• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלות בנושא אג"ח

gz123

משתמש רשום
דירוג
18
שלום,

אני מעונין להיכנס לתחום האג"ח ולמרות שיש לי ידע מצוין בכל מה שקשור לחישובי תשואה, ריביות וכדומה (לדוגמה IRR) יש משהו בסיסי מאוד שאני לא מצליח להבין, חרשתי המון כתבות אבל זה לא מוסבר בשום מקום.

נניח שקניתי אג"ח במחיר 100 עם ריבית 5% למשך 5 שנים. עקרונית אני מבין שאני אמור לקבל ב 4 שנים ראשונות 5 שקלים ובסוף השנה החמישית 105 שקלים. מה שאני לא מצליח להבין זה מדוע זה משנה לי אם מחיר האג"ח משתנה בתקופה זו (אם איני מתכוון למכור את האג"ח) ומה הסיכון שאני לוקח מעבר לזה שכמובן הלווה לא יוכל להחזיר את הכסף. לצורך העניין אני מתעלם משיקולי אינפלציה כי אם מדובר באג"ח לא צמוד אז ברור שיש סיכון.

חסרה לי הבנה בסיסית של מהו הסיכון הטמון באג"ח (מעבר למה שמצוין למעלה) והאם ההחזר שלי משתנה עם הזמן (גם אם לא ביצעתי שום פעולה), אני לא מבין מדוע שינויים בערך האג"ח משפיעים עלי אם איני מתכוון למכור אותה לפני סוף התקופה - שוב לשם פשטות אפשר להניח שהריבית/מדד היא אפס לכל התקופה.

daat99

משתמש בכיר
דירוג
6,259
מדוע זה משנה לי אם מחיר האג"ח משתנה בתקופה זו
זה משנה רק אם אתה מוכר ומכיוון ש:
איני מתכוון למכור את האג"ח
אז זה לא משנה כלום.

מה הסיכון שאני לוקח
זה הסיכון שלך:
הלווה לא יוכל להחזיר את הכסף.

וכמובן שיש גם את הסיכון של:
אינפלציה כי אם מדובר באג"ח לא צמוד אז ברור שיש סיכון.

במילים אחרות אם אתה לא מתכוון למכור, אתה מתעלם מאינפלציה ואתה מתעלם מסיכון חדלות פירעון אז אין סיכון באג"ח.

gz123

משתמש רשום
דירוג
18
אז מדוע כל הזמן מדברים על סיכונים באג"ח? האם זה למקרים שאנשים ימכרו אותו לפני סוף התקופה? (נניח שהם צריכים את הכסף), עבור המשקיע הסולידי זה לא אמור לשנות. גם אם יש אינפלציה - עדיין עדיף לי לקבל כסף מאג"ח מאשר שהכסף סתם ישכב בבנק.

Waler

משתמש רגיל
דירוג
1,375
העניין הוא שסביר להניח שאכן תמכור לפני סוף התקופה - איזונים, משיכה, וכו'.

daat99

משתמש בכיר
דירוג
6,259
אז מדוע כל הזמן מדברים על סיכונים באג"ח?
הסיכוי שבאמת לא תמכור אף יחידה מהאג"ח עד לפקיעה שואף לאפס ולכן הסיכון הזה תמיד קיים.

doc29

משתמש בכיר
דירוג
3,532
שלום,

אני מעונין להיכנס לתחום האג"ח ולמרות שיש לי ידע מצוין בכל מה שקשור לחישובי תשואה, ריביות וכדומה (לדוגמה IRR) יש משהו בסיסי מאוד שאני לא מצליח להבין, חרשתי המון כתבות אבל זה לא מוסבר בשום מקום.

נניח שקניתי אג"ח במחיר 100 עם ריבית 5% למשך 5 שנים. עקרונית אני מבין שאני אמור לקבל ב 4 שנים ראשונות 5 שקלים ובסוף השנה החמישית 105 שקלים. מה שאני לא מצליח להבין זה מדוע זה משנה לי אם מחיר האג"ח משתנה בתקופה זו (אם איני מתכוון למכור את האג"ח) ומה הסיכון שאני לוקח מעבר לזה שכמובן הלווה לא יוכל להחזיר את הכסף. לצורך העניין אני מתעלם משיקולי אינפלציה כי אם מדובר באג"ח לא צמוד אז ברור שיש סיכון.

