלה ששאלתי אותך בשרשור השני, היא האם בשונה ממניות, אחזקה של מטבע אחד נותנת חשיפה מספיק טובה לשוק הקריפטו?
כנראה שכן. תחזיק קרן מפוזרת אם אתה לא בטוח.

כנראה שכן. תחזיק קרן מפוזרת אם אתה לא בטוח.
אתה לא חושב שהפיזור בקרן שאתה מחזיק קטן מדי?
האם יש קרנות גדולות שמחזיקות כמות גדולה יותר של מטבעות?
או שאולי המיינדסט שלי תקוע בעולם המניות ובעולם הקריפטו לא צריך פיזור כה רחב.

לדוגמה כל עולם המטאוורס והnft, שאנשים צפויים להשתמש בקריפטו על מנת לרכוש נכסים דיגיטלים. האם המסחר נעשה גם באמצעות ביטקוין?
אם כן, האם יש הערכה מה אחוז השימוש בו מכלל העסקאות היום ובעתיד?
וערכתי את השאלה שלי בדיוק בזמן שענית עליה, אתה יודע במקרה לענות על השאלות האלה?
@adamshalev

אתה לא חושב שהפיזור בקרן שאתה מחזיק קטן מדי?
האם יש קרנות גדולות שמחזיקות כמות גדולה יותר של מטבעות?
או שאולי המיינדסט שלי תקוע בעולם המניות ובעולם הקריפטו לא צריך פיזור כה רחב.
לא מכיר קרנות מפוזרות יותר מMOON.

הדגמה פשוטה ועניינית שמראה את המסלול של הרכישה בעקיפין של נכסים וירטואליים.
מאחר ורלוונטי לשרשור מניח את זה כאן:

ברשותכם, מתלבש על הפוסט כדי לשאול שאלה הקשורה בעקיפין..
האם כל הפרוצדורות שהוזכרו כאן בטוחות?
ז"א אם אני רוצה לפתוח חשבון ב bit2c לצורך העניין, מבקשים ממני פרטיים אישיים ולצרף ת.ז. האם זה אמין ובטוח?

ברשותכם, מתלבש על הפוסט כדי לשאול שאלה הקשורה בעקיפין..
האם כל הפרוצדורות שהוזכרו כאן בטוחות?
ז"א אם אני רוצה לפתוח חשבון ב bit2c לצורך העניין, מבקשים ממני פרטיים אישיים ולצרף ת.ז. האם זה אמין ובטוח?
תקרא על kyc

אני יכול לציין שלפני כ- 10 שנים רכשתי כמה מטבעות LTC דרך belgacoin
התהליך היה ממש פשוט ויותר מזה (!)- לפני חודשיים בערך עשיתי רק את ההעברה לארנק ולא היה לי מושג איך עושים את זה אז שלחתי להם מייל ובאותו היום הם חזרו אלי עם מדריך מפורט והתכתבנו ממש אישית

מקווה שזה שרשור רלוונטי

דיברתי היום עם נציגה מ BloxTax לגבי מיסוי קריפטו. מעניין אותי האם מישהו התנסה ויודע להמליץ?

אספר על ההתרשמות שלי מהם.
רציתי להבין מה השירותים שהם נותנים ,כמה הם נשמעים מקצועיים ומה טווחי המחירים.
אז למיטב הבנתי הם נותנים 2 סוגי שירותים:

1. גישה באופן פרטני למערכת שלהם לשם הפקת דו"ח שנתי. לטענתם אפשר בקלות למשוך נתונים למשל מbinance/bit2c, להעלות למערכת וזה עושה את החישובים לבד.
לינק לטבלת מחירים כאן. עד 50 פעולות 350 שח, עד 300 פעולות 900 שח

2. שירותים של ייעוץ מס והגשת דוחות מס עם רו"ח שכביכול מבין בעולם של הקריפטו אבל לא רק. לא שאלתי על טווחי מחיר

לגבי כמה הם מקצועיים, לא התרשמתי במיוחד מהנציגה למרות שכן היתה נחמדה ואינפורמטיבית יחסית. המיילים הגנריים ששלחה (לקריאת חומרים ולהרשמה למערכת) וההתרשמות מהאתר לא כאלו טובים, מרגיש קצת "שכונתיים"

אני מעוניין בעיקר בהפקת דוח בעצמי דרך המערכת שלהם. האם מישהו התנסה?