חסרה לי הבנה בסיסית של מהו הסיכון הטמון באג"ח (מעבר למה שמצוין למעלה) והאם ההחזר שלי משתנה עם הזמן (גם אם לא ביצעתי שום פעולה), אני לא מבין מדוע שינויים בערך האג"ח משפיעים עלי אם איני מתכוון למכור אותה לפני סוף התקופה - שוב לשם פשטות אפשר להניח שהריבית/מדד היא אפס לכל התקופה.
בנוסף למה שאמרו:
1. סיכון של חדלות פירעון- בייחוד אם מדובר על אגח קונצרני.
2. תזכור שהרבה אנשים משקיעים באגחים באמצעות קרנות, ואז אין כזה דבר להחזיק את האגח עד הפידיון, כי הם נמכרים ונקנים בקרן כדי לשמור על מחמ מסויים, ואז כשהריבית משתנה ערך הקרן משתנה.

ע.מדי

משתמש בכיר
דירוג
2,970
בנוגע לסיכון של מכירה לפני סוף התקופה, זה באמת לא ידוע כל אחד והתוכניות שלו מאגר המזומנים שלו והבלמים שלו
והמחמ של האגח , אני מעולם לא מכרתי אגח לפני סוף התקופה אבל גם לא קניתי אגח ל 15 שנה
שאר הסיכונים הם חדלות פרעון ו אינפלציה (אם מדובר באגח שקלי)
השוק בדרך מתמחר את הסיכונים הנל (נכון לא נכון שאלה יפה) וזה מתבטא בתשואה נטו
ככל שהמחמ קצר אתה פחות רגיש לסיכונים
מי שיודע לקרוא דוחות ויודע לבצע הערכת סיכונים נכון יכל לבצע עסק את יפות בהנחה שהוא באמת יודע :)

AlexNOSAM

משתמש בכיר
דירוג
2,700
הסיכוי שבאמת לא תמכור אף יחידה מהאג"ח עד לפקיעה שואף לאפס ולכן הסיכון הזה תמיד קיים.
למה? אני מכיר כמה אנשים שעושים רק את זה. לא נוגעים במניות במקל - רק אג"ח.
מילים אחרות אם אתה לא מתכוון למכור, אתה מתעלם מאינפלציה ואתה מתעלם מסיכון חדלות פירעון אז אין סיכון באג"ח.
כן, תתפלא אבל זה לא כזה מובן מאליו. הוא צודק בזה שהתקשורת הכלכלית מזבלת לאנשים טוב טוב את המוח בתחום. עד כדי כך שגם דברים פשוטים כאלה לא תמיד מובנים.

Ron B

משתמש בכיר
דירוג
1,324
אכן יש חוסר הבנה בסיסי בנושא הזה באג״ח, וגם ראיתי את זה פה בפורום.
אנסה להסביר למה יש סיכון (בנוסף וללא קשר על סיכון של חדלות פירעון): כשאתה משקיע באג״ח אתה צריך להחליט על אורך האג״ח (משך חיים). לא משנה באיזה דרך טכנית בחרת: קרן מחקה, סולם אג״ח, או גלגול אג״חים - אורך חיים של האג״חים שלך אמור להשאר בקירוב אותו דבר. זה הגיוני כי לא סביר שהיום החלטת על מח״מ של 5 שנים, ועוד 3 שנים תרצה מח״מ של 1 שנה. וזה בדיוק הסיכון: בסופו של דבר יש לך לאורך חיי ההשקעה שלך חלק אג״חי, שיש לו מח״מ מסויים. נניח הוא 10 שנים. זה אומר שאם בהפתעה הריבית עלתה ב 1% אז הפסדת בקירוב 10% מההשקעה. הפסדת כסף: אתמול היה לך בחשבון 100 שקל, היום יש לך 90 (בחלק האג״חי). זה הפסד אמיתי: לא תאורטי: אתמול יכלת למכור את התיק שלך ולקנות 100 תפוחים, והיום רק 90. אתה תקבל פחות 10 תפוחים. אין יותר ברור מזה, ואין לזה שום קשר לסיכון של חדלות פירעון. כמובן, שככל שתבחר מח״מ קצר יותר, הסיכון יורד, אבל גם הריבית שתקבל יורדת (זה כבר נושא לפוסט אחר).

daat99

משתמש בכיר
דירוג
6,259
למה? אני מכיר כמה אנשים שעושים רק את זה. לא נוגעים במניות במקל - רק אג"ח.
והם לא מכרו אפילו יחידה אחת של האג"ח שלהם אף פעם?
והם לא ימכרו לעולם אף יחידה של האג"ח שלהם?
מה הם יעשו אם הם יצטרכו כסף להוצאה בלתי צפויה? יקחו הלוואה רק בשביל לא למכור אף יחידה אג"ח?
הסיכוי שאדם שרוכש אג"ח לא ימכור אג"ח אף פעם שואף ל-0.
זה שלא מכרת (או שהם לא מכרו) עד היום לא אומר כלום על העתיד ושלא תמכור (או שהם לא ימכרו) בעתיד.

הסיכוי גדל משמעותית כשעוברים משלב הצבירה לשלב הפרישה.

אם בהפתעה הריבית עלתה ב 1% אז הפסדת בקירוב 10% מההשקעה.
רק אם מכרת!
אם לא מכרת אז אתה ממשיך לקבל את אותו הסכום ובסוף התקופה תקבל את הסכום המקורי (שוב אנחנו דנים בעולם שבו אין חדלות פירעון ומתעלמים מאינפלציה כפי שהניח פותח השרשור).

אתמול היה לך בחשבון 100 שקל, היום יש לך 90 (בחלק האג״חי). זה הפסד אמיתי: לא תאורטי: אתמול יכלת למכור את התיק שלך ולקנות 100 תפוחים, והיום רק 90. אתה תקבל פחות 10 תפוחים.
איך זה משפיע על אדם שלא מוכר את האג"ח וביום הפקיעה מקבל את ה-100 המקוריים בחזרה?
אם אותו משקיע מוכן לחכות 50 שנה בלי למכור אז גם אחרי 50 שנה הוא יקבל את ה-100 שקלים ולא 90.

נ.ב.
כמובן שיש סיכוי להפסד תשואה אלטרנטיבית אבל זה לא סיכון להפסד ההון המקורי ולכן אני מתעלם ממנו כרגע.
אם כן רוצים להתייחס להפסד תשואה אלטרנטיבית אז אפשר להגיד שיש לך סיכון הפסד תשואה אלטרנטיבית גם כשאתה קונה לחם כי יכלת להשקיע את הכסף הזה ולאכול משהו מהפח הקרוב במקום...

Ron B

משתמש בכיר
דירוג
1,324
איך זה משפיע על אדם שלא מוכר את האג"ח וביום הפקיעה מקבל את ה-100 המקוריים בחזרה?
כי ערך הכסף שלו עכשיו ירד. זה נכון שהוא יקבל את ההבטחה שניתנה לו, אבל זאת טעות גדולה לחשוב, שבגלל זה הוא לא הפסיד. בוא נבין משהו בסיסי: ערך כסף בעתיד לא שקול לאותו ערך בהווה. אם מבטיחים לך 105 שקל עוד שנה, זה שקול ל-100 שקל השנה (בהנחת ריבית 5%). אם הריבית עולה, אז 105 שקל עוד שנה, לא שווים יותר ל-100 שקל. הם שווים פחות. באופן כללי, כשמדברים על סיכון הגיוני לדבר על ערך הכסף העכשווי. וזאת דרך המדידה. לגבי ההווה: באמת הפסדת. זה לא תעלול חשבונאי. זה באמת הפסד.