נערך לאחרונה ב:
שאלה בתור מתחיל, מה הסיכון בעצם אם אני עכשיו אקנה 100 מטבעות שונים ואעשה כמו SP500 רק למטבעות? חשבתי אולי להששקיע בביטקוין אבל בתכלס לדעתי הוא כבר ממש בשניים ואני לא רואה סיכוי לתשואה כמו של מי שהשקיע כשהוא היה בחיתולים של אלפי אחוזים, אז בעצם למה לא להשקיע ב100 מטבעות קטנים כאלה כדי לתפוס את הביטקוין הבא? לא לשים סכום גדול נגיד 10 אלף שגם אם אאבד את כולם לא קרה כלום בעוד שאם כן אתפוס את הביטקוין הבא הם יוכלו להפוך לכמה מיליונים
זה פשוט נראה לי כאילו הסיכוי לרווח הוא הרבה יותר גבוה מהסיכון כי אני מתחיל לראות יותר ויותר מטבעות שצומחים (גם אם לא ברמת הביטקוין גם מטבע שיעלה לי מדולר ל100 דולר יגרום לרווח די סביר)

שאלה בתור מתחיל, מה הסיכון בעצם אם אני עכשיו אקנה 100 מטבעות שונים ואעשה כמו SP500 רק למטבעות? חשבתי אולי להששקיע בביטקוין אבל בתכלס לדעתי הוא כבר ממש בשניים ואני לא רואה סיכוי לתשואה כמו של מי שהשקיע כשהוא היה בחיתולים של אלפי אחוזים, אז בעצם למה לא להשקיע ב100 מטבעות קטנים כאלה כדי לתפוס את הביטקוין הבא? לא לשים סכום גדול נגיד 10 אלף שגם אם אאבד את כולם לא קרה כלום בעוד שאם כן אתפוס את הביטקוין הבא הם יוכלו להפוך לכמה מיליונים
זה פשוט נראה לי כאילו הסיכוי לרווח הוא הרבה יותר גבוה מהסיכון כי אני מתחיל לראות יותר ויותר מטבעות שצומחים (גם אם לא ברמת הביטקוין גם מטבע שיעלה לי מדולר ל100 דולר יגרום לרווח די סביר)
אני חושב שהסיכון הוא ברור - אתה יכול להפסיד את כל הכסף שלך וכנראה שמהר מאד. אם אתה שם סכום לא גדול עבורך שאתה מוכן לאבד את כולו, אז לדעתי זה בסדר גמור, אין סיכוי בלי סיכון...

חשיפה לעשרות מטבעות זה לא פשוט לניהול. אישית, לא הייתי עושה את זה באופן עצמאי (רוכש דרך ארנקים או בורסות קריפטו), אלא אולי דרך קרן מחקה בבורסה כמו moon / hodlx / alts (יש עוד הרבה, חפש שרשור מקביל על ניירות ערך עוקבי מדדי קריפטו)

א. לא יהיה ביטקוין הבא, ביטקוין יש רק אחד וזה ביטקוין.
ב. כי השוק הזה לא עובד כמו שוק המניות שבו יש היגיון בS&P500 או מדד כזה או אחר.
ג. כי לא רק שזה יהיה סיוט לנהל דבר כזה - זה גם לא משהו שבן אדם אחד יכול לעשות פרקטית, מילא לקנות ולהחזיק לתקופת זמן ממושכת(מה שיגרור צורך בהתעסקות עם עשרות ארנקים שונים/פלטפורמות שונות אבל עוד איכשהו אפשרי) אבל S&P500 הוא מדד מנוהל שמניות נכנסות ויוצאות ממנו הוא לא קבוע ובתחום שבו מטבע אחד יכול להתרסק ב50% ויותר ביום זה פשוט לא משהו אפשרי או הגיוני בכלל לעשות בטח לא לבן אדם אחד.
ד. כי התחום הזה מלא בניואנסים שמי שלא מתעסק בו ועוקב אחריו 24/7/365 פשוט יפסיד את הכסף שלו בטווח הארוך, זה לא תחום של שגר ושכח אלא אם כן אתה קונה ביטקוין ומאמין בחזון הקולקטיבי של הקהילה.

לא יהיה ביטקוין הבא, ביטקוין יש רק אחד וזה ביטקוין
אתה באמת חושב שלא משנה מה, ביטקוין לעולם לא ייפול? אף מטבע לעולם לא יחליף אותו?

מנקודת המבט הלא מלומדת שלי, העולם הזה הוא עולם כל כך חדש ולא ידוע, ורק בשנתיים האחרונות באמת קיבל כותרות בכל העולם במאסות. עד לפני כן, רק ב2018 הוא קיבל באזז ומאז הבאזז דעך עד 2020.