AlexNOSAM

משתמש בכיר
דירוג
2,700
והם לא מכרו אפילו יחידה אחת של האג"ח שלהם אף פעם?
והם לא ימכרו לעולם אף יחידה של האג"ח שלהם?
מה הם יעשו אם הם יצטרכו כסף להוצאה בלתי צפויה? יקחו הלוואה רק בשביל לא למכור אף יחידה אג"ח?
אני באמת לא יודע. קשה לי לדמיין על עצמי לפחות מצב בו אני מושך מהתיק לפני שאני משיג את היעד שלי. אולי חץ מתאונה קשה או מוות חס ושלום. בשביל שאר הוצאות לא צפויות יש לנו הרי קרן חירום, לא?
משקיע אג"ח רציני שעושה גם סולם אג"ח או משהו ימכור אג"חים עם מח"מ קצר פשוט כדי למזער הפסדים.

daat99

משתמש בכיר
דירוג
6,259
כי ערך הכסף שלו עכשיו ירד.
שואל השאלה אמר מפורשות שהוא מתעלם מאינפלציה אז הטיעון "כי יש אינפלציה" לא משנה את המסקנה שלו.

קשה לי לדמיין על עצמי לפחות מצב בו אני מושך מהתיק לפני שאני משיג את היעד שלי.
והיעד שלך הוא תמיד לחכות עם כל האג"ח עד לפקיעה?
אתה לא חושב שתגיע ליעד כשיש לך לפחות יחידה אחת של אג"ח שלא פוקעת ואתה תמכור אותה במסחר הרציף?

AlexNOSAM

משתמש בכיר
דירוג
2,700
והיעד שלך הוא תמיד לחכות עם כל האג"ח עד לפקיעה?
בוא לא נדבר על מה אני "בוחר" בהווה כי אני לא מחזיק באג"ח. אז זה פשוט מרגיש מוזר לדבר על זה בצורה הזאת :) אני לא אוהב fixed income investments מכל מיני סיבות.
אבל אם הייתי מחזיק, אז הייתי כנראה בוחר אסטרטגיה של מח"מ לא יותר ארוך ממה שהיעד הכלכלי המוגדר שלי (נסיים את ההשקעה בעוד 10 שנים, נגיד).
אני חושב שזה מהלך ספקולטיבי לחלוטין לקנות לחיסכון של עשור גם אג"ח של 30 שנה בציפיה למכור אותו בתום העשור. יש כבר סוג נכסים ספקולטיביים לשם המטרה הזאת וזה נקרא "מניות". אבל מי שבאמת רוצה את הביטחון של אג"ח אני חושב שזה הזוי ו-counter productive לקנות אג"ח בציפיה למכור אותם (אלא אם כן בשביל זה יש פלח מח"מ נמוך).
אתה לא חושב שתגיע ליעד כשיש לך לפחות יחידה אחת של אג"ח שלא פוקעת ואתה תמכור אותה במסחר הרציף?
הו... הבנתי עכשיו לאן אתה חותר איתי. אבל תראה, גם לזה התשובה שלי היא לא.
אם הייתי משקיע באג"ח עד ליעד מסויים מוגדר מראש אז המח"מ המקסימלי שהייתי בוחר הוא רק עד לאותו יעד. זה לגמרי פקטור שתלוי באסטרטגיה שאתה בוחר.

Ron B

משתמש בכיר
דירוג
1,324
אנסה להסביר פעם אחרונה. אם לא הולך לא הולך.
אני לא מתייחס לאינפלציה. פעם שניה: אני לא מתייחס לאינפלציה.
יש ריבית על ההון. בד״כ מסמנים אותה בספרים ב r. זאת ריבית ראלית. מעל האניפלציה. פעם שלישית: לא קשור לאינפלציה. המשמעות של הריבית הזאת היא ש-100 שקל היום שווים יותר בעתיד. אם אתה עושה עבודה בשבילי ואני צריך לשלם לך 100 שקל, אני יכול להגיד לך: ״תשמע אני אשלם לך 100 שקל, צמוד למדד, אבל עוד 10 שנים״. אתה כמובן לא תסכים. אתה תרצה ריבית נוספת שנקראת r. יש הרבה עבודות תאורתית ואמפיריות על ה r הזה, ועל הקשר שלו לצמיחה וכו. לצערי, אין לי זמן לפרט עכשיו. מי שמתעקש אפשר להפנות אותו לספרות. זה נושא מאד נחקר במאה הקודמת.
נסכם: ראלית 100 שקל היום, שווים יותר שקלים עוד 10 שנים. ראלית. לא קשור לאינפלציה.
אחרי שהבנו את זה: אם אני מבטיח לך 105 שקל עוד שנה, אתה צריך לחשב כמה זה שווה היום. אתה מחשב את זה לפי r. אם יום אחרי חתימת ההסכם, r עולה, למרות שאני לא מפר את ההסכם, ולמרות שאין אינפלציה, אתה היום הפסדת כסף. כסף אמיתי.
לגבי הטענה, ״אבל אני לא צריך את הכסף הזה עכשיו״: זה לא רלוונטי. זה רק אומר שאתה מוכן להסתכן יותר היום כי אתה לא צריך את הכסף היום. זה לגיטמי ואפילו הגיוני. אבל זה לא קשור לעובדה שאתה מסתכן. אם אתה משאיר את האג״ח בלי לגעת, אתה למעשה מוריד בהדרגה את המח״מ שלך. זה שקול לשינוי דרך ההשקעה שלך, אבל עדיין הפסדת כסף: כי קיבלת פחות כסף עוד 10 שנים מאשר השוק חשב.
זה כמו שאני לך: ״במקום 100 שקל שאני חייב לך היום, אתן לך 200 שקל עוד 10 שנים.״ אבל הריבית בשוק קובעת שאתה צריך לקבל 300 שקל. למרות זאת אני ואתה חותמים על חוזה. אני לא מפר את החוזה, אבל אתה הפסדת כסף: קיבלת 200 שקל במקום 300 שקל.
אם עכשיו זה לא ברור: אני מרים ידיים.

קפבלנקה

משתמש בכיר
דירוג
2,136
ד"א באג"ח לא צמוד יש לך גם סיכון אינפלציה, כי אתה חשוף לשינוים שבין ציפיות האינפלציה הגלומות במחירי אג"ח הלא צמוד בהווה לבין שינויי האינפלציה העתידיים בפועל (לטוב ולרע כמובן).
אם השוק חושב שבשלושים שנה הבאות האינפלציה תהיה 2.1% לשנה בממוצע, וקנית אג"ח לא צמוד של מדינת ישראל ובפועל האינפלציה היתה בשיעור של 3% לשנה, די בוודאות שכוח הקניה של הכסף בעוד 30 שנה יהיה נמוך מכוחו בעת רכישת האג"ח, בריביות הנהוגות כיום מכל מקום.

ע.מדי

משתמש בכיר
דירוג
2,970
@Ron B , אתה מדבר על הפסד אלטרנטיבי עקב שינויי ריבית במקרו, עכשיו כמובן שככל והמחמ ארוך יותר הנזק גדול יותר והסיכוי שיקרה נזק כזה גדול יותר.
הארוע של עליית ריבית באגח במחמ קצר (5 שנים) שקורה מיידית עם קניית האגח הוא ארוע בהסתברות נמוכה (כמובן שלא אפס)

בעולם האמיתי שיקולי מקרו של ציפיות אינפלציה וכיוון וקצב העלאת ריבית במשק
משפיעים על תימחור האגחים

אני יכל להרגיש ביטחון מסויים (מרגיש לא יודע)
לגבי תחזיות כאלה ל 2-5 שנים וזה עוזר לתמחר את הסיכונים הנל (נכון , בתקווה)
בקיצור סיכון זו מילה גדולה (החיים מלאים בכך ביחוד בישראל) זו לא סיבה לא להשקיע באפיק בייחוד אם יש טקטיקות לגידור צימצום הסיכון

gz123

משתמש רשום
דירוג
18
תודה על התשובות. יש לי הבנה טובה עכשיו.