לכן, לעניות דעתי, כל כך קשה להגיד שביטקוין לעד יישאר האחד והיחיד. אם אנשים לא מצליחים לנחש מה תהיה התשואה על מדד הs&p500 בהינתן עשרות ומאות שנים של מידע היסטורי, איך אפשר בכלל לנסות להעריך מה יקרה לביטקוין או בכלל לכל תחום הקריפטו? במצבי קיצון גם רגולציה יכולה לחסל אותו וכנראה יכולים לקרות דברים שאנחנו אפילו לא חושבים עליהם...

מה דעתך?

ג.נ מחזיק ביטקוין, מחזיק קריפטו אחרים וכן מאמין בתחום

אתה באמת חושב שלא משנה מה, ביטקוין לעולם לא ייפול? אף מטבע לעולם לא יחליף אותו?

מנקודת המבט הלא מלומדת שלי, העולם הזה הוא עולם כל כך חדש ולא ידוע, ורק בשנתיים האחרונות באמת קיבל כותרות בכל העולם במאסות. עד לפני כן, רק ב2018 הוא קיבל באזז ומאז הבאזז דעך עד 2020.

לכן, לעניות דעתי, כל כך קשה להגיד שביטקוין לעד יישאר האחד והיחיד. אם אנשים לא מצליחים לנחש מה תהיה התשואה על מדד הs&p500 בהינתן עשרות ומאות שנים של מידע היסטורי, איך אפשר בכלל לנסות להעריך מה יקרה לביטקוין או בכלל לכל תחום הקריפטו? במצבי קיצון גם רגולציה יכולה לחסל אותו וכנראה יכולים לקרות דברים שאנחנו אפילו לא חושבים עליהם...

מה דעתך?

ג.נ מחזיק ביטקוין, מחזיק קריפטו אחרים וכן מאמין בתחום
"יפול" ו"יישאר" זה שני דברים שונים לחלוטין, יכול להיות שיפול, אבל יישאר הוא יישאר בהחלט. הוא מושלם מכל בחינה אפילו באי שלמות שלו יש שלמות בדמות פרוייקט קוד פתוח שאני אתה או כל אחד אחר יכולים לתרום לו, יש בזה כוח אדיר שהרבה מאוד אנשים נוטים למסמס "טוב בסדר הוא ביזורי ודמוקרטי וקוד פתוח סבבה... נקסט", זה לא חברה כמו מיקרוסופט שמחר יכולים למות אם יפסיקו פיתוח, תמיד יהיה מי שיפתח את הביטקוין כי החזון שלו מדבר לכולם.
רגולציה? למה תעשה רגולציה בדיוק? למחשב שמחובר לאינטרנט? ל24 משפטים?
כל עוד יש לך דמוקרטיה יהיה לך גם כלים דמוקרטיים כמו ביטקוין. גם במקומות בהם הביטקוין אסור שום דבר לא מונע ממך להחזיק ביטקוין ולשלם איתו ישירות בלי גורם מתווך חוץ מאימוץ של האוכלוסיה אבל האימוץ יגיע, זה בלתי נמנע כמו האינטרנט וכמו זכויות אדם או דמוקרטיה, זה יגיע, זה פשוט לוקח קצת זמן
בסוף גם הממשל לא יכול להילחם לנצח ברצון האנשים שלו, תראה את המלחמה בסמים בארה"ב כדוגמה, אם אנשים רוצים להיות חופשיים בניהול הכסף והרכוש שלהם ואני מאמין שכן אז זה מהר מאוד יהפוך להיות רצון העם במיוחד במקומות בהם יש הכבדה על התחום.

It's not a bug, It's a feature

ב. כי השוק הזה לא עובד כמו שוק המניות שבו יש היגיון בS&P500 או מדד כזה או אחר.
למה אתה מתכוון שאתה אומר שבשוק המניות יש הגיון?