לגבי הדיון שהיה פה קודם - זה הכול עניין של opportunity cost, לכולם ברור שלכסף יש ערך שמשתנה עם הזמן ויש ערך נוכחי (PV) ועתידי (FV). השאלה הבסיסית היא מה עושים עם הכסף. אם יש לי היום 100 שקל פנויים אני מעדיף להשקיע אותם במקום כלשהו מאשר שסתם ישכבו בבנק, אינפלציה או לא אינפלציה. כמובן שיש המון אפשרויות, אג"ח זו אחת מהן. ע"פ הדיון שמתרחש פה אני מקבל את הרושם שלי אישית (וזה לא בהכרח לכל אחד) ישתלם יותר להשקיע במניות לטווח הארוך ואולי במק"מ במקרים מסוימים. פשוט לאור התנהלות השווקים בחודשים האחרונים התחלתי לתהות אם מניות זו האלטרנטיבה הטובה ביותר, היו הרבה ירידות בחודשים האחרונים והפסדתי על הנייר לא מעט כסף (למרות שבסה"כ הכללי אני עדיין ברווח יפה). הייתה תקופה שגרתי בארה"ב עם חשבון בנק אמריקאי ושם יש המון אופציות השקעה, בארץ זה הרבה יותר מוגבל, בורסה קטנה יחסית. לא ברור לי מה אפשרויות השקעה בארה"ב מישראל אבל זה כבר נושא לשרשור אחר...

daat99

משתמש בכיר
דירוג
6,259
לא ברור לי מה אפשרויות השקעה בארה"ב מישראל
יש גופים מתווכים שמקשרים בינך לבין אינטראקטיב ברוקרס האמריקאי.
את כל ההתנהלות אתה עושה מול הגוף המתווך בתמורה לעמלה של 1.5 דולר (במקום 1 דולר אם אתה מתקשר איתם ישירות) לפעולה.
אני אישית משתמש באינטראקטיב דרך אותו גוף מתווך בשביל לרכוש מניות דיבידנד ואני מתאר זאת בבלוג שלי.
אתה יכול ליצור איתם קשר דרך הבלוג שלי בשביל לקבל הנחה בעמלות אם אתה רוצה.

אני אישית לא מאמין באג"ח כי הוא מגביל את התשואה אבל לא את הסיכון.
אני אישית מעדיף מניות דיבידנד שבהן התשואה גבוהה יותר והסיכון קטן מאוד (בעיקר כשמדובר על תיק מפוזר של 50 חברות שונות).
הסיבה המרכזית שלדעתי הסיכון במניות דיבידנד קטן יותר מהסיכון באג"ח היא כי החברות הללו מגדילות את הדיבידנד ואפילו אם שתי חברות (מתוך תיק של 50) יפשטו את הרגל באופן מפתיע במהלך שנה אחת ויגרמו להפסד של 100% מההון שהושקע בהן אני עדיין צפוי לסיים את השנה עם סכום דיבידנדים גדול יותר מאשר הסכום שקיבלתי בשנה הקודמת על אותה ההשקעה.
באג"ח אין דבר כזה...

פלדה

משתמש רשום
דירוג
5
יש גופים מתווכים שמקשרים בינך לבין אינטראקטיב ברוקרס האמריקאי.
את כל ההתנהלות אתה עושה מול הגוף המתווך בתמורה לעמלה של 1.5 דולר (במקום 1 דולר אם אתה מתקשר איתם ישירות) לפעולה.
אני אישית משתמש באינטראקטיב דרך אותו גוף מתווך בשביל לרכוש מניות דיבידנד ואני מתאר זאת בבלוג שלי.
אתה יכול ליצור איתם קשר דרך הבלוג שלי בשביל לקבל הנחה בעמלות אם אתה רוצה.

אני אישית לא מאמין באג"ח כי הוא מגביל את התשואה אבל לא את הסיכון.
אני אישית מעדיף מניות דיבידנד שבהן התשואה גבוהה יותר והסיכון קטן מאוד (בעיקר כשמדובר על תיק מפוזר של 50 חברות שונות).
הסיבה המרכזית שלדעתי הסיכון במניות דיבידנד קטן יותר מהסיכון באג"ח היא כי החברות הללו מגדילות את הדיבידנד ואפילו אם שתי חברות (מתוך תיק של 50) יפשטו את הרגל באופן מפתיע במהלך שנה אחת ויגרמו להפסד של 100% מההון שהושקע בהן אני עדיין צפוי לסיים את השנה עם סכום דיבידנדים גדול יותר מאשר הסכום שקיבלתי בשנה הקודמת על אותה ההשקעה.
באג"ח אין דבר כזה...
הסיכון באג"ח קיים רק אם אתה מוכר לפני מועד הפדיון. אם אתה מחזיק באג"ח עד לפדיון, הסיכון היחיד הוא סיכון מנפיק, ובמקרה של מדינת ישראל הוא נמוך לאין שיעור מכל מניה או אינדקס שיש ברשותך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T שאלות של משקיע צעיר בנושא אג"ח שוק ההון 3
A מספר שאלות בנושא אג"ח וETF דרך ברוקר ישראלי שוק ההון 0
S שאלות בנושא תעודות סל אג"ח שוק ההון 3
Y שאלות בנושא קיזוז מגן מס ושאר ירקות מיסים 27
B מספר שאלות בנושא ira פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Z כמה שאלות בנושא פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
deussex שאלות בנושא IB והעברת ניירות שוק ההון 24
S שאלות בנושא קרן השתלמות IRA ואלטרנטיבות ראויות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
F שאלות בנושא מסלול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
I שאלות בנושא דו"ח מס שנתי לשכיר, וסיכום רווחים/הפסדים בetrade מיסים 3
ת שאלות בנושא משכנתא נדל"ן 7
D שאלות בנושא פנסיה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
Lemonade כמה שאלות בנושא עבודה בהייטק מכירות התפתחות אישית 1
N שאלות בנושא חוזים עתידיים ואגרות חוב שוק ההון 6
ע שאלות בנושא חל"ת אוף טופיק 4
א שאלות בנושא השקעת נדל״ן בחו״ל נדל"ן 100
Z 2 שאלות בנושא NTR מיסוי דיבידנד במקור על ידי ארה"ב 25% או 30%? מיסים 3
E כמה שאלות בנושא ניוד תיק לIB והוספת כסף (לא שלי) לחשבון שוק ההון 4
Odnight מקבץ שאלות בנושא קרנות נאמנות מחקות שוק ההון 32
B שאלות בנושא הלוואות ליזמי נדל"ן בחו"ל נדל"ן 4
E שאלות של מתחילים בנושא נדל"ן נדל"ן 24
A שאלות בנושא קניית קרנות סל או קרנות מחקות. שוק ההון 5
J שאלות בנושא ברוקר זר/ישראלי שוק ההון 12
G שאלות בנושא ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 30
ט שאלות בנושא קופת גמל להשקעה שוק ההון 10
ק מספר שאלות בנושא VTI/VQUS שוק ההון 12
E שאלות בנושא פתיחת קרן השתלמות שוק ההון 17
Cfy מקבץ שאלות בנושא קרנות השתלמות שוק ההון 13
תמר שאלות בנושא קרן השתלמות וקרנות מחקות/ תעודות סל שוק ההון 18
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 6
M כמה שאלות בנוגע לקופ״ג IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
M שאלות לגבי הצהרת בריאות בביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 1
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
M דירה ראשונה להשקעה- כמה שאלות נדל"ן 20
K כמה שאלות למשקיע פאסיבי מתחיל שוק ההון 3
C עוש -> כספית: כמה שאלות לפני שוק ההון 27
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
פ נספח ד לדוח השנתי למס הכנסה (טופס 1324) - כמה שאלות מיסים 3
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33