מדברייך משתמע שיש הבדלים בין הדרך שאומדים נכס שנסחר בשוק המניות לבין נכס כמו ביטקוין, האם אני מבין נכון?
אם כן, אשמח לכמה דוגמאות מהם אותם הבדלים. (טסלה מול ביטקוין למשל)

בהודעה הקודמת שלך אמרת
זה לא תחום של שגר ושכח אלא אם כן אתה קונה ביטקוין ומאמין בחזון
אפשר גם לפרש את זה ולהגיד שביטקוין מהווה מאין סוג של מדד ״רחב״, אם עושים אנלוגיה למדד בשוק המניות.
לכן בעניין הזה אני דווקא כן מוצא קווי דמיון בין שתי העולמות.
אבל יישאר הוא יישאר בהחלט
מצטרף אלייך. אני מתייחס אליו כגרעין התא - דימוי שעוזר לי כשאני לומד על התחום - וככזה הוא מוטמע בכל פרויקט ופרויקט, קיים ושעתיד לקום.
גם בפרויקטים שאינם עובדים על בסיס PoW.
It's not a bug, It's a feature
מתאים להדביק את האמרה הנ״ל גם על התנודתיות שלו.

למה אתה מתכוון שאתה אומר שבשוק המניות יש הגיון?

מדברייך משתמע שיש הבדלים בין הדרך שאומדים נכס שנסחר בשוק המניות לבין נכס כמו ביטקוין, האם אני מבין נכון?
אם כן, אשמח לכמה דוגמאות מהם אותם הבדלים. (טסלה מול ביטקוין למשל)

בהודעה הקודמת שלך אמרת

אפשר גם לפרש את זה ולהגיד שביטקוין מהווה מאין סוג של מדד ״רחב״, אם עושים אנלוגיה למדד בשוק המניות.
לכן בעניין הזה אני דווקא כן מוצא קווי דמיון בין שתי העולמות.

מצטרף אלייך. אני מתייחס אליו כגרעין התא - דימוי שעוזר לי כשאני לומד על התחום - וככזה הוא מוטמע בכל פרויקט ופרויקט, קיים ושעתיד לקום.
גם בפרויקטים שאינם עובדים על בסיס PoW.

מתאים להדביק את האמרה הנ״ל גם על התנודתיות שלו.
במניות יש היגיון ב"לקנות את כל השוק" או כמו האימרה של בוגל במקום לחפש את המחט, קנה את השחת, בקריפטו אין בזה היגיון ממשי, תסתכל על ה100 מטבעות הראשונים בCMC, תסתכל מתי הם התחילו, רובם מטבעות חדשים שבעוד חודש יש מצב טוב שיתחלפו במטבע אחר עם רשת טובה יותר חלקם יכול להיות סקאם, חלקם הגיעו לרשימת ה100 כי אילון מאסק צייץ לגביהם, אתה צריך לשבת ולנקות את כל המניירות האלו(עבודה סיזיפית בטח כשמדובר במדד רחב של 50+ מטבעות) שאתה לא רוצה להשקיע עלפיהם(אלא אם כן זה מדבר אליך באזז מציוץ של מאסק) ובסוף גם אם תישאר עם רשימה באותו גודל אתה חוזר לדברים שקורים יום יום בקריפטו כמו באגים ברשת שגורמים לירידת ערך יומית של 50% ויותר לפעמים הפסד טוטאלי למשקיעים, מטבעות שנכנסים ויוצאים מרשימת ה100 תדיר לפעמים זה עניין של שעות - פה אין רגולטור ואין הפסק מסחר בגלל תנודתיות.
זה לא ריאלי ולא רלוונטי לשוק הזה.

הייתי מרחיב יותר אבל אני מהטלפון כרגע, בכל מקרה יש כמה דיונים בנושא בת'רדים של הקריפטו פה בפורום אתה יכול לחפש את דעתי על כל נושא המדדי מטבעות(שהם בסדר כל עוד הם מנוהלים ומונעים מאנליסטים פונדמנטליים בקריפטו לא על פי מיקום של שווי שוק בטבלה של CMC)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
נ אוסף המקרים בהם קפיטליזם\שוק חופשי כמו שפועל היום לא עובד אוף טופיק 48
י ש לי אוסף של ביטוח מנהלים וקופות אחרות. אני רוצה להגיע למצב אופטימלי של ניהול אישי / IRA במדדים, אב צרכנות פיננסית 6
wa11a אוסף קרנות מחקות TR שוק ההון 1
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 6
M כמה שאלות בנוגע לקופ״ג IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
M שאלות לגבי הצהרת בריאות בביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 1
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
M דירה ראשונה להשקעה- כמה שאלות נדל"ן 20
K כמה שאלות למשקיע פאסיבי מתחיל שוק ההון 3
C עוש -> כספית: כמה שאלות לפני שוק ההון 27
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
פ נספח ד לדוח השנתי למס הכנסה (טופס 1324) - כמה שאלות מיסים 3
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